Může batole žvýkačku, když ji pak spolkne?

jakoubka
24. črc 2009

Malý ,když vidí ,že mám žvýkačku ,tak chce taky 😒 Pidi kousinek mu vždy dám a on žvýká,ale cca po půl hodince ji samozřejmě spolkne 😒
Říká se ,že žvýkačka lepí střeva,podle mě je to blbost 😕

Dáváte taky ?

lienka79
25. črc 2009

teraz citam...to co zamkravina ze niekolko desiatok rokov? ved to nie ej z gumy, kt. sa dava na bicykle...ale je to potravinarska guma...preboha....

dadulik
25. črc 2009

no to je tema 🙄
dcera ma 25 mesiacov a v zivote by ma nenapadlo jej zuvacku dat 😎 to ked ta uvidi pit vodku, tak mu tiez das?
nic v zlom, ale fakt ma tato tema dostala 😝

jakoubka
autor
25. črc 2009

dadulík-jj vodku ,ale s redbullem 😉 😝 to miluju 😉
Myslím,že alkohol a žvýkačka je rozdíl ne 😉
Booooooooooooooože 😝
Ale dík za názor 😉

dadulik
25. črc 2009

ak mu ta zuvacka raz nedajboze zabehne, myslim, ze to bude mat take nasledky ako ta vodka 😉
ale je to tvoje dieta 🙂

jakoubka
autor
25. črc 2009

celý polštářek nikdy nedostal,jen čtvrtku z toho.A zaběhnout se může cokoliv.Samozřejmě ho hlídám 😉 měl jí dvakrát 😉

Ty vodku miluješ,že? 😝

Názory,kde se míchají jablka s hruškama miluju 🙄 😵

lienka79
25. črc 2009

no inak aj to je teda nazor..ze zuvacka a voda rovnake nebezpecenstvo.... 😖
Uz sa len nezblaznite z toho,co vsetko dieta smie a co nesmie..
Co je preboha na zuvacke zle?Moze zabehnut rovnako ako ryba, dokonca hrasok, kukuricu povazujem v tomto smere za horsie...to teraz akoze nebude jest do 6 rokov?
Naopak,zuvacku mu dam velmi rada a ochotne..lebo ju pekne zuva a navyse je to fajn po jedle koli ustnej hygiene...takze ozaj uz niekedy nenchapem...

dvojka
25. črc 2009

no dobrá,dekme tomu,že se žvýkačka dostane z těla ven...A co sorbitol který obsahuje?Já jsem na tohle fakt hrozná,tak si to prosim neber osobně 🙂
I když jaktak koukám vy už budete mít dva roky,tak by to nemusela být taková tragédie.
Asi sem pletu taky hrušky...
No jo,tam mu dej kdyžtak radši ty medvídky,ty jsou určitě líp stravitelné,ale né celý pytlík najednou 😀 😀 😀
Melu,co?

dvojka
25. črc 2009

lienka-a Petko taky polyká žvýkačky? 😕

shaula
25. črc 2009

Dvojka, nemeleš, to sem taky patří. Jednou jsem četla, že se dá kvůli žvýkačkám skončit i v nemocnici - dá se předávkovat nějakou látkou, kteoru to obsahuje (už jsem zapomněla jakou, myslím, že možná to byl i ten sorbitol) - ovšem to by se muselo vyžvýkat extrémní množství, myslím, že uváděli snad 20 balíčků za den (ale pamatuju si to fakt jen mlhavě, takže možná to bylo jiné množství) 😅

dvojka
25. črc 2009

no třeba na mentoskách uvádějí,že by se denně nemělo sníst víc jak 16 bonbónů právě kvůli aspartamu a sorbitolu

jakoubka
autor
25. črc 2009

dvojka-já si na stravování Kubíka hodně potrpím.
ale jak mě viděl,tak chtěl taky,odvedení pozornosti nepomohlo,tak pidi kousek dostal a fakt žvýkal.
Nemám v plánu mu jí dávat.

A tvůj názor vyzněl rozumně(nejdou mi přídávat smajlíci,ale až teď)má být mrkací.
Uživatelka viz výše ,ho napsala krapet urážlivě

dvojka
25. črc 2009

nojo děti.Naše Aneta taky chtěla ochutnat meloun když mě ho viděla jíst,taky jsem jí dala pidikousek a ona se v zápětí poblila 😝 😀

jarula25
25. črc 2009

no moj maly zuje zuvacku bez problemou asi od roku a pol a prehlatol ju asi raz alebo dvakrat ked nechce jednoduco ju vypluje.. 🙂
takze je to vec a nazor kazdej mamicky ci da alebo neda.......ja som dala

jakoubka
autor
25. črc 2009

dvoji-tak máš jistotu,že příště nebude chtít 😀 😕
já teda žvýkám ty dětský od jakživa 😀

dvojka
25. črc 2009

mě jednou seřval doktor,když jsem žvýkala v ordinaci a od té doby nežvýkám to jest 3 roky

newyorkgirl
25. črc 2009

ja som raz videla jednu maminu ako asi rocnemu babu dala celu hubu bubu, takze to som mala dost 😠 ale nasej malej fakt dam z malej vankusikovej zuvky tak 4tinku a mozno 2-3krat prehltla ale zuje normalne, myslim, ze je to dobre aj na zubky, pokial su to bezcukrove, isto lepsie ako sa ma dlavit cokoladami a keksami, ale je to naozaj co clovek to nazor 🙂

newyorkgirl
25. črc 2009

a inak babule tie co to tu obhajujete ZABEHNUTIM, tak vam poviem ze moja mala sa velakrat dusila na inych moznych jedlach, napr. banany a podobne, takze to by sme tym detom nemohli dat nic asi... napriklad tvrdy gulaty cukrik by som jej isto nedala ale pidi zuvacku....

jakoubka
autor
25. črc 2009

new-Huba buba u mě ani není žvejka,za vteřinu je po chuti 😝
já žvýkám ovocné orbitky 🙂

zuzla2
25. črc 2009

tak moja ma tiez 25mesiacov, ale doteraz zuvacku nemala a ani ju tak skoro nedostane..z cukrikov jej tiez dam iba gumenne,kedze sa bojim prehltnutia...

titkovamiriam
25. črc 2009

svoj nazor na zuvacky som pisala no niekto tu spominal gumove cukriky.tak tie by som ziadnemu zo svojich deti nekupila-nastastie ich ani nelubia-je to sama zelatina a umele farbiva-hotova otrava pre zaludok,creva a zuby!!!fuj vyrabaju sa z hovädzieho odpadu brrrrrr-kosti fuj

jakoubka
autor
25. črc 2009

jj,taky bych se bála spíš tvrdých ,cucavých bonbonů 😉

zuzla2
25. črc 2009

miriam keby som sa mala pozerat na to, co v ktorom jedle je,tak moje dieta a ani ja nic nejeme...ale to je uz tema o inom....

dvojka
25. črc 2009

miriam-asi jak napsala zuzla.V DM prodávájí medvídky které nejsou ze želatiny,takže žádná kůže,žádné hov.zbytky

sirinka
25. črc 2009

dvojka a z coho su?

inac si nastudujte fungovanie traviacej sustavy...nic v zaludku nevydrzi 7 alebo 10 rokov a uz vobec nie v crevach...teda okrem vredov, polypov ci nejakeho nadoru

u nas zuvacky zatial nie...

shaula
25. črc 2009

Jéžiš, gumoví medvídci se vyrábí z takového sajrajtu? Blééééé, už je asi nebudu... 😝 To by mě vůbec nenapadlo... To se každá želatina vyrábí z tohoto? I ta na dorty a podobně? 😨

sirinka
25. črc 2009

shaula veru hej...

shaula
25. črc 2009

Tak jsem si to našla na Wikipedii - fakt že jo ☹ http://cs.wikipedia.org/wiki/Želatina

Nicméně kolagen je dobrý na tvorbu a udržování chrupavčité tkáně, tak to zase tak hrozné nebude. Mimochodem i v kuřecí polévce se spolu s masem vaří i ty kostičky a taky nám to nevadí 😀

sirinka
25. črc 2009

shaula no ale aby to malo skutocne nejaky efekt na nase klby, museli by sme sa zivit asi fakt iba tou zelatinou...

jakoubka
autor
25. črc 2009

já kupuji i želatinové bonbony ve Zdravé výživě