Může batole žvýkačku, když ji pak spolkne?

jakoubka
24. črc 2009

Malý ,když vidí ,že mám žvýkačku ,tak chce taky 😒 Pidi kousinek mu vždy dám a on žvýká,ale cca po půl hodince ji samozřejmě spolkne 😒
Říká se ,že žvýkačka lepí střeva,podle mě je to blbost 😕

Dáváte taky ?

dvojka
24. črc 2009

žvýkačka se hrozně pomalu rozkládá,snad desítky let,takže pokud ti jí malej polyká tak mu ji raději nedávej 🙂

dvojka
24. črc 2009

tak prý jen sedm let 😉

sidus
24. črc 2009

Žuvačku malá ešte v živote v ústach nemala a ešte dlho ani nebude mať 🙂

ibolia
24. črc 2009

Možná to zní divně, ale nevěřím, že by žaludek nedokázal spracovat žvýkačku. Jsem člověk, který neumí žvýkat žvýkačku.Vždycky ji po chvíli spolknu a nikdy jsem žádné problémy neměla. Sestra kdysi měla žvýkačku v puse a snědla solený brambůrek a říkala, že ta sůl tu žvýkačku rozleptala, takže si myslím, že žaludek ji taky zlikviduje.

dvojka
24. črc 2009

každopádně,myslim že takhle malýmu dítěti by se žvejka dávat neměla-Kdyby jí nepolykal tak snad,ale v tomhle případě 😒

jakoubka
autor
24. črc 2009

On si na ní vzpomene jen,když vidí žvýkat mě 😒
Děkuji 🙂

zuzu13
24. črc 2009

no Lucka zuje od 1,5 roka...uspesne...neprehlta...pochopila, ze je to zuvacka na zuvanie a nie na jedenie....najlepsia je nazorna ukazka...ale to som tyzden prezuvala ako "kravicka" 😀 😀 😀

titkovamiriam
24. črc 2009

ja zuvacku marekovi este nedavam,no ked date nebojte sa ako zhltne tak vykaka 😀 -neboj nebude sa mu 7 rokov rozkladat 😀

zuzu13
24. črc 2009

no neviem si predstavit zaludok mojej maminy...ta za cely zivot nevyplula ani jednu zuvacku... 😀

len.petra
24. črc 2009

baby ja by som sa skor bala, aby dietatku ta zuvacka nezabehla 😒
to by mohlo byt nebezpecne 😔

sidus
24. črc 2009

Súhlasím s Petrou. Ja mojim žuvačku dávať nebudem hlavne kvôli tomu, aby nezabehla. 😔 Rozhodla som sa tak po tom, čo rozprával v telke doktor zo záchranky. Najzbytočnejšiu smrť akú zažil - dievča bežalo zo žuvačkou v ústach, vdýchlo ju a nemohli jej už pomôcť 😔

andy80
24. črc 2009

Žvíkačka může opravdu dítěti v žaludku ublížit. A jak píše sidus nejen v žaludku, taková zaskočená žvíkačka v krku taky nic moc.

kacka79
24. črc 2009

Tak Fíla umí žvýkat, ale taky už několikrát žvýkandu spolknul, nevěřím tomu, že to tělo neztráví... Jediný problém vidím v tom, že může při hře zaskočit, ale to může i jakékoliv jiné jídlo nebo gumový medvídek.. Zbytečně bych to nedramatizovala....

shaula
24. črc 2009

kacka - máš pravdu, ale tu žvýkačku má v puse déle než jídlo nebo gumové medvídky, takže pravděpodobnost nehody je větší 😉

misa.cekatelka
24. črc 2009

žvýkačka se v žaludku prý rozkládá několik let.

kubaka
24. črc 2009

žvýkačka se v žaludku rozpadne - vždyť šťávy jsou velmi agresivní a když ji žvýkáte dost dlouho, rozpadne se i v puse.
Spíš jde o to, aby ji nevdechlo - to je průšvih. Náš malý jednou taky tajně vzal krabičku a všechny je rozžižlal, něco spokl, něco rozpatlal po koberci - takže může být nebezepčná i jinak 😀

andy80
24. črc 2009

fuj co jsem to napsala žvíkačku, jsem už dneska nějaká přetažená 😀

andy80
24. črc 2009

Podle lékařky Zdeňky Králové je polykání žvýkaček doslova hazardem se zdravím. "Žvýkačka je potravina, která není vstřebatelná. Je to v podstatě guma, na kterou se v trávicím traktu snadno nabalí další potraviny jako oříšky, vláknina a jiné,“ říká.

"Střevo se pak může velmi lehce zablokovat, nebo může dojít k zánětu slepého střeva. U lidí, kteří trpí na vychlípeniny, může dojít k jejich zánětu a vážným zdravotním komplikacím,“ dodává.

andy80
24. črc 2009

Bezoáry jsou těsně stlačené a částečně natrávené shluky vlasů, chlupů (trichobezoáry) a rostlinných materiálů, hlavně zbytků ovoce a zeleniny (fytobezoáry), nacházející se v žaludku. Skutečné bezoáry mohou napodobovat tzv. žaludeční kameny, vznikající na podkladě polykání parafinu či žvýkaček.

misa.cekatelka
24. črc 2009

kubaka:možná jde taky o to,jak která žvýkačka.třeba taková ta co bývá v lízátkách se vážně v puse rozpadne,ale takové ty huba buba,to můžeš žvýkat celý den až tě pusa bolí a nerozpadne se.Stejně je zajímavý,že takový žvýkačky pro děti vůbec jsou.
Opravdu jsem to taky někde četla,že žvýkačka se v žaludku rozpadá myslím kolem 10 let-nějak tak tobylo

andy80
25. črc 2009

misa, já teď četla článek od doktorky a ta tam psala 7 let

ibolia
25. črc 2009

Já bych své dcerce žvýkačku určitě nedala. Je na to ještě malá (13měsíců). Ještě by mě zajímalo, ten názor, že se žvýkačka v žaludku nerozpadne máte odkud. Od odborníků nebo od rodičů. Mě se totiž mamka časem přiznala, že toto na nás používala, abychom nepolykali žvýkačky když jsme byli děcka, protože byly drahé a nebylo jich moc.

konoupek
25. črc 2009

Já taky slyšela,že žvýkačka se rozkládá hooodně dlouho a rozhodně střevům neprospívá,proto bych jí dětem ,teda těm malým určitě nedala.

andy80
25. črc 2009

ibolia: já to četla od odborníků na internetu je o tom sousta článků, navíc je fakt, že je to fakt guma a ta se jak jistě víme všechny rozkládá jen velmi špatně. Ano, některé tipy žvýkaček se rozpadnou po několika dnech žvýkání, ale jiné tipy můžete žvýkat rok a bude to pořád jen beztvará guma bez příchutě.

jakoubka
autor
25. črc 2009

A co Haribo medvídci?

Dnes mě opět viděl žvýkat,tak začal hned mlaskat 😅 Tak jsem dala žvejku za škraň a vyplázla jazyk,že nic nemám 🙂

shaula
25. črc 2009

Holky, já nevěřím, že žvýkačka vydrží v žaludku x let... To mi připadá jako nesmysl - co se nestráví, to přece odchází do střev a ven... Takže můj osobní názor: žaludek žvýkačku sice nestráví, ale ta pokračuje trávicím traktem dál a vyjde ven. Maximálně se může stát to, co píše Andy - díky nabalení dalších látek se vytvoří velký "chuchel", který může střevo zablokovat. Ale je to jen můj osobní názor, nikde jsem o tom nic nečetla.

Ibolia - jo, mně to taky říkala akorát mamka, že nemám polykat žvýkačky, že se mi zalepí střeva 😀 Právě proto si myslím, že je to jen takový "fígl" na děti, aby se naučily žvýkažky nepolykat.

Jakoubka - myslím, že gumoví medvídci jsou vhodná alternativa místo žvýkaček. Ti se rozpouští, takže problémy jako se žvýkačkou nehrozí.

shaula
25. črc 2009

Jakoubka - ještě mě napadlo - co takhle přestat tak často žvýkat? 😉

jakoubka
autor
25. črc 2009

shaula-to nevydržím,ale před malým žvýkat nebudu 🙂 nebo jen ,kdyř se nebude dívat 😉
žvýkání mě fakt pomáhá na zuby,mám za celý život jednu plombu 😀

newyorkgirl
25. črc 2009

naša malá tiež rada žuje žuvačky, párkrát malé kúsky prehltla a nič sa nestalo... tiež si myslím, že žalúdočné kyseliny to zlikvidujú a 7 rokov sa mi zdá blbosť, ale neviem, v dnešnej dobe internetu nájdete x článkov a všade píšu niečo iné

lienka79
25. črc 2009

sa,ozrejme ze je to kravina, kt.nas tarstili nasi rpodicia...Normalne sa spracuvava ako ostatne potraviny...
Moj maluy ma zaujme asi tak mesiac do zadu...a prehltol ju len raz a odvtedy prezuva jak tava dvojhrba 😀