Může restaurační strava uškodiť 3-leté holčičce?

tatulda
13. bře 2010

Ahoj, jen jsem se chtěla zeptat na Váš názor. Moje sestra má tříletou holčičku a každý den chodí na oběd do restaurace. Dává si tam většinou jen polévku, když má ještě hlad, tak hranolky. Jak moc jí může taková strava uškodit? Doma jí jen o víkendech, to si ji brávají k sobě babičky.

terezka044
14. bře 2010

tatulda tak to netusim kde tvoj byvaly robil, ale ja som robila v 3restikach casnicku a obcas vypomoc v kuchyni ked bolo treba a tam boli velmi prisne kriteria. vsetko presle slo do kosa, vsetko trosku pokazene takisto, vsetky nezjedene potraviny z predosleho dna, pokial nemali trvanlivost vyssiu, tiez.

tatulda
autor
14. bře 2010

Terezko tak to ráda slyším 🙂 . třeba to byla jen vyjímka. Bývalý mi to takhle vyprávěl, i horší věci, dělal v dobré restauraci - žádná putika. Ale je to už víc jak 10 let, tak třeba se to všude změnilo k lepšímu

terezka044
14. bře 2010

🙂 🙂 asi hej

brumdinka
14. bře 2010

jejda klaždej den s tak malym dítětem do hospody - no tak to bych teda zuřila 😠 sestra nesestra - je normální 😅 dyt´ tomu dítěti jen uližuje, to je pomalu na sociálku ☹ a nejde jen o to, co tam jí ale i o prostředí, jako denně bejt v restauraci, hospodě vážně neni dvakrát výchovný 😒

tatulda - tak to ti věřim, taky znám pár kuchařů a co mi vyprávěli 😖 , tak si zásadně nedávám v restauracích rybu - jsou staré nikdo to nekupuje, zásadně si nedávám pizzu - kamarádka co tam dělala mi říkala, že na vlastní oči viděla, že si host objednal salámovou pizzu oni mu jí přinesli - jemu se nějak nelíbila, tak jí hodili do koše; dal si něco jiného. Přišel jiný host a objednal si salámovou pizzu, vytáhli milou pizzu z koše, hezky jí oprášili, hodili do mikrovlnky a milému hostu přinesli 😀

soanpe
14. bře 2010

😅
by mě zajímalo,kam chodíte do restaurací 😕

hupcza
14. bře 2010

tak já do restaurací s prckem chodím
pracuju a ne vždy se stihneme dopravit na jídlo domů
do půl roku jsem výhradně kojila a to je fuk,kde to do sebe nasouká
tak do 11 měsícůjsmese sebounosila skleničky
a teď jsem mu už párkrát (asi 3x) dala hospodské jídlo - ale v restauraci,kterou znám,je uzpůsobená pro děti
kuřecí vývar je fakt z kuřete a se zeleninkou -myslím, že jednou za čas to nemůže škodit - i když je to hospoda
hranolky a podobné bych mu nedala- nedáváme si to ani my ...když mámv úmysludát i jemu,vyberu si třeba rizoto nebo něco nepikantního
jinak doma vařím

ono je těžko do toho někomu kecat -odpovědnost za děti mají rodiče,že
vyloženě zanedbávání péče to asi taky není
co na to třeba jejímanžel - myslím,že ten je jediný,který s tímmůže něco reálně dělat

aktekram
14. bře 2010

Tak my se taky stravujeme jinak než doma vařením, chodím si pro sebe pro obědy do školní jídelny.
Má sestra má 18 měs. dcerku a taky takhle obědvají, mají polévku i hlavní chod.
Je to jiné než v restauraci, soleno minimálně, a jídla pro děti vhodné.

hanka274
14. bře 2010

chuda mala...ovocko,zeleninu nie,sladkosti miluje,hmmm,to je des takyto rodicia.

tatulda
autor
15. bře 2010

Sestra manžela nemá.. tatínek Vanesky je opustil už v těhotenství, chtěl aby šla sestra na potrat...

terezka044
15. bře 2010

to ma potom udivuje este viac, ze ma na tie restiky peniaze. zas chapem, ze chce byt s kamaratkami ked sa da.. ale varit by mala aspon na par dni, jej to zobrat do tej restiky zeleninku.. aj ked to sa lahko povie, ked uz je naucena na hentake a teraz uz normalne jedla chciet nebude, a ona asi nema nervy na to preucat ☹

bubatinko
15. bře 2010

ako neschvalujem to ale ani ju tu neidem sudit je to jej dieta a nikto jej nema pravo do toho hovorit.... my si tu mozme o nej popisat aka je hrozna matka a tak ci onak s tym nic nezmozeme .. 😒

pattie
16. bře 2010

My s malou občas do restaurace zajdeme, ono, když je člověk hodně na cestách, tak to moc jinak řešit nejde, skleničky už nechce, jsou bez chuti. Ale snažíme se jí dávat nějaká zdravější jídla...
Na druhou stranu, tříleté dítě už asi může jíst skoro všechno, nevím, každej má svůj názor a když si sestra Tatuldy myslí, že je to OK, tak bych to prostě neřešila, je to její život a její dítě....