Může se roční dítě koupat v zahradních bazénech?

ofelieee
28. kvě 2012

Ahoj, byla jsem o víkendu na zahradě, kde byl bazén, a když jsem se tam koupala, přišlo mi, že ta voda šíleně smrděla chemií a štípala do očí. Nevíte někdo, co se do takovejchhle obyč bazénů hází za chemii? S Kubou jsem kvůli chemii začla v chlor. vodě plavat až v roce (předtím občas ve slaný, když jsme k ní někde přišli) a teď váhám, jestli ty zahradní bazény jsou OK? Hádám, že během léta se víckrát k nějakým nachomejtnem...

denousek
28. kvě 2012

tohle jsem neřešila chlor máš všude i v aquaparku..myslím že rozhodně lepší jak rybník 😅 myslím že je to určitě ok .-) očenka mu potápět nebudeš né..a když se tam nějaka ta kapička dostane tak myslím že se nic neděje..

hojda
28. kvě 2012

Prý je ten chlor špatný na dýchací cesty, proto už se ani moc nedoporučuje plávání kojenců, max ve slané vodě☹, ten chlor může vyvolávat astma, ale asi spíš při pravidelném plavání.

romcovaklarka
28. kvě 2012

@ofelieee Naše se tam koupe i potápí. Chlor podle mě vyprchá za chvíli poté, co se do bazénu naleje. Vždyť chlor je i ve vodě z kohoutku, když máte vodovod a koupete mimčo ve vaně 😅 Jinak my teda dáváme do bazénu jednou týdně savo a to je celé. Jen když pak máme nějaký problém, což se stane tak jednou za sezónu (řasy, nevysvětlitelně kalná voda nebo něco podobného), tak pak kolem toho táta hopsá, měří péhá, leje do toho vše možné i nemožné vč. kyseliny sírové a dov že nemumlá tajemná zaklínadla - a to tam pak malého pár dní nekoupu 🙂

llllucka
29. kvě 2012

Obě děti normálně v bazénu plavou.Prostě je jako po každém plavání pořádně omyju a natřu.

dana3262
29. kvě 2012

Astma zpusobuje nejen chlor, ale taky bacily, kterých jsou veřejný bazény plný. Zahradní bych asi neresila, neni to pravidelně a za to potěšení to stojí 🙂 ja jsem tezkej atopik a přes léto jsem byla vždycky skoro čistá, ačkoli jsem se koupala ve všech nádržích a kalech plných nejen sava a modrý skalice, ale i mrtvejch myši a buh ví čeho jeste. Myslím, ze to určitě škodí ta chemie, ale kdyz to neni pravidelně..pojít se po karlaku taky škodí 😀 hlavně uvidíš, jak na to reaguje. Ja bych asi nedokázala dítěti nedovolit vykoupat se nekde u známých kdyz se všechny deti koupou a je parak. To je tezky.. 😅

apollo11
29. kvě 2012

´To máš jako s klíšťatama, je lepší trocha chemie (repelent), nebo nemoc z těch potvor? Neříkám, že ve vodě je to srovnatelný, tam asi tolik nebezpečných bakteriií nežije, i když z tepla se tam vyvine leccos a třeba sinice jsou zdraví škodlivý 😒 Když tam nejste naložení celý den a často, tak to snad nevadí. A jak píše dana, za tu chvilku radosti to určitě stojí 🙂

martina_z
29. kvě 2012

Ono taky zalezi, jak mas odolny dite. S atopikem bych tam nelezla, stejne jako s deckem, ktere ma predpoklady, ze bude mit astma (tj. treba jeden rodic astmatik).

blahova_andrea
29. kvě 2012

chemikálie máš i ve vodě, ve které ho koupeš doma...my teda máme letos nově taky venku bazén, ale stará se o něj partner, tak mu důvěřuju, že dělá pro děti to nejlepší a taky, že ano...stále dělá nějaké domácí testy vody a upravuje chlor i PH. už se moc těší, že se bude s prckem čvachtat až bude teplo. ale chápu tě, někdy ten bazén moc nevypadá ani pro dospěláky, takže na veřejné koupaliště nebo do cizích bazénů se s miminkem taky neženu 😉

linda_
19. čer 2013

Ahoj, chci se zeptat, co se týká koupání ročního dítěte na přehradě.. samozřejmě jsem vybírala nejčistší v okolí, o jaké vím, ale přeci jen.. není to zcela čistá voda. Když ji nebude pít, tak by problém neměl být, ne? Bojím se ještě spodku, mám dcerku, aby neměla nějaký zánět nebo něco podobného.. nemáte někdo zkušenosti? Moc děkuji za odpovědi 🙂

loafeer
19. čer 2013

my se s malým koupali ceé prázdniny po bazénech a rok měl až v září....asi pak je dobré hodně ho namastit

marshmellounek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anikaee
23. říj 2014

my se s malym koupali v bazune na zahrade u rodicu a zaden problem, on vodu miluje. ale vim, ze nasi cisti vodu bechlorovymi tabletami prave kvuli tomu zapachu, objednavaji z bazenovachemiepraha.cz a odsud maji veskere prislusenstvi, jsou s nima spokojeni

marieggg
29. dub 2016
Uživatel marieggg je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marieggg.

Ahoj 🙂
lepší máš určitě přírodní koupací jezírko, než normální bazén, který se bez chloru neobejde. Nám ho zařídili http://www.bazeny-sulc.cz
I tobě se to bude víc líbit. Je sice trochu dražší, ale ušetříš na údržbě.

misha83
29. dub 2016

Zalezi co se k udrzbe bazeno pouziva. Existuji bezchlorove pripravky.