Může už malej dostávat jen kravský mlíko místo UM?

p_ch
3. čer 2013

Holky může už malej dostávat jen kravský mlíko? Chutná mu a občas si ho vypije dve skleničky za tyden jen by mě zajímalo zda ho může už každý den místo toho svojeho UM ( ráno a večer).... nebo mu třeba do toho kravskýho dát jen tak na "ochucení" trosku toho prášku na příravu UM (aby nepřišel o všechny výž. hodnoty)... PS: neukamenujte mě pokud to je hloupý dotaz ale já fakt nevím 🙂 (moje mamka říká: "tak se zeptej, když seš blbá"- tak se ptám)

llluckaaa
3. čer 2013

@p_ch Podle tabulek by se mělo kravské až po druhém roce. Po prvním roce jen na přípravu pokrmů 😉 Dřívější podávání může přispět k rozvoji alergií a celiakie. Určitě se tu ale najde plno maminek, které začínaly dřív a nic se nestalo a budou i takové, které začaly ještě později 😉

p_ch
autor
3. čer 2013

@llluckaaa my ho dáváme už od 10-ti m ale jen na ty pokrmy a po roce ho začal pít ale právě jen dvakrat týdně....

michaela2310
3. čer 2013

kamarádka dává holčičce kravské místo od 10měsíce místo UM denně a prý jí to nic nedělá, doporučil jí to dětskej doktor a je to i alergolog....já ho dala synovi asi před týdnem, udělala jsem mu kakao, zatím ho měl tak 2x...

mm_mm
3. čer 2013

Když se začne dávat brzo kravský mlíko, může se u dítěte rozjet diabetes prvního typu. Tělo dítěte začne likvidovat vlastní slinivku a průšvih může bejt na světě. Ale nemusí...

berenika39
3. čer 2013

tak jen pro zajímavost🙂))), aby bylo z čeho vybírat....km se momentálně doporučuje mnohem dřív, jen v minimálním množství....nepíšu, že to je svaté, nepíšu, že to tak mám, nepíšu, že by se to tak mělo dělat 😵 😵 😵 😵 😵
z toho webu hodně čerpám, jn výživa prvního roku už je za náma🙂)))). je tam i plno jiných zajímavých článků....
tak si počti:
http://www.evalabusova.cz/preklady/vyziva.php

andy80
3. čer 2013

Úplně v klidu, akorát do tří let nejlépe čerstvé plnotučné 😉

vilibalda
3. čer 2013

My jsme přešli na kravské mléko asi v 21 měsících a každý den vypije minimálně půl litru 😖 Tak teď nevím, jestli dcerce neubližuju...

booruvka
3. čer 2013

A co takhle rýžové mléko? Může se malé množství do kaše v 8 měsících? To mi řekněte, skoro na každé kaši, i od 4. měsíce, píší přidat plnotučné mléko :-/ dělám kaše z vody...

aneta0707
3. čer 2013

tak ja se taky asi blbe zeptam, ale co maji davat diteti rodice, kdyz je dite alergicky na suseny mliko (coz jsou vsechny UM?)
me rekla dr, ze polotucny. nerekla mi, ze by mohlo byt nejaky riziko a vi, ze mala pila i 2 krabice denne, kdyz mela svuj den... zacala ho pit po roce
a prosim, nepiste mi, ze plnotucny, protoze existujou zastanci toho i toho a kazda strana ma svoje pro i proti. dr mi rekla, ze plnotucny nesmi, tak se tim ridim.
a kdyz jsme u toho mlika, co je to ryzove mliko, sojove mliko, kokosove mliko...? ja myslela, ze mliko dava zivy tvor a ne nejaky umele vytvoreny extrakty z rostlin...
dival se nekdy nekdo co je UM? vzdyt je to suseny kravsky mliko s upravenym slozinim a pridanyma par vitaminama. ale obsahuje KRAVSKY mliko. vzdyt UM nemuzou ani alergici s abkm, musej mit specialni

olusenka
3. čer 2013

Moje sestřenice dávala synovi od roka kravské (čerstvé z farmy, plnotučné) párkrát do týdne,a když došlo, dávala zbytek týdne UM.
Já mám syna skoro 17měs. starého a kravské mléko na pití bych mu třeba zase nedala. Zatím se řídím jedním nepsaným pravidlem, že na pití od 2let, na vaření případně od roka, ale i tam jsem hodně moc opatrná, jen jsem párkrát použila trošku smetany, kravské mlíko do kaše ne.
A "tchýňová babička" by zase klidně mému synovi nasadila kravského mléko skoro od narození, pořád dokola omýlá, že její syn (můj tchán) a vnuk byli "na odstřeďáku" skoro od narození. No za tenhle názor bych jí kolikrát něčím nejradši praštila.

llluckaaa
4. čer 2013

@p_ch Je na to milión názorů, ať už mezi laiky nebo odborníky, a stěží tady vymyslíme, který je ten nejlepší 😒
Já se prostě řídila tím, že kravské mléko (a teď myslím skutečně kravské mléko, nikoliv umělou kojeneckou výživu) je riziková potravina, která může spustit dost potíží, a tudíž jsem ji do dvou let nezařazovala. A tím nemyslím, že by děti nejedly jiné mléčné výrobky, protože třeba jogurty se jedly ještě před prvním rokem a sýry po roce.
Záleží na tobě, někdo stravu řeší víc, jiný míň, ať se každý rozhodne podle sebe 😉

amallie
4. čer 2013

@aneta0707 kokosový mlíko není upravenej extrakt, nýbrž tekutina z kokosového ořechu 🙂 tučné, ale zdravé, víc je ovšem zdravá kokosová voda - tekutina z nezralého kokosového ořechu 😉
@p_ch já kravský nedávám, jen v kysané formě
Kravský mlíko je obecně celkem nezdravé, neb je určeno pro telata, vevelký míře zpusobuje alergie, rymy atd, podobne jako cukr, ale v rozumný míře zas obsahuje vápník a vitamíny, je zdrojem bílkovin, takže jako se vším, všeho s mírou 🙂 Vic jak 0,25l denne bych diteti ani dospelemu nedavala, to uz pak jogurt, kysku atd

Dalsi otazkou je kakao a podobny sladkosti, na tom neni dobreho zhola nic