Můžu dát do zvlhčovače vzduchu Vincentku?

lenkaaa
14. srp 2012

Ahoj, pani doktorka mi poradila pro meho syna trpiciho na prudusky poridit zvlhcovac vzduchu a do nej davat Vincentrku, maly tak bude inhalovat.... zvlhcovac jsem dnes poridila a ted v navodu ctu, ze do pristroje nesmim dat jinou vodu nez normalni z kohoutku. Ani destilovanou ne. Nevite, proc to tak je? co se muze stat, kdyz tam tu vincentrku dam? prosim piste co nejdriv, protoze jiz dnes na noc chci malemu ten zvlhcovac nainstalovat do pokojiku.... diky moc

bosorkajarka
14. srp 2012

ja myslim ze muze byt problem s usazovanim mineralu na topnem telese zvlhcovace, ale myslim si ze na trhu bude i zvlhcovac kam muzes dat i vincentku nebo olejicky (eukalyptus, levandule) zkus pohledat 😉

2hanah
14. srp 2012

@lenkaaa No, podle mě je ve Vincentce a normálních balených vodách dost minerálů a jestli to ten zyvlhčovač nemůže zanést právě těmi minerály jako třeba solí, napadá mě jen tento důvod, zvlhčovače nepoužíváme. Ale asi bych to tam chvíli dávala, pro pár případů to snad nevadí, když to říkala doktorka.

lenkaaa
autor
14. srp 2012

no praveze uz je asi pozde, ja uz jsem koupila zvlhcovac Tefal baby 😢

2hanah
14. srp 2012

@bosorkajarka To si myslím taky, ale zakladatelka píše, že už ho má doma, takže už asi zakoupený.

lenkaaa
autor
14. srp 2012

ach jo, to jsem nevedela, ze muze existovat primo na vincentku. Kdyby se to jen vic zanaselo, tak mi to az tak nevadi. Jen se bojim tu vodu nalit, zapnout a ze to treba bude nejak bublat nebo nevim co a hned to ten pristroj odrovna... toho se bojim.

lucifereeek
14. srp 2012

@lenkaaa tak do toho tefal dávej vodu a kup nějakej obyč. co se dává na topení (cca 50kč) a tam dej vincentku 🙂

lenkaaa
autor
14. srp 2012

tak holky, nalila jsem tam litr obycejne vody a do toho jsem prilila 700 ml vincentky.... tak snad se tomu nic nestane...

myskin
21. srp 2012

Já si dovolím malou poznámku. Je důležité si nejdřív změřit vlhkost v bytě a teprve poté co jsou hodnoty pod normálem tak používat zvlhčovač. Jinak je to medvědí služba. Moc vysoká vlhkost = plísně, množení bakterií,...nic dobrého ani pro zdravého člověka. Paní doktorka měla spíš doporučit inhalátor, tam lze Vincentku použít a pokud trpí na průdušky tak je to určitě lepší řešení.

htcws
20. pro 2014

Muzes tam dat jen vincentku, ale po odpareni se doporucuje casti omyt mydlovou vodou a pak nechat odparit jen cistou vodu ta to procisti a pak zase muzes vincentku. Na stridacku.