Můžu dávat studený Pribiňáček 15. měsičnému?

marcik
5. led 2010

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda můžeme dávat 15-ti měsíčnímu dítěti pribiňáček přímo z lednice? Jaké jsou vaše zkušenosti?

marcik
autor
6. led 2010

Holky děkuji moc za odpověďi. Chtěla jsem se na to zeptat, proto že náš 15-ti měsíční chlapeček má už od neděle střevní problémy, v sobotu jsme navštívili Bonbobongo tak si myslím, že to bude z toho jak tam všechno strkal do pusy a olizoval. V pondělí ráno jsem mu mimo jiné dala i pribiňák donesený přímo z obchodu. Mimo toho jedl kupu jiných věcí, ale nijak zvlášť ten den apetit neměl. A navečer měl hrozné křeče v bříšku, spíš bych řekla plyny, které po čípku přešli, ale strašně plakal.
A včera jsem šla od doktora a manželova babička na mě vyjela: že jsem malýmu já strašně ublížila a když jsem se ptala čím, tak jsem se dozvěděla, tím, že jsem mu dala ten studený pribiňák. Naprosto mě vytočila.
Já si myslím, že tím to určitě nebylo, protože průjem měl už den před tím a to pribiňák neměl. Spíš bych řekla, že kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

schwarzovka
6. led 2010

jogurty a spol. jíme hned po vyndání z ledničky...myslím, že pak už se v tom množí nějaký potvůrky, tak abychom se nepo... 😀

vercak.
6. led 2010

marcik - teda tak to žasnu, že někdo, kdo je ze starý školy na tebe takhle vyjede. Vždyť dřív ty děti baštily úplně všechno a mnohem dřív a neřešilo se to tolik, jako dneska, kdy jsou mámy přecitlivělé a skoro nic dětem nedají 😔 . Nic si z toho nedělej, bříško už nebolí, ty víš, že to z Pribináčka nebylo a to je hlavní ne??? Hlavně, že je malýmu líp. Zkus mu ho kdyžtak zase někdy dát, ale třeba jen půlku, abys viděla, jestli opravdu reagoval na něj a nebo na něco jinýho 😉

marcik
autor
6. led 2010

vercak, děkuji moc za uklidnění. Právě malý nám j pribiňáčky naprosto normálně přímo z lednice, mnohem víc ještě miluje bílý jogurt, to s ní naráz klidně i půl velkého kelímku, nikdy žádný problém neměl. Mě to fakt příjde, že na mě hledá manželova babička jenom mouchy, aby pak mohla říct: že jsem malýmu hrozně ublížila já.

anta
6. led 2010

Marcik, na manželovu babičku se vyprdni, nás taky necpali asi ukázkovými věcmi. Myslím, že kdyby to šlo, tak by nám narvaly i červenou řepu rovnou vytrženou na poli, takže neřeš, vůbec se s ní nebav 😀 😀 😀 . Naopak já vím, že když nechám půl dne pribiňáček venku z lednice, tak je to jak blivajz takový rozteklý a hromadí se nahoře taková fuj vodička, jen ať to malej papá, jak se to papat má 😉

megee
6. led 2010

já teda jogurty atd. vždy chvíli před tím než ho dám malýmu vytáhnu z ledničky aby to neměl studený 😅 , ale občas zapomenu a studený dám a nikdy z toho neměl žádný střevní potíže 😀

mami.sk
6. led 2010

ja davam jogurty aj lipanka, prip. pribinacika rovno z chladnicky 😉 malej to nechuti take roztecene 😉

megee
6. led 2010

jé tak já asi budu taky dávat studený když to tak čtu že to není dobrý nechávat dýl z ledničky 😀

berenika39
6. led 2010

marcik, fakt nech babču vypovídat, jedním uchem tam, druhým ven, takovejch rad ještě bude....kolik je prckovi?

Jinak petr pije i mléko studené z lednice, teplé dělá že ani nevidí hrneček....asi při nějakým nachlazení bych to nedávala, ale jinak v poho. Má studený odchov od mala, v pokojíku netopíme, čepici nenosí, jen když mrzne a první a jedinou rýmu měl ted před měsícem, a to ještě po očkování....

fish
6. led 2010

taky raději vytáhnu dřív z lednice,příjde mi to divné,ledové do žaludku.Já vím,že zmrzlina je taky studená,ale ta se líže a než ji spolknete,tak na jazyku steplá.A navíc je občas,jogurty a ppribiňáky jí děšti denně.Pokojová teplota je určitě lepší.A když zapomenu vytáhnout,tak dávám tky d mikrovlnky.Ne na ohřátí,ale tak na 4-5 vteřin na rozmrazování.Není teplý a rozteklý,ale akorát k jídlu.Můj názor. 😵

fish
6. led 2010

.OPRAVA....ne dešti-ale děti. 😒

bublinkajasminka
6. led 2010

ja vyťahujem jogurt z chladničky skôr aby mal izbovu teplotu, bojím sa dať taký priamo z chadničky vytiahnutý

rewq
6. led 2010

Z toho, že byl ten Pribinak studeny určo střevní problémy neměl! Sice by se na průjem neměly dávat mléčné výrobky (a vůbec nic, v čem je tuk), ale jestli teplé nebo chlazené, to nehraje roli. Spíš bych možná měla malou připomínku k syraell. Děti by právě měly jíst tučnější věci (nemyslím zrovna bůček, ale např. plnotučné mléko), vždyť i sunar je plnotučný! Aby se naučily s tím tukem hospodařit, rozkládat ho. Pokud se to nenaučí, tak to právě může vést k obezitě v dospělosti. Je to jen jeden z názorů, takže mě prosím neukamenujte! 😀 Také nevím, kde je pravda, proto dělám kompromis - jeden den tvaroháček (nebo jiná dobrota) a druhý den bílý jogurt.

fish
6. led 2010

Možná by jsme neměli nad vším tak moc přemýšlet,že? 😖 Když jsem měla ve 20letech první,tak mně takové věci ani nenapadly.A kluk má 18 a holka 15 a jsou v poho.

fish
6. led 2010

A te´d nad vším filozofuju. 😀 😝

knobloska
6. led 2010

Tak průjem ze studeného Pribiňáka určitě neměl. Příště zkus pro jistotu dát míň, třeba ho nesnese, ale klidně studenej.
Moje tchýně zase pořád mele, že má studený ručičky a nožičky, u ní ní natáhla zimní boty, protože jsem zapomněla na bačkůrky. Mají doma koberec, takže já jí nechala běhat v ponožkách a ona jí pak natáhla sněhule. No comment, na to kašli.
A já jí dávám jen Lipánek, jogurty nejí. Nikdy jsem v tom nic špatného neviděla.

anta
7. led 2010

Fish - taky mám dojem, že se občas řeší každý prd, člověk je pak poněkud dezorientovaný, neboť instinkt napovídá něco jiného, pak ti v hlavě vyvstanou myšlenky na to, co říkají ostatní maminy, je to blázinec 😀 😀 😀
Knobloska - dobrý s těma sněhulema 😀 😀 😀 Doufám, že si tchýně vzala sněhule taky 😀 😀 😀

rencata
7. led 2010

Jogurt i Lipánek vytahuju z lednice asi o 10 - 30 minut dřív, aby nebyl tak moc studený a trošku se při pokojové teplotě ohřál. Poku Maruška chce papat hned, dám na chviličku do teplé vody... jogurt ani Lipánek pak nejsou teplé, jen nejsou ledové.

rencata
7. led 2010

Jo a jinak se řídím podle sebe, bo já teda v zimě ledový jogurt taky nemám ráda..... v létě mi to neva, ale v zimě jo... prostě musí být tak akorát... ani ledový, ani teplý.

lenadka
7. led 2010

ahoj, ja davam jogurt a pod. o nejakych 10-15 min. skor von s chladnicky, alebo ak sa mi zda ze treba ohejem v pohariku s teplou vodou-mne si to mala tak aj pytala 😅 v lete ked je teplo tak dam studene-naniesto nanuku ma jogurt 😀

knobloska
7. led 2010

Já myslím, že ani jedno není škodlivé a záleží na tom, jak je kdo zvyklý. Jen se mi hnusí ohřívat to v mikrovlnce, a to nejen Pribiňáka, ale cokoliv pro dítě.

fish
7. led 2010

anta-je fakt,že dokud člověk nenakoukne na nějakou podobnou diskusi 😀 ,tak ho spousta věcí ani nenapadne,že by nad tím přemýšlel. 😝 Jak jednoduchost blaženě spí,šťastná,že neví nic- jak zpívají Nedvědi.

davdan
7. led 2010

Jogurty vytahuju z lednice driv nez je malej ji. Kdyz dam studeny, tak se mi malej vzdy po.... 😀

syraell
7. led 2010

rewq
To nemá moc logiku - víš kolik je tuku v poctivém tučném jogurtu? Mnohdy to bývá smetana...Jenže krom toho jsou tam taky živý kultury a další záležitosti, který pomáhají střevní mikrofloře. V tom probiňáku je ale jenom ten tuk, jinak pro prcka nemá žádnej efekt.

jankapiknova
7. led 2010

Po pravde ja by som jogurt teply nezjedla,a preto nedavam teply ani malemu,vytiahnem ho trohu skor nez ho idem dat ale dost casto zabudam,tak papa rovno z chladničky 😉 ,ale nikdy mu to nevadilo. ale musim povedat ze maly ma dobry zaludok od malička,nic mu nevadi,ani mlieko ked som ine skusila,proste vsetko mu sadne ale som si vsimla ze jedine pribinacek mu je trochu tazky na žaludok,ale aky kolvek iny jogurt,lipanek....nieje problem,tak pribinacky radsej jedavam ja 🙂

saska.t
7. led 2010

deti by nemali jest studene veci koli zlemu vstrebavaniu zivin do tela a hrozi podchladenie zaludku a neskorsie problemy s travenim ako aj mozne crevne problemy.. Nie je predsa taky problem vylozit jogurt pol hodku dopredu von aby to malo izbovu teplotu...
U starsich deti to uz nie je problem, kedze uz maju nieco za sebou a dobru termoregulaciu 😉
Deticky do 2 r maju zvlastnu poziadavky na tuky v strave, mali by papat vsetko plnotucne dokonca je im prospesny aj "nezdravy cholesterol" napomahaju rozvoju nervoveho systemu, upozornujem ze deti do 2 rokov!!! potom uz nema zmysel ich pchat tlstymi vecami 🙂

shaula
7. led 2010

To podchlazení žaludku beru (i když to by museli polykat zmrzlé 😀 ) - ale špatné vstřebávání živin je dost mimo... Než dojde k procesu vstřebávání živin, tak je potrava dávno ohřátá na teplotu těla 😉

saska.t
7. led 2010

shaula - opisovala som to z z vyskumu odbornicky na detsku vyzivu, takze asi vie o com rozprava 😉

amira55
7. led 2010

no víme že né každý výzkum je regulérní a né každý odborník je odborný 😀
podchlezení žaludku?to by musely jíst led a i ten by se rozpustil než by tam docestoval-nevím moc se mi to nezdá

kijonkova.k
7. led 2010

Ahoj,tak malá mi nesní studený ani jogurt,ani nic jiného,takže musím vytahovat tak hodinu předem min. 😉