Můžu dávat studený Pribiňáček 15. měsičnému?

marcik
5. led 2010

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda můžeme dávat 15-ti měsíčnímu dítěti pribiňáček přímo z lednice? Jaké jsou vaše zkušenosti?

tomasek06
5. led 2010

Od jednoho roku jsem malému dávala přímo z lednice 😉

vercak.
5. led 2010

marcik - ahoj, moje zkušenosti jsou takové, že malej baštil Pribináčka už od 10 měsíců 😉 A samozřejmě rovnou z lednice 😉 😉 😉
Ničeho se neboj, podle mě už po roce můžou děti jíst všechno (teda pokud nemají nějaké alergie) 😵

kalo
5. led 2010

Když mu to nevadí, že je to studené, tak proč ne. Já osobně to teda nedělám, že bych něco vyndala z lednice a hned to otevřela. Pro malou to nechám aspoň čtvrt hodiny venku v pokojové teplotě...

iloha
5. led 2010

Též nechávám alespoň 10 minutek venku v pokojové teplotě........anebo dám nachviličku do mističky s teplou vodou (když třeba hodně kašle)

rewq
5. led 2010

Já jsem teda více opatrná 😉 a nechávám to venku z lednice třeba i hodinu nebo dávám také do ohřát do misky s teplou vodou. Aby to zkátka bylo spíš vlažné. Pribináček nebývá tak studený, s jogurtem je to horší. Já trpívám dost na bolest v krku, proto jsem tak opatrná 😕 Ale vím, že to některé kamarádky vůbec neřeší. Když je dítě zdravé (nemá třeba virozu), tak to určitě nevadí. Ale pokud by měl třeba trošku zarudlý krček (a to my samozřejmě nikdy včas nevíme), tak by mu to mohlo vyvolat angínu. Aspoň moje dr. to takhle říká...

amira55
5. led 2010

rewg že by mu to vyvolalo angínu je blbost protože angína je bakteriální-streptokok a né z nachlazení

jinak já to taky moc neřeším, něco jinýho je kdyby byl nachlazenej, ale normálně si myslím že to dítěti neublíží, spíše čím víc je budeme chránit tím více budou náchylnější

knobloska
5. led 2010

Já dávám taky rovnou z lednice.
Chutnala jste některá zteplalýho Pribiňáka? To je hrozný hnus, taková chemikálie, studenej rozhodně chutná líp. Já teda kupuju Lipánek, ve složení není žádná chemie ( zahušťovadla). Ale to do nikoho nerejpu, jen můj postřeh 😉

sjuzan
5. led 2010

Ahojte,tak naše malá jí pro změnu nejradši pribiňáčky,lipánky,tvaroháčky,jogurty ohřáté....studené jí to moc nešmakuje....holt má každý jiné chutě. 🙂

vercak.
5. led 2010

knobloska - máš pravdu, teplejší smetánek nebo jogurt je fakt hnus, nejlepší je rovnou z lednice.

A někdo tu psal, že pak může dítko i onemocnět. No já nevím, to se mi zdá jako hloupost, protože já bych teda jako dítě musela být nemocná pokaždý celou zimu, protože jsem měla pořád v puse rampouchy 😀 😀 😀 A fakt jsem nemarodila a následky nemám ani do dneška.

Amira - přesně, čím více budeme děti chránit, tím víc budou náchylné na nemoci.

evitkamalicka
5. led 2010

baby mna by teda ani nenapadlo ohrievat pribinacik alebo jogurt brrr......ja davam rovno z chladnicky

lenkazdenek
5. led 2010

Já se snažím dávat chvilku odstát,jenže malá jak vidí,že už je vyndanej ať lipánek,pribiňák nebo jogurt,tak si dojde pro lžičku a sama se snaží si to otevřít,takže u nás je to spíš jen mé přání aby byl odstátý,ale málokdy se povede 🙂

kubinkov
5. led 2010

Vlažný nebo teplý jogurt a pribináček bych sama nepozřela, tak to nenutím ani dětem. 😝 😝 😝 Zmrzlinu taky neohřívám. 😉

samik2008
5. led 2010

já je většinou vytáhnu z ledničky aspon tak půl hodky předem než to začne jíst,ale když zapomenu nic se neděje...a ohřívat bych to teda neohřívala,nedávno jsem to viděla u švagrové(teda nevím přesně co to měla za lakrumák),ale normálně to ohřávala v mikrovlnce,vytáhla a teklo to jak nějaká voda,nebylo to vůbec husté a dávala to holce,no já bych to teda svojemu dítěti nedala ani náhodou 😝

marketka1
5. led 2010

Ahojte ani ja deťom nezohrievam pribináčika ani jogurty dávam im to rovno z chladničky zatiaľ som stým nemala problém že by od jogurtu, termixu ochoreli.
a ako píše vercak aj mi sme poctivo cmúľali ako deti cencule a sme tu. 😉

kristi
5. led 2010

rovnou z lednice

rewq
5. led 2010

amira55: no, s angínou jsem to asi přehnala 😅 , ale pokud máme počínající virozu, tak nám to asi moc nepomůže. A marcik zřejmě myslela vlažný Pribiňák a ne teplý, takže pokud se někomu při pomyšlení na odstátý Pribiňák zvedá žaludek, tak jen zbytečně pouští uzdu své fantazii 😀 😀 😀

berenika39
5. led 2010

Já bych pribináček nedala ani z lednice ani z trouby ohřátý.....jogurt by mě nenapadlo dávat jinak než vyndaný z lednice, pročpak asi píšou "uchovávat v chladu"? Že by to bylo kvůli kvalitě potraviny? Jako že by to bylo moc studený? A zmrzlina je co? Tu snad ohříváte?

P.s. Chápu, že se dá jogurt nebo ten blééé pribinák ven z lednice třeba chvvíli před podáváním.

rewq
5. led 2010

to berenika39: je rozdíl mezi "uchovávat v chladu" a "podávat chlazené".

kristi
5. led 2010

😀 😀 😀

berenika39
5. led 2010

to rewq: aha, takže není pravda že mojito a choceňský bílý jogurt jedno jsou.......

manika77
5. led 2010

baby ja davam z chladnicky...
ale moja suseda ohrievala malej nanuk v mikrovlnke tak to uz co je 😀

amira55
5. led 2010

🙂 rewg jo,jo já jenom aby nevznikaly fámy 😉 v pohodě

sisi.v
5. led 2010

pribiňák bych taky nedala, ale jinak dávám vše z lednice, osobně mi jogurt nechutná, když není úplně studený, tak mě nenapadlo, že by někomu chutnal... 🙂
jak říkal kdysi jeden můj trenér ve fitku, když se pije (v tomhle případě jí 🙂 voda studená (z lednice), metabolismus musí víc pracovat aby to ohřál - tak spalujeme více kalorií...no, ne že by to děti potřebovaly 😉, ale maminkám by to mělo fungovat 🙂.

masinka
5. led 2010

ja davam priamo z chladnicky, moj drahy to dava ohriat na radiator... potom na to zabudne a ked si na to po dvoch hodinach spomenie, tak to musi spapat on, lebo take uz ja malej dat nedovolim.... alebo to tam objavim na druhy den a leti to do kosa

soanpe
5. led 2010

mně holka přímo z lednice jogurt nepozře,takže ho vyndavám tak půl hodky až hodku před podáváním,nebo když jí do toho dávávám strouhanný jabko,tak ohřeju to jabko a zamíchám do jogurtu
ještě nedávno odmítala i čaj pokojový teploty 😅

emjee
5. led 2010

M. este pribinaky ani jogurty neje, ale predsnidavku davam tiez rovno z chladnicky

petruna
5. led 2010

davam rovnou z lednice a misto Pribinaka kupuju Lipanka.

berenika : souhlas....kdekoliv na tebe narazim, tak s tebou musim souhlasit. na hodne veci mas stejne nazory a na rozdil ode me je umis i vtipne ventilovat.

syraell
6. led 2010

marcik
Rozhodne kvuli tomu neonemocni🙂 Ale spis bych doporučovala jogurt s zivou kulturou, nez Pribinak a podobny sragory. Je to prakticky jenom sladka tucna smetana, ktera ma prachbidnou vyzivovou hodnotu...

capy
6. led 2010

aj my rovno z ladnicky uz davno 😉 nikdy by ma nenapadlo ohrievat 😅 😅 😅

bronia13
6. led 2010

wow ohriaty pribinacek ci jogurt - wow, to by ma ani len nenapadlo, najelpsi je studeny ved nech si deti zvykaju take sa maju jest no nie?