Můžu dávat studený Pribiňáček 15. měsičnému?

marcik
5. led 2010

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda můžeme dávat 15-ti měsíčnímu dítěti pribiňáček přímo z lednice? Jaké jsou vaše zkušenosti?

masinka
7. led 2010

podchladenia zaludka b som sa mozno bala pri piti ladovych napojov, pripadne takych tych tekutych jogurtov ako je Monte drink alebo nieco podobne, ale normalny jogurt ci pribinak co dieta papa lyzickou sa davno zohreje kym pride do zaludka. dokonca aj zmrzlina pokial ju vyslovene nezhltne za par sekund sa v pohode v ustach zohreje a zaludku neublizi

simlenka
7. led 2010

Nic ve zlym,ale jako ohrivat jogurt atd? co to je za hovadinu? davam to primo z lednice,i slabe odstaty uz mi to nechutna a maly taky ne a nikdy me neco podobnyho ani nenapadlo... prijde mi to jako az moc velky prehaneni a precitlivelost,cimz se vas nechci dotknout,ale jen o necem takovym slysim poprvy a nechapu no...

vercak.
7. led 2010

Podle mě se v dnešní době všechno moc řeší.
Holky, vy jste fakt jako děti necucaly ty rampouchy??? Já vím, že se opakuju, ale tohle už mi přijde jako moc drsný, že někdo dává všechno v pokojové teplotě. Děti nebudou zvyklé a pak si jednou dají někde nanuka a budou nemocné.
Počítám s tím, že se tu do mě určitě někdo pustí, takže do mě, ale za svým názorem si stojím 😉

rewq
7. led 2010

to verčak.: vždyť nejsme na bojišti, ne? 😉 Každý má zkrátka jiný názor a je zvyklý na něco jiného. Pokud někomu nechutná odstátý jogurt, tak ho nedává. Pokud ho má někdo takhle rád, tak ho nechá odstát. Vždyť i děti si samy řeknou, jak to chtějí. Některé maminky tu píší, že jim děti studené jíst nechtějí, jiným zase nechtějí jíst teplé ... Každý je zkrátka jiný. Já dávám v zimě odstátý, protože sama nemám ráda v zimě studené (jsem hold zimomřivá, podle některých z vás přecitlivělá, rozmazlená ....). V létě si dám klidně z ledničky a ráda se tím osvěžím. A malé ho dám zrovna tak. To je stejné, jako když v zimě si vařím čaj a v létě bych si čaj neuvařila, spíš mi udělá dobře chlazené. Takže asi tak.

soanpe
7. led 2010

prostě já si ledovej jogurt z lednice, kde je 5°C fakt nedám. prostě mi je zima po něm 😅 neco jiného je, když je venku 40°C ve stínu
a to, že se dá jogurt na 10minut do misky s teplou vodou, tak s nebojte.nebude teplý,ani nebude mít pokojovou teplotu,ale pro některé z nás bude poživatelnější 😉

rewq
naprostý souhlas 😉

rewq
7. led 2010

soanpe díky za doplnění 😵 Mě je po studeném jogurtu taky vždycky zima a vůbec si ho nevychutnám 😀

simlenka
8. led 2010

ja jen ze to fakt jako slysim prvne,pro me je polivka tepla a jogurt studenej - ja zasnu ze to nekdo dela i sobe... vubec jsem se s tim dodnes nesetkala,tak asi pusobim jak prekvapenej debil... ale o nejakym podchlazeni je podle me blbost mluvit,to ze to nekomu nejak chutna a nejak ne,tak to beru,ale strach z toho,ze studenej jogurt diteti ublizi mi fakt prijde uz prehnanej.

dankadina
8. led 2010

aj my rovno z chladnicky, podla mna to len zvyšuje odolnosť na chlad a deti niesu prilis chore

saska.t
8. led 2010

kazdy si robi tak,ako uzna za vhodne 🙂 .... ved su to nase deti, kazdy musi vediet co robi 😉

paja1975
8. led 2010

saska to s tebou naprosto souhlasím. Ale já myslím,že studenej jogurt je úplně v pořádku, kdyby to malýmu vadilo tak mi to dá už dávno řádně najevo.

pattie
8. led 2010

u nás jogurt vyndám dopoledne a nechám ho na svačinku na lince, aby nebyl tak studenej. Pribiňáčky zatím nedávám...

vercak.
8. led 2010

rewq - vím, že nejsem na bojišti, ale je mi jasný, že jak někdo napíše úplně opačný názor než mají dokonalé matky, tak se do něj pustí, takže se už dopředu připravuji na nějaké to pohoršení nademnou 😅

Ani bych se nedivila, kdyby se tu brzo objevilo téma, že někdo rozmrazuje dětem nanuky a podává je lžičkou jako teplé jídlo. Dnešní doba je fakt divná a nebo jsem divná já a mám zastralé názory, které jsem pochytila od mojí mamči 😀 😀 😀

amira55
8. led 2010

vercak. nejsi divná ledaže bych taky byla divná 😀 já myslela že zmrzlina má být studená a polívka teplá ale jak koukám v dnešní době je i nanuk teplej 😒
a neberte to jako provokaci jenom mě to udivuje

davdan
8. led 2010

at si kazdej dava co chce, vzdyt je to jeho vec, nee!!?? jestli nekdo chce polivku STUDENOU a nanuk TEPLEJ, tak at si to tak udela, vzdyt je to jedno ne! pred par lety si to taky delal kazdej po svem a nikdo nic neresil, internet nebyl a nikdo se nad nicim nepodivoval. jen mi pripada ze se tady uplne zbytecne pretahujete.

helcenka
8. led 2010

Pro mě tyhle diskuze znamenají, že se dovím různé názory a možnosti, jak se dají různé věci dělat a jaké zkušenosti mají maminy. Pak si z nich vezmu, co potřebuju, nad něčím mávnu rukou nebo se zasměju a něco vyzkouším. Děti jsou různé povahy a každé má rádo něco jiného, takže je úplně zbytečné do někoho se na nich navážet. 🙂
Takže přidávám i svou zkušenost. Malýmu jogurt, tvaroh nebo lipánek vyndám z lednice tak 10 nebo 15 minut před tím, než ho jí. Pokud mu ho dám rovnou z lednice, jenom ochutná a řekne, že je moc studený, že počkáme. To se někdy stává, i když ho před tím vyndám, takže ho třeba na dalších 5 minut odložíme. Malej je pak jí, jak mu chutnají. 😵

dudduli
8. led 2010

ja davam pribinak na desat sekund do mikrovlnky a je taky akurat.ked ho nedoje nemam problem ho dojest ja.je v pohode.

zulok
8. led 2010

jogurty rovno z chladnicky..ale napriklad u svokrovcov. mi pride chaldnicka akosi extra studena... tam nechavam odstat 😕

soanpe
8. led 2010

nikdy by mě nenapadlo, že o takový bůbosti se dá kecat na 3 stránkách 😀 😉
vždyd je to jedno, každému chutná něco jiného a děti dají najevo,co jim vyhovuje,tada aspon to moje 😎

vodnarky
15. led 2010

ahojte..tiez vytahujeme jogurty,pribinackou..atd..tak 15 minut pred podavanim..niesu ani moc studene ani teple..su tak akurat.. 😉

weblucy
15. led 2010

saska.t ma podla mna pravdu, nieco na tom vyzkume odbornicky na vyzivu urcite je, aj moja mama ma vzdy ucila, ze si mam jogurt vybrat z chladnicky nejaky cas predtym, ako ho budem chciet jest a este doteraz ma napomina 🙂 Ja by som svojmu dietatu nedala hned z chladnicky, mam z toho v podvedomi zafixovane obavy. Aj cajik davam vlazny.