Můžu s miminkem na procházky hned po porodu?

tery58
27. zář 2011

chtěla bych se zeptat jestli můžu s miminkem ven na malé procházky hned po porodu, jakmile dorazím domů?

dasty79
27. zář 2011

Já rodila teď v září a ve čtvrtek nás pustili domů a v sobotu už jsme kočárkovali.Je krásné babí léto,tak proč ne....Ale koukám,že ty budeš rodit v únoru - tak to asi dle počasí.S malým miminkem se může do -5,takže pokud bude nějaká zima,tak bych neriskovala.

majatob
27. zář 2011

ahoj, my jsme sli na chvilku vzdycky hned druhy den po prichodu z porodnice 🙂 ale v pripade hodne velkych mrazu bych radsi taky pockala 🙂

moudivlacek
27. zář 2011

my prijeli odmu 5.9. vecer a hned druhy den sli na 20min ven,ma se pzvolna a s ohledem na pocasi 😉

florentina
27. zář 2011

Ahoj, no já rodila v lednu. Po příjezdu z porodnice bylo kolem 0. Vím, že se říká, že s mimi se nemůže až od -5, ale v porodnici bylo hrozně přetopíno a mě prostě přišlo pro tak malé mimi, že po pobytu v 30 stupních najednou ven do 0, to bude velký skok. Takže jsem začínala nejdříve otužováním u otevřeného okna a už si nepamatuji kdy přesně, ale ven jsem šla až asi po třech týdnech. Chtěla jsem jít dříve, ale po týdnu doma začal velký mráz, bylo víc jak sedm pod nulou, takže pak to prostě nešlo. Myslím, že uvidíš podle citu. Rodit teď, tak bych klidně šla ven hned.

eloana
27. zář 2011

Ahoj no vzhledem k tomu, ze mas termin v unoru tak tezko rict.) kamaradka co rodila zacatkem brezna byli doma 21 dni nez mohli ven:( nastaly krute mrazy... Kazdopadne bych s takto malym miminkem sla tak kolem te nuly , pokud teda nebude takoveto vlezle sychrave pocasi

luckyhoney
27. zář 2011

Ano. Rodila jsem v prosinci a ještě ten den co jsme přijeli z porodnice tak jsme šli ven. Samozřejmě ne na hodinu, ale na chvíli do kočíku, nebyl mráz, tak proč ne 🙂

berenika39
27. zář 2011

V únoru bych možná začala nějak postupně, chvíli spaní u otevřeného okna, novorozenec ještě nemá vyvinutou teromlegulaci, teprve se adaptuje na změny teplot, fakt záleží, kolik bude stupnů...kolem oběda, sluníčko, nad nulou - proč ne...v pevných korbičkách a ve fusaku zima není🙂.

monny89
27. zář 2011

Záleží na počasí, ale já jsem se Dr. zeptala hned co přišla domů se na nás podívat. Tak se taky zeptej a uvidíš co ti řekne 🙂

veruska007
27. zář 2011

No, já jela z porodnice akorát sestře na svatbu 😀 . Ptala jsem se v porodnici a prý to není problém.
V tom únoru uvidíš, radí se to otužování u okna. Ve velkých mrazech bych nechodila a do hypermarketů rovněž.

katchi
27. zář 2011

Rodila jsem zacatkem listopadu a hned po prijezdu z porodnice sel manzel vozit kocar. Pokud neni 10 pod nulou, tak proc ne...

miskadis
27. zář 2011

Rodili jsme taky v únoru, a ven jsme šli 4. den po propuštění z porodnice, protože předtím byly docela mrazy, kdyby nebyla taková zima, tak jsme šli hned 2.den. 🙂

bubbly
27. zář 2011

Bez problemu. Ja rodila v Anglii, tady se nelezi v nemocnici tyden, po 15 hod.me propustili. Poprve jsme byly venku kdyz byly male 3 dny. Jak uz to psaly tady jine holky, pokud neni moc velka zima, mraz, vitr tak bych se nebala.

arianka
27. zář 2011

Já bych s čerstvým miminkem nešla, nicméně ne kvůli počasí, ale kvůli všem virům, které jsou všude kolem. A to nejsem přeopatrná máma, naopak, kluci vyrůstají se zvířaty, chodí se mnou na pracovní schůzky od cca 2 měsíců, ale zkrátka s malým miminkem, jít ven a honit všechny lidi metry od kočárku, fakt ne. myslím, že není kam spěchat, kočárkování se užije až až, tak proč to honit. Já kluky dávala v kočárku na zahradu od prvního dne, ale tam jsem měla jistotu, že na ně nikdo nic neprskne. A dělala bych to stejně znova tak.

lukza
27. zář 2011

já rodila v lednu a pak nastali mrazi takže až polevly šly jsme ven ale po dobu mrazu sem otevírala okno a pak postupně vždy na chvíli vylezla na balkon aspon na vzduch jo a dítko musí mít přes 3kg aby mohlo ven 😉

rydal
27. zář 2011

My jsme sli na prochazku hned odpoledne po prijezdu z porodnice. Vubec si nedovedu predstavit nejit ven..

jaa
27. zář 2011

není důvod,proč nejít.V pohodě do -10 s novorozencem a pak s měsíčním a více se dá do -15.termoregulace se vyvíjí až do 5 let.
Já jsem rovnou z podonice jela do obchodáku,pak do autosalonu pro auto a v 10 dnech měla malá nacestováno přes 1000km..Do porodnice za mnou chodili všicni a na pokoj a doma nás je také hodně.Bát se bacilů nemá význam.Když má něco chytit,tak tomu stejně nezabráníme...

hansed
28. zář 2011

My jsme šli hned druhý den po příchodu domů, ale byl červenec a příjemné teplo. Vzhledem k tomu, že máš termín v únoru, bych na to šla opatrně.... nejdřív spaní u otevřeného okna (samozřejmě pořádně oblečené), ven bych šla, pokud by bylo kolem nuly 😉 určitě bych se taky zeptala dětské doktorky, až se na vás přijde podívat. Nic se nemá přehánět, to znamená, že určitě nesedět celé šestinedělí doma na zadku, jak mi kázala kamarádka, ale taky netahat dítě ven když je -10° 😉 to se špatně dýchá i nám 😉

bibuna29
8. kvě 2012

bibuna29 Ahojte,mě to teprve čeká.Termin porodu mám v puly srpna,ale už se těším až po propuštění z porodnice vystartuji ven 🙂 na sluníčko.Ale pokud bych měla termín v zimě radši bych se optala a počkala 🙂 myslim,že si to ježdění užijeme až až......

jennyska
27. pro 2013

Ahoj @bibuna29 @hansed @rydal @lukza @bubbly @jaa @miskadis @katchi @luckyhoney @veruska007 @florentina @moudivlacek @dasty79 @arianka @eloana @majatob @monny89 @tery58 a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti se Procházkami s novorozenci do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/prochazky-s-novorozen... a pomoci tak všem ostatním maminkám, které tato otázka zajímá a zvažují, kdy dítě na první procházky vzít, na jak dlouho, jak ho obléci atd. Na MK hledají v různých směrech radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all