Nachlazená, spí v lehátku se zvedlou hlavou. Je to ok?

karono
1. bře 2010

Ahoj holky,malá 27.2. zacala 5.mesic a je nachlazena, odsavame, kapeme kapky... Spi v noci v lehatku.pres den je taky v lehatku,ma zvednutou holavu a myslim,ze se ji takto lepe spinka. neni to spatne? ma plny nos tak se ji snazim pomoct. Ale hlavni duvod proc pisu je, ze v noci nebo i pres den se vzbudi a uplne z nicehonic zacne hystericky plakat.Pres den se treba smeje, povidame si a najednou behem sekundy zacne plakat. co to muze byt? nejde pak uklidnit jedine nosenim nebo uspanim v houpacce...

samik2008
1. bře 2010

karono tak v lehátku bych jí rozhodně nenechávala spávat,matračku v postýlce podlož aby měla hlavičku výš.
plače protože jí něco trápí konkrétně ta rýma,je to pro ni nepříjemný anebo jí začne bolet něco jiného-bříško,zoubky.Poradím jedině vydržet,to přejde. 😉

karono
autor
1. bře 2010

Ahojky, myslis, ze uz to mohou byt zoubky? narodila se 27.10.

samik2008
1. bře 2010

no některým dětem rostou brzo...u nás jsem to nezažila,dcerce i synovi začali růst až v 11.měsících ale každý to má jinak

beruska24.9.
1. bře 2010

karono - podlož matračku nebo celou postýlku u jedné strany, jak ti to bude vyhovovat.
Malá měla první zoubek 4m.+3t., takže možné je všechno 😀
Ale také bych to odhadovala spíš že ji trápí ta rýma - miminka neumí dýchat pusou.
Jinak asi moc nepomůžu, snad jen to zkusit nějak přežít 😉

samik2008
1. bře 2010

vidíš jak píše beruska měli první zoubek brzo

rimmel
1. bře 2010

sto pero zuby.

momin
1. bře 2010

Asi zuby.. tenhle plac z niceho nic to je ono.... 😉

karono
autor
1. bře 2010

Holky dekuju moc. a je neco, co na zoubky pomaha? ja jsem to zkousela tou lzickou a nic necinkalo 🤐

rimmel
1. bře 2010

karono ja neviem ja som parkrat dala paracetamol ale to fakt iba dvakrat inak nic..gely to je nanic, vsetko prehltnu ... ine..neviem hadam ti niekto iny poradi, my sme natom neboli az tak hrozne

aponchie
1. bře 2010

nic..vsecko se musi vydrzet 😎

pikusa
1. bře 2010

joo Karono...malá má narozeniny stejný den jako já 😀
a taky říkám zoubky....

blandik
1. bře 2010

Ten pláč může být z toho, že se náhle probudí a ještě není vyspaná. Bu'd ji může něco zabolet - zoubky, prdíky a spánkový cyklus dospěje ke konci a malou ta bolest probudí tak, že nedokáže dál usnout nebo prostě ji ani nic nebolí, ale neumí navázat na další spánkový cyklus. Náš malý to měl podobné. Přes den se probudil po cca 35- 40 minutách a strašně plakal. Já jsem myslela, že už se vyspal a tak jsem ho brala z postýlky a on byl pak hodně protivný. Pak jsem zjistila, že ještě potřebuje spát a většinou ještě zabere (ale ten jekot při tom byl ohromný) a má to tak dodnes (cca 17M), při odpoledním spánku třeba takto zapláče i 2x a pak ještě zabere, ale většinou to prospí už bez zabrečení. Proto je třeba rozlišovat, zda je dítko už opravdu vyspané (podle délky spánku a věku dítěte) a nebrat z postýlky moc brzy. V noci to může být většinou pak po 3hodinách spánku (těch prvních).

momin
1. bře 2010

Karono u nas na zoubky taky nic.... jenom kdyz ho to chytne v noci ten plac tam mu to namazu gelem-Calgel...
A ono to vetsinou zabere.. myslim ze je to i tim ze mu to chutna-uplne si u toho mlaska,ale to je vlastne jedno proc..hlavne ze ho to uklidni.... 😎 😀

beruska24.9.
1. bře 2010

Tak s tím gelem jsme na tom podobně jako momin. Uklidní.......jen nevím, jestli víc zabírá nebo chutná. Mažu gelem Citrovital.

karono
autor
2. bře 2010

Holky a rotuje vam mimi taky v postylce? Jak tomu zabranujete?

beruska24.9.
2. bře 2010

Rotuje. Nebráním, ať si užívá alespoň ten pohyb, co zvládne. 😀

momin
2. bře 2010

karono rotval kdyz byl mensi... Pak se naucil stoupat na 4 tak delal ze spani to. A ted se umi postavit uplne takze ze spani stoji v postylce.... 😎

crca
2. bře 2010

Karono tohle mě dělal kluk,hlavně právě přes den,smál se,pohoda a najednou jak když luskneš šílený řev.......,trpěl na koliky do 6 měsíce!! 😖 Od doby co se začal plazit a lézt je to v pohodě,ale v lehátku bych taky nenechávala spinkat tak dlouho.Nám je 10 měsíců a postýlku u kluka mám podloženou knížkama do teď 😀

bocinka
2. bře 2010

Karon, moje malá to dělá, když má prdíky... 😒 a když ji vezmu prdne si - třeba i potichu a je to dobrý.... 🙂 můj brácha trpěl na prdy až od 7. měsíce, takže si myslím, že vše je možné... A zoubky taky trápí... ☹

momin
3. bře 2010

bocinka my trpime na prdiky do ted takze je to opravdu mozne.... 😉