Narušení režimu miminka. Jak se zachovat?

simlenka
7. čer 2008

Chci se zeptat, naší malé jsme teď jakž takž zavedli režim a docela se daří, stane se ale, že se režim naruší, např. návštěvou doktora nebo pozdním příjezdem domů, kvůli jiné návštěvě 😎 jde mi spíš o večer. Běžně malou koupu kolem půl sedmé a po sedmé hodině jde po krmení a pohádce spinkat.
Např. včera se mi stalo, že jsem přijela domů v půl deváté a malá mi samozřejmě usnula v autě, chtěla jsem ji přendat ze sedačky a dát spinkat do postýlky, ale ona se při tom vzbudila.

jak se zachovat? nechat ji v postýlce ať znovu usne anebo dohánět, co jsem zameškala, tj. krmení a čtení pohádky v pozdějším čase?

vladimuraz
7. čer 2008

Simlenko, každá k tomu máme asi jiný přístup. Já například když přijedeme domů později než obvykle, malá se samozřejmě při přendavání vzbudí, normálně jí vykoupu, nakrmím... jako obvykle. Ona většinou obživne a je jí úplně jedno, kolik je hodin, prostě máme ten svůj večerní kolotoč, akorát trochu později (včera vyjímečně až ve 22 hod., dneska to dospává). Pohádky zatím nečtu, malé stačí hrající kolotoč a je za pár minut tuhá 🙂 .

simlenka
autor
7. čer 2008

já jí právě pak ten režim taky jakoby dodělávám - teda, vzbudila se, tak jsem ji jen otřela vlhkou žínkou, namazala, oblíkla, přečetla pohádku a dala spinkat, ale byla hrozně živoučká protože se před tím už trochu prospala v autě, tak nevím jestli není lepší se na všechno vykašlat a dát ji spinkat bez koupání a všeho ostatního, aby se nerozdováděla

luucia
7. čer 2008

simlenka, já se snažím taky dodržovat režim. Když sme přijeli dovolené, tak sme přiletěli v 19 hodin a tou dobou je zvyklá jíst a pak hned spinkat. Tak sem to udělala tak, že sem ji po přistání nakrmila, v autě samozřejmě usla a když sme přijeli domů, tak sem jí jen převlíkla a dala do postýlky, za 2 minuty zase usla 😉

lu777
7. čer 2008

já bych určitě ten režim nedoháněla.. normálně v té době spí, takže bych udělala jen co je opravdu nutné.. tzn. možná přebalit nebo sundat kabátek apod...
prostě bych to moc nenarušovala.. Matt si např. chtěl v noci povídat a býval živý při krmení první měsíc, ale krmím ho v podstatě potmě a nemluvím na něj.. totéž při pozdním návratu domů.. funguje to v pohodě, usne

já osobně když si představím, že třeba v 7 usnu, tak bych teda nechtěla, aby mě někdo za hodinu dvě vzbudil a dal do vany 😅 😅