Náušnice až po očkování. Proč? Hrozí nemoc?

lihe
5. čer 2008

Ahoj, moje půlroční pusinka má od pátku...6 dní.. píchnutá ouška a pořád je má kolem těch vpichů červená...je to normální?nehorší se to, nelepší se to, promazávám framykoinem, ale nějak nevím, jak dlouho to hojení může trvat, nevíte prosím někdo?
Zajímalo by mě, proč se najednou u nás můžou píchat ouška až po očkování (aspon mi to obě doktorky tvrdily)...některé mimi dostalo kvůli náušničkám nějakou nemoc, nebo proč?
Mě i sestře to píchla sestra doma po návratu z porodnice, ouška byla malá a tenká a rychle se to hojilo, mimi řvalo jen vztekle kvůli omezování. Teď ty děti už kdovíco umí a jsou rychlejší a větší..no bylo mi jí líto moc, aspon že jí to píchla souměrně. 🙂

xsipm04
5. čer 2008

lihe: Já jsem si koupila od Salusu éterický olej Levandule Extra (ten se může dávat přímo neředěný na kůži) a tou jsem ouška natírala. Malé se to zahojilo asi do 14 dní úplně, červené kolem to ale trošku měla celých myslím 10-14 dní, ale nijak to nehnisalo, tak myslím, že to je normální. Nic jiného než levanduli jsem na to nedávala, ona zároveń desinfikuje a hojí.

Jinak malá měla ouška píchaná ještě před očkováním, to se jen tak říká, že se mají píchat až po, nevím, kdo s tím přišel. Některé doktorky píchají uši ještě v šestinedělí. Já jsem slyšela názory, že čím dřív tím líp, protože miminko vlastně leží, nedokáže se za ouška chystat a ještě se neplazí tj. nemá se mu do oušek jakým způsobem dostat infekce.

krista
5. čer 2008

Ahojky,
my jsme ouška nechávali píchat když bylo malé šest neděl přesně 🙂 Naše doktorka to tak dělá tak mě ani nenapadlo nějak moc to řešit a ouška se nám zahojila během 14ti dní krásně 🙂 Promazávala jsem 2x denně Framykoinem a ošetřovala líhem dle potřeby 🙂

Řekla bych že co člověk to názor, každá Dr. to dělá jinak a jindy, někdo po očkování, jiný před očkováním, někdo píchá, jiný nastřeluje 🙂

bambulik
5. čer 2008

my máme píchat ouška po druhém očkování, to říkala Dr. na ORL, tak ji poslechnu

atreides
5. čer 2008

nám dr. řekla, že taky bude píchat až po očkování, ale ve 3 měsících 😨

svoma
5. čer 2008

Ahoj,u nás dr. také pích po první hexe ve třech měsících,jinak my na ouška měli odvar z řepíku,několikrát denně potírat a framykoin,když to zarudne.A červené to měla zhruba dva týdny,pokud to nehnisá,tak je to myslím vpohodě. 😉

maakule
5. čer 2008

Ahoj, já se přidám, nám píchala dr. ouška ve stejný den jako první hexa ve 3 měsících. Stejně jako ostatní jsme je měly červený 14 dní. První týden jsem to ošetřovala 60% lihem a pak týden Framykoinem. Kamarádka mi doporučila, kdyby to hnisalo, odvar z heřmánku. A hlavně protáčet.

ivulinda
5. čer 2008

my budeme mít taky naušnice až po všech očkování.tento měsíc jdeme asi na posledni očkování a pak asi naušnice 😀

nensy
5. čer 2008

tak mi jsme měli naušnice po druhém očkování 😀

eleonora
5. čer 2008

my jsme nechali pichnout ouska v sesti tydnech a uplne v pohode, zadna reakce ani hnis proste nic 🙂

lihe
autor
6. čer 2008

díky za poradu, hned jsem klidnější 🙂

kacka.va
6. čer 2008

nám taky budou píchat až po třech měsících, až budeme mít za sebou hexavakcínu

svoma
6. čer 2008

Ahoj,stejně je zajímavé,že dřív se náušničky píchaly už v porodnici.

krista
6. čer 2008

U nás v porodnici (kde jsem ale nerodila) je pořád píchají čerstvě narozeným dětem 🙂

svoma
6. čer 2008

Tak asi jak kde,v té naší to dělali dřív a teď už ne. 🙂

lenkabu
6. čer 2008

Mně řekla dr radši po očkoávní aby měla naočkovaný tetanus...radši 😉

svoma
6. čer 2008

A taky je zvláštní,že někde je píchají ten den,co hexu a jinde až později.

monik76
6. čer 2008

Ahoj, nám doktorka tvrdila, že je lepší až po očkování proto, že mají za sebou první dávku tetanu. A celkově, že ten organismus už je trochu adaptovaný. A na ušním jim to bylo jedno, tam zase pro ně bylo důležitý, aby mimčo mělo aspoň 6 týdnů. Takže opět má na to každý jiný názor. My jsme byli ve 3 měsících po prvním očkování. 🙂

svoma
6. čer 2008

My ve čtyřech po prvním očkování,ve třech měla malá rýmu,tak řekli,ať přijdeme až za měsíc.

monika6e
6. čer 2008

Taky jsem slyšela, že naušničky až po očkování a naše doktorka mi řekla, že je to dost rozšířená fáma. Naušničky se prý už můžou dát klidně po šestinedělí. Čím dřív, tím líp. Teď je máme 14 dní a ouška pořád červený a maličko zahnisaný. A to čistím denně - líh + framykoin :-/ ale zkusím tu levanduli, jak tu píšete, snad pomůže...

svoma
6. čer 2008

Ahoj monika6e,14 dní a ještě jí to hnisá?Já bych teda radši zašla k dr.

monika6e
6. čer 2008

svoma: ono je to jeden den dobry a druhej den zase cerveny a malinko z toho tece. Uvidime, jeste pockam a kdyz to nebude lepsi, tak v pondeli urcite zajdem. Zkusim tu levanduli a treba se to zlepsi

lihe
autor
7. čer 2008

ahoj, tak jí to začalo... od včerejška hnisat ☹
...jestli jí budu muset nakonec náušničky sundat, tak mě švihne..
...zkusím k lihu a framykoinu heřmánek..a uvidím...k levanduli se hned tak nedostanu..nevíte někdo ještě prosím nějakou radu?

svoma
8. čer 2008

Ahoj lihe,já měla odvar z řepíku na potírání několikrát denně. 😉

terry2
8. čer 2008

U nás je nastřelují jenom dětem starším 5 měsícu a až po 3 dávce hexavakcíny.Malý už je 7 měsícu a na 3 davku jdeme až 25,6 a to ještě musíme přijít minimálně 10 dní po 3 dávce,takže fakt hruza.