Náušničky a akupunkturní body na oušku, máte zkušenost?

hojda
29. kvě 2012

Ahoj maminky,

nedávno jsem v TV slyšela, že někteří lékaři před nastřelením (píchnutím) náušniček, nějaký přístrojem zjišťují, jestli v daném místě neprobíhá nějaký důležítý akupunkturní bod. Máte s tím nějaké zkušennosti? Je to k něčemu, nebo ne? Případně kdo to dělá v Praze a okolí a kolik to stojí?

díky

hojda
autor
29. kvě 2012
hojda
autor
29. kvě 2012

Vyjádření předsedy České lékařské akupunkturistické společnosti ČLS JEP k nastřelování náušnic

Dobrý den,

neexistuje žádná studie, která by prokazovala požkození zdraví po jakémkoliv způsobu aplikace naušnic do ucha.
Tedy lze jen doporučit, aby se to provádělo za správných hygienických podmínek a esteticky dobře, tedy, aby jedna nebyla jinde než na druhá straně.

V úvahu je možné vzít to, že polovina lidstva - ženy - má drtivou většinou naušnice v uších, zatímco druhá poloviny lidstva - muži - drtivou většinou nemá. Ženy se všude dožívají vyššího průměrného věku. Tedy, chceš-li se dožít vyšší věku tak:
1. buď žena
2. měj naušnice

Vyšší statické zdůvodně delšího dožití nelze nalézt

Zdravím



Více zde: http://www.nastrelovani-nausnic.cz/vhledavani-a...

laskavec
29. kvě 2012

😀 😀 Sama jsem si k 1 dírce udělala ještě 2.A věřím ,že prodlužují ženě život hlavně kameny v náušnicích 😒

kachen
29. kvě 2012

Nedavno o tom mluvil akupunkturista v televizi. Pry v tom nevidi zadny problem, protoze drahy, ktere vedou od bodu v usich meni svou pozici. Takze, i kdyz pichnutim akupunkturni jehlicky se ten dany bod stimuluje, tak jen po urcitou dobu, protoze potom draha zmeni smer a uz je to vlastne k nicemu. Proto i kdyby se nakrasne nejaky bod napichnul, tak jeho draha si udela misto mimo nausnici 😉 Snad jsem to popsala dobre, pac "okultni" vedy nejsou moje hobby.

detske_ousko
26. říj 2016

Naprosto souhlasím, propíchnutí ouška nemůže nijak zdraví holčičky ohrozit. Co může způsobit nepříjemnosti je například nesprávná péče po propíchnutí, vytahaný lalůček z dlouhodobého nošení velkých a těžkých náušnic či špatné hojení při alergii.