Nejbezpečnější autosedačka. Máte odkaz na testy?

janette.j
3. lis 2009

Zná někdo prosím nějaký odkaz na testy autosedaček? 😉 Děkuji

chiwule
3. lis 2009

časopis DTest dělal někdy v létě velké testy autosedaček. Základní info zde:
http://www.dtest.cz/detske-autosedacky-kdyz-ani... , podrobnosti buď jako předplatitel nebo za jednorázovou SMS.

janette.j
autor
3. lis 2009

Moccccccccccc děkuji,to jsou super stránky,poslala jsem 2 sms a jsem mnohem chytřejší........dííííííííííkásek ještě jednou 🙂 🙂 🙂

chiwule
3. lis 2009

jj, nám to taky moc otevřelo oči. Tyhle testy jsou navíc dělané ve spojistosti s testovacíma ústavama v celé Evropě, konkrétně tenhle test autosedaček vychází z testu dělaného také v Neměcku, kdo umíte německy, můžete si počíst zde, princip je stejný - abonenti nebo jednorázové sms... http://www.test.de/

janette.j
autor
3. lis 2009

Rozhodujem se mezi Romer nebo Cybex 🙂 🙂 🙂 a německy neumíme 😉 😀 bohužel

chiwule
3. lis 2009

já taky ne 😉 ale manža naštěstí jo 😅 no ono je to hodně podobně strukturované, takže popis tabulky se dá lehce přeložit podle slovníku... v Německu je Romer poměrně stálicí co se kvality týče, u nás zvítězil taky. Líbí se nám, že má velmi dobré hodnocení bočního nárazu, teda s isofixem. Na to je třeba taky dát pozor, autosedačky se ve kvalitě hodně liší když jsou s isofixem a nebo bez, pak zas vyhrávají jiné.

ygreen
4. lis 2009

pro zajímavost www.kiddy.de
my budeme teď kupovat kiddy comfort plus synovi je 18 měsíců ale má 90cm a 14kg. Ze sedačky Besafe izi combi X1 už vyrostl (0-18kg). Tak hledáme polohovací, co možná nejbezpečnější, hodně vypolstrovanou, pohodlnou hlavně v oblasti ramen a hlavy, aby mohl v autě spát, snadnou na manipulaci a hlavně takovou ve které nějakoej ten čas vydží, protože syn je nadprůměrně velkej. A tahle je od 9-36kg a hlavně se dá rozšířit v oblasti ramen a vytáhnout v oblasti zad a hlavy 😵 a testy ADAC jsou výborný - po několik let mám pocit jediná sedačka v kategorii 9-36, která v těchto testech obstála. Navíc je protipotivá v oblasti zad, hlavy a na pultíku. Je z nějakého zvláštního materiálu, který absorbuje nárazy.
Mnoho lidí odradí pultík, ale já nechápu proč. Naopak je to dítě mnohem více chráněné a menší dítě je tam tak napáslé, že může v klidu spát, aniž by to s ním házelo.
My ji budeme kupovat co nejdříve, jen ji nejdříve musíme vyzkoušet někde na prodejně.

ygreen
4. lis 2009

jo a stránky jsou i česky a doporučuju se juknout na video 😉

bera28
4. lis 2009

Ygreen, kámoška taky zvažovala, že jí koupí, pak šli do prodejny na vyzkoušení a kvůli pultíku jí zavrhli. Prý tam byla holka tak zmačknutá a vůbec se jí ten pult nelíbil. Tak proto asi hodně lidí o pultík nestojí.

janette.j
autor
4. lis 2009

Mě se líbí moc,koukala jsem na to video a nepřijde mi to dítko zmáčknuté,je hodně podobná té CYBEX 9-36KG 🙂 co se líbí nám,tak ted nevím...

janette.j
autor
4. lis 2009

ygreen-tak jsem se zamilovala do toho modelu na rok 2010 do té vínové s kytičkakma,cena je teda kolem 6 tis,jak kde ale je od 9-36 kg což je super 🙂 🙂 🙂 moc Ti děkuji,manžel chce teda tu Cybex tak snad ho ukecám,tam je cena 5 tis,přijde mu pohodlnější a prostornější.... 😒

anke
4. lis 2009

tak my mame Be Safe Izi Combi, je snad jedina, co se v ni da nejzdit v protivce ... je to ale desny ufo a i kdyz bezpecna, tak nejde dat do lehu a my ji s nasim sklonem sedacek musime mit na molitanu, aby nebyl mrnous v predklonu a nepadala mu hlava kdyz usne ... taky je dost tezke ji namontovat, jeste, ze mame jen jedno auto 😅

jinak puvodne jsme chteli jit taky do te s tim pultikem, ale pak jsme volili moznost jizdy proti smeru jizdy ... zatim tam mrnous vydrzi ...

sugars
4. lis 2009

Tak my zrovna sedacku kupovali..samozrejme jsme nejdriv hledali info na netu..U nas zvitezila Maxi Cosi Tobi..bez isofixu.. Mame ho sice v aute, ale podle testu ADAC pro rok 2009 je nejbezpecnejsi jeste se sedackou Romer Safe Fix plus, ta je sice s isofixem, ale spatne je z ni videt...coz je i napsano v testu Adac..je to teda sedacka pro 9-18kg. Takze malej uz se krasne vozi.. Jo a holky vycetla jsem, ze nedoporucuji sedacky 9-36 mesicu..pry by se melo kupovat postupne..9-18 a pak ty vyssi..a podsedak nedavat vubec.
No a podle nejnovejsiho testu je nejlepsi vozit ditko do 4 let proti smeru, ale bohuzel nas by takhle nevydrzel.

sugars
4. lis 2009

Jinak info na www.adac.de

chiwule
4. lis 2009

jj, taky jsme uvažovali o Maxi Cosi kvůli tomu výhledu, ale vyšla tam podle našeho názoru špatně jedna testovaná hodnota, jestli si dobře vzpomínám týkalo se to bočního nárazu, měla jen za 3 a Romer myslím 1,5, už si to přesně nepamatuju. Takže jsme si řekli, že oželíme výhled z autosedačky aby to nebylo na úkor bezpečnosti.

ygreen
5. lis 2009

janete - ta cybex dělá tu s pultíkem nově snad od letošního roku - já věřím spíš té kiddy. A má ten termo potah, řady ocenění, bohatou historii a tu výplň honey. Já chi jednu z těch šedých. Moc se mi líbí ta ostružinová.
A teď ho ten pult bude pořádně držet a až bude větší, tak si pohoví sám. Ten pult je nasazen volně, jen leží na nohách, narazí se jen při nárazu 😉

sugars - je jen několik super sedaček 9-36 podle testů a kiddy je jedna z nich 😉 můj syn má 18 měsíců, ale už má 90 cm, takže má hlavu rovnoběžně se zády sedačky 9-18kg 😝 musím tedy vybrat bezpečnou, polohovací a zároveň takovou sedačku, která se jak zvýší i rozšíří dle potřeby 😉 jo a syn má už přes 14kg 😉

musko
6. lis 2009

sugas, máš pravdu, ale napríklad u nás bola Romer King Plus 9-18 kg využitá cca 11 mesiacov a potom sme museli do 15 - 36, lebo syn rýchlo rástol..... Takže pri markovi idem do Romer Britax Evolva Plus 123. Tá aj s Kiddy vychádza v testoch dobre. Akurát, chcem vidieť dieťa, ktoré bude prilepené za tým pultíkom. Tí malí možno, ale 6-7 ročné decko ani náhodou.....

ygreen
7. lis 2009

Musko - včera jsem vyzkoušela kiddy comfort pro v obchodě. Je úžasná. Já nevím, jestli jste se na těch stránkách www.kiddy.de koukaly na to video, ale ten pult se nikam nezacvakává!!! Je volně položeněj na nohách a boční výstupky jsou vloženy po bocích sedačky. To znamená, že jen volně leží na nohách, je lehounký a vytvarovaný na nohy. A POUŽÍVÁ SE JEN DO 18 KG DÍTĚTE nebo do té doby, než dítě ten pultík "oblíkne" - takže myslím, že 6 leté dítě pokud není drobeček už pult mít nebude 😉 . Pak se dá pryč a dítě má normálně v této autosedačce pásy. Jo a ten pultík přirazí dítě jen při nárazu.

Musím tedy říct, že opěrka hlavy mi přišla tužší než jsem čekala, ale je to materiál Honey a měl by být velmi bezpečný. Jedním pohybem se vytáhne do výšky i šířky. Super omyvatelnej a prací potah. Myslím, že malýmu se v ní líbilo. Bude se mu v ní krásne spát a jinak si bude moct na putlu hrát s autíčkama nebo i kreslit 😉

Viděla jsem naživo barvu ostružinovou (nádherná) a tmavě šedou, taky krásná. Pro pražandy - holky mají je v KICE v Letňanech 😉

ygreen
7. lis 2009

mít už starší dítě tak pořídím v kategorii 15-36 Cybex solution X nebo Romer kid.

musko
7. lis 2009

ygreen, ale na tom ich videu - po a) má pultík aj veľký chlapček a po b) nikde tam nie je vidieť vodiace miesta na 3 bod pás od auta......

musko
7. lis 2009

a dík za ten test 🙂

kim
7. lis 2009

Ahoj holky,

Moc Vás prosím o radu.Náš klučina má 17,5kg a 95cm a necelé dva roky.Ze sedačky 0-18kg už pomalu vyrůstá jak výškou, tak za chvíli i váhou.Včera jsme byli ve dvou krámech na sedajdy a malýmu zkoušeli sedajdu 15-36kg ta už nemá pětibodový pás, ale poutá se pásem z auta.Já tvrdím, že je na to malej, aby ve dvou letech měl pás od auta.přišlo mi, že ho má blízko krku, přeci jenom si myslím, že by měl mít výšku alespoň přes metr.Manžel tvrdí, že je to dobrý...paní v krámě říkala, že je to pro děti od 3 let nebo od 15kg, tak si vyberte 😨 😨 nikdo není schopný říct, jestli teda dvouletý dítě může mít tuto sedačku??????Paní se tvářila, že ne.Hledali jsme samozřejmě info na netu, ale všude je psáno 15-36kg nebo od 3 let... 😔

musko
7. lis 2009

kim, náš Petrík tiež od 2 rokov jazdí v Romer Kidfix pripútaný len pásom od auta, rýchlo vyrástol z tej 9-18...... Je v nej spokojný a my tiež. Existujú také chrániče na pásy - vypolstrované, aby im to nevadilo pod krkom. 😉

kim
7. lis 2009

Musko, jsi zlatá, díky za rychlou odpověď 🙂 takže to není podmíněno věkem, ale opravdu jen váhou????Kolik Peťík měřil, když jste ho dali do té sedajdy s pásem od auta????

musko
7. lis 2009

Neviem, koľko meral, ale prerástol Romer King-a 9-18 kg, takže sme nemali inú možnosť. A oni tí Romeri sú fakt dobrí ( tada, neviem, čo sa chystáte kúpiť) - ale sú dobre polstrované, pekne sa nastavujú jednou rukou....

ygreen
7. lis 2009

musko - ten chlapeček měl tak 4 roky, ne? Nevím, ale jak jsem psala, ten pult je tam do doby, dokud nemá dítě tak veliké nohy a břicho, že se tam nevejde. Ten pult sw zandavá do těch výklenků pro pásy, kam se prostě dává pás pro větší dítě (už bez pultíku). Prostě pod ty područky.

kim - malej je obřík 😉 Tobiáš má 18m a 14kg a 91cm a myslela jsem si že je mega 😅 😀 😉 já bych se trochu bála toho křehkého tělíčka. Přeci jen je to batole né školkař. U pásů je blbé, že čím menší dítě je pod tříbodovým pásem, tím je větší riziko udušení (že jakoby to dítě při nárazu podjede a bradou zasekne za pás co mu vede mezy prsama).
A za druhé zda jezdíte delší trasy a zda ti spí. Ideální by byla ta Kiddy comfort co jsem jí popisovala výš. Jde vytáhnout do výšky i šířky. A je polohovatelná a má pevné polstry kolem hlavy, takže při jízdě nepadá hlava 😵

Ale jinak v kat. 15-36kg je nejlepší Cybex solution x nebo Romer kid 😉

ygreen
7. lis 2009

muska - Romer je vážně špička. Jo a je na palici, že taková značka jako Britax má takovu sedačku jako Evolva, a dost mě to překvapilo (ten ADAC test), protože vím, že tu někdo dával odkaz na nějaký jiný portál o dětech a tam se maminy shodli, že je nejlepší.

kim, muska - já tu kiddy tedy kupuji, ale počítám s tím, že až budeme mít druhý mimčo a vyroste z vajíčka, tak dostane tu kiddy comfort a Tobíkovi pak koupím právě Cybex solution x nebo Romer kid, nebo nějakou třea super úža novinku, pokud bude na trhu 😉 😀

ygreen
7. lis 2009

tady na té prostřední sedajdě je dobře vidět kam se ten pultík strká 😉 http://www.kiddy.de/cz/hanami

ygreen
7. lis 2009

kim:
tady comfort pro 9-36kg http://www.kiddy.de/cz/hanami
tady discovery pro 15-36kg http://www.kiddy.de/cz/hanami

já myslím, že ty trojbodové pásy jsou fakt až tak od 3-4 let 😉