Nemá zkontrolované kyčle. Mám radši balit na široko?

sandra81
11. črc 2009

Holky, mam tydenni miminko Helenku. Bydlim v NL kde zadne kontroly kycli novorozenat neexistuji jen snad tu kontrolu co se dela v 6 tydnech v CR si tu vybojuju.
Jen jsem se chtela zeptat jestli mam uz ted preventivne davat siroke baleni. A jestli jo, jak presne??? Staci jedna latkova plena pres pampers??? Vic se tam myslim ani nemuze vejit ,kdyz to ma tak hubene male nozicky. Ale na netu jsem se docetla ze se davaji i dve z toho jedna ta hoooodne velka. Jakou velikost pleny mam teda pouzit kdyz budu davat jednu. Nebo mozna mam pockat az mi malou zkontroluji a ted to neresit? co si o tom myslite a jake mate zkusennosti? dik za rady...🙂

pikusa
11. črc 2009

Ahojík...nám řekl dr.široké balení asi v 1 měsíci...tak jsem dávala přes jednorázovku jednu látkovou a zapla do bodyčka.A na další KO to bylo v pořádku...

missymici
11. črc 2009

ahoj,mi meli davat jen preventivne jednu latk.plinu,vse bylo ok.Az ve 3mes.se ukazalo ze mu pomalu dorustaji jadirka..nebo jak se to nazyva.TAk rekli 2-3 plinz.No malemu jsem to tam narvat nemohla a navic v tom byl nervni.Davala jsem mu papmersku a jednu latkovu na kterou jsem dala otop.kalhotky,aby to drzelo.Za mesic to na kontrole bylo OK.

rrenatkaa
11. črc 2009

AHojky Sandra81, tím že budeš dávat široké balení, rozhodně nic nezkažíš, naopak. Malá na to bude zvyklá, kdyby byl nedejpánbu nějaký problém. Min. dvě plínky určitě, znám děvčata, které dávaly i tři téměř od narození. Změř si, kolik má malá cm od kolínku ke kolínku (když udělá úplnýho žabáčka) a tak jí ty plínky skládej. Neboj, vejdou se, a kdyby ne, tak ji dej vetší body.

sayast
11. črc 2009

Sandra81,my davali od 14 dnu do 3 mesicu preventivne 1 latkovku pres pampersku. obcas jsem treba na noc nebo doma dala dve 😉. a drzeli mi pres ortopedicke kalhotky

sandra81
autor
12. črc 2009

Dik za rady, jen jeste jak pisete ty ortopedicke kalhotky, to neznam, to se da nekde koupit??? A kde?
Tady v NL tezko....ale mozna by mi to mohla mamka koupit a poslat sem.
No me se zda ze jedna plena staci, aby to drzelo omotam to takovym paskem co se tady driv daval kolem pupiku. Koukaj tady na to jak blazni, vam reknu ze sila. Rikaji si tu "na zapade"a zdravotni pece je na urovni Afriky...

rrenatkaa
12. črc 2009

Sandra81 zkus si do vyhledávače zadat - Morávkovy ortopedické kalhotky - . Je to český výrobek, je atestovaný a já sama ho mám odzkoušený. Jsou to plenkové kalhotky, kde je uvnitř ortopedická vložka. Tu můžes klidně i vyjmout a použít je jen na držení plenek. Jsou z čisté bavlny a moc příjemné na dotyk. Maminka ti je může určo tady objednat.

kaacenkaaa
12. črc 2009

Ahojky, tak já mám desetitýdenní holčičku a na kyčle jsem ani nevzpoměla. V šesti nedělích na kontrole zjistili, že jedno jadýrko není až tak dobře vyvinuté a měli jsme dávat plenu na široko. Kontrola za měsíc, na té jsme byli ve čtvrtek a vrátili se s abdukční dečkou!!! Když jí budeme mít pryč do konce prázdnin tak budeme obě šťastné jak blechy

bajusik
13. črc 2009

Ahojky maminy, mám 10tt chlapečka. V porodnici na kontrole nám řekli, že je vše OK. Na prohlédce po šestinedělí už to OK nebylo a museli jsme dávat široké balení, doktor mi řekl ať dávám klasické plínky složené na dlouhé obdelníky ( plínka přeložená na půl, pak zase na půl a pak spojeny konce k sobě ). Měli jsme dávat 2 do papírové plínky, nebo do kalhotek. Chytli jsme bohužel vedra, takže když jsme byli doma měl malý předpisové široké balení, když jsme šli na procházku, měl jenom jednorázovou plínku aby se mi neosypal. Během toho jsme hodně s nohama cvičili. Na další kontrole už bylo zase vše OK.

jmalko
18. črc 2009

Ahojky ... my taky dávali široké balení ... na pamprsku 2 látkové plínky (složené na osminy) a zapnout bodýčkem o číslo větším. Pak nám dr. napsal abdukční kalhotky Marwell (tady v ČR nám to proplatila pojišťovna) - stojí necelé 300 Kč - je to vesměs místo plenek, aby se neshrnovaly. V 5.měsících jsme měli kyčličky ok, ale jadýrka ještě nemáme, takže jdeme na ko za 14 dní, tj. v necelých 8.měs., tak doufám, že se už ty jadýrka konečně ukážou. Jenže u nás může mít syn dědičné dispozice po mm. ☹

lucinecka.cz
13. bře 2010

Dobrý den, zajímalo by mne vaše stanovisko na výsledky vyšetření kyčlí u mých dětí. Dnes jsem byla se dvouměsíčním chlapečkem na vyšetření. V porodnici byl nález označen jako IIa u obou nožček. Dnes, po dvou měsících Ib. Byla nám doporučena plena na noc.
Jelikož mám staršího syna, nyní jsou mu 2 roky a 8 měsíců, chtěla jsem se podívat na jeho výsledky: Porodnice Ib obě nožičky, ve dvou měsících Ia, ale pak tu mám napsáno ve 4 měsících IIb. Řekli mi, že je vše v pořádku a že už nemusíme chodit. Teď jsem se ale někde dočetla, že by snad u 4 měsíčního miminka výsledek IIb neměl být v pořádku. Chci se Vás zeptat, jaké jsou výsledky Ib u 2 měsíčního chlapečka a hlavně, jak je to s tím IIb u 4 měsíčního (nyní jsou mu skoro 3 roky a žádné problémy na něm nepozoruji-jsem laik) děkuji za odpověď Lucie

venuss
22. dub 2010

ahoj Lucinecka.cz , tak memu synovi je 9 tydnu a ma taky IIb,docetla jsem se,ze je to opozdeny rust,nebo tak neco... nam doktor rekl,abych dusledne davala 2 latkove pliny a papirovou a zatim to tak delame.... a za mesic na kontrolu.

mamina
27. bře 2013

Holky,k balení:jednorázovku ano.
+na to DVĚ pleny srovnané na široko:tj.vyžehlíš plenu a složíš ji ne na čtvrtky,ale na třetiny.Pak přehneš po dýlce podle potřeby.
Pokud doma nedáváte pemprsku,tak se dávají 3 látkové pleny. Šířka by měla být přesně od jednoho podkolení do druhýho.(většinou to fakt vyjde na ty třetiny) Miminko by mělo mít nožičky v pravým úhlu,aby se mohly dotvořit jadýrka,případně i jamky.
A toto balení neuškodí preventivně ani zdravým děťátkům.Asi do třech měsíců,případně u miminka s probblémem až do roku věku. 🙂