Očkování proti pneumokokovi. Doporučili byste?

daisynka
29. srp 2007

Uvažujeme o tom nechat očkovat našeho 7měs. syna touto vakcínou. Nemáme někdo zkušenosti popř. doporučíte mi to?

kyri
24. led 2008

zrovna včera jsem si koupila lednové číslo regenerace - je tam dlouhý článek o očkování proti IPO a jsou tam pohledy z obou stran - té, pro kterou je to kšeft, i když vakcína zabírá tak ze 60%, ale přesto se to snaží protlačit do očkovacích kal. všude možně, a té, která zvažuje skutečné benefity očkování : nežádoucím účinkům (např dlouhodobé ukládání toxinů ve tkáních dítěte)
moc doporučuju!

a v únorovém čísle bude pokračování 😉

kyri
24. led 2008

... jo podotýkám, že ten prevenar je z usa, kde to pokryje víc procent kmenů pneum. aktivních v populaci, ale v evropě jsou zas aktivní jiný kmeny, proti kterým prevenar neočkuje 😒 (proto se udává jen těch 60% účinnosti - což samozřejmě v reklamě neřeknou 😉)

lenkazdenek
24. led 2008

Katze,no já v našem státě spíš věřím,že si ji tvrdě zaplatíme 😅 😒

iza
24. led 2008

no stejně si myslím, že i těch 60% stojí za to ne ?
jo a platím 2000,- ne 200é 😅

johanda
24. led 2008

Holky mi moje dr. řekla, že vzhledem k minimu zkušeností s Prevenarem v Evropě, by neočkovala, že to má význam jen u dětí velmi často trpícími záněty středního ucha a závažnými opakujícími se respiračními nemocemi

siima
24. led 2008

Já žiju střídavě v Itálii a u nás, očkování je v IT povinné, pokud vím uvažuje se o tom i v ČR. My jsme očkovaly, manžel je chirurg a jednoznačně byl pro. Reakce nebyla žádná 🙂, ale očkovat společně s hexa prý není nejlepší, je to údajně dávka jak pro slona ☹ . Co se týká názoru kšeft (vakcínu samozřejmě vyvinula soukromá společnost, ve státních ústavech chybí peníze) a přínosy/rizika, tak to bychom se mohly bavit o všem včetně aspirinu, kde v reklamě taky neříkají negativa. Zdravotnictví je v současné době pouze o penězích, a to je bohužel prostý fakt. Peníze na výzkum jsou v 80% ze soukromých peněz, takže je jasný, že nějak se potom musí vrátit. Nejsem ale žádný fanatik očkování 🙂 , každý si to musí rozhodnout sám - což je možná u mě ten problém, když je něco povinné, ani o tom tak často nepřemýšlím 😀 .

najana
11. bře 2008

Ahoj všichni. Sbírám zkušenosti ostatních k očkování prevenarem... kamarádka teď nechala v rámci přeočkován Hexavakcínou malému píchnout i Prevenar... a měl stejnou rekaci jako při samotné Hexavakcíně... teplotu večer a ráno byl v pohodě...

radost
11. bře 2008

ahojda, dcera tu vakcínu prošla bez vedlejších příznaků, syna necháme na doporučení lékaře naočkovat po sedmi měsících 😉

najana
11. bře 2008

Také jsem se chtěla jen podotknout, že nežijeme pod pokličkou a už pár let od vyvinutí a zavedení prevenaru uplynulo a poměr kmenů se xkrát mohl změnit a promíchat... navíc tehdejší studie potvrdily, že pro Evropu má prevenar účinnost 60-80%, jak psala kyri... jenže to bylo tuším před 15ti lety...

jandalinka
11. bře 2008

Tak dnes jsme byly na 2.hexa+pneumokok očkování.Manžel,když byl malý hodně trpěl na záněty středního ucha a poněvaž máme doma velké vlhko,ze kterého by mohly být i plísně,tak nám mudr.doporučila očkování.I má známá,co už má velké děti říkala,že její děti trpěli hodně na ouška už kvůli tomu,že měli vlhké zdi ☹ Tak zatím byla malá jen nevrlá a už spí.Tak snad už nebude teplota a bude v pohodičce 😔

natalien
11. bře 2008

Ahojky, tak my máme očkování za sebou. Bohužel, reakce druhé vakcíny byla taková, že N. dostala kašel, rýmu a v noci horečku, která druhý den odezněla. "Nachlazení" trvalo tři dny. Ptala jsem se dr. jestli je taková reakce normální, tak prý bohužel ano, některé děti prostě reagují na očko tím, že "onemocní". Tím si prý tvoří imunitu a protilátky 😅

bihan
12. bře 2008

Čo sa týka reakcie na hexu a prevenar - u nás nebola žiadna. Vo Franúzsku sa pichá naraz a povinne v 2., 3., a 4.m (ďalšia až v 1,5 roku, myslím), takže už máme za sebou všetky a malá nemala ani len horúčku 😉

najana
12. bře 2008

jen holky pozor, pokud bude ta otitida virová, tak bohužel na to prevenar nefunguje... ale držím vám palce, ať jsou prckové zdraví... můj starší syn měl otitidu 22x a má mírnou ztrátu sluchu na pravé straně... před 12ti lety ale tady prevenar nikdo nenabízel... Také mám zprávu od kamarádky, která nechala prckovi píchnout HExa a prevenar dohromady... a malý měl stejnou reakci jako u prvního očkování Hexou... toplotu 38,5 a ráno byl dobrej...

jandalinka
12. bře 2008

Tak včera sice po očkování žádná reakce,ale dnes ráno malá hleděla jak "puk" a nereagovala,tak jsem si řekla,co s ní je a naměřili jsme 38,1teplotu v zadečku,tak hned nurofen a zábal 😢 .Během dne klesla,ale teď večer má znovu vyšší po odečtu 37,6.Je to normální či se nemám znepokojovat. 😖 Zatím jsem nurofen nedávala,nevím,zda je tato teplota už v normálu?!Je hodně ospalá,tak jsem jí šla uložit.Říkám si,pokud by byla nevrlá,tak asi dám čípek,hm 😢

bramburka
13. bře 2008

Janda to bych resila, nam rekli, ze reakce je ten den max den pote, toto spis bude nachlazení, takže bych cipek dala, uvidis v noci.

jajinak
13. bře 2008

Co já vím,tak se očkování proti pneumokokovi doporučuje v případech,kdy dítě trpí na časté a opakované záněty středního ucha.Jinak je to zbytečné.

bramburka
14. bře 2008

trochu myslim, že je to mediální msírka, ale fakt dobrá, je to k vzteku, pusobit citovým vydíráním na maminy, asi ho teda dam taky, ale stve me to, pokud je to opravdu zbytečný...jenže jak to mam vedet? seriozni vyzkum jsem nikde nevidela...

pitrska
14. bře 2008

Ja se toho bojim ,proti chripce taky ockuji a musis ji dostat mam strach ,ze by to taky dostala

gondola
16. bře 2008

Holky, Agnes je 8 měsíců a jdeme do Prevenaru, bo měla během dvou měsíců 5x zánět středního ucha a při výtěru byl prokázán pneumokok. Budeme ho mít zdarma (po 4. píchání ucha je zdarma). Ale řeknu vám, že bez těch zánětů bych ji očkovat nenechala, pro zdravé dítě mi to přijde "zbytečné". Toť ale jenom můj názor.

kalu
17. bře 2008

Ahoj holky, já jsem se také ptala naší doktorky a ta my řekla, že když Luci nemarodí, tak jí to připadá zbytečné.Říkala, že za celou svou praxi nezažila u svých pacientů pneumokokový zánět mozk.blan ani jednou. Naočkovány má prý ze všech dětí dvě a ty to prý obě měly doporučeno a hrazeno poj. protože měli velmi často záněty středního ucha.Jinak naše doktorka dělá dětskou cca 25 let.

najana
18. bře 2008

...holky, prevenar ale není přímo vakcína zabírající na záněty středouší... je to její další celkem dost dobrý efekt, že může pomoct s tímto problémem, ale otitis media může způsobit i jiná bakterie nebo i virus.... ale je fakt, že jsem četla dost názorů, že to na ouška zabralo...ale taky pár, že to nezabralo ☹ dětičky dostávají prevenar zdrama, když na to trpí, ale ochrana před vážnými onemocněními je podle mě důležitější.....ono to procento dětí, které tím onemocněli není zas až tak závratné, ale prostě existuje to... navíc dítě může mít v sobě pneumokoka, který mu neškodí, ale nakazí tím dítě s oslabenou imunitou, které třeba ani na očkování jít nemůže... pak to má blbý, že jo...

kachnik
19. bře 2008

My jsme se rozhodli pro očkování a i nám to dr. doporučila, očkuje se od 2 měsíců, dr. nás bude očkovat po očkování hexavakcínou, dávka stojí 1800,-, takže 3 dávky a ve dvou letech přeočkování.

lenkakr
19. bře 2008

my taky budeme očkovat, navíc naše pojišťovna ( ministerstva vnitra) nám proplatí 1000,- což je hezký

kachnik
19. bře 2008

lenkakr, taky mám kredit od OZP 1200,- tak to na to využiju.

musko
19. bře 2008

Presne ako píše gondola a najana - ak vyjde opakovane pri zápale stredného ucha pozit. výter na pneumokoka, tak očkovanie sa doporučuje a je hradené poisťovňou, ale inak Vám zápal str. ucha može vyvolať akýkoľvek patogén.... A nyvaše - už som to tu kdesi písala - je to vakcína vyvinutá v USA na ich kmene pneumokoka a u nás je účinna cca na 50%....
A ak - tak sa všetky nadštandardné očkovania doporučujú po ukončení základného očkov. kalendára, čo je cca okolo 2 rokov.

vendy01
26. bře 2008

Ahoj, my jsme se rozhodli taky pro očkování Prevenarem. Malej sice neměl naštěstí zatím zánět středního ucha, ale už měl dvakrát dost silnou rýmu a to mu nejsou ještě 4 měsíce. Přítel jako dítě hodně trpěl na ouška, takže do toho jdem. Taky jsme si říkali, že kdyby něco, tak bychom si to do smrti vyčítali..

iza
29. bře 2008

ahoj holky,
mámdotaz..včera měl Jáchymek 3vakcínu Prevenaru abyltrochu nastydlej(dneska se mu to teda rozjelo uf)...ale myslíte,že je to problém?Že by mohl mít oslabenou imunitu a být třeba nějak náchylnější?

bledulka
29. bře 2008

kachniku,pokud máš OZP,tak krom příspěvku 1200,-(předpokládám kredit za těhotenství) ,tak pokud i dítě je u OZP,tak má nárok jednou za rok příspěvek na očkování 1000.- Kč...Tak toho můžeš využít při třeba druhé vakcíně.. 🙂

petra.vavra
29. bře 2008

Ahoj, tak nás taky čeká za měsíc Pneumokok, tak vkládám názor mojí doktorky. Každá vakcína se má dávat zvlášť a ne s nějakou jinou dohromady, což jsem sama ráda. Po třetí hexe byla tak uřvaná, měla průjem a teplotu, že mít to ještě s nějakou další dávkou něčeho jiného, tak si nedokážu představit, jak by na to reagovala. Doporučila očkovat až na to 6-7 měsíci, jedna vakcína se ušetří, což není nijak podstatné ohledně peněz, ale ušetří se i trápení toho broučka. Řekla, že doporučuje očkovat, už kvůli dnešní době a než si to pak celý život vyčítat, že jsem mohla udělat něci co jsem neudělala,tak pokud ty finance na to jsou určitě očkovat. Jinak od příštího roku bude i u nás pneumokok plně hrazen pojišťovnami a zařazen do povinného očkování dítěte. Nám pojišťovna dává na každou 800,--což už je také příjemné, ale mé dítě mi nikdo na peníze nevyčíslí, takže já jsem jedině pro očkování.

nensy
29. bře 2008

mi taky jdeme za měsíc na prevenar a doktorka nám řekla že nám ho píchne taky zvlášt aby se ty očkování nepletli prý je to lepší