Očkování proti pneumokokovi. Doporučili byste?

daisynka
29. srp 2007

Uvažujeme o tom nechat očkovat našeho 7měs. syna touto vakcínou. Nemáme někdo zkušenosti popř. doporučíte mi to?

zuzankast.
22. zář 2009

ono se tím prý i "rozmazluje" tělíčko, že si nevytváří svojí obranu proti bacilům a tak, čeká že nějakou dostane.. tahle obhajoba mě tedy úplně nepřesvědčila, ale něco málo na tom asi taky bude.

shaula
22. zář 2009

Zuzankast - souhlasím, podle mě nemá smysl zatěžovat tělíčko zdravého dítěte zbytečným očkováním vzhledem k pravděpodobnosti onemocnění...

sayast
22. zář 2009

ockovat rozhodne necham. jako mala jsem prodelala nekolik zanetu stredniho ucha, mela tolikrat pichane usi, ze od te doby spatne slysim ☹. takze za me rozhodne ano. dr. doporucila ockovat od 7. mesice, tak jdeme za mesic

sayast
22. zář 2009

i kdybych ji mela zmirnit jen 1 jediny prubeh zanetu str ucha nebo jine nemoci, tak mi to za to stoji 😵

jen nevim jestli prevenar nebo synflorix...

shaula
22. zář 2009

Pokud vím, tak Prevenar proti zánětům středouší nechrání, Synflorix údajně ano... Tak se radši pořádně zeptej doktorky 😉

sayast
22. zář 2009

ted prave pisou a rikaji ze uz chrani i prevenar, proto vaham 😒

shaula
22. zář 2009

Jo? A nemyslí ten nový "vylepšený"? Ten snad ještě není na trhu... Ale fakt nevím, zajímala jsem se o to jen okrajově...

sayast
22. zář 2009

uz to zacali nove rikat i v reklame v televizi. ale urcite se jeste poradim s dr 🙂

zuzankast.
23. zář 2009

San to je fakt, manža jako malý trpěl dost na záněty 😒 A prý nic moc ☹ Já když sem byla rozhodnutá pro očkování, chtěla sem Synflorix.

krista
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzankast.
30. bře 2010

Nevite nekdo nahodou jak je to s hrazenim ockovani proti pneumokoku od VZP?

kalerat
5. dub 2010

ahoj,

Syn dostal očkování prevenarem v roce, teď nás čeká přeočkování a švagrová mi říkala, že je teď nová vakcína prevenar 13. Nevíte zda se dá kombinovat s normálním prevenarem nebo bude potřeba (pokud bych dala ten prevenar 13) přeočkovat ještě jednou. Jen se ptám, zda to někdo neví.

moravanka
5. dub 2010

mala je narozena 27.4. 2009 a mame Prevenar ockovan 3.8.2009, pak 30.11.2009 a Prevenar13 ockovan 23.3.2010. takze kombinovat se asi da.

kalerat
6. dub 2010

moravanko díky za odpověď. Můžu se ještě zeptat, jaká je cena u toho prevenaru 13?

moravanka
6. dub 2010

my zijeme v zahranici, tak ti v tomto bohuzel nepomuzu. ale cenove priblizne stejne jak prevenar.

neu.sona
6. dub 2010

já myslím, že ta cena je kolem 1800,- plus mínus a normálního prevenaru asi 1300,-

kalerat
6. dub 2010

moravanko aha, tak to jo.

neu.sona díky za info 😉

zuzankast.
6. dub 2010

Shaulo diky..

Holky ted sem prisla od dr. - byla sem si nakonec vakcinu objednat. Ceny jsou mozna vsude jinak, mne napsala

Prevenar - 13 za 2083,- jedna vakcina [po roce ditete jsou treba dve davky]
Synflorix za 1350,-

Coz je dost rozdil kdyz vezmu dve vakciny 😒
tak nevim, pro co se rozhodnout 😕

kalerat
6. dub 2010

No on ten klasický prevenar a synflorix šel cenově dolů, kvůli tomu, že to teď hradí stát.

heliik
20. dub 2010

Ahojky.
Tak mi dali očkovat Synflorix a to z toho důvodu, že má známá na Prevenar má špatnou zkušennost, a za druhé, mi to doporučila má doktorka, protože jsem malou nechávala očkovat až déle.(7a8měsíc, dřív to u nás nešlo, nehojilo se nám očkování proti TBC).
A se SNF jsmeneměli žádný problém, dokonce ani žádné zvýšené teplotky, prostě nic. 😀 😀

akvy
21. dub 2010

tak my jsme Prevenarem očkovaný a začaly jsme po 3. měsíci, jednou hexa za 14 dní prevenar a takhle dokola 😉

andos
26. únor 2013

@daisynka tak ve vašem případě si myslím, že je zbytečné očkovat, pokud malý netrpí na záněty stř.ucha, to buďte rádi... očkování prý stejně funguje jen do věku 2-3 let a nejohroženější jsou právě malé děti do 1 roku (s vážnými následky nebo úmrtím). Takže pokud jste zdraví, zbytečně nezatěžujte tělíčko těmi vakcínami, stačí, že musíme dát povinnou hexavakcínu, ta je silná sama o sobě a podle mě taky zbytečná zátěž, např. co se týče záškrtu, který se tady už desítky let nevyskytuje, tbc byl donedávna taky zbytečný a stejně ho lékaři očkovali, přestože to věděli, zrušili to až letos v lednu. Pediatři vnucují vše, mají z toho peníze, V cizině jsou o krok napřed, v Itálii je např. Rotarix (očk. proti rotavirům) zakázaný a v Německu mají jen 4 povinná očkování, u nás 11 (proti 11 nemocem). A ještě jedna perlička: v zahraničí v příbalových letácích najdete vypsané všechny látky, co vakcína obsahuje, u nás ne, výrobce nemá povinnost všechny sajrajty uvádět, to je pěkný bordel!!! doporučuji přečíst např: http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

martyyy
10. lis 2013

Ahoj holky, zjistila jsem, že VZP do konce roku 2013 přispívá na očkování pneumokoka. Využili jste nekterá tuto akci?

sasena04
10. lis 2013

Ahojte, ano ano, já jsem to taky někde zahlídla. Chystám se očkovat synka a celkem mi 700 Kč odVZP bodne. Snad se to vyřídí v pohodě a do konce roku se to stihnu. Zatím jsme to teda neabsolvovali....

martyyy
1. pro 2013

No tak to bylo rychlejší, než jsem si myslela. Před očkováním je nutné zajít pro voucher na VZP a ten následně vyplněný od MUDr. donést zpět. Očkování už máme zdárně zasebou!