Očkování proti pneumokokovi. Doporučili byste?

daisynka
29. srp 2007

Uvažujeme o tom nechat očkovat našeho 7měs. syna touto vakcínou. Nemáme někdo zkušenosti popř. doporučíte mi to?

kolca
25. lis 2008

Jinak my platili 1780, chce to oběhnout pár lékáren, v jedné chtěli dokonce 2100,- 😕 😕 😕

dzej
25. lis 2008

kolca díky 😉

muminek
25. lis 2008

Tak já nevím holky jestli očkovat teď nebo počkat. Ale stejně mě naštvali že to bude až pro děti 1.1.2009 jsem stím moc počítala jak píšete je to moc peněz no což se dá dělat budem muset sáhnout do strožoku. ☹

petraluk
25. lis 2008

Já jsem s tim nepočítala ani náhodou, je to úplně stejný jako to bylo s hexou.
Já platila u dr. jen 1650 😉

makkyna2
26. lis 2008

ahojky, mám dotaz ohledně očkování.
Co se stane děcku, když je očkován hexou při rymičce? nemáte s tím zkušenost?
Ustál to v pohodě i bez teplotky!

mkr
26. lis 2008

ahoj, já jsem dostala od dr. brožurku a tam bylo, že od jednoho roku už se dávají jen dvě injekce, to by znamenalo, že by to mělo být levnější?

megee
26. lis 2008

holky pokud jste některá u ZP Metal Aliance tak tak hradí 1000,- na každou vakcínu a být váma tak očkuji co nejdřív....ve zprávách bylo že v nemocnici leží 3,5 měsíční miminko s pneumokokem a vypadá to, že pokud přežije tak bude mít následky...tak neváhejte a ty prachy obětujte stojí to za to...

kacka.va
26. lis 2008

mkr: sice to levnější je, ale taky je tu riziko, že ti do toho roku mimčo onemocní, já jsem nejvíc slyšela o případech ve 3-8 měsících.

lucenek
26. lis 2008

mkr na min straně jsem dělala přehled variant ano po roce jsou 2 todíž cca 4 tis, a pak přeočkování

mkr
26. lis 2008

kacka.va tak to se nás už netýká už počkáme do toho roka

kacka.va
27. lis 2008

mkr: no vám už moc do roku nechybí, i když já bych se i ty 2 měsíce bála ☹

dzej
27. lis 2008

ono čím dřív tím líp, čím je mimčo mladší, tím je větší riziko...když chcete čekat, tak to nemusíte očkovat vůbec...teď je nejhorší období, kdy se to dá lapnout. A ty trvalý následky na celý život, to bych si vyčítala ,že jsem nedala 4000Kč ---ta poslední je až ve 2letech, tak to se sehnat peníze dají a třeba pak ta poslední bude zdarma

megee
27. lis 2008

holky mám otázku kolich je těch vakcín? my máme naočkovaný 3 a dr. mi říkala, že bude mít ještě jednu...nevíte náhodou jak to teda je?

kacka.va
27. lis 2008

mám před sebou ten leták a pokud je dítě naočkované mezi 2-6 měsícem tou první dávkou, tak pak má celkem 4 dávky.

hynka
27. lis 2008

Nevíte někdo, jestli bude od nového roku to očkování zadarmo? My máme jít na první dávku 30.12.

megee
27. lis 2008

kacka.va díky za odpověd

evikuu
27. lis 2008

mrkněte na www.vakciny.net

kacka.va
27. lis 2008

hynka, na vás by se to zadarmo stejně nevztahovalo.

petule.h
27. lis 2008

budu teď očkovat společně s druhou Hexa v prosinci, dá se to prý spojit , takže toho využiji, aby bylo o injekci méně...platím 1800,-, na nás se nevztahuje zdarma...

gedgitka.a
5. pro 2008

ahojky, já mám 4 měsíčního a teď jdem na 2 prevenar a máme za sebou 2 hexu,a le dávám to raděj zvlášť a náš mrňousek má po každém očkování zvýšenou teplotu, takže i doktorka řekla, že budem píchat oboje samostatně, i tak je to pro mimčo zátěž, mluvila jsem z maminou co jí po očkování malej dostal strnulost svalstva a musí cvičit Vojtovu metodu a očkování odložit, tak raděj budu chodit každé 2-3 týdny na další včeličku 😉

lucenek
5. pro 2008

petulko asi tě zklamu prevenar je zvlášt v "zatavené injeci...a hexa taky takže o injekci méně nebude, dostane dvě a kloním se k názoru gedgitky....je to fakt

pospecka
16. zář 2009

Ahoj, posouvám diskusi nahoru. 🙂 Máme 6týdnů a zvažujeme očkování. Očkovali jste? V jakým věku a jakou jste vybrali vakcinu? Synlorix nebo Prevenar a proč? Měli jste vedlejší účinky? díky

mirri
16. zář 2009

tak my jsme nemeli na vyber,dostali jsme prevenar kdyz mel maly 4 mesice.nemel absolutne zadnou reakci.to spis hexa,to me upozornila sestra,ze vakcina je stiplava a muze ho po ni bolet nozicka.maly mi po ni probrecel 4 hodiny,musela jsem mu dat neco na horecku a bolest.
pri druhem ockovani jsme meli prevenar+hexa a uz bez reakci. 🙂

anezka14
16. zář 2009

Ahojte, my sme boli ockovaní minuly piatok prvym Synflorixom a druhou Hexou. Na kratku dobu sme mali teplotu 38 ale iba na par hodin.
Synflorix stal 1600 a mudra si vzala este stovku za zaockovanie.
Synflorix som zvolila kvoli tomu, ze maly je zaockovany proti 10 kmenom a Prevenar obsahuje iba 7.potom je na trhu este Pneumo 23, ale to sa vraj dava iba starym ludom, nie babatkam.
Jo, a este sme ockovali az v 6 mesiacoch, pretoze maly dovtedy nemal zahojene TBC.

shaula
16. zář 2009

Neočkujeme.

misicka85
16. zář 2009

Já jsem taky očkovat nenechala...

hancas
16. zář 2009

mi očkovali prevenarem jedna dávka stála 1650, žádná reakce nebyla,za aplikaci si vzala 100kč,jsem ráda že jsem je nechal aočkovat pak si mohla vyčítat to že nco prodělají nebo tak peněz sice moc nemáme ale na tohle jsme si je našetřili.pro zdraví dětí vše na prvním místě

pkolin
22. zář 2009

My dali Sinflorix... žádné výrazné reakce na očkování. Synovi jsou 3 měsíce a dávali jsme současně s první Hexou...

zuzankast.
22. zář 2009

ahoj, já očkovat taky chtěla a na radu dr. to odložila. Pneomokokem se dítě musí někde nakazit a vzhledem k tomu, že mám jen jedno dítě a mezi jiné zatím nechodí, doporučila nám dr počkat asi do dvou let.

ferinka
22. zář 2009

No tak to bych nečekala abych si pak třeba jednou něco vyčítala... ☹
Hodně jezdíme busem a tak,takže teď začneme a bude to Synflorix,máme půl roku 😉