Očkování proti pneumokokovi. Doporučili byste?

daisynka
29. srp 2007

Uvažujeme o tom nechat očkovat našeho 7měs. syna touto vakcínou. Nemáme někdo zkušenosti popř. doporučíte mi to?

laaala
20. lis 2008

lucenek, díky za info ....
já nejspíš půjdu do varianty č. 1, protože jsem hysterická, úzkostlivá matka a čekat než jí bude rok, to by mě brzy kleplo
... no ještě se poradíme s naší dr.

daluri
20. lis 2008

To je super, že jsi to tu napsala, určitě to pomůže v rozhodování!! 😉

andy80
21. lis 2008

Lucenek: díky moc za info, takže já si počkám, protože tolik peněz fakt dát nemůžu.

barusha
21. lis 2008

Ahoj holky,tak se přidám do diskuze...Pro malého jsem chtěla skoro všechna očkování,prt. hodně cestujeme. Po dohodě s mudr. nás zařadili do studie, kdy nám najednou naočkují Hexavakcínu,Prevenar a meningokoka B. Vše zadarmo a za účast ve studii, častější návštěvou lékaře atd. nám po ukončení dají cca 4500,- Nedělám to kvůli penězům, přijde mi fajn mít to vše rychle za sebou a když se vyskytla tato možnost,byla jsem ráda. Stačí,že pak budeme mít ještě žloutenky, klíšťata...No, je toho dost. O všech vakcínách jsem toho hodně četla a pracuji ve zdravotnictví, tak jsem to konzultovala i s více dr., kteří měli také pozitivní názory. A Prevenar je dobře, pokud je pravda, že bude opravdu hrazený státem! Během prvních 5-ti let života na onemocnění dých. cest způsobených pneumokoky umírá přibližně 5 miliónů dětí po celém světě!

evikuu
21. lis 2008

Holky a co meningokok???

barusha
21. lis 2008

Meninkokok je virové onemocnění, způsobující zápal (zánět) mozkových blan.

barusha
21. lis 2008

Přesněji - meningitida je ten zánět a meningokok jej způsobuje...

lucenek
21. lis 2008

meningitida může být i bakteriální před tou je ochrnana očkování prevenarem a peumem, ta virová je jen klíšťáty přenosná

rezetka
21. lis 2008

Lucenek, jak si na to přišla, že to bude jen pro děti narozené po novém roce? Někdo tu psal, že to bude pro děti do jednoho roku a někdo zas, že pro děti narozené letos v říjnu...tak kdo se v tom má vyznat? 😔

andy80
21. lis 2008

rezetko: to, že pro děti do jednoho roku, jsem slyšela už několikrát v televizi. Julínek o tom mluvil. Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.

rezetka
21. lis 2008

Ách jo...to mám čekat až se mi dítě nakazí? Mám z toho strach...

meni
21. lis 2008

Rez: mě doktorka říkala, že zdarma to bude po novém roce pro ty děti, které se po novém roce narodí 😅

rezetka
21. lis 2008

No, nejlepší asi bude když si počkáme až to schválí a pak se uvidí.

ygreen
21. lis 2008

noše MUDra očkuje 1 dávku prevenaru s 2 dávkou hexy - tak jsem do toho šla. Příští týden jdeme na 3 hexu a 2 prevenar a v prosinci 3 prevenar a máme to z krku. Bojím se, aby se něco nestalo. Je to jako s autosedačkou - teď jsme vybírali a nakonec zvloili nejbezpečnější za cca 8 tisíc - když se nic nestane tak si třeba řeknem, že jsou to vyhozené peníze, ale kdyby se něco stalo a my koupily levný šmejd, do smrti by mě to mučilo. Takhle vím, že dělám maximum 🙂
Naše mudra si bere 2050,- za prevenar, což je hodně, ale co už.
Jinak synovec měl do 3 let několikrát zánět ucha a tak dostal prevenar zadara od pojišťovny.

A pak budu chtít ještě očkování meningokoka a klíšťata.

Holky, nevíte, jestli, když teď dám prevenar, můžu ho nechat potom přeočkovat tím pneumokokem 23?

lucenek
21. lis 2008

rezetko mám to od pediatra, ono ne vše co řekne šulínek Julínek je oravda prozatím ta fáze schválení preb¨venaru je na tého bázi...ono kdyby nebyla tak by pak každý mohl chtít prevenar i 5 let nazpět
ygreen pneumo23 se očkujue od 2 let....takže až ve věku 2 let

lucenek
21. lis 2008

a pracuju ve zdravotnictví takže mám celkem hot info

evikuu
21. lis 2008

A kdy se očkuje meningokok když chci i prevenar??? Nějak najednou???

kacka.va
21. lis 2008

evikuu, to ti řekne přímo doktorka podle toho jaký máte očkovací plán.

lucenek
21. lis 2008

evi myslíš klíšťovou encefalitidu? to na jaře kdy ješt klíšťata nejsou a když už jsou je v těle nejvyšší obsah protilátek

lucenek
21. lis 2008

prevenar zadara pro děti narozené do 1.1 2009..takže pro ty naše bude jen v případě, že za rok prodělají 2 nebo 3 ted přesně nevím zánětlivé onemocnění středního ucha

radka.m.
21. lis 2008

očkování na klíštovou encefalitidu je něco jiného než meningokok,ten se může očkovat až od roku dítěte a stojí asi kolem 800kč.najednou se meningokok a prevenar nedoporučuje očkovat.

sue007
21. lis 2008

Ja take dostala stejnou nabidku jako Barusha-uz pred dvema mesici-zdarma hexu,pneumokoka a menigokoka B-jakoze studie,ale odmitla jsem to.Bavila jsem se o tom s jednim profesorem a par jinymi lekari a shodli jsme se na tom,ze to je pro tak male mimco zbytecna zatez-jeden mi dokonce vypocital,kolikrat je pravdepodobnejsi,ze budeme mit autohavarii.Je to pravda,znate kazdy nekoho,kdo onemocnel pneumokokem?Ale vsadim botky,ze kazdy znate nekoho,kdo mel nejakou havarku 😒 Jinak studie je studie,takze vedlejsi ucinky jsou jeste vic pravdepodobnejsi nez u tech ozkousenych,kde stejne existuji.

lucenek
21. lis 2008

radu i klíštovou encefalitidu způsobí menigokok 😉

panterka
21. lis 2008

my jsme byli na první dávce prevenaru včera a vakcínu jsme si koupili v lékárně za 1750Kč a dr. si za píchnutí nevzala nic 😉

lucenek
21. lis 2008

no to je důkaz že ceny nejsou všude stejný chjo...to je ale bordel že? ☹

panterka
21. lis 2008

lucenek, já to tu právě četla, tak jsem byla připravená, že si za to vezme penízky, ale nakonec jsme neplatili vůbec nic, na další dávku jdem po novým roce a pak až někdy v těch 2 letech, tak uvidíme pak...

lucenek
21. lis 2008

jj je tp fakt ale dobrá cena tady v ov stojí 1900Kč ale jak kde všechny lékárny jsem neobletěla že

panterka
22. lis 2008

lucenek, nám tu lékárnu doporučila přímo dr., ptali jsme se ještě asi ve dvou v budějcích a tam měli v jedný tu samou cenu a ve druhý dražší... tady v krumlově jsme byli ještě ve dvou lékárnách a jedna byla za 1900 a druhá přes 2000 😒

dzej
25. lis 2008

holky měly vaše děti po očkování prevenarem červenej flek kolem vpichu? díky

kolca
25. lis 2008

ahojky,
dzej zrovna řeším něco podobného. Jájoušek má červený flek kolem vpichu a ještě tak cm od vpichu červenou bouličku, volala jsem dr., prý se to může stát. Dávat studené obklady.