Očkování proti pneumokokovi. Doporučili byste?

daisynka
29. srp 2007

Uvažujeme o tom nechat očkovat našeho 7měs. syna touto vakcínou. Nemáme někdo zkušenosti popř. doporučíte mi to?

kajule
29. bře 2008

Jinac jsem zapomnela napsat, ze nam ho taky dala zvlast a ne hned i s hexa. Pac kdyby pak mel nejaky reakce, tak aby se vedelo na co to bylo.

jankao2
31. bře 2008

ahoj lenkozdenek nechala sem sem si zjisti u doktorky očkovani proti rakovině děl.čipku stoji to 16000 😨 a to očkovani je hlavně pro ženy ktere často podotykam velice často meni partnery,

katwind
6. dub 2008

jankao2, promiň, ale to je blbost, není to jen pro ženy měnící partnery...chytit můžeš ten vir klidně od jediného partnera...je tu diskuze přímo o tomto očkování, doporučuju😉 i když, co každá z nás a co lékař, to jiný názor, jako na vše 😎

jandalinka
18. dub 2008

Nevíte někdo,zda se platí i přeočkování na pneumokoka??? 😖 .Zatím jsme byli na 2dávce a za měsíc jdeme na poslední 3.a prý se jde za nějakou dobu ještě na přeočkování.

zusma
18. dub 2008

já teda nevím, ale divila bych se, kdyby ne.
my jdeme ny první dávku za nedlouho.

jandalinka
18. dub 2008

No já jsem totiž zjistila,že naše pojišťovna mi očkování neproplatí,poněvaž nejsme oba rodiče u stejné pojištovny a když přihlásím Eli do jiné pojištovny,tak už nestihnem 3.očkovácí dávku proplatit a paní na ouřadě 😅 na pojišťovně mi říkala,že přeočkování se už neplatí a mě se to nějak nezdá 😖

zusma
18. dub 2008

A jakou máš pojištovnu? Nemáš náhodou ZPMV? Fakt se to neplatí jo? To se mi taky nezdá, ale bylo by to fajn

jandalinka
18. dub 2008

Teď jsem s Eli u Ministerstva vnitra a tam je podmínka oba rodiče u stejné pojišťovny,aby mi proplatili,hm,to kdybych věděla dřív,mě pěkně naštvali 😠 . A manžel je u Metal-Aliance a tam tato podmínka není a na Metalce mi to paní řekla,ale nechce se mi to věřit.Tak chtěla jsem vědět,zda někdo neví víc,než půjdu za měsíc za mudr. a zeptám se,hm 😖

zusma
18. dub 2008

Já a Nici jsme taky u Min.vnitra a právě jsem si už raději předem zjištovala, jaké mají podmínky na proplacení. A napsali mi maila, že oba dva s maželem tam musíme být. Stihla jsem to tak tak a přemluvila jsem manžu,aby tam taky šel. Tak tam od 1.dubna je.
Jestli vzpomenu, tak se mojí dr příští týden na to přeočkování zeptám. Ale neručím za to; malá tam vždycky ječí a já jsem zpocená jak prase a na půlku věcí zapomenu😝 😀

jandalinka
18. dub 2008

zusma:tak jestli si vzpomeneš,tak budu ráda 😉 .Nechce se mi mudr.pořád volat a když příjdu k ní,tak jsem na tom obdobně 😀 😅 .A to mám napsané na lístečku všechny otázky a přesto.... 😝

krista
13. říj 2008

kopcik • 1d • Dnes v 10:26
lendy1: stejné téma už je tu několikrát
Smaž
nechali jste své dítě očkovat proti pneumokokovi?

jakoubka • 1d • Dnes v 10:29
ahoj.já ano.Už ve 3 měsíci.

kopcik • 1d • Dnes v 10:30
rozhodla jsi se sama nebo ti to doporučila doktorka?

petronilla • 2d • Dnes v 10:30
ahojky,já malou zatím ne,ale uvažuju o tom,prý může starší sourozenec něco přinést ze školky.
jakoubka-a kolik jste platili?

vojtisek2007 • 3d • Dnes v 10:34
tak my taky - Eliška dostala pneumokoka současně s první hexou a meningokokem B - těsně než jí byli tři měsíce

klouzavka • 1d • Dnes v 10:36
Ahoj, my jdeme právě dnes.

jakoubka • 1d • Dnes v 10:40
sama.jako malá jsem hodně trpěla na uši na záněty,tak jsem se bála,aby to nezdědil.

Petronilla-zatím jsem zaplatila necelých 6 tisíc a ve dvou letech jdeme na přeočkování,takže dalších 1900kč.
Když se začíná,tak brzy,tak jsou do 1.roku 3 dávky plus ta poslední ve 2 letech.

Když začneš od 7.měsíce,tak máš do 1.roku 2 dávky plus ta poslední ve 2 letech.

Když začneš od 1.roku ,tak se dávají jen dvě dávky v roce a pak v těch 2 letech.

jakoubka • 1d • Dnes v 10:41
Uvažuji o tom meningokovi.

radka.m. • 4d • Dnes v 10:42
ahoj,tak když jsem se na to ptala mudr.tak mi říkala,že dokud kojím,tak není potřeba,že pokud netrpíme na záněty středního ucha,tak zatím ne,no tak nevím. 😒

vojtisek2007 • 3d • Dnes v 10:46
my platili za pneumokoka 2200,- 😠 zatím máme za sebou první očkování

kopcik • 1d • Dnes v 10:47
já jsem právě slyšela, že snad od nového roku to má být zahrnuto v povinných očkováních a má to být zadarmo

petronilla • 2d • Dnes v 10:53
jakoubka díky.ještě se poradím s doktorkou.
A nemá to být zadarmo jen pro novorozence?

radka.m. • 4d • Dnes v 10:54
jo,taky jsem to slyšela v televizi,že to bude od r.2009 zadarmo.

cerstvamama • 1d • Dnes v 10:54
Ahoj, taky jsem se na to ptala pred 14 dny doktorky. Ptala jsem se ji, jestli mam pockat do toho noveho roku (snad to bude hradit nebo aspon prispivat zdravotni pojistovna) nebo si to zaplatit a zacit hned. Doktorka se vyjadrila v tom smyslu, ze by moc neverila tomu, ze to opravdu bude hrazeny atd. no zkratka mi pripadalo, ze me trochu tlaci k tomu, abysme zacali co nejdriv. Tak nevim. Pritom mi pripada rozumnejsi pockat do noveho roku 1) nebude to tak drahy 2) mrnous bude mit pul roku, takze dostane o jednu injekci min, mimochodem injekce dost tezko snasi - po tatinkovi 😀

vojtisek2007 • 3d • Dnes v 10:55
je tu ještě jedna diskuze na kojencích - očkování-pneumokok - tam se psalo o tom že by mělo být povinné a hrazené...jukněte tam

kopcik • 1d • Dnes v 10:58
no ona už ted na to přispívá pojištovna, tak snad v tom lednu... myslím, že takové věci by měly být zadarmo. i proti klíštatům nebo meningitidě

radka.m. • 4d • Dnes v 10:58
já bych taky počkala až do r.2009,vždyt to je za chvíli,do toho roku mají stejně toho očkování až,až,to my máme rozumnou mudr,ta peníze z pacientů netahá,kolikrát po nás nechce ani poplatek,tvrdí,že už takhle z nás má peněz dost jenom za to,že jsme u ní přihlášený. 😎 😎 😎

versam • 1d • Dnes v 11:03
ahoj holky,tak mě moje dr. říkala,že pokud je malý zdraví,netrpí na záněty ucha,tak očkovat proti pneumokokovi doporučuje před nástupem do školky,protože tam může chytit opravdu cokoliv a taky to vyjde daleko levněji než při očkování 2 měsíčního mimča.Takže pokud to do té doby bude úplně zadarmo tak to bude super.My naštěstí nemocní nejsme (ťuk ťuk),takže to opravdu nechám až před tou školkou,nebo po novém roce když to bude hrazené

klouzavka • 1d • Dnes v 11:12
Neví, asi jsem to třeba možná špatně pochopila, ale náš doktor říkal, že to má být zdrama pro novorozence, tak je jedno, zda budeme očkovat teď, nebo až v roce 2009, stejně prý budu platit.

petra.vavra
13. říj 2008

ahoj, víte o tom, že od ledna je pneumokok hrazený plně pojišťovnou 😀, bude zahrnut do povinneho očkování...

kopcik
16. říj 2008

ahoj. tak jsem včera byla na očkování hexavakcínou a ptala jsem se na pneumokoka no a bude to fakt zadara od 2009, ale doktorka si není jistá, jestli to nebude jen pro novorozence 😒 docela nefér.. snad těm staším bude přispívat pojišťovna trošku více než doposud

anngie
16. říj 2008

ahoj, to je to už schválené? já slyšela poslední info že to musí projít sněmovnou a musí se to schválit a že to bude v listopadu 😲

anngie
16. říj 2008

....jako v listopadu že se bude vědět zda je to schválené? 🙂

anngie
16. říj 2008

holky kde jste vzali že je to hotovka: http://www.mzcr.cz/Pages/632-jake-zmeny-v-ockov...

tam se píše že se to plánuje ale stále to není schválené!

petra.vavra
16. říj 2008

ahoj, to že to bude od ledna zdarma říkali minulý týden v televizi, tak už teda nevím čemu věřit...my se chystáme na pneumokoka už půl roku a stále ho nemáme, malá mi před ním vždycky onemocní aspoň rýmou 🙂..jdu přístí týden na roční, tak se schválně zeptám co tvrdí naše mudra, tak pak dám vědět...

veganko
17. říj 2008

Na Slovensku nie je ockovanie povinne http://iuro.awardspace.com/sved/aw.html

kopcik
17. říj 2008

mi to řekla moje doktorka ve středu. ptala jsem se, že bych malého nechala naočkovat, ale řekla, že od ledna je to zdarma,n že mám počkat

dzej
17. lis 2008

co jsem slyšela já, tak by se to mělo týkat pouze dětí, který se narodí v 2009

kacka.va
18. lis 2008

holky, to očkování zdarma se opravdu vztahuje až na děti, které se narodí po 1.1.2009 ne na ty, které už narozené jsou.

dzej
19. lis 2008

výklad přímo z ministerstva...
Právní norma, která má krom jiného vymezit také datum narození dětí, jichž se bude týkat pojišťovnou hrazené očkování proti pneumokoku, není ještě schválena. Návrh však v dnešní podobě počítá s tím, že by se - např. nabude-li zákon účinnosti k 1.1.2009 - týkal i dětí narozených až tři měsíce nazpět od tohoto data. V tom případě by se tedy pojišťovnou hrazené očkování dítěte narozeného v dubnu 2008 již netýkalo.
>
>S pozdravem
>
>Mgr. VÁCLAV ŠEBOR
>odbor komunikace s veřejností
>ministerstvo zdravotnictví
>Palackého náměstí 4, 128 01 Praha 2
>telefon: +420 224 972 601, gsm: +420 602 451 884
>e-mail: vaclav.sebor@mzcr.cz, www.mzcr.cz

rezetka
20. lis 2008

To je výborný 😠 a kolik to stojí?

andy80
20. lis 2008

Od ledna by to mělo být zadara pro děti do věku jednoho roku. O tom pořád tak mluví, tak by to mohli schválit.

Jinak jedna vakcína stojí 1800,-- Kč a jsou potřeba 4. No je mi líto, ale na to fakt nemáme. Já vím, že pro zdraví dětí by měl člověk udělat maximum, ale pro mě 7200,-- Kč je opravdu moc. To prostě dát nemůžeme. Navíc mám dvě děti, což je 14800,-- Kč a to fakt nemůžeme.

daluri
20. lis 2008

Dívaly jste se na zprávy, o té 3měs. holčičce? A bylo tam, že by to bylo od jara a ne od ledna, jestli jsem dobře slyšela přes ten rachot doma. No ale že by to bylo jen pro ty, co se narodí tak to je teda pěkně sprosté od té vlády. Ale neslyšela jsem to.Taky nad tím uvažuji. Pojišťovna by proplatila 1200, tedy RBP. Ale je to peněz, taky na to nemáme. Ale nějak to zkusíme udělat...
Mladší syn měl několikrát zánět stř. ucha ve 4letech, nikdo o pneumokovi nemluvil,ale asi to byl on. Myslím si to. Poškodil se mu trochu sluch, nosí sluchadla, takže bych nerada, aby se to opakovalo.

evikuu
20. lis 2008

Já taky nebudu raději čekat na schvalování a neschvalování hrozně mě ta 3měsíční holčička vylekala.... ale máte pravdu je to pálka.Starší je očkovaná až v 5letech takže měla jednu dávku, nevíte jestli se to přeočkovává?? A kdy?? u MALÝCH JSOU TO 4 DÁVKY A PAK UŽ NIC???

laaala
20. lis 2008

Taky mě ta 3měsíční holčička vylekala, chudinka malá ....
Určitě tu vakcínu dáme .... dala jsem si na stranu porodný 😉
Zdravotní pojišťovna MA hradí tuším 1.500,- 1. dávku a pak to poslední přeočkování, taky 1.500,- tak nějak ...

lucenek
20. lis 2008

Takže
Zdarma prevenar bude od 1.1 2009 ale jen pro všechny děti narozené od 1.1 2009, takže nás se zdarma dávky netýkají všechno se bude platit.
Očkování má několik variant:
1.varianta: 2-6měsíců 3 injekce v rozmězí 3 měsíců, 4. injekce přeočkování ve 2 letech (cca 8000Kč celkem)
2.varianta:7-11 měsíců 2 injekce v rozmezí 2 měsíců, 3. inkjekce ve 2 letech taktéž přeočkování (cca 6000Kč)
3. varianta: 12-23 měsíců 2 injekce v rozmezí 2 měsíců (cca 4000Kč)
4. varianta: 24 měsíců a více 1 injekce (cca 2000Kč)

Takže když mám zájem o jakoukoli variantu všechno zaplatím z vlastní kapsy, jedna oškovací vakcína stojí cca 1800Kč olus cena za aplikaci u lékaře proto píšu asi 2000Kč/dávka

A náš imunolog...teda známej doktor říkal, že talk malé děti z vakcíny neumí vytvořit protilátky, propt je nutné je co měsíc přeočkovávat než si jejich imunitní systém zapamatuje a naučí tvořit protilátky...prej je to ždímaní peněz a proto mi doporučil toto:

Variantu 3 čili v 1 roce naočkovat a po dvou měsících přeočkovat IS (imuitní systém ) dítěte už je natolik vyzrálý že vakcínu z první dávky už pozná a druhá je jen pojistka a pak po 24 měsícíci naočkovat pneumo 23..

takže Prevenar je proti 7 pneumokokům které mohou způsobit bak. meningitidu, zápal plic atd...
Pneumo 23 je proti 23 pneumokokům a doporučuje se u dětí starší 2 let k rozšíření škály působnosti pneumokoků.Tak je prý ochrana nejúčinnější.

Tak info sem získala a tak to taky i udělám, já jen pro Vás tyto info pokud by někdo měl pochybnosti.Snad budou k užitku

evikuu
20. lis 2008

Super informace, hlavně o té další očkovací látce.díky

lucenek
20. lis 2008

není zač 😉