Očkování proti pneumokokovi. Doporučili byste?

daisynka
29. srp 2007

Uvažujeme o tom nechat očkovat našeho 7měs. syna touto vakcínou. Nemáme někdo zkušenosti popř. doporučíte mi to?

musko
29. srp 2007

Ahoj!
Doporučuje sa po ukončení základného očkovania - čiže v cca 2 rokoch veku.
Ak máte oslab. imunitu, časté zápaly dých ciest, prípadne stredného ucha ( aj je 3x a potvr. z výteru tak to hradí VZP) tak aj skor. Ale inak až po normálnom základnom očkovaní, alebo pred nástupom do školky. Sa doporučuje a je to aj moj názor.
My sa budeme očkovať o mesiac, preberám po kamoške MC popri RD, tak tam budeme denne a chodia tam aj deti poriadne zaspolené ☹ , tak aby sme ten zápal do ucha nedostali tretí krát....

prochi
29. srp 2007

Daisynka, my jsme se pro tuhle vakcínu po konzultaci s naší mudrou rozhodli. Něco jsem si o tom přečetla, hodně odborníků to doporučuje, prý se uvažuje, že by to mělo být zahrnuto do povinného očkování. Jenomže to stojí moc peněz... U nás rozhodlo to, že já sama hodně trpím na záněty stř. ucha, jako malou mě píchali uši snad každý rok, teď mi stačí se párkrát v létě potopit a je to tu. I můj taťka na to hrozně trpí. Náš malej měl už taky zánět stř. ucha, ca. v pěti měsících.
Očkovat se může myslím od 2 měsíců. Od 2 do 7 měsíců jsou potřeba čtyři očkování, od 7 do 11 tři a od 11 výš už jenom dvě.
My jsme dostali první očkování včera a po domluvě s doktorkou nás přeočkuje podruhé za dva měsíce a fertig. Jedna vakcína stojí ca. 2000, nás vyšla na 1650,-
Takže asi tak 😉

krizulka003
29. srp 2007

můžu se zeptat co to je za očkování,proti čemu? ještě jsem o tom neslyšela.

ria80
29. srp 2007

To je,kdyz maji deti casto zanet stredniho ucha nebo jsou casteji nemocny,tak aby z toho nebyly komplikace,treba prave aby se z kazdyho nachlazeni nevyvinul ten zanet stredniho ucha nebo i zapal plic,slysela jsem.taky jsem se na to ptala doktorky,ale rikala,ze na to je u nas jeste spousta casu,ze to musi byt aspon po zakladnim ockovani.
A co ockovani proto meningokokovi,davate ockovat i proti nemu?Nebo je taky cas az pujde do kolektivu?

musko
29. srp 2007

Na meningokoka stačí, až keď ide dieťa do kolektívu. Všeobecne sa všetky nepovinné očkovania doporučujú po ukonč. zákl. očkovania. 😉

daisynka
autor
29. srp 2007

Takže by úplně stačilo nechat ho oočkovat až v 11 měsících a stačily by tak dvě dávky? malý nemá žádné problémy, zatím ve svých 7 měsících života neprodělal nic (zánět stř. ucha apod). Dnes nám Dr. řekla, že ideální je nechat je očkovat do roka, ve věku 2 let je prý pozdě.

schnek
29. srp 2007

Ahojky, taky chci nechat malého očkovat a naše p.dr. mi řekla, že se to dává s druhou dávkou hexavakcíny, když není negativní reakce na tu první.Dokonce prý na to teď byla akce, že je ta čtvrtá dávka pneumokoka zadarmo, takže ušetříš nějakých 15stovek

musko
29. srp 2007

Neviem, ja myslím, že máme fajn a racionálne uvažujúcu detskú lekárku a yj moj názor je, že pokiaľ nie je nutné, tak nech sa s tým imunita popasuje sama. veď pomaly sa bude dať očkovať proti všetkému a čo naše telo? Ľudovo povedané - zleniveje. A položí nás nenápadná infekcia. Zákl. očkovanie končí okolo druhého roka - do zákl. očkovania sa ráta aj trojvakcína příušnice, spalničky zarděnky - a to končí cca okolo 20 - 22 mes. života.
O tom, že je to ideálne do 2 rokov nič neviem, a to si myslím, že sa pohybujem medzi ľuďmi, čo vedia o čom je reč... Tak neviem. Keby sme nemali tak často infekty DC a 2x zapálené uši, tak sa neočkujeme - ak tak až pred nástupom do školky.... Ale je to na zvážení každej z Vás...

schnek
29. srp 2007

Já jsem o tom hodně uvažovala a jako dítě jsem měla hodně často hrozný záněty středního ucha, tak než bych tohle doprála svýmu děcku, tak ho radši nechám očkovat.Nehledě na to, že pneumokok může napáchat pěknou paseku.

musko
29. srp 2007

Jasné, že može, netvrdím, že nie. Ale myslím, že normálny priemerný jedinec sa s tým vyrovná. Omnoho viac ľudí umiera vo svete na chrípku, ako na pneumokoka...

daisynka
autor
29. srp 2007

To jistě umírá ve světě více dětí na chřipku, ale jak psal pán, kterému umíral před očima syn v nemocnici nebudeme čekat na to, až bude pozdě a vyčítat si to. Po přečtění pár příspěvků od lidí, které toto neštěstí postihlo neváhám ani minutu a příští měsíc jdeme do očkování ať to stojí co to stojí. Vzpomeňte si, co my jako děti měly klíšťat a nic, ale dneska je to klíště tak zákeřné, že usmrtí i 50ti či 60ti starého člověka. A stejně je to podle mě i s pneumokokem. Nebudu čekat jak se s tím můj syn vyrovná a budu žít v klidu je to očkování na celý život.

musko
29. srp 2007

Ja nehovorím, že nemáme dať deti očkovať, len si myslím, že je to teraz ešte skoro - najvačšiu šancu ochorieť má dieťa v kolektíve, tarz sme na MD a RD, takže nejaký veľký kolektív nehrozí... Aby sme sa tu zbytočne "nehádali" - toto je moj názor... A opakujem, aj ja dávam syna očkovať, ale má 2 roky a budeme spolu denne MC. 😉

schnek
29. srp 2007

Záleží na tom, jaký jsou v rodině předpoklady. Ptala jsem se na to už v porodnici a tam mi dětská doktorka řekla, že pokud to dostane fakt mrně, může se stát, že se to z oušek nebo dýchacích cest vrazí dál do těla a může to udělat fakt ošklivou nemoc. Tím nechci nikoho strašit, to je fakt málo případů, ale když to máme v rodině, tak projistotu ...

natalien
2. led 2008

Tak minulý týden dostala Nell první dávku Prevenaru se třetí Hexa. Reakce byla jen ta, že měla v noci horečku a odpoledne na to ji vylezl zub.
Jinak souhlasím se Šnečkem a Daisynkou, že než si něco vyčítat, co by kdyby tak raději investuju a svou princeznu ochráním alespoň tím, že ji to očkování dám. U naší dr. se pneumokok objevil a kdyby ho včas neodhalila, tak kdo ví, jak by to dopadlo.

dlinduska
3. led 2008

ahojky my jsme se taky pro ockovani rozhodli, a to jeste nez se luci narodila. nahoda je "blbec" a pocatecni priznaky pneumokoka jsou nerozeznatelne od normalni virozy ci chripky. my uz mame v sobe 1. vakcinu a v unoru pujdeme na druhou. pak budou nasledovat jeste dalsi 2. myslim si ze je to dobra vec, , svedci o tom i to ze pojistovny uvazuji o tom, ze zacnou deti ockovat plosne. I kdyz je to drahy jako cert myslim ze pro dite je clovek schopnej udelat cokoli.

iza
3. led 2008

ahoj hoky, tak my máme první vakcínu za sebou(a čekají nás ještě 2 a pak další ve 2letech).Myslím, že je asi nejlepší nechat mimi očkovat v 6tém měsící.Jsou to pak jen 3vakcíny..tzn ušetříte 2000,- za tu první. No je to pálka,ale obecně jsou po této vakcíně děti i zrdavější a méňe náchylní i k jiným chorobám..a to až do 5ti let.
JInak my teda měli reakci na očkování - teplotu 38,3 a průjem..ale trvalo to jen jeden den .Očkovali stejně s hexavakcínou,tak je možný, že to byla reakce na ni, ale spíš ne neb tu předchozí zvládnul Jáchymek dobře.
Očkuje se do nožičky,platí se hned na místě.
Někdejsem četla, že se v budoucnu plánuje i tuto vakcínu proplácet, ale myslím,že to je hodně výhledově 😖

dlinduska
3. led 2008

izi myslim ze toho bylo na malyho hodne. normalne se nechava mezi hexa vakcinou a pneumokokem alespon 14 dni pauza mozna proto mel i reakci. nam to takhle rekla i mudr. a nechtela proto luci ockovat naraz.

natalien
3. led 2008

Nás naočkovali taky naráz, s třetí Hexa. A já jsem tu vakcínu kupovala sama na recept, kterej mi dr. vystavila. Sehnala jsem 1vakcínu za 1705,- a protože jsme u poj. 211, tak ta proplácí 500,- na očkování nehrazné ze stát. rozpočtu, takže jsem si o to zažádala a vakcína mě výjde na 1200,- což je víc než přijatelný 😉

iza
3. led 2008

dilin no mě se to taky nezdálo..hned dvě inj. najednou...ale mudra prostě řekla, že to takhle dává..a tak nás čeká koncem měsíce zase další dvojtá dábvka..ach jo

dlinduska
3. led 2008

ty izi abych se s mudr. snazila nejak dohodnout fakt si myslim ze je to dost. nas to taky ceka a zase jdeme minimalne se 14 dennim odstupem. jinak zkus po ockovani dat preventivne lzicku paralenu v sirupu treba to pomuze. ja to tak na radu mudr. delam a zatim jsem zadnou reakci nemeli krome jednoho dne spavosti coz bylo jen pozitivum🙂)

kitty123
3. led 2008

Ahojky, my jsme dnes dostali už 3. dávku Prevenaru proti pneumokokům. Doktorka nás chtěla taky očkovat najednou s hexa, ale slyšela jsem, že jsou pak hodně silné reakce, tak jsem se s ní dohodla a byla vždycky 2 týdny pauza mezi hexa a Prevenarem. Bylo to v pohodě, úplně bez reakce, ani zvýšená teplota nebyla. Jako pojišťovnu máme OZP 207 a ty připlácí 1000,- na nepovinné očkování...lepší než nic 🙂

zuz11
3. led 2008

na SK verzii uz taku temu mame len Vy ju nevidite takze tu je link a Vasu temu dam do CZ iba 😉 dakujem za pochopenie😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

adelin
3. led 2008

Ahojík my jsme taky dostali včera dvojdávku prý je to normální.A musím že bez reakce, akorát se mi zdá žeméně jí, ale my s tím bojujem od začátku.

jandalinka
24. led 2008

Ahoj!Může mi někdo poradit? ☹ !Četla jsem celou tuhle diskusi,ale každý píše něco jiného a sama mudr.mi říká něco jiného,tak bych potřebovala nějakou radu,která shrne vše dohromady 😔 Byl někdo už na očkování ve 3.měsících spolu s hexa?
Naše malé příští měsíc budou 3měsíce a budeme mít první očkování na hexa a když jsem se mudr.ptala na očkování pneumokoka,tak říkala že je lepší už hned přístě společně s hexa.Já jen že se o tom hodně teď mluví a chtěla jsem to malé zaplatit,i když je to tak drahé(ale o tom jsem ani neváhala).Ale teď se dočítám,že je lepší očkování zvlášť či prý po 16měsíci nebo lepší v 6měsíci,kde jsou už jen 3vakcíny,hm,tak nevím,jak se v tom vyznat?! ☹ Ještě jsme nebyli nemocní,tak nevím,zda tohle očkování podstoupit už ve 3.měsíci.???Nebo počkat na později...... 😔

iza
24. led 2008

jandalinka já bych to toho asi šla..sice jsem tady nedávno psala, že je lepší v 6tém měsící,ale myslela jsem to jako pro holky co nechávají mimi očkovat v 5tém, jen jsem to blbě napsala.To očkování zvlášť mi přijdel epší, je to asi nemší zátěž pro mimi,ale co jsem se tak pídila, tak ty reakce na to jsou minimální..no hold je Jáchymek výjimka 😅
Hlavně teď sem mířej různýchřipkový epidemie a podobný věci, tak je možná lepší očkovat dříve....no ale konečné rozhodnutí je na tobě

lenkazdenek
24. led 2008

No holky já bych taky malou nechala strašně ráda očkovat,ale bohužel asi budem muset počkat na později jelikož už teď vycházíme tak tak a nevím kde bych ty 2 000 sebrala ☹ ☹ ☹ navíc chci v budoucnu nechat Klaudinku očkovat proti rakovině děložního čípku a to už je sakra pálka že

kometka5
24. led 2008

A myslíte si, že je to tak důležité už když jsou tak malé? Mě Mudr. totiž říkala, že ať očkování nechám napozdějš, třeba až ve dvou letech dítěte, až se dostane do kontaktu s jinýma dětma. Tak nevím, co je vlastně dobře...a když se dávají 3 dávky, tak jedna stojí 2000,- nebo všechny tři?
Taky jsem se chtěla zeptat, jestli jste měli nějakou reakci po hexe? Už jsme jí měly sice dostat, ale jelikož malá ještě nemá 5kg, tak ještě vyčkáváme. tak se ptám, co mě čeká? Jestli nějaká horečka, zvracení nebo nějaké jiné příznaky? Díky

jandalinka
24. led 2008

iza-díky za radu,no uvidím.Pořád se rozhoduji zda očkovat teď a společně s hexa či počkat.Já se právě že obávám těch reakcí po očkování,což ale jak píšeš je u každého různé.Hm,holt to budem muset nějak překousnout a pak případně vydržet,kdyby i nás byli dost silné reakce po očkování.
A informovala jsem se u mudr.že zaplatím 4vakcíny a každá 18OO,-.Penízky nejsou problém,máme ještě schované z vánoc v obáce co dostala malá.A 1OOO,-zaplatí pojišťovna i když to není moc,tak aspoň něco.Ale pokud bych očkovala později,tak by bylo míň vakcín,tak uvidíme,zda nepočkáme jak budem po zdravotní stránce. Stejně očkování proti pneumokokovi prý neznamená,že nemůžem dostat např.zánět středního ucha v silné formě,jsem se dočetla,tak tedy nevím,zda nepočkat,zda nás nějaká ta nemoc kvůli které se očkuje proti pneum.nepostihne častěji a pak očkovat.Ale zase na druhou stranu na co čekat,že!!!

katze
24. led 2008

Dcerka byla proti pneumokoku ockovana ve tretim mesici spolu s hexa vakcinou, a v patem na oboji preockovana. Zadnou reagci na ockovani jsem nezaznamenala. Ja jsem v Nemecku, kde se hexa ockuje spolu s pneumokokem, ktery je tady uz hrazen pojistovnou. Tusim, ze i pneumokok v CR ma byt zarazen do ockovaciho kalendare.

Lankazdenek.
Divky jsou ockovane proti rakovine delozniho cipku nejak kolem 12ti let. Nez tva dcerka bude mit 12 let, urcite do te doby uz bude tato vakcina davno hrazena pojistovnou. Zrovna jak jsme byli tady na preockovani u pediatra, tak jsem si vsimla, ze je tam vyzva, ze se divky od 12 ti let maji dostavit na ockovani proti teto rakovine. V nemecku uz je ockovani hrazeno pojistovnou.

iza
24. led 2008

kometka pokud nemá mimi reakci ten den večer nebo druhý den po vakcíně už jí mít nebude...ty reakce stejně trvají max jeden den..dá se to zvládnout
no u nás stojí jedna dávka 200é,-..mě teda to očkování až ve 2přijde blbý....mě říkala mudra, že to očkování vydrží než jde dítě do školky...že i po té vakcíně jsou děti némě nemocné(virozy, angíny atd)..a hlavně se bojím toho zánětu mozkových blan a zápalu plic..a tyhle choroby často napadejí malá mimča..no prostě pokud ty peníze mám, tak je do mimča investuju