Očkování proti pneumokokům a hexavakcína - je možné mít rozestup a ne obě zároveň?

karol1996
1. dub 2019

Zdravím, chtěla bych se zeptat, chtěl a bych dát malou očkovat proti pneumokokovi. Teď jsme bylo na první hexe a dr říkala, ze prostě hexu a sinflorix naráz.. což se mi moc nelíbí, dá se to dát očkovat třeba 3 týdny po sobe a ne najednou? Jde to? (Malé je 9 týdnů)

adelka951
1. dub 2019

Ano, jde to.

karol1996
autor
1. dub 2019

@adelka951 takže když jdeme na další ockovani az při tříměsíční kontrole, můžu to posunout o ty tři týdny a stále to bude hradit stat?

tratatundra
1. dub 2019

@karol1996 Jde to, ale z nejakého důvodu to pediatři tlačí do dětí zaráz. Je potřeba trvat na svým.

karol1996
autor
1. dub 2019

@tratatundra v ona uz hexa je podle mě zahul pro to tělo, přeci jen 6 nemoci naráz 🙂

tratatundra
1. dub 2019

@karol1996 jo, to určitě. Nenech se odbít.

zelenaesmolda
1. dub 2019

@karol1996 nase telo zvladne bez problemu az 10 000 vakcin,6 je celkem nic 🙂
ale kazde dite je asi jine,moje nemela zadnou reakci po zadnem ockovani

gruyerre
1. dub 2019

@karol1996 souhlasím s tebou, taky by se mi to nelíbilo. nechali jsme očkovat hexu a cca za 4 týdny prevenar (pneumokoky). Pak zase hexu a zase prevenar. Pěkně to vychází, když se teď dává hexa v rozestupu 2 měsíců. Naše doktorka ani neockuje 2 vakcíny naráz.

zelenaesmolda
1. dub 2019

@gruyerre od nasi jsem to taky neslysela,vzdycky tam byl rozestup

bonavoxa
1. dub 2019

@karol1996 Nenechala bych to očkovat takhle naráz. Před lety jsem věřila dr, že je to v pohodě, nebrala v potaz, že dcera byla nedonošená a hypotrofická, měla vysoké horečky a neutišitelný šílený pláč. Naštěstí bez nějakých následků, na druhý den bylo dobře, ale už byh to takhle nedala. Syn má mezi vším hodně rozestupy. Byla to jediná reakce, ostatní očkování děti snášely celkem bez nežádoucích účinků.