Očkovat či neočkovat před plánovanou operací?

hankazamecnikova
5. říj 2010

Náš tříměsíční chlapeček má jít ve 4,5 měsících na operaci hlavičky (srostlý lebeční šev) a strávíme týden v nemocnici, konkrétně na dětské klinice v Ostravě Porubě. Takže mi teď strašně vrtá hlavou, jestli ho dát naočkovat proti takovým těm šíleným chorobám, pneumokokům. Koukám totiž na internet, že ten Rotarix už nestihneme. Ale na ty pneumokoky - Prevenar 13, to bysme ještě stihli. Jaký je asi nebezpečí, že to na té dětské klinice poletí vzduchem a on to chytne? Kdybysme tam neměli strávit ten týden, tak bych o tom očkování asi vůbec neuvažovala... Dávaly jste očkovat? A jak to miminka zvládají?

mmmk
5. říj 2010

Hanko, kazdopadne bys to mela konzultovat na te klinice, jestli to nevadi pred operaci. Protoze po tom prevenaru muze byt teplota. Rotavirus bych nedavala vubec, pokud neni tvuj chlapecek nejak vylozene nemocny nebo slaby. Porad se s doktory na tom detskem, oni ti nejlip reknou.

len.z
5. říj 2010

Já souhlasím s mmmk, tohle by přece měl zvážit pediatr a taky dr. v nemocnici...já mam dceru naočkovanou Synflorixem .První dávka byla v 7 měsících, ale nebylo to před žádnou operací. Ale naočkovat bych jí nechala zase 😉 Reakce byla naprosto v pořádku..vlastně jsme byli spíše bez reakce 🙂 Každopádně bych to konzultovala s odborníky, protože po každém očkování může být špatná reakce a to by se pak mohlo vše zkomplikovat....:o(