Od kdy může kojenec puding?

radkapl
24. led 2008

ahoj od kdy může kojenec puding? A nemáte někdo recept na domácí přesnídávku,tam myslim patří puding,že?Malé je sedm měsíců. díky

weri1
16. bře 2011

fořt si dost odporuje, a 😉 je to extrémista...

barunka9
16. bře 2011

k tomu Fortovi, ja mam tu knihu taky, koukala jsem do ni a je opravdu z roku 2008, to jen pro upresneni...
jinak jsem ale z ni takova rozpacita, jak pise Weri, fakt extrem, deti podle nej nemuzou skoro nic... 😖
chce to asi brat vsechno s rezervou...

xvitk101
17. bře 2011

@luthien.k jen mimochodem - barviva v pudinku jsou riboflavin a beta karoten. Absolutně neškodná barviva (jsou přírodní), včera jsem se na to dívala. Ve vanilkovém bude asi ještě vanilinové aroma. Nemyslím, že právě kvůli těmto věcem bych svému dítěti puding neuvařila.

luthien.k
17. bře 2011

@xvitk101, možná to nebudeš řešit, pokud nebudeš mít malého atopika (jako já), protože etylvanilin je častý alergen... Jinak tato barviva ve vanilkovém pudinku jsou OK, jiné druhy pudinku mají horší. Nicméně čistým kukuřičným škrobem a přesnídávkou se nic nezkazí 😉

Toho Fořta jsem si opravdu spletla s jinou knížkou, s Konceptem kontinua 😅 , obojí jsou dost velké extrémy (i když trochu v jiných oblastech) a obojí je třeba brát s rezervou (podle mého názoru).

xvitk101
17. bře 2011

@luthien.k sama jsem atopik, tak vím, co to je. S manželem jsme navíc oba alergici, takže dědičnost asi bude hrát svou roli. Zaujal mě tvůj názor na to, že z HA se rezidua hormonů vylučuji společně s močí do půdy. To je podloženo nějakou studií? Odbornou? Jsme ale trochu off topic.

jasminet
17. bře 2011

@luthien.k neviem ci tu bol recept na ten presnidavkovy puding - to ako robis? ohrejes presnidavku a primiesas skrob? ci ako?
ja teda davam malej vanilkovy, pripadne raz za dlhy cas malinovy alebo bananovy. dr.oetker +minimum cukru... a do krabicoveho mlieka...

luthien.k
17. bře 2011

@jasminet, zrovna jsem ho dělala a moc malému chutná 🙂

RÝŽOVÝ PUDING:
0,4 l rýžového mléka (Reis drink z DM), půlka ovocné přesnídávky, 1 pol. lžíce rýžového sirupu nebo glukózy, 4 vrchovaté lžíce kukuřičného škrobu (Gustin, Maizena), špetička soli

Postup:
V mléce rozmícháme nejdřív ovocnou přesnídávku, pak škrob a rýžový sirup. Můžeme přidat pár zrnek soli. Za stálého míchání přivedeme k varu a vaříme alespoň 3 minuty, aby byl škrob dobře provařený. Navrch můžeme posypat kukuř.lupínky, rozinkami, ozdobit zbytkem ovocné přesnídávky.