Od kdy může kojenec puding?

radkapl
24. led 2008

ahoj od kdy může kojenec puding? A nemáte někdo recept na domácí přesnídávku,tam myslim patří puding,že?Malé je sedm měsíců. díky

susika
25. led 2008

baby, dnes mi došli alíčky od sponzorov a bol tm receptík na puding pre bábätká. zarábaný do umelého mlieka a zahustovaný kukuričným škrobom.ak niektorá chcete, oskenujem to a prepošlem rada. je tam aj receptík na polievku a nejaké kaše.ja to mám z nutrilonu, ale myslím, že medzi tými mliekami až taký rozdiel nie je

nadhera
25. led 2008

baštime vanilkovy a bananovy puding/asi 4sk balicek/ ,ktory je do mliecka a davam jeho bebu.

junovka
25. led 2008

susika, ja budem rada, keby si mi preposlala tie receptiky, hlavne na ten puding. 😅 Vdaka 😉

navi
25. led 2008

susika, taky se hlásím o receptíky 🙂 a pědem moc díky 😵

susika
25. led 2008

junovka, navi a kam vám to mám poslť. už to mám PC, len pošlite adresu

susika
25. led 2008

tak čo baby, prešlo to?už to tam máte.dobrú chuť vám aj drobcom

junovka
25. led 2008

susika , napisala som ti do IP 😉

sisulik
25. led 2008

ahoj susi..mne do preslo..dakujem za maskrtu pre maleho a aj za to ze si nezabudla na mna 😀

junovka
25. led 2008

Dakujeme pekne, dobra vila 😵 😵 je to super tip na puding 😵 😉 🙂

lindda
25. led 2008

aj my robime puding z Nutrilonu a kukuricneho skrobu ja mu tam sice pridam keksik nestle a pol lyzicky hnede cukru co by sa nemalo , 🙂 ale ,,,, 😉
a ten mu celkom chuti.

susika
25. led 2008

babulky junovka, sisulik, elise kedykolvek. a inak by ste mi mohli na mail niečo hodiť, aby som sa nemordoval, ked mi malá začne papať.ak máte niečo fajnové pre detičky🙂)) hocičo a aspon aj mamina začne zdravo papať 🙂

libka1
21. pro 2008

Prečítala som si to tu a k ničomu som sa nedopátrala.... tak môže sa puding keď ho uvarím s vodou a potom dodatočne do neho dám mliečko? Celkom sa mi páči aj ten nápad s tým škrobom z DMka, musim to tam ísť okuknúť čo je to zač... 😉

nikollette
13. pro 2009

Aj mna by zaujímalo kedy môžu deti puding?
až po roku, či aj skôr?

momin
14. pro 2009

Ja davam malemu presnidavku zahustenou pudinkem od 6 mesicu.

dadis
14. pro 2009

Mne niekto tu na MK poradil kupovat puding z DMka - Alnatura. Maju cokoladovy a vanilkovy. Ja som davala po roku najskor vanilkovy, vareny z plnotucneho mlieka, pretoze ked prevarite umelu formulu, tak z tych probiotik, prebiotik a fortifikovanych vitaminov Vam aj tak nic okrem kravskeho mlieka nezostane, preto KM na varenie po dovrseni roku je ok. Teraz uz varim aj dr.oetker, je sice plny farbiv a arom, ale kde nie su... a nevarim ho casto.

tymothy
14. pro 2009

Tak já vařím pro M. pudink tak, že ho dávám do rozvařených jablíček - a je to ňamka, chutná to i zbytku rodiny. Používám vanilkový bio z DM - v normálních jsou barviva a aromata. Chtěla bych to vyzkoušet zahustit jen kukuřičným škrobem - výsledek by měl být stejný. Takže až ho seženu, poreferuju. 😉 Jinak do té verze pro dospělé se dá přidat ještě hřebíček, skořice a cukr (ale ten stejně není potřeba, pokud máte jablíčka sladká) 🙂

136136
14. bře 2011

ahojte,mamky zo sojoveho mlieka by som rozhodne nevarila puding,bo urychluje pubertalny vyvoj u dievcat a u chlapcov zas spomaluje 🙄

weri1
14. bře 2011

tak já bych zkusila dát puding do UM

berenika39
14. bře 2011

@136136 vědecky podložené, jasná zpráva....nedýchat, nepít, nejíst......

luthien.k
15. bře 2011

@136136, a na to jsi prosímtě přišla jak? Sója je častý alergen, proto bych s ní byla opatrná, ale takové informace tedy rozhodně nemám.
@weri1, UM se nemá vařit, to není ideální volba, pokud je zavedená rýže, je dobré uvařit pudink, resp. kukuřičný škrob ochucený přednídávkou (aby se člověk vyhnul barvivům a aromatům z pudinku), do rýžového mléka (Reis drink z DM drogerie).

weri1
15. bře 2011

doktor radí :
Podávat pudink z UM můžeme zhruba v době zavádění jogurtu, tedy mezi 8-9 měsícem věku.

136136
16. bře 2011

@luthien.k mam doma knihu v ktorej sa to pise vola sa Aby detem chutnalo od Petr Fořt on vela rokov zbieral vedomosti od pediatrov a dalsich ludi a potom vydal tuto knihu a taktiez odporuca kravske mlieko od ukonceneho 2 roka aj to obmedzene 😉

136136
16. bře 2011

prave on varuje pred pouzivanim vyrobkov zo soji lebo soja obsahuje latky ktore sa chovaju podobne ako zenske hormony a preto mozu urychlit vyvoj dievcat a chlapcom ho spomalit,nasiel sa pripad ked uz 8 rocne dievcatko bolo v puberte a v tom pripade sa stava jednym z rizikovych faktorov. 😒

luthien.k
16. bře 2011

@136136, aha, Fořt, jenže ten už je dneska tak trošku překonaný, přece jen je to knížka tuším z 80. let... Vývoj ve výživových trendech postupuje, dnes se naopak na základě nových poznatků doporučuje alergeny jako je bílkovina kravského mléka nebo vejce zavádět už když je dítě téměř plně kojeno, tj. od ukončeného 6. měsíce, což pro Fořta je nemyslitelné.
Nicméně ani já nepatřím mezi obhájce sóji nebo podávání přímo kravského mléka dětem, to vůbec ne, ale víc nebezpečí, co se zasahování do hormonálního vývoje dětí týče, vidím v růstových hormonech, které jsou podávány hlavně drůbeži (kupované kuřecí dávám dítěti fakt sporadicky) a pak hlavně zbytkový obsah hormonů z léčiv (hlavně HA antikoncepce), které se z odpadních vod (z moči) dostávají do ekosystému a následně v potravinách zase zpět ke člověku...
Jinak se omlouvám všem, k pudinkům to moc nepatří 😀

136136
16. bře 2011

@luthien.k ja som len chcela poznamenat to co som sa o soji docitala,sama s nou nemam ziadny problem ale nemam potrebu ju davat dietati a opravim ta ta knizka je vydana v r.2008 🙂

luthien.k
16. bře 2011

@136136, samozřejmě že jsou nová vydání, zkus si ale zjistit, kdy byly myšlenky z ní formulovány, Babička od Němcové taky letos jistě nějaká vyjde 🙂 a napsaná byla juž dost dávno 😉

luthien.k
16. bře 2011

I když - možná si to pletu s jinou knížkou 😅 😅 😅

136136
16. bře 2011

@luthien.k nemyslim si,ze by to bola stara publikacia kedze su tam clanky a ziskane informacie od r.2000 a vyssie 😉

berenika39
16. bře 2011

@136136 moje dítě se narodilo před dvěma a půl lety a už ted je zase s příkrmy a alergeny v nich totální převrat...takže snad jenom dvojčata mohou být živena podle stejných doporučení....

danula.ch
16. bře 2011

kadzu chvilu plati nieco ine, clovek uz fakt nevie cim sa ma riadit. ked sa maly narodil, tak platilo ze lepok az po roku. teraz to uz neplati. rovako kravske mlieko - najnovsie sa moze zavadzat po 1. roku. ja uz kravske davam malemu do vareneho jedla, aj puding uz robim v kravskom plnotucnom. ale kym som varila len z UM, tak som varila len vo vode a UM som primiesala az ked jedlo trochu vychladlo 😉