Od kdy může miminko rozmačkaný banán?

listicka85
24. únor 2010

Chtěla bych se zeptat, od kolika týdnů, měsíců může miminko ochutnat rozmačkaný babnán?? Nebo rozmixovaný v mlíčku?? Kamarádka dávala od 6 týdnů a to se mi zdá brzo.......

mala_viki
24. únor 2010

já ho malému dála poprvé ve třech a půl měsíci ale moc velký úspěch neměl... navíc náš pediatr nám doporučil zůstat jen u mlíčka do 6ti měsíců 🙂

tymothy
24. únor 2010

Já osobně bych ho dávala až tak měsíc po zelenině - jako jné ovoce. Takže pokud začnete přikrmovat v 6. měsíci, tak banán tak kolem 7. V každém případě, do 4. - 5. měsíce bych ho vůbec nedávala - a dávat ho od 6 týdnů mi přijde zbytečné a hodně nezodpovědné.

berenika39
24. únor 2010

listicka, zkus téma Začínáme s příkrmy, tam je toho hodně a můžeš se tam i zeptat 😉

cestovatelkaandrea
24. únor 2010

listicka vela o prvych prikmoch najdes v teme:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Teda aj tema odkedy banan, je tam urcite prebrata

ale skor ako v styroch mesiacoch ak je drobec na UM by som nedavala, ak je drobec na MM tak az od 6 mesiacov

evena
24. únor 2010

Nevidím důvod takto dítě zatěžovat ... pokud dítě přibírá pěkně, začíná se přikrmovat od ukonč. 6. měs. zeleninou, ovoce zhruba po měsíci, tz že já banán dám až tak 7. měs 🙂

evik26
24. únor 2010

malej miluje banan davam mu ho od 4 měsíce ale jen 2krat v tydnu ted už častěj a nebo mu ho dam do mlíčka a ktomu oplatečky sunarka od 6 měsícu a rozmixuju mu to milujeto

evena
24. únor 2010

tymothy mě předběhla 😀

diddi
24. únor 2010

v 6 tyzdnoch??? ....to snad zle citam 😨 ...ovocie sa vzdy zavadza do stravy az po zelenine...tzn.v 6 mesiaci!!!

mystique
24. únor 2010

Na banán maji minimálně do 6 měsíce čas 🙂 nemá to pro ně žádný význam

radka.m.
24. únor 2010

podle mě je naprosto zbytečné cpát děti před 6měsícem čímkoliv,pokud dobře prospívá,at už je na UM,nebo kojeno,pořád nějak nepobírám ten důvod,proč takhle na dítě spěchat a zbytečně ho zatěžovat něčím,čeho se ještě v životě nají až,až,jinak banán jsem začala dávat normálně s ostatním ovocem,po masozeleninových příkrmech,kolem 7měsíce

mystique
24. únor 2010

No některé maminy maji pocit, že když to prcek sní tak mu tím hrozně pomůžou. Když mu chutná 😀 Dokonce se mi tu líbil nazor, když mu to chutná tak řekl vlastně sám 🙂

pikusa
24. únor 2010

banán jsem poprvé zkusila v 7mi a půl měsíci.....a stejně mu nechutná 😝
před 6tým měsícem neochutnal nic krom MM a čaje v létě,pak postupně a pomalu zeleninku,pak ovoce....
vždyt na to mají pak celý život,není kam spěchat.

iluss
24. únor 2010

Já začla dávat v šesti měsících zeleninu, ovoce až v sedmi měsících. Zpočátku jí banán vůbec nechutnal, zvykla si na něj až těsně před osmým měsícem.

Dávat banán před šesti měsíci věku dítěte se mi zdá strašně brzo.

sherry28
24. únor 2010

nebála bych se vůbec, dát dítěti banán ve čtvrtém měsíci 🙂 ale samozřejmě ne denně 😉 přikrmovala jsem oba kluky od 4. měsíce neboť mlíčko jim nestačilo(jedli by každou hodinu) 😀 vždy jsem začínala jednodruhou zeleninou a třetí den následoval banán 🙂

mystique
24. únor 2010

http://www.kojeni.net/prikrmy.php
Ono u kojených dětí je to jasné tam se doporučuje do 6 měsíce jen kojit a pak zeleninka pak maso zeleninka a po měsíci ovoce.
U nekojených většina pediatrů doporučuje stejný postup a někteří začínají tím ukončeným 4 měsícem, ale stejně to vychazí to ovoce až tak na ten 5-6 měsíc nejdřív.
Střevo kojence nemá ještě mikrofloru na to, aby zpracovávalo něco dřív. Zbytečně ho to zatěžuje.

mystique
24. únor 2010

A stejně bych začínala jablkem, které roste u nás 🙂

mystique
24. únor 2010

Myslím, že jediny kdo začíná dřív jsou vyrobci dětské výživy 😅

radka.m.
24. únor 2010

nejnovější doporučení WHO je,že i děti na UM ,pokud prospívají a nevypijí více než 1l mléka za 24hod.,tak doporučují začít s příkrmama až v 6měsíci,stejně,jako u dětí kojených,takže je opravdu zbytečné,at už u dětí na UM,nebo dětí kojených,rvát příkrmy dříve,než je to nutné,jinak ten postup,co píše sherry,ten se určo nedoporučuje,,zelenina a třetí den najet na ovoce 😒 ,určitě by se mělo být na zelenince dýl,vyzkoušet postupně několik druhů a pak teprve začít s ovocem,ne míchat páté přes deváté 😉

rimmel
24. únor 2010

od 6m. 😝

aponchie
24. únor 2010

tot otazka ..od kdy..kdo to urcuje?nikde nenapoise striktne ,ze od 6m a pres to nejede vlak jinak nesmis...takze jasne plyne ,ze odpoved by jsi mela znat ty sama ze sve hlavy a sveho vedomi a svedomi 😎 jestli chces davat davej nikdo ti v tom nezabrani jestli nechces nedavej,ale vec je ta,ze to neni vhodne pred 6m.

sherry28
24. únor 2010

samozřejmě jsem zde uvedla pouze svou vlastní zkušenost a názor a nikomu ho nevnucuji ,jinak své děti jsme kojila do desátého měsíce, ale od čtvrtého byli na příkrmech a rozhodně nemíchám páté přes deváté 😉 první tři dny měli pouze jednodruhou zeleninu(stejnou)a pak se k ním přidalo ovoce(v našem případě banán, který obsahuje vlákninu a krásně nám upravoval stolici, třeba při průjmech, byli ve druhém měsíci nemocní "zánět průdušek" a dostali antibiotika, které nám nabourali organismus resp.stolici) 😉 myslím si, ale že toto téma má trošku jiný název 😉 od kdy banán?Já odpověděla za sebe a dále nechám prostor jiným, aby se vyjádřili, k tématu 🙂

momin
24. únor 2010

listicko!!!!!!! 😲 😲 😲 😲 😲
Dobre kdyz uz chces davat prikrm takhle brzi...
a kdyz uz to musi byt ovoce..
coz nechapu uz vubec.....
Tak prosim aspon ne banan ale treba jablicko. po bananu se vetsina deti nemuze vykakat!

sherry28
24. únor 2010

momi: není pravda, že se po banánu nemůžeš vykakat, má vlákninu, což znamená, že upravuje stolici, nikoliv nestaví!!! staví třeba mrkev,která se doporučuje od 4. měsíce 😉 🙂

sherry28
24. únor 2010

chtěla jsem napsat, že banán stolici nestaví 😉 🙂

rioko
24. únor 2010

banán staví stolici, nám ho dr. doporučovala při průjmech

momin
24. únor 2010

sherry28 jak si na to prisla...
tak asi to vim z vlastni zkusenosti.. jinak bych to nepsala.. knizkam a podobnym vecem neverim....

petkula
24. únor 2010

zvláštní, že nám se malý po banánu vždycky vykaká 😉 Jinak, dávám ho od 6. měsíce...

momin
24. únor 2010

Nerikam ze to nemuze kazde dite snaset jinak! nam se maly po bananu proste nevykadi poradne ani ted! A taky vim ze se doporucuje pri prujmech....

diddi
24. únor 2010

banany a mrkva sa davaju jest,ked ma dieta hnacku!...ked sa zas naopak nemoze vykakat,tak sa da vypit slivkova-svestkova stava-bud z kompotu,alebo kupena.