Od kdy může miminko rozmačkaný banán?

listicka85
24. únor 2010

Chtěla bych se zeptat, od kolika týdnů, měsíců může miminko ochutnat rozmačkaný babnán?? Nebo rozmixovaný v mlíčku?? Kamarádka dávala od 6 týdnů a to se mi zdá brzo.......

rioko
24. únor 2010

tak možná působí banán na každé dítě jinak, když měl Vojta problém se vykakat tak říkala dr. že rozhodně nemáme dávat banán, jinak já ho dávám od 7 měsíce ale Vojta ho nemá stejně moc rád

erikasadek
24. únor 2010

babay jedne uhadane;. 😀
su ludia ktori mozu jest aj kila bananov a nezapecie ich..
odporuca s apri hnackach a vracani;; s dovodov ze nie je takze na zaludok, a pomaha , upravit stolicu ako treba..
ale nezapeka. urcite jedine zeby ste dali zjest 2 kila naraz. 😀

nehadajte sa.. vsetko s mierov...

iluss
24. únor 2010

malá měla s banánem taky problém, že se po něm nemohla vykakat, tak ho nikdy nedávám samotný. Buď s jablíčkem a nebo s jogurtem.

diddi
24. únor 2010

erika,praveze zapeka!!!....a ked neveris,hod si do googlu

rimmel
24. únor 2010

u nas banan ziadne problemy s kakanim nerobi a ani nerobil a to hodavam od 6m.

ale kazde babo jeine.

rimmel
24. únor 2010

naopak po hruske sa mi zda ze sa rad vykaka 😀

aleachim
24. únor 2010

sherry, píšeš, že banán nestaví a o příspěvek dříve píšeš, že vám pomohl při průjmech. Kdyby nestavil, tak ti při průjmech nepomůže.

achalteke
24. únor 2010

holky trochu od tématu, ale jak je to vlastně s tim banánem? staví, nestaví, člověk by řekl že když je v něm hodně vlákniny, že dělá pěkné hoví...a co ostatní ovoce, které staví a které naopak?

rimmel
24. únor 2010

achalteke my s bananom nemali problem, nezapekal..resp u nas nic nezapekalo, nemalo by ak ma dieta dobry pitny rezim 😉

achalteke
24. únor 2010

jasný, takže je to spíš případ -, respektive dítě od dítěte 🙂

cestovatelkaandrea
24. únor 2010

achalteke, to je uplne jasne. nasmu drobcovi banan stolicu vobec nezmeni. ked ma hnacku tak mu ju nespevni a ked ho naopak zapeka, tak mu ho tiez mozem dat, lebo tuhsiu ju pobanane mat nebude.
fakt je to individualne od babatka 😉

erikasadek
24. únor 2010

DIDI nechcem sa hadat, neako ale nie u kazdeho zapeka.. 😉
my sme zivy priklad mozme aj kilo zjest a budu mat ukazkovu stolicu..

ale ano inak odporuca s apri hlackach.;

nikollette
24. únor 2010

My sme tiež s banánom problém nikdy nemali 😉

veronika81
24. únor 2010

no nie, na čom všetkom sa dá hádať 😀 😝

my papáme banán od 7. mesiaca, nikdy sme nemali žiadny problém so zapekaním. Tak ako so všetkým, aj toto je individuálne, každé dieťatko je iné, na každú vec reagujú rôzne.

Aj keď, prevláda taký všeobecný názor, že banán zapeká a treba ho dávať pri hnačkách, ale nie na každého to platí. Treba vyskúšať 😉

veronika81
24. únor 2010

a zabudla dom dodať, že od 6. týždňa by som nedávala, to je veľmi skoro.
môj názor..

aleachim
24. únor 2010

já myslím, že to, že po něm děti nemají problém, neznamená, že není dobrý při průjmech. Obecně se ale asi shodneme, že není moc případů, kdyby naopak dítě prohnalo jako je tomu třeba u hrušek.

spalka
24. únor 2010

na banany pozor, aha http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...
Banány podľa mnohých dietológov patria medzi unikátne ovocie. Sú ľahko stráviteľné, takmer neobsahujú tuky a ich pektín pomáha zlepšiť funkciu čriev. Nachádza sa v nich aj proteín tryptofan, jeho premenou vzniká v mozgu látka serotonín, na základe ktorého vzniká pocit uvoľnenia (tzv. hormón šťastia). Významný je aj ich obsah vitamínov skupiny B-komplexu.
Alergológovia však považujú banán za ovocie, ktoré môže spôsobiť alergiu. Obsahuje totiž alergizujúce bielkoviny, ktoré sú potrebné na to, aby banány dozreli. Hoci u dojčiat takáto reakcia nie je pravdepodobná, mnohí odborníci varujú, že včasný kontakt dieťaťa s banánom môže byť spúšťačom alergie v budúcnosti. Alergizácia banánom by mohla neskôr vyvolať alergiu na ďalšie ovocie (kivi, ananás, melón, jedlý gaštan, avokádo), obilniny, niektoré korenia (šalvia, kôpor, oregano), orechy (lieskové orechy), ale aj na latex a tiež ambróziu.

Mne sa z neho mala vyhadzala a dala som jej ho doteraz asi stryrikrat, kazdy den ked ho mala vracala ☹, odkedy ho nedavam, nevracia a to sme s nim zacali v priblizne 7. mesiaci.

adam07
24. únor 2010

ak sa mozem pridat 😉 starsi syn zboznoval banany, stolicu mu upravovali, cize ju nemal tvrdu, ale mladsieho zapeka jak slak, pytala som sa aj pediatricky, povedala, ze zapeka, aj na chirurgii mi tak bolo povedane.. cize sto ludi,sto nazorov.. a tiez sme zacali az po zelenine, v 7. mesiaci, celkovo mame problem s ovocim, radsej mame zeleninku a masko 😀

listicka85
autor
24. únor 2010

Holky, já se jen ptala!!
Rozhodně malého nebudu přikrmovat dřív, než mi sama řekne doktorka!!!! Jen jsem tohle slyšela včera od kámošky.....

rimmel
24. únor 2010

someste nepocula ze alergia na banan 😀

sherry28
24. únor 2010

nic osobního 😀

sherry28
24. únor 2010

pokud vím, tak banán je hypoalergenní 🙂, ale radši zase půjdu 😀

spalka
24. únor 2010

ach jaj, nieco rozoberat s babami, aj ja radsej pojdem 😒

denka28
24. únor 2010

listicka,jedno doporucenie... pytaj sa radsej doktorky, ako tu na konikovi... to sa zblaznis... ako sama vidis... a ty sama prides na to ci ten bananik ano, a ci nie... ked ti lekarka povie, ze ano uz by si mohla a vyskusas, a dietatku to spravi zle, tak mu ho nedavaj, ked nic mu to nespravi tak nech papka. moj ked bol mensi,nemal problem, no teraz ho tak zapeka banan, ze mu ho nedavam len ked ma hnacku... ale ako vravim, ty sama musis na to prist... kazde dietatko je ine.

diddi
24. únor 2010

V niektorych pripadoch vyvolava banan alergie...hlavne u tych,ktori maju alergie na latex a pel...dokonca sa moze vyskytnut skrizena alergia s uhorkami a melonmi 😉 ....takze banan patri medzi alergicku potravinu!

nikollette
24. únor 2010

100 ludí = 100 názorov ....

alebo

každé dieťa je individuálne....

Je zbytočné sa hádať 😒

cestovatelkaandrea
24. únor 2010

Niki presne, je to individualne.
Aj mne bolo povedane od doktorky, ze dieta moze mat alergiu z bananu. Neviem, co je na tom nepochopitelne.

saza007
24. únor 2010

tak o tom som este nepocula, ze banan je hypoalergenny

Alergia na banan existuje... i ked mozno nie je taka bezna ako alergie na ine potraviny...

rimmel
24. únor 2010

no to som teda nevedela 😕 ale uz viem 😀

miranda04
24. únor 2010

baby kam sa s tym prikrmovanim tak ponahlate?do polroka staci uplne mliecko,ziadne prikrmy je to zataz na traviacu sustavu.a dieta o nic nepride.