Od kdy můžu jíit s batoletem k přírodnímu koupališti?

simonceli
30. kvě 2011

Ahoj holky, nevím jestli je tu nějaké takové téma, jestli ano tak se omlouvám, že zakládám další, ale já jsem takové nenašla. Chci se zeptat, od kdy se může chodit s batoletem k přírodnímu koupališti, či přehradě? Máme 1,5 roku starou dcerku a kousek od domova přírodní koupaliště (pískovnu). Hrozně nás to láká tam v těch vedrech jet, ale nevíme jestli je to pra malou vhodné. Na normálních bazénech býva moc lidí a příjde mi, že rodičům je jedno co tam dělají jejich děti, hlavně že mají svůj klid a tak furt tam jen trnu, aby mi malou nějaké jiné dítě nepřetáhlo hračkou přes hlavu nebo na ní jako nezřízrená střela neskočilo. Ještě nutno podotkonout, že v zimě malá u nás na bazéně dostala vyrážku, která zmizela teprve před 3-mi týdny.Takže od jakého věku by jste chodili koupat svoje děti do přírodních koupališť?

lamarika
30. kvě 2011

@simonceli Podobné téma už tu někde je, ale nevím jak je nazvané. Jen si pamatuju, že to tu už holky kdysi řešily 😉
Kdyby bylo na mě, tak bych na přírodní koupaliště s takhle starým dítětem klidně šla, ale jen pokud tam nejsou sinice a další podobnej bordel. Prostě pokud by byla voda čistá, tak v tom nevidím problém 😉 Pracovala jsem na bazéně a z vlastní zkušenosti ti mohu říct, že ty přírodní koupaliště třeba v lomech jsou kolikrát víc čistý 😉

silviami
30. kvě 2011

my sme v 1,5 roku chodili celé leto na prírodnú pieskovňu, myslím si, že je to hygienickejšie, pokiaľ tam nie sú sinice, mňa vždy z bazéna bolia uši, v prírodnej vode sa mi to ešte nestalo. Ja zastávama názor, že v prírodnej vode sú ryby a iné živé tvory, ktoré by pobyt v bazéne neprežili.

simonceli
autor
30. kvě 2011

@lamarika super díky, tak na té pískovně u nás se furt vybagrovává dno a dělají nějaké testy, tak to čistý je.

kefin
30. kvě 2011

ahoj, taky si myslím, že leckteré přírodní koupaliště je lepší než bazény 😝 jenom pozor, aby voda nekvetla a je to v poho. Malá se koupala loni jenom v přírodních koupalištích, lomech i řece, to jí byl rok a nic se nestalo.
ovšem holky , které trpí na různé záněty a mykozy, tak budou mít určitě jiný názor.

simonceli
autor
30. kvě 2011

@silviami taky si právě myslím, že je to lepší... no zkusíme a uvidíme. Sínice tam určitě nejsou a voda je nádherná, jen to bude asi ještě studené

simonceli
autor
30. kvě 2011

@kefin já mám rpávě problém spíš s bazénem, že na něm chytnu pokaždé něco, buď nějakou mykózu nebo plíseň na nohy a to nosím nazouváky a tak..... takže sjem spíše také zastáncem přírodních koupališť

kefin
30. kvě 2011

@simonceli no vidíš a já si to myslela naopak, já nikdy nic nechytla, tak zatím strach nemám 🙂 Každopádně, když ty m áš problém spíš s bazénem,, tak není co řešit a šup s prckem na koupaliště 😀

jaa
30. kvě 2011

Jistě je přírodní písčité koupaliště lepší,než městský bazén..Viz má zkušenost..V dětském bazénku plavalo 5 hoven.všichni zdrhli a každý dělal,že o tom neví...Fakt bomba.Kor,když vidíte odkud vítr vane a rodič není schopen dojít za plavčíkem,aby to uklidil..☹navíc jsem se tam setkala i s tím ,jak si děti povídají,že čůrají jen do vody a nechce se jim vylézat ven a chodit na wc... 😠 Takže fakt radši přírodní...bez chloru..

simonceli
autor
30. kvě 2011

@jaa ééé tak s hovínkama teda zkušenost nemám.......

no jak vidím holky, tak asi jen na přírodní..... 😀 a bazén už nikdy.

benjik
30. kvě 2011

@simonceli ahoj,my už letos s dcerkou takhle u vody byly,ale naše je staší,má skoro 2 roky. Ale jinak co vidím a i u přátel,tak se jezdili koupat už i s kojencem kolem těch 10 měsíců. Ono jak píší holky,pokud tam nejsou sinice a rybky si neopalují bříška,tak je to ok. Doporučuji klasický test na vodu,zavařovací sklenici naplnit vodou,ve které se budete koupa a pokud je po hodině dvou na přímem slunci čistá,tak se bát nemusíš. Podobné téma tu skutečně už bylo,ale tam se hlavně řešilo jestli s prckem na koupaliště.

berenika39
30. kvě 2011

ahoj, určitě ano, nemáchala bych tam kojence, ale dítě po roce je myslím už tak "odolné", že koupání v přírodě je pro něj víc přínos než pohroma. Petr byl ve vodě (v řece, rybníku) už v roce, v srpnu, a další léto (20-24 měsíců) už byl vodník se vším všudy. Neboj.

simonceli
autor
30. kvě 2011

@berenika39
@benjik holky díky, tak letos to už vyzkoušíme

hancazivocich
30. kvě 2011

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/koupani-... -tady je něco podobného. Jeslti ti to pomůže?

simonceli
autor
30. kvě 2011

@hancazivocich díky kouknu na to....