Od kolika let má být autosedačka po směru jízdy?

petrolejka
6. črc 2008

Víte někdo, od kolika měsíců se doporučuje dávám do autosedačky miminko po směru jízdy? Mám půlroční dcerku přecházíme z vajíčka, kam se už vůbec nevejde, na autosedačku, která se dá napolohovat do pololehu a umístit po i proti směru jízdy. Nevím ale, od jakého věku je dobré ji dát po směru jízdy, někde se píše, že od půl roku, někde že od váhy 9 kg. Malá už drží hlavičku pevně, ale nerada bych jí nějak ublížila, tak teď nevím ... 😕 😀

lenulka81
7. črc 2008

Ahoj petrolejko,někde jsem četla,že vajíčko je pro miminka nejbezpečnější a mělo by tam miminko zůstat do doby než mu bude malé.To znamená dokud mu nebude vyčnívat hlavička,nožičky mužou.Ale pokud už máte novou,tak bzch jí nechala asi proti.Vajíčka se mohou jen proti a asi na tom něco bude.Na předním sedadle určitě proti bude to lepší i pro tebe budeš na holčičku dobře vidět.Měj se a dobré pořízení.

petule.h
7. črc 2008

ahoj,já měla malého vepředu tak do 3,5 měsíců vepředu a potom byl ve vajíčku do doby, než se nenaučil sedět.kvůli zádíčkůmTaké jsem kupovala větší vajíčko druhé..a sedačku od 9kg jsem kupovala myslím tak okolo 8 měsíců..rozhodně je bezpečnější mít dítě vzadu a proti směru, to ti řekne každý...ale vím, že vepředu je to pohodlnější pro nás maminy a praktické...ta váha je vždy doporučující..protože každé dítě jinak přibývá, záleží spíš na stabilitě těla..

mobina
7. črc 2008

Petrolejko pokud můžeš autosedačku upevnit oběma způsoby, rozhodně bych volila ten proti směru jízdy 🙂

domina
7. črc 2008

Klidně bych do roka, do té doby moc nemají děti posílené krční svaly.není důležité jestli drží hlavu, ale jsou důležité právě ty krční svaly.Nemá cenu tu uspíšit

romankav
7. črc 2008

Ahoj holky, taky jsme to dost řešili, protože malej už je docela velkej a do vajíčka se sice napresovanej vejde, ale nožičky má jako skrčenec. Nakonec jsme koupili autosedačku 0-18kg, která může být po směru i v protisměru. Plánuju, že do protisměru bude nainstalovaná do roka věku dítěte (tak se to taky doporučuje). Na přední sedačku bych vajíčko rozhodně neumísťovala - téhle pozici se říká "sedadlo smrti" a i když nemáte airbag (vypnutý se může porouchat a už mnoho dětí kvůli tomu zemřelo), je lepší dávat autosedačku za sedadlo spolujezdce.

petrolejka
autor
7. črc 2008

Holky díky za názory, malou vozíme vzadu za sedačkou spolujezdce (směrem k chodníku, abychom ji vytahovali bezpečně) a já sedím vedle ní, od bouračky před pár lety se bojím sama řídit. Právě bych už docela ráda začala jezdit vedle partnera a malou měla pohledem dopředu ... tak asi udělám kompromis a do 9 měsíců ji dám proti směru jízdy a zůstanu s ní ještě vzadu a od podzimu už bude sedět jako dospělák. Hlavičku drží pěkně už dlouho, ale nechci ji právě brzo příliš zatěžovat, zvlášť tady v Praze si říkám, že do nás nějakej idiot drcne razdva a proti směru by seděla bezpečněji. 😎

mobina
7. črc 2008

Petrolejko určitě máš kolem sebe lidi, do kterých jen někdo lehce drcnul a co jim to udělalo se zády a krkem, co to pak udělá s dítětem. Fakt není kam spěchat 😉
Jinak malej sedí ve vajíčku za řidičem a já sedím vepředu. Na malého v pohodě zepředu dosáhnu, co se týče kontroly dechu, dudlíkové a hračkové asistence, otírání slin apod. Většinou čučí kolem sebe nebo spinká 😉

mellini
7. črc 2008

já mám malou za sebou a připevněný zrcátko na opěrce, takže na ní vidím, co dělá 🙂

domina
7. črc 2008

Verunka jezdí od malička sama vzadu, není důvod proč bych tam měla sedávat s ní vzadu.A taky by mi to šlo těžko, když řídím 😀

petrolejka
autor
7. črc 2008

Já jezdím vedle Týnky vzadu, protože jsem tak klidnější, to asi tou bouračkou, co jsem měla, víc se v autě bojím a pořád si říkám, že kdyby něco, tak jsem hned vedle ní a můžu jí pomoct ... ale to je můj problém. Tak to vzadu ještě chvilku vydržím. 🙂

slunickooo
7. črc 2008

Holky, takžže kdyžž budu řřídit tak mám dát miminko do vajíččka proti směěru jízdy a dozadu za sedadlo spolujezdce??????

kacka.va
8. črc 2008

já mám malou ve vajíčku vedle sebe, abych na ní viděla, ze začátku dost zvracela, tak jsem mohla aspoň hned zastavit u kraje silnice. A jednou se mi zakuckala a nemohla popadnout dech, tak jsem rychle zastavila a vyndala jí a bylo to v pohodě. Jinak když jezdíme s manželem, tak s ní sedím vzadu.

kudrlenkaa
8. črc 2008

Holky já tuhle zrovna četla, že je nejlepší dávat do klasický autosedačky (po směru) až děti od 1 roku. Do roka nemaji tak pevný tělíčko a při nárazu by se jim mohl natáhnout krk a páteř 😒 . Našemu je skoro 9 měsíců a já právě tuhle sedačku koupila, ale asi jí vyndám a ještě budu vozit ve vejci, ale v týhle se mu sedí krásně.