Odmítání masa u 8 měsíčního chlapečka

ewee89
4. črc 2019

Mám chlapečka 8 měsíců a máme problém s masem (kuřecí, krůtí - jiné jsme zatím nezkoušeli). Když dostane příkrm s masem, po pár hodinách přijde hrozné zvracení, dokud nevyblinká úplně všechno, úplně se dáví a následně vysílením usne. Děje se to ale pouze u příkrmů co mu vařím doma (kupované snáší), ale přitom vařím dostatečně dlouho, masa dostane radši jen trochu a vše je do hladka rozmixované, takže nevím, kde bych udělala chybu.Neřešila jste některá podobný problém? Děkuji

michaelllas
5. črc 2019

@ewee89 a jaké dáváš množství masa? A s čím ho podáváš? Možná je to pro něj těžké na bříško. A není možné, že se přejídá? To je tak co mě napadá..

ewee89
autor
6. črc 2019

@michaelllas dostal ani ne 10g a měl ho s mrkví nebo s batáty, které normálně jí 🤷‍♀️ Porce byla také stejná, na jakou je zvyklý...

michaelllas
6. črc 2019

@ewee89 Tak to vážně netuším čím by to mohlo být, jedniné co teď můžeš udělat, dát třeba 3 denní pauzu a dát jenom něco lehčího třeba zeleninu s rýží, těstovinou. A pak zase vyzkoušet maso. Pokud by zase tak blinkal, tak pak se určitě poradit s lékařem.

calvac
6. črc 2019

@ewee89 chudacek maly. Ja bych zatim davala tedy kupovane,ktere snasi a radila bych se s pediatrem. Je to zvlastni.

eithelwing
6. črc 2019

Zvláštní... Dcera zvracela po rajčatech. Odeznělo to časem, teď, ve dvou letech, rajče baští v klidu. Nijak jsem to tedy přes lékaře neřešila, o rajčeti je známo, že je alergen, tak jsem prostě vyčkala.
Ovšem u masa mě to překvapuje. :/ V klidu bych to řešila skleničkou, pokud ji snese. Ale s lékařkou bych se poradila.

luj89
6. črc 2019

Sklenicky jsou bio? Nebo proste neni na maso jeste pripraven..

ewee89
autor
6. črc 2019

@eithelwing zeleninu snáší všechnu, jen to maso nedává. Už se mu ho bojím připravovat, pře je pak vždycky chudák úplně hotový... 😔

ewee89
autor
6. črc 2019

@luj89 skleničky jsou obyčejné, zbaští celou a je úplně v pohodě. Ale doma připravované prostě nedá 🤷‍♀️ Občas si říkám, jestli v těch sklenkách maso vůbec je 😅

ewee89
autor
6. črc 2019

@michaelllas teď jsme zkoušeli po měsíci, když blinkal naposledy 😔 Zkusím zase na konci měsíce a uvidíme, ale už z toho mám vážně strach... V srpnu jdeme na prohlídku, tak to kdyžtak budu řešit, pře mi to moc normální nepřijde... 🤷‍♀️

michaelllas
6. črc 2019

@ewee89 je to právě dost zvláštní, ale snad to nic nebude a brzy to přejde🙂 🍀 ať si malý může dát pořádně do nosu😉

pavla555
6. črc 2019

A jak mu maso pripravujes? Davas do jidla olej?

ewee89
autor
7. črc 2019

@pavla555 maso vařím

ladyhacek
7. črc 2019

A ve skleničkách maso ji? To je zvláštní. Co vejce? Někdy při alergii na vejce je špatně snášeno i drůbeží maso.

pavla555
7. črc 2019

@ewee89 a zkoušela jsi na páře? On tam teda nebude asi velkej rozdíl, ale je to chutnější i víc vitamínů a taky je dobrý přidávat trošičku řepkového oleje až to budeš mixovat, lépe se díky oleje dostanou do tělíčka vitamíny ze zeleniny.... A co ryby???
No nevím, zda má rada pomůže, ale za zkoušku nic nedáš....
JInak já mám hrnec z Lidlu takovej ten nerezovej co dáš normálně na kamna a je to super a využiješ ho i na normální vaření.... je podobnej jak tady na obrázku (Lidláckej jsem teď nenašla)
Tak držím pěstičky

ewee89
autor
9. črc 2019

@ladyhacek ryby, skleničky i vajíčko je v pohodě 🤷‍♀️

ewee89
autor
9. črc 2019

@pavla555 díky za tip, zkusím to ještě na páře 👍

pavla555
9. črc 2019

kéž by Ti to pomohlo, ..... ale i zelenina, brambory... je to fakt chutnější. Já tam vždycky vše nahážu a je to raz dva 🙂