• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Odsavačka hlenů na vysavač. Nemůže poškodit sliznici?

22. ledna 2010 
Ahoj maminky, asi 14 dní před vánocema měl malý rýmu a tak jsme použili odsavačku na vysavač, je všemi velmi chválená, Petříkovi taky pomohla.Vždy jsme zvlhčili nos vincentkou a pak odsáli.Ale přesto jsme se chtěla zeptat, jak je bezpečná tato odsavačka, nemůže miminkovi nějak poškodit sliznici, nebo něco podobného?A jak často se s ní může odsávat?Teď zase mám pocit že je Petřík zahleněný, tak každý den před spaním a ráno odsaju, vždycky tam něco je.........................Děkuji za odpověď
18. led 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj lucajdak, my máme tuhle odsávačku taky a doufám, že je bezpečná. Jen vždycky před i po odsátí kapeme libenar na zvlhčení. Vincentak je podle mě to samé. A na zahlenění vím, že pomáhají i homeopatika. Zkusím najít přesný název a napíšu.
18. led 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono vše má své zastánce i odpůrce, ale mi tuto odsávačku používáme, a když byla dcera nemocná, tak jsme odsávala i 4x denně a doktorka říkala, že tato odsávačka je nejšetrnější, neboť nic nikam nestrkáš a nudle se pěkně vysaje. Vždycky to pak chce nosík zvhčit.
18. led 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
akludan děkuji :slight_smile: zkusíme.Možná taky ještě zkusíme koupit zvlhčovač vzduchu, ten ještě nemáme :slight_smile:
Jinak já vzdycky odsávám to nejhorší hodně jakoby ze zadu, ale stejně se trochu bojím, abych mu nějak nepoškodila :unamused:
18. led 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ty homeopatika jsou Sambucus nigra (ředění 5 - 9). Doporučovali nám to na cvičení, jdou sehnat v lékárně. Je to na zadní rýmu. Rozpustíš 10 kuliček v 1dc převařené vody a 2-3x denně dáš malému na kávovou lžičku. Opravdu zabírají, ale záleží na každém, jestli do homeopatik jde. :slight_smile:
18. led 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
já to opravdu zkusim, moc děkuji, asi ji mají miminka dost často že?
18. led 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi z tech, co jsou na trhu, je porad nejsetrnejsi, i pres negativa. Hlavne proto, ze se nestrka do nosu a nedrazdi tim uz tak citlivou sliznici. Samozrejme vysusuje, takze by se po vysavani mel nos necim vykapnout (Nasivin, Libenar, Vincentka...)
18. led 2010 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
to by nedoporučovali lékaři, kdyby mohla ublížit.
18. led 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aaabbbc ne všechno co doporučí doktor je v pořadku :slight_smile: Ale jinak děkuji všem za názor :slight_smile:
18. led 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jen bych chtěla doplnit,že homeopatika je zbytečné dávkovat po tolika globulích.Informace je i v jedné kuličce,takže stačí rozpustit v tom deci max 5,i jedna je ale účinná.
18. led 2010 v 15:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucajdak: My jsme měli rýmu už několikrát a to se snažím, aby se malý nenachladil, nezpotil, aby někde netáhlo a zároveň aby nebyl moc choulostivý :slight_smile: A stejně jsme ji měli, pak se v tom vyznej :slight_smile: :slight_smile: .
18. led 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no tak to jsme na tom stejně, člověk se snaží udělat všechno proto, aby bylo mimčo v pohodě a zároveň nebylo choulostivý a je to prd platný :slight_smile: Jen mě to přijde po měsíci strašně brzo :confounded:
18. led 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na nachlazení je taky špatná doba. I když třeba rýma poletuje kolem a dospělý to nechytí, tak to miminko jo. Víš co, hlavně se s nikým nesrovnávat. :slight_smile: :slight_smile:
18. led 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucajdak...zvlhčovač vzduchu mám ted půjčený a musím říct,že je to dobrá věc...
Malej trpí na laringitidu,tak jsem ho chtěla zkusit...a v noci ted hezky spí....
18. led 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky uz jsme meli rymu, odsavali 2x denne. Jsem presvedcena, ze to bezpecne je, tim zuzenim vznika maly tlak, ktery nemuze nic poskodit. Ja mela strach spis z neceho jineho. Maly u toho DESNE rval. Az jsem se bala, ze z toho bude mit nejake trauma :frowning2:
18. led 2010 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Achina,to samé mám u kluka taky,děsně řve,až se zalíká :sweat_smile: ,ale když měl fakt rýmu,tak se nedalo nic dělat a odsávala jsem i co půl hodiny,prostě jakmile jsem slyšela,jak bublá,tak šup :grinning: a zse tím,že brečel,se mu to pěkně spouštělo :grinning: .byli jsme v nemocnici,s laringitidou a tam měli jen tu hadičkovou odsávačku a věřte mi,šla jsem tam s ním jen jednou na vytáhnutí :angry: jak tam strčili ty hadičky,tak se "poblil"jak šakal,a ještě jak ho asi rejpli,tak mu tekla krev z nosíku :angry: nikdy více hadičky............,to si radši nechám dovést vysavač z domu a mojí odsávačku,pokud se tam zase dostanem :confounded:
19. led 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když byla malá malá, tak jí to vůbec, teď vidí, jak to instaluju a už bere roha. Zkušela jsem to na sobě a ono jak to táhne tu nudli, tak to vytváří takovej jakoby tlak v nosu, což není moc nepříjemné, tak myslím, že asi to jim vadí.
19. led 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matyáš u toho se mnou bojuje jako lev :grinning: ale jen co je konec,už se směje....
A psala jsem paní,co má tady solnou jeskyni a půjdeme tam...uvidíme....
Crca...taky právě trpí na laringitidy :frowning2:
19. led 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, a jak to v té solné jeskyni funguje? Nikdy jsem tam nebyla, tak nemám tušení.
19. led 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
já chodím do jeskyně s malým už dva měsíce, dlouho pokašlával a nemohli jsme se toho zbavit a za ty dva měsíce jsme bez kašle, malý si tam pohraje a oba si pěkně "zadýcháme" solný vzduch :grinning:
21. led 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes jsme teda byli v té jeskyni....malej ve vajíčku usnul,tak jsme ho vzali dovnitř v něm...je tam asi 8 lehátek,tak jsme se natáhli a pak se malej vzbudil,vyndali jsme ho a on koukal,kde to zase je :grinning:
Jinak.....Aleachim....bez bot,děti taky,na zemi sůl...takže asi punčošky na převlečení,pokud tam děti běhají.....
relax na lehátku a užívat si :grinning:
21. led 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já si moc na lehátku neporelaxuju, musím pořád lítat za malým a hlídat ho, on se mnou na lehátku být nechce, tak s ním i sedím na zemi a hrajem si :slight_smile:
21. led 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pikusa-to můžou takhle malí děti do jeskyně? :confused: To by mě nenapadlo,máme jí u nás taky(teda 7km od nás),a tak bych to taky prubla,kdyby to Máťovi pomohlo.A můžu tam i se zdravím?Že bych vzala i holku?Pravda,to bych musela vzít i tchýni,nebo manžela :grinning: Kdo je má tahat,já už sotva unesu ve vajíčku kluka :grinning:
22. led 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tuhle odsávačku si nemůžu vynachválit, už nás párkrát zachránila před antibiotiky, protože je jediná, která vytáhne všechno. Používala jsem ji od miminka, je bezpečná :slight_smile:
22. led 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a nemate niekto skusenost, ci sa moze odsavacka pouzivat aj na centralny vysavac??? Nikto nam zatial nevedel poradit.
22. led 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty homeopatika na rýmičku u kojenců jsou Euphorbium compositum. Mimojiné tedy, píše se tu i o jiných.
Nám stály cca 130 Kč a malé snad tak před dvěma týdny pomohly. Odsávala jsem soplíky ručně a už chvíli máme "klid" :slight_smile:
22. led 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
A tohle je sprej, stříká se do nosánku. :dizzy_face:
22. led 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek