Odsavačka hlenů na vysavač. Nemůže poškodit sliznici?

lucajdak
18. led 2010

Ahoj maminky, asi 14 dní před vánocema měl malý rýmu a tak jsme použili odsavačku na vysavač, je všemi velmi chválená, Petříkovi taky pomohla.Vždy jsme zvlhčili nos vincentkou a pak odsáli.Ale přesto jsme se chtěla zeptat, jak je bezpečná tato odsavačka, nemůže miminkovi nějak poškodit sliznici, nebo něco podobného?A jak často se s ní může odsávat?Teď zase mám pocit že je Petřík zahleněný, tak každý den před spaním a ráno odsaju, vždycky tam něco je.........................Děkuji za odpověď

akludan
18. led 2010

Ahoj lucajdak, my máme tuhle odsávačku taky a doufám, že je bezpečná. Jen vždycky před i po odsátí kapeme libenar na zvlhčení. Vincentak je podle mě to samé. A na zahlenění vím, že pomáhají i homeopatika. Zkusím najít přesný název a napíšu.

aleachim
18. led 2010

ono vše má své zastánce i odpůrce, ale mi tuto odsávačku používáme, a když byla dcera nemocná, tak jsme odsávala i 4x denně a doktorka říkala, že tato odsávačka je nejšetrnější, neboť nic nikam nestrkáš a nudle se pěkně vysaje. Vždycky to pak chce nosík zvhčit.

lucajdak
autor
18. led 2010

akludan děkuji 🙂 zkusíme.Možná taky ještě zkusíme koupit zvlhčovač vzduchu, ten ještě nemáme 🙂
Jinak já vzdycky odsávám to nejhorší hodně jakoby ze zadu, ale stejně se trochu bojím, abych mu nějak nepoškodila 😒

akludan
18. led 2010

Ty homeopatika jsou Sambucus nigra (ředění 5 - 9). Doporučovali nám to na cvičení, jdou sehnat v lékárně. Je to na zadní rýmu. Rozpustíš 10 kuliček v 1dc převařené vody a 2-3x denně dáš malému na kávovou lžičku. Opravdu zabírají, ale záleží na každém, jestli do homeopatik jde. 🙂

lucajdak
autor
18. led 2010

já to opravdu zkusim, moc děkuji, asi ji mají miminka dost často že?

sturnus_vulgaris
18. led 2010

Asi z tech, co jsou na trhu, je porad nejsetrnejsi, i pres negativa. Hlavne proto, ze se nestrka do nosu a nedrazdi tim uz tak citlivou sliznici. Samozrejme vysusuje, takze by se po vysavani mel nos necim vykapnout (Nasivin, Libenar, Vincentka...)

aaabbbc
18. led 2010

to by nedoporučovali lékaři, kdyby mohla ublížit.

lucajdak
autor
18. led 2010

aaabbbc ne všechno co doporučí doktor je v pořadku 🙂 Ale jinak děkuji všem za názor 🙂

petja
18. led 2010

Jen bych chtěla doplnit,že homeopatika je zbytečné dávkovat po tolika globulích.Informace je i v jedné kuličce,takže stačí rozpustit v tom deci max 5,i jedna je ale účinná.

akludan
18. led 2010

lucajdak: My jsme měli rýmu už několikrát a to se snažím, aby se malý nenachladil, nezpotil, aby někde netáhlo a zároveň aby nebyl moc choulostivý 🙂 A stejně jsme ji měli, pak se v tom vyznej 🙂 🙂 .

lucajdak
autor
18. led 2010

no tak to jsme na tom stejně, člověk se snaží udělat všechno proto, aby bylo mimčo v pohodě a zároveň nebylo choulostivý a je to prd platný 🙂 Jen mě to přijde po měsíci strašně brzo 😖

akludan
18. led 2010

Na nachlazení je taky špatná doba. I když třeba rýma poletuje kolem a dospělý to nechytí, tak to miminko jo. Víš co, hlavně se s nikým nesrovnávat. 🙂 🙂

pikusa
18. led 2010

Lucajdak...zvlhčovač vzduchu mám ted půjčený a musím říct,že je to dobrá věc...
Malej trpí na laringitidu,tak jsem ho chtěla zkusit...a v noci ted hezky spí....

achina
18. led 2010

Taky uz jsme meli rymu, odsavali 2x denne. Jsem presvedcena, ze to bezpecne je, tim zuzenim vznika maly tlak, ktery nemuze nic poskodit. Ja mela strach spis z neceho jineho. Maly u toho DESNE rval. Az jsem se bala, ze z toho bude mit nejake trauma ☹

crca
19. led 2010

Achina,to samé mám u kluka taky,děsně řve,až se zalíká 😅 ,ale když měl fakt rýmu,tak se nedalo nic dělat a odsávala jsem i co půl hodiny,prostě jakmile jsem slyšela,jak bublá,tak šup 😀 a zse tím,že brečel,se mu to pěkně spouštělo 😀 .byli jsme v nemocnici,s laringitidou a tam měli jen tu hadičkovou odsávačku a věřte mi,šla jsem tam s ním jen jednou na vytáhnutí 😠 jak tam strčili ty hadičky,tak se "poblil"jak šakal,a ještě jak ho asi rejpli,tak mu tekla krev z nosíku 😠 nikdy více hadičky............,to si radši nechám dovést vysavač z domu a mojí odsávačku,pokud se tam zase dostanem 😖

aleachim
19. led 2010

Když byla malá malá, tak jí to vůbec, teď vidí, jak to instaluju a už bere roha. Zkušela jsem to na sobě a ono jak to táhne tu nudli, tak to vytváří takovej jakoby tlak v nosu, což není moc nepříjemné, tak myslím, že asi to jim vadí.

pikusa
19. led 2010

Matyáš u toho se mnou bojuje jako lev 😀 ale jen co je konec,už se směje....
A psala jsem paní,co má tady solnou jeskyni a půjdeme tam...uvidíme....
Crca...taky právě trpí na laringitidy ☹

aleachim
19. led 2010

holky, a jak to v té solné jeskyni funguje? Nikdy jsem tam nebyla, tak nemám tušení.

klematis
21. led 2010

já chodím do jeskyně s malým už dva měsíce, dlouho pokašlával a nemohli jsme se toho zbavit a za ty dva měsíce jsme bez kašle, malý si tam pohraje a oba si pěkně "zadýcháme" solný vzduch 😀

pikusa
21. led 2010

Dnes jsme teda byli v té jeskyni....malej ve vajíčku usnul,tak jsme ho vzali dovnitř v něm...je tam asi 8 lehátek,tak jsme se natáhli a pak se malej vzbudil,vyndali jsme ho a on koukal,kde to zase je 😀
Jinak.....Aleachim....bez bot,děti taky,na zemi sůl...takže asi punčošky na převlečení,pokud tam děti běhají.....
relax na lehátku a užívat si 😀

klematis
21. led 2010

no já si moc na lehátku neporelaxuju, musím pořád lítat za malým a hlídat ho, on se mnou na lehátku být nechce, tak s ním i sedím na zemi a hrajem si 🙂

crca
22. led 2010

Pikusa-to můžou takhle malí děti do jeskyně? 😕 To by mě nenapadlo,máme jí u nás taky(teda 7km od nás),a tak bych to taky prubla,kdyby to Máťovi pomohlo.A můžu tam i se zdravím?Že bych vzala i holku?Pravda,to bych musela vzít i tchýni,nebo manžela 😀 Kdo je má tahat,já už sotva unesu ve vajíčku kluka 😀

jabber
22. led 2010

Tuhle odsávačku si nemůžu vynachválit, už nás párkrát zachránila před antibiotiky, protože je jediná, která vytáhne všechno. Používala jsem ji od miminka, je bezpečná 🙂

zuzicka26
22. led 2010

Holky a nemate niekto skusenost, ci sa moze odsavacka pouzivat aj na centralny vysavac??? Nikto nam zatial nevedel poradit.

hanula11
22. led 2010

Ty homeopatika na rýmičku u kojenců jsou Euphorbium compositum. Mimojiné tedy, píše se tu i o jiných.
Nám stály cca 130 Kč a malé snad tak před dvěma týdny pomohly. Odsávala jsem soplíky ručně a už chvíli máme "klid" 🙂

hanula11
22. led 2010

A tohle je sprej, stříká se do nosánku. 😵

bazalecnik
14. únor 2017

Ahoj, chci se poradit, nevite jak muzu casto odsavat? Dekuji

barchen
17. únor 2017

@bazalecnik
Male jsem musela i 6-7x za 24 hodin. 10 minut pred odsavanin vykapat morskou vodou v kapkach, pak odsat a po odsati znovu po jedne kapicce do kazde dirky na zvlhceni sliznice.

pavses
17. únor 2017

@lucajdak Myslím, že když rozumně nastavíš sílu tahu vysavače, tak ublížit nemůžeš.
Ublížit můžeš vysavači 🙂 Známá si tímhle odsáváním odpálila motor u vysavače.

makronka222
17. únor 2017

Si to zkus nejdriv na sobe jak moc to tahne, ja to v nose ani necitim, vysavac dej na nejmin. Kdyby to skodilo a nekolika detem vycuclo mozek, myslis, ze by se o tom davno nemluvilo?