Odstátá ouška u dcery a plastika

drahuska1977
14. zář 2018

Ahoj co si myslíte o plastice odstatých oušek u 2.5 l holčičky. Tchán se začal domnívat ze by dcera mela jít na plastiku odstatyCh oušek jenom proto ,že prý bude vypadat skate den všichni se ji budou smát. Sice odstaty ouška má ale ja si myslím že je to zásah a manžel nejdřív tvrdil ze ne a ted sleduje malou a říka ze má odstaty uši atd.už me štve že si necha něco nakecat.ja jsem proti pro děti to muže byt traumá a nikdy nevíte jak vám dite v nemocnici zprznil. Co mydlite

andelka
14. zář 2018

Záleží jak moc to má. A je to i dost subjektivní. Můj syn má plachtaky,od miminka. Uvažovali jsme o plastice. Ale dneska je mu 8,5 a chodí do školy a nikdy neřekl že by je chtěl jinak,že by se mu někdo smál. Pokud bude mít problém později,budeme řešit. Ale jsem zastáncem toho,že to má chtít i to dítě. Přece jen je to operace,volit to,je potřeba aby dítě spolupracovalo.

chicky1j2
14. zář 2018

Na základní škole jsem měli spolužáka, který měl hodně odstáté uši a děti se mu dost posmívaly. Operaci podstoupil a později by to ani nikdo nepoznal. Děti ve školce/škole dokážou být opravdu zlé. Proto bych to asi hned nezavrhovala. Ale opravdu záleží jak moc odstáté jsou. Pokud to má holčičku uchránit před posměváčky, asi bych neváhala. Zvlášť u holky, která bude nosit culíky a uši budou vidět. Ale je nutné uvážit pro a proti. Ale v tomto věku je šance, že si to ani nebude pamatovat natož, aby to zanechalo nějaké trauma. Držím palce ve správné rozhodnutí 🙂

drahuska1977
autor
14. zář 2018

@chicky1j2 ja právě nevím četla jsem o tom dost muzou přijít komplikace musí se měsíc nosit obvazY kolem oušek.

drahuska1977
autor
14. zář 2018

@andelka taky si myslím že asi počkáme. Vždyť když má někdo křivý nos taky nejde

kejt29
14. zář 2018

Nasi taky jedno ousko vic odstava a casem to mozna budem resit. Necham to ale na pozdeji, az to ji samotne bude vadit.

drahuska1977
autor
14. zář 2018

@kejt29 nemate strach z komplikaci

avital
14. zář 2018

Podle me je brzo, vyroste ji hlava, vlasy a castecne se to srovna. Pockala bych🙂

kejt29
14. zář 2018

@drahuska1977 manzel mel taky jedno prisivane a zadne komplikace nemel. Sestrenka ma prisite obe usia taky v poradku a to uz je to lekatstvi zase jinde. Nez aby z toho mela komplexy zkusime to. Ale az ji to samotne zacne vadit...

lovemusicsun
14. zář 2018

My to taky asi budeme řešit, máme taky ušaté miminko 🙂 Ale já počkám až jak to bude vypadat později. Souhlasím s @avital, možná se to srovná samo..

berynka
14. zář 2018

@drahuska1977 vím, že je to dobré řešit cca v předškolním věku. Děti mají dobrou regeneraci a na bolest rychleji zapomenou. Ve dvou letech bych to ještě neřešila.
Kamarádka si to nechala udělat v dospělosti (do té doby nikdy nenosila sepnuté vlasy) a byl to zážitek, který by si nechtěla jen tak zopakovat, ale každopádně je spokojená, že to má 😉.

andelka
14. zář 2018

Je fakt že na kluky jsou kladeny menší nároky co se týká vzhledu. Syn má uši stejné jako jeho děda a strýc. Pojišťovna to hradí do 10 let,takže pokud bude sám chtít a bude to chtít absolvovat se všemi nepříjemnostmi,tak mu to klidně zaplatím. Syn je už kus chlapa,možná kdyby byl hubený, drobný,tak by ty uši víc vynikaly. Holčičky často vzhled víc řeší a chtějí být souměrné, nosit culiky,sponecky,aby to hezky vypadalo a jak se říká pro krásu se musí trpět. A jsou i trpělivější, klidnější. Tak u holčiček se to dělává dřív,v době školky.

fyii
14. zář 2018

@drahuska1977 ahoj holcicka je jeste moc mala na plastiku. Plastiku plati do 10 let pojistovna. Brachova holcicka na ni byla kolem toho 10 teho roku. Stravila cca 7-10 dni v nemocnici. Nariznou to zezadu za chrupavkou, trosku ji seriznou a prisijou za uchem. Jak se jizva zahoji a vybledne ani to clovek nevidi, nejaky plasticky sev. Kazdopadne na ouskach se nosi cca mesic takova jakoby sitova celenka, na ouska musi byt ten mesic opatrna, aby se neuhodila, ale po tom mesici uz to bylo vsechno vicemene v normalu bez omezeni. Neni to zase takova udalost delaji to bezne. Ted nas tobude cekat jeste u druhe holcicky, sama v 8 mi nechce mit odstate usi, kdyz ma culik neni to hezky a deti jsou zle..Dej tomu cas a uvidis co ti mala rekne

normalnimatka
14. zář 2018

já bych do nějakejch 10 asi nečekala....jak tu někdo psal, taky si myslim, že je to nejlepší v předškolním věku. ale možná bych ještě počkala, jesi se to neztratí s vlasama a s růstem hlavy.no, záleží, jak to vypadá. takhle malý děti si myslim, že líp všecko snášej, hojení a tak, absence ve školce nevadí a tak vůbec.
jako je to každýho věc, ale já se docela divim, když nějaký děti a speciálně holčičky vidim, jaký strašný plachťáky maj, odstátý a ještě velký, a přišitý to nemaj. tohle je věc, u který by asi přirozenost šla stranou. vypadá to prostě fakt nic moc. sama bych byla na rodiče naštvaná, kdybych o tom musela rozhodovat někdy v deseti a neudělali by mi to v předškolním věku. sourozenec na tom byl v předškolním věku a úplně v pohodě. psycholožka to tenkrát rodičům radila, že je to lepší, než pozdějc. a komplikace neměl.

normalnimatka
14. zář 2018

a myslim, že tady fakt není moc co zprznit. jako jo, jizva třeba může zlobit. ale neřežou do žádnejch orgánů atd. tak bych z toho vemblouda nedělala.

zrzeckas
14. zář 2018

@drahuska1977 kamaradka mela odstate usi a sla az v seste/sedme tride na prisiti (prisili ji usi k hlave) a po nejake dobe ji je odstrihly a nikdo nic nepoznal.... Ale asi bych to u tak maleho detatka nejak neresila a hlavne to nepodporovala, jako treba davala celenky, mije dceta si je chvilku tahala a naopak zkusila bych sehnat cepicku, ktera by ouska drzela u hlavy, bude/je zima, takze cepicka se hodi tak jak tak 🙂..... A navic, kdyby to bylo nejak markantni, tak to jde videt na prvni pohled.

fyii
14. zář 2018

@normalnimatka no je to operace jako kazda jina, riziko narkozy jako u kazde operace. Jinak ouska muzou byt vice citlive, ale to nema kazdy. Samotny akt prisiti usi fakt neni zase tak velky zasah a kdyz usi hodne odstavaji asi bych to taky resila

normalnimatka
14. zář 2018

@fyii samozřejmě, no... ale tak každej má něco, no...neošetřitelný dítě s kaivejma zubama musí opakovaně na narkózu kvůli blbejm zubům. asi fakt záleží, jak to vypadá konkrétně, no. ale mně by to osobně vadilo. sama mám trošičku odstátý hořejšky uší😃 a jako nějakej jó ulízlej účes si nemůžu udělat, prostě se v tom necejtim. ale jinak to neřešim, páč mám hodně hustý a vlnitý vlasy, tak se to u mě celkem ztratí i při sepnutí, ale mít na hlavě pět jemnejch rovnejch chlupů, tak fakt trpim😃 a to to mám jen maličko.
kromě tý narkózy si mylsim, že je tam rizik miminum oproti jiný klasický operaci. a stálo by mi to za to. ted mě napadá, že sem teda ráda, že mi to dítě nezdědilo...tak doufám, že ani další to nezdědí😃

fyii
14. zář 2018

@normalnimatka no u nas to zdedily holky po svagrovy. ta ma teda neprisity usi a kdyz si jen hrabne do vlasu tak hezky pohled to neni. a nosit porad jen rozpusteny vlasy v tech vedrech si nedovedu predstavit🙂 mam vlasu na dve hlavy, neprodysnou deku to bych nedala jen kvuli odstatym usim

lucye0
14. zář 2018

Mne trcely odstate usi skrz rozpustene vlasy, takze me nasi nechali udelat operaci kolem 5-6 let a to i z toho duvodu, ze to tehdy do tohoto veku hradila pojistovna. Asi jsem za to rada, protoze jinak bych z toho asi mela komplexy. No a pobyt v nemocnici byl obr zazitek, dodnes si pamatuju, jak jsme tam s detma kravili. Ale to je vedlejsi, dulezity je, ze komplikace nebyly a ze to pomohlo.

zuzana_ka
14. zář 2018

@drahuska1977 MUDr na plastice nám řekla, že by operaci udělala kol 6-8 roku. Do té doby nee protože uši hodně rychle rostou, tak aby se předešlo nějakému zdeformovani...

normalnimatka
14. zář 2018

@fyii právě, je to omezující. taky si neodkážu představit nosit to furt rozpuštěný. jako celej život. s dětma pak nepředstavitelný. a jít nakrátko pak taky není řešení, to je ještě horší. a foukat si každej den mikádo do kulata přes uši, to taky není proveditelný.

ladane
14. zář 2018

Já měla ze svých uší komplexy celé dětsví a dospívání. Nebyly to vyloženě plachťáky, ale nosila jsem jenom rozpuštěné vlasy. Nikdo se mi teda neposmíval, ale prostě byly odstátější. Rodina mi opakovala, že to není tak hrozný. Osobní pocit byl jiný. Na přišití jsem šla sama od sebe ve dvaceti a nikdy toho nebudu litovat. Zážitek teda děsný, měla jsem je jenom umrtvené, ale zákrok byl docela rychlovka. První dny dost bolestivé a první měsíc omezující, ale stojí to za to. Moje dcera taky 2,5 roku, má uši přesně po mně. Teď to ještě neřeším, ale pokud mi někdy sama řekne, že se jí to nelíbí, nikdy jí neodvětím, že to není tak hrozný.

michaela19911991
14. zář 2018

Ahoj komentare predtim jsem necetla, ale sama jsem si s odstatyma usima uzila svoje 😞 . Resit to ve 2,5 je brzo a taky zalezi jak moc je ma odstate. Ale na zakladce dokud mi je nasi nechachali prisit jsem si ,,uzila,, usoplesk, dumbo, elfka,... deti jsou zle... poradila bych se s plastikem

nazka
14. zář 2018

@drahuska1977 a jak moc to má? manzel byl na prisiti usi a nemuze si vynachvalit,byl v 1.tride. jinak doutery 10let hradi pojistovna,pak uz ne. tak mate cas na rozhodovani. moje dcerka ma taky odstate jedno ousko a nevim, manzel chce dat a ja nevim. Holka to snaz zamaskuje vlasy. ale spis ji nechame, kolem 5.roku..

mmarce
14. zář 2018

Nečetla jsme jiné komentáře ale asi takhle...dcerka do 2 let měla odstáté ouška dost. Dokonce i doktor mi řekl, že třeba jednou plastika...(grrr) ale, že se to teda dělá až u starších dětí (myslím říkal na škole). Teď jsou jí 4 a nejde to poznat. Jako nemá je úplně u hlavy ale normálně nosí vyčesané vlasy a už by si toho nikdo nevšimnul. Pokud by jí to vadilo, tak později ano, teď bych vůbec neřešila...

vendelinka08
14. zář 2018

@drahuska1977 muj bratr jako skolak podstoupil plastiku usi a jeho syn byl jeste ve skolce..myslim ze nez sel do skoly tak mu to nechali prisit...a uplne v pohode. Ouska maji krasna a myslim ze oba jsou radi ze to absolvovali. Synovci je ted 14 a urcite by odstata ouska nechtel. Moje sestrenka to absolvovala v dospelosti..jako starsi holka to asi resit bude. Nebala bych se toho..ale jeste bych klidne dva roky pockala.

dulmich
14. zář 2018

Taky napíšu jako někdo, kdo si tím prošel. Ptali se mě rodiče asi před desátým rokem, jestli chci, já jako malá holka na operaci nechtěla. Jenomže pak puberta a tak, nosila jsem jen rozpuštěné vlasy, pak v tělocviku že culík, tak jsem šla na mikádo aby to nevešlo do culíku. Před svatbou, v 25 asi jsem šla dobrovolně na plastiku. Nejlepší investice mého života, spokojenost neuvěřitelná. Syn má ouška po mě. Kolem toho pátého roku by mohl jít 🙂

vendelinka08
14. zář 2018

Do urciteho veku je to hrazeno...pak sicto musite hradit sami...neni to tak strasne ale par tisic to je.

anetka1701
14. zář 2018

Dcera má odstate uši hodne. Nikdy bych ji naposlala na operaci pokud by sama nechtela - a ona nechce. Pojistovna to hradi asi do 15ti tak ma.casu dost...

netopejr
18. zář 2018

Rozhodne bych neriskovala celkovou anestezii, msx.lokalni, kdyby uz. Operace mas a rizika pravé i v poskozeni ucha.
Krom toho - usi? Problém přijmout? Co to bude priste? Beleni zubu na úkor skloviny, lepsi tvar prsou,odsati tuku, implantáty kdovikde, zrzavý vlasy.....Anebo ta operace nemusí byt poznat, jakože vůbec. Takový případy taky znam.
Každej ma.neco na tele, z čeho neni odvazanej...
Vzhled neni urcujici. A pro ty, co je, nestojí za to se trápit. Lepsi je zapracovat na vztahu k sobe a vědomí jiných kvalit.