Ohřívání jídla dítěti v mikrovlnce. Je to v pořádku?

roni
7. čer 2008

ahoj,chci se zeptat jestli taky ohříváte jídlo svýmu mrnouskovi v mikrovlnce?já mám 7 měsíčního chlapečka a ohřívám mu jak kupovaný tak doma dělaný jídlo,a kolem mě se názory na ohřívání v mikrovlnce přesně na půl lišej.někdo to totál odsuzuje,druhýmu to příde uplně normální.napište mi prosím jak to děláte vy.dík za názory.

zdenka26
7. čer 2008

Ahojky,já taky doma ohřívám v mikrovlnce,nevidím v tom problém,když to pořádně pak promícháš,ale co člověk to názor 😉 😉

lihe
7. čer 2008

Ahoj, já taky ohřívám v mikrovlně, zatím jsem neslyšela jasný názor proč ne, kromě nerovnoměrného prohřátí, a to řeším protřepáním lahve nebo promícháním jídla automaticky...a vzhledem k tomu, že vím přesně do kolika napočítat u kterého jídla, nemusím chladit 🙂 Je to holt nejrychlejší a dítě mi tak dlouho nečeká...a že to první bylo dost netrpělivé.

kristynaw
7. čer 2008

pry tam jde o to,ze je to nerovnomerne,a taky o to,ze se tim ztraci ty ziviny....

ladunka
7. čer 2008

Já nemám mikrovlnku ráda, nikdy mi nebyl nijak sympatická, jídlo v ní ohřáté nebo nedejbože vařené u nás doma bývalo horší chutí než zpracované v kastrůlku. Navíc ve mne zasely značné semínko pochybností tvrzení o škodlivosti mikrovlnného záření.
V postoji k mikrovlnce se shodnu se svým mužem, takže mikrovlnku nemáme a jídlo dcerce vařím a ohřívám na sporáku.
Nicméně když jsme v mateřském centru nebo restauraci, případně ještě na návštěvě u mojí mámy, která mikrovlnku miluje, tak nějaký ten kus žvance dceři i sobě v mikrovlnce ohřeju a jsem ráda, že jsem ráda.

nensy
8. čer 2008

ahoj já teda taky ohřívám jídla v mikrovlnce 😀

petule.h
8. čer 2008

já v obojí, jak se mi chce...polévky ale většinou v kastrůlky, ale určitě né proto, že bych se bála...také nevidím problém...od 2 měsíců jsem nekojila a ohřívala v ní i mléko

jandalinka
8. čer 2008

žádné špatné mikorvlnné záření či co už dávno tyto mikrovlnkyv dnešní době nemají (tak je to i s TV-nemají nemají špatný vliv na oči.... 😵 ),takže se říká a píše spíš,že se nedoporučuje s nerovnoměrného ohřátí,ale já ohřívám od začátku jídlo pro malou,tak i mléko a samozřejmě na míň stupňů a pak pořádně promíchám či protřepu a ochutnám,zda je teplota v pořádku.Neumím si představit než bych zapla elektrický sporák,než začne hřát,než dát jídlo po hrnce a začnu ohřívat........Vím,že to měli předtím maminy těžké,ale když je ta možnost,tak proč si to neulehčit 😉

janulas
8. čer 2008

ahoj roni...
ohrívám svým dvema raubírum zásadne v mikrovlnce, nevidim v tom problém, mlíko protrepu, jídlo promíchám 😉 pohoda 😎

elucinka
8. čer 2008

Ahoj holky, taky ohřívám v mikrovlnce, než bych to ohřála na sporáku, tak se mi malej uřve 😀

prada
8. čer 2008

Já mikrovlnku taky používám a ohřívám v ní všechno, jak mlíko(pořádně protřepu), tak jídlo(pořádně promíchám). a bez mikrovlnky si to už nedovedu představit. 🙂

andrysek2
8. čer 2008

ahojik ja tez pouzivam mikrovlnku je to super je to rychly nez ohrivatna sporakuu 😀 😀 😀

prdlacky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
megee
8. čer 2008

tak se připojuji do klubu na mikrovlnku nedám dopustit ohřívám v ní všechno od mlíka až po příkrmy 😀

lukynek
8. čer 2008

...bez mikrovlnky bych byla ztracená ☹ . Ohříváme v ní mlíko, čaj i jídla. 😉

nensy
8. čer 2008

tak holky já v ní taky ohřívám všechno.už bych se bez ní neobešla 😀

aponchie
8. čer 2008

ja mikrovlnu nemam moc rada a k zivotu ji nepotrebuji..nerikam,ze ji nikdy nebudu mit,ale zatim se nam nestalo,ze bychom ji potrebovali,navic na ni neni misto..u matky se ohriva vsecko v mikru a bud je to mega teple anebo malo a furt se to musi zakryvat a tak o zivinach ani nemluvim proste to je neco neprirozeneho a ja si myslim,ze jidlo z toho neni tak dobre hodnotove jak v kastrulku ohrate..taky sem mela obavu jak to bez ni zvladnu ,ale je to jako se vsim..zvyknes si..mam male kastrulecky a rendlicky plechacky na davky mleka a no problemo..jidlo se da zehrit i na plotne pokud mas teda plyn..elektriku rozehrivat je otrava.. 😝 ja s ni ani nepocitam do nove kuchyne to si radsi dam poradnej sporak vymakanej ,ale neodsuzuju to a kdyz v tom neco dostanu nekde ohrate tak to neresim..kolikrat sem v Ikea ohrivala pro malou v tom jidlo,ale doma to nechci a nepotrebuji a nikdo si nikdy na nic nestezoval ohledne ohrivani jidla 😉

krista
8. čer 2008

Ahojky,
taky ohříváme jídlo v mikrovlnce 🙂 Omáčky a polévky většinou na sporáku, ale zbytek jistí mikrovlnka 😎 a většinou to bývá prohřáté rovnoměrně 😉

lenkazdenek
8. čer 2008

my taky ohříváme v mikrovlnce a dobře promíchám 😎

agatka77
8. čer 2008

taky ohřívám v mikrovlnce,dokonce ze začátku po porodu jsem v ní ohřívala i mlíčko

majaaita
8. čer 2008

Ohřívám taky v mikrovlnce, resp. ohřívala jsem. TeĎ už většinou jí Jirka s námi, takže to má ze sporáku.

Logicky - třicet vteřin v mikrovlnce jednou denně na oběd - co to udělá? Nic. Myslím, že stačí vyjít na ulici a škodlivin je tam víc jak dost 🙂

aponchie
8. čer 2008

me prijde zase,ze cim mene tech skodlivin ,kdyz uz vsude sou ,tim lepe 😀

kalo
8. čer 2008

roni: já patřím k těm, co ohřívání jídla pro děti v mikrovlnce odsuzují. Mikrovlnku máme, občas ji používáme, ale jídlo pro malou bych v tom neohřála ani náhodou!!! Ani když jsem byla těhotná, tak jsem ji nepoužívala...Věc názoru...j jsem přesvědčena, že je to hodně špatná věc... 😉

beranek
8. čer 2008

Ahoj, my mikrovlnku nemáme, protože ji nechceme. Dítěti vše ohříváme ve vodní lázni 😉 Prostě vlnám nevěříme...

krista
8. čer 2008

Ještě dodám že jídlo pro malou - zatím jen občas zamražené moje mléko ohřívám také ve vodní lázni, to se mi do tý mikrovlnky nějak dávat nechce 😉 Ale naše jídlo v mikrovlnce, ale rozhodně ji nepoužíváme nějak pořád 🙂

frog
8. čer 2008

Tak ohřívám v mikrovlnce..a když vypnou proud tak na plynu,je to taky rychlý,ale teďka jedu na týden k našim a oni mikrovlnku nemaj a maj elektr. sporák,takže top bude horor než to mlíko a jídlo ohřeju 😠

leninn
8. čer 2008

Pro Barunku vše čerstvé nebo ve vodní lázni 😉
Pro nás i z mikro vlnky, když ohřívám menší množství jídla...na nás už není co zkazit 🙂

petra.vavra
9. čer 2008

My ohříváme v mikro vše a žádný problém 🙂

reruna
11. čer 2008

Ahoj, mě by spíš zajímalo, jak chladíte převařenou vodu na 45 stupńů, třeba nakaše Nestlé, aby se nezničily ty bifidobakterie.

evao26
11. čer 2008

zajímá mě to samé, co zajímá rerunu...

jinak jsem četla o problémech s nerovnoměrným ohřevem.. místa na bodu varu x studená místa.. když se tam nechá "déle" tekutina, může "bouchnout", vystříkne... To je fakt, na to pozor.
U MM jsem četla, že neohřívat v mikrovlnce, ale pouze ve vodní lázni.. většinou jen kvůli nerovnoměrnému ohřátí, ale také kvůli tomu, že se při tom mikrovlnném ohřevu ničí cenné látky, které v něm jsou..

evao26
11. čer 2008

a co indukční deska.. ta se také ohřívá pomalu? (nemůžu mít plyn 🙄 )