Olynth aromatherapy. Jak ho používáte?

alishia
20. pro 2008

ahoj,

chci se poradit o používani aromatherapy? Vetrate mistnost? jak dlouho nechavate zapnute? Jak daleko od postylky zapojujete? Pomaha to?

andulka4
20. pro 2008

Nepoužívám vůbec.Je to nevhodné pro těhotné,kojící a pro kojence. Zatím mi to doma leží ve skříni 🙂

annag
20. pro 2008

alishia, to čo môže robiť dobre dospelým, nemusí bábetku, naopak, môže to v ňom vyvolať alergickú reakciu

trixi
20. pro 2008

ahoj, ja pouzivam Olynth do zasuvky. Mame za sebou cela rodina hnusnu chripku, vetrame a mame ho zapnuty celu noc. Malemu pomahal pri dychani, lahsie sa mu dychalo, prvy krat som Olynth pouzila, ked mal maly cca 9 mesiacov, ked mal silnu nadchu, ktoru sme chytili na plavani. Nemame ziadnu alergicku reakciu, naopak naozaj nam to pomahalo.

alishia
autor
21. pro 2008

Na te krabicce se pise ze je to nevhodne pro tehotne a mimina do 3.mesicu. Ja mu to tam vecer zapla asi na hodinku a v poho, myslim ze i spinkal lip.)

geminis
21. pro 2008

Ahoj,
tak my si olynth aromatherapy taky chválíme.
Krásně uvolňuje a usnadňuje dýchání.
Pro někoho je příliš aromatický, tak já ho třeba nechám zapnutý jen na 3 hodinky a pak ho vypnu.

kopcik
21. pro 2008

používala jsem hodně často v zahraničí, kde už byl k dostání před pár lety. zapínal se vždy, když děcka byly nachlazené a nikdy jsme nepřemýšleli, že by to mohlo být nevhodné.... a děti lépe spali

jjaanca
21. pro 2008

Používám a dobrý.

alishia
autor
21. pro 2008

A VETRATE PRITOM? na te krabici je napsano ze se ma vetrat, ale podle me jhe to hovadina:/ Ta ja nevim.

radka.m.
21. pro 2008

já tyto věci nepúoužívám vůbec,protože mohou vyvolat dost ošklivou alergickou reakci,jsem poučena od alergologa,to samé nedoporučuje ani dávat vyprané prádlo na uschnutí do místnosti,kde se spí,když se používá aviváž.

alishia
autor
21. pro 2008

radka.m. ´dite muze mit alergickou reakci na cokoli, ja prece nemuzu delat vsechno podle toho,, co kde kdo kvakne. to by nesmel v dnesni dobe snad ani dychat, protoze vzduch stoji za nic. Nemuzes to brat tak vazne. Jsou veci, kterych bych se vyvarovala, ale ne vsechno. Me to teda uprimne ani nenapadlo, ze by mu to mohlo vyvolat alergickou reakci. Ale dekuji za nazor 😉

radka.m.
21. pro 2008

jenomže když má dítě rýmu,tak takové věci dráždí ještě víc.já to až tak vážně neberu,ale tohle jo,protože jsem sama asthmatik a pokud jsem nachcípaná,tak jakkákoliv vůně,nebo aroma mi ztěžuje dýchání,ani nevím,že u toho olynthu je až od tří měsíců,protože bych to prostě svým dětem,když jsou nachřžapané nedala.vím to prostě podle své zkušenosti,že takové věci dráždí,to ti řekne každý asthmatik,nebo alergik.kapky do nosu olynth používám zcela běžně,když mám rýmu,ale nic aromatického.a obzvlášt,když jsou ještě chycené průdušky.takže to není podle toho,co se kde kvákne,ale vzhledem k tomu,že já i děti jsme asthmatici,tak ze zkušenosti.a pokud bude dítě nachlazené a bude ho dráždit nějaké aroma,tak z toho může vzejít pěkná bronchitida,takové věci prostě nedělají při nachlazení dobře.

jjaanca
21. pro 2008

Já nevětrám. Večer zapojím a ráno vyndám. Ale máme dokořán dveře od ložnice.
radka.m. já bych taky nikdy dítěti nedala jídlo (nebo něco jiného) na které jsem já alergická.

alishia
autor
21. pro 2008

Radko: ja sem tezky astmatik, alergik a ekzematik, takze taky neco vim.) me to teda nic nedelalo, to takova kocka ta me skoro zabije:¨)

bishoop
25. pro 2008

Ahoj,my Olynth aromatherapy taky používáme.Malej od malinka dost trpí na rýmy a zatím jedinej Olynth nám dokáže pomoc.Než ho zapojím do zásuvky, tak vyvětrám a potom ho nechám tak tři hodinky zapnutý,ale když tam dám čerstvou náplň, tak úplně stačí 20-30 minut.Máťa potom krásně čistě dýchá a já múžu klidně spát 🙂 .

anke
26. pro 2008

ahoj, co to je ten olynth? to je jako vune do zasuvky, co uvolnuje dychaci cesty?
mam dotaz mimo tema, ale jak jste tu psaly o vetrani - kdyz jsou ted ty mrazy vetrate? a jak dite na noc oblikate, kdyz vetrate? mozna blbe dotazy, ale mne ted maly nastydl z lezeni po zemi, tak jsem uz opatrna 😅
s tou alergii - kazdy alergik musi veci zkouset opatrne, nekomu to muze delat problem, nekomu ne ... ja jidlo teda davam - treba syrove jablicko jsme zkusili, i kdyz ja na nej nemuzu ani sahnout, a dobry, ale byli jsme hooodne opatrni 🙂

alishia
autor
28. pro 2008

anke: ten aromatherapy je normalne do zasuvky, uvolnuje to eukalypt a peprmit a neco podobnyho, to bych musela vstat a jit se podivat.) ale ted sem dopatlala dort tak sem rada ze sem rada. Je to dobry, kdyz je ryma, zapojit to na noc, kdyz mimco usne, ja to nechala treba 1hodinku a pak sem to vyndala ze zasuvky a sla spat, myslim ze to dost malymu pomohlo. Jinak s tim vetranim, ja malyho vezmu s pokoje a necham poradne vyvetrat, pak zavru okno a po chvili kdyz uz tam neni tak zima si jdeme hrat. Mame na plovoucce takovy en detsky koberec ze silnicema, takze si hraje na tom, ale leze i okolo po zemi, tak mam taky strach, aby nenastydl, ale zatim dobry. Vetram i pred spanim, ale to asi tak pul hodiny nez ho jdu ulozit, aby nenastydl, kdyz prijde z vyhrate koupelny. A v noci spi v overalku a pytli. V pokojiku ma tak 23C. A hlavne kdyz ho nesu z koupelny tak mu narazim cepici aspon na chvili nez se naji, aby nenastydl. kdyz se napapa tak ma presun z loznice do sveho kralovstvi. a ja mam pak konecne chvilku klid🙂

anke
29. pro 2008

alishia: diky za vysvetleni toho olynthu
a mimo tema: to jsi asi duslednejsi nez ja, my cepici po koupani nedavame, ale mame tu 23st a pred spanim nevetrame, na koberci ok, ale na linu mi ted pri lezeni-plazeni cca za 10min nastydl, tak na to fakt bacha (ale mel jen bodycko a overalek, tak jsem to asi prehnala), spi taky v bodynku a overalku, jinak davame pres den uz i teplaky a mikinu, kdyz je na zemi

simlenka
29. pro 2008

Pouzivam,nedrazdi nas to a naopak nam pomaha.Vecer dam do zasuvky,rano vyndam a nevetram pri tom,temer tu vuni ani necitim,jen ja i mala volne dychame,coz je nadhera.Tenhle vynalez doporucuju

ena
30. pro 2008

nam to vcera poradila dr. pre maleho, ked je teraz chory, tak asi vyskusame

kozinka
5. led 2009

Olynth do zásuvky nám při rýmě strašně moc pomohl. A ne jen při rýmě, malá měla zánět nosohltanu a olynth bylo to jediné co jí nechalo v noci spinkat 😵 Vždy jsem vyvětrala ložnici a pak ho zapla a nechala zapnutý třeba i celou noc, je to opravdu silné, ale šíleně to malé pomáhalo! 😵 A bylo to na radu doktorky 😉