Onkologický pacient po ozařování. Je nebezp. pro dítě?

elucinka
5. bře 2010

Ahoj, mám takový problém.... mamka byla na operaci novotvaru v prsu a bohužel, histologie dopadla špatně - karcinom. Čeká ji 25 cyklů ozařování a pak by měla být ok, vzali jí čtvrtinu prsu a podle mamografu by tam nemělo nic zůstat. Prognoza je velice slibná, ale....sestra se švagrem dnes přišli s upozorněním, že bychom našeho 2,5 letého syna měli od babičky minimálně po dobu, kdy bude ozařována izolovat, protože to záření může být škodlivé... neumím si představit, že Adam, pro kterého by moje mamka i dýchala, kterého má denně u sebe a miluje ho jako svého vlastního, bychom měli od ní izolovat...nehledě na to, co by to udělalo i s psychikou mamky, která díky vnukům má, proč bojovat a žít... Prosím někoho, kdo má podobnou zkušenost, nebo i jen vlastní pohled na věc....povězte mi, co byste dělali... díky.... 😔

shine2015
20. únor 2016

@jarunkaxyz1 ne!!!! To by se clovek nemohl setkat ani s lekarem ani se zdr.sestrou atd..... Ozarovani neni mor....

svobodpetika
20. únor 2016

@shine2015 nepřetržité ozařování se už nedělá léta to je jedna věc a přesně jak píšete jak bych asi tak mohla pracovat to tedy netuším a pozor klidně můžete pracovat na CT 15 let a vezmou vás tam i ve 20 🙂

shine2015
20. únor 2016

@svobodpetika fakt?? Nam tvrdili ze ne...no vida. Ale uz to bylo davno.... Tak to je super. Ja v tom taky problem nevidim...to by nemohli zdravotnici domu k nikomu....tafy jsou zase chytre zeny co chteji byt zdrave az zdravejsi....a zakazat babicce videt vnuka.....to je teda nesmysl.

svobodpetika
20. únor 2016

@shine2015 já pracuji na onkologii jako radiologický asistent a je pravda že dost lidí motá ozařování a diagnostiku pomocí nukleární medicíny dohromady nebo léčku radioaktivním jodem a dělají jen lidem zmatek v hlavě ale opravdu není třeba se bát ozařovaných lidí

babanci
13. říj 2016

Moje dcera byla ozařována a svou dceru u sebe normálně měla, Nikdo jí neupozorňoval na to, že by neměla u maminky být. Bylo jí v době léčby 6 let. U nás to, bohužel, dobře nedopadlo.

dasenka4
24. říj 2016

@elucinka
----jsem týden po ozařování série 25 x+ 8 x ozařování. Zajímalo mne jestli nebudu ozarovat sve blizke, pani doktorka se zasmala a s klidem mi rekla, ze ne . Behem chvile se to v těle meni na biologickou latku......

zelvik
6. únor 2017

Diskuze už trochu starší, ale třeba se někdo ozve. Prošel jste někdo - nebo vaši blízcí - vnitřním ozářením - v pochvě? Moje mamka teď skončila 25 vnějších ozářek a má za sebou dvě vnitřní a ještě tři ji čekají. Ale trpí, je vevnitř popálená:( Co na to pomáhá? Co mazat zvenčí vím, ale co může dát dovnitř? Děkuji za rady a všem, kdo se potýkají s tou zákeřnou mrchou, přeju vítězství!!!

svobodpetika
6. únor 2017

@zelvik rozhodně je potřeba se poradit s ošetřujícím lékařem, ono ji může pálit i z toho jak je zářič zaváděn a nemusí to být hned z ozáření

pkolpor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eirin
19. dub 2017

@zelvik Zvládla mamka ty zbývající frakce? Poradil dr. něco?

zelvik
21. dub 2017

@eirin Díky za optání. Zvládla to, sice zkoušela v bolestech, ale má to za sebou. A zatím (i po kontrole( se zdá, že je vše čisté. Ale jak říkám, není to vítězství, pouze příměří ☹ A jsme už pořád ve střehu, kdy ta mrcha udeří znova a kde. Jsou to dva měsíce, co s ozařováním mamka skončila. A dosud má žaludeční potíže, potíže se stolicí (časté nucení) a z toho následně stále podrážděný řitní otvor, už neví, čím to mazat... Takže zádné pohodlí...