• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Péče o nosní sliznici miminka. Jak to provádíte?

22. října 2015 
ahojky chtěla bych se zeptat jestli jste zahrnuli do péčeo miminko také nosní sliznici?Kdyžtak jak to provádíte a nakolik to vyjde?
27. lis 2007 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my vlastně hned od narození stříkáme nosní sprej vincentku, i nám to doporučila dr., jak jsou mimi zvyklí že jim v příšku u maminky omývá sliznici plodová voda. Ale navíc, když se sliznice "omývá", tak nemají moc šanci se na ní usadit nečistoty a i viry a pod.
Vincentka stojí kolem 80Kč. Pak se dají používat nos. spreje s mořskou vodou, ty jsou trochu dražší.
A teď co začala zima a vyšší riziko nákazy, vytíráme tak 2x denně nosánek nosním olejíčkem baby od fa. ATOK, Funguje to při rýmě i jako prevence, ale ten je už taky trochu dražší cca 180Kč za 20ml.
27. lis 2007 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, my sme pozivali kapky Libenar-je to fyz.roztok, kdyz mela mala rymu, ale nepouz.bezne...jeste pred odsavanim...
ale planujeme koupit zvlhcovac vzduchu...
27. lis 2007 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Taky používám Vincentku, kraj nosu čistím buničinou namočenou ve vodě. Na zvlhčení vzduchu používám mokrou plínu přes čelo postýlky - měním jednou v noci (když jdeme spát my), jinak v ložnici topím jenom navečer, když jde malej spát, topení vypínám. Odsávám po koupání, když to v něm chrochtá, tak i ráno, případně před procházkou, aby měl nos čistý než jdeme na mráz :slight_smile:
1. pro 2007 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
My používáme kapičky s mořskou vodou Quixx baby (mohou je již novorozeňátka)... kápnu a vytřu vatovou tyčinkou. Nosík se zvlhčí, vyčistí a je to i dobrá prevence proti rýmičce.
14. srp 2015 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Quixx Baby je na čištění prima...kapičky se dobře aplikují,je to skoro bez práce :o)
10. zář 2015 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nijak a rýmu měla 2x v životě. jednou týden a jednou asi 3 dny:slight_smile: Sople jsem odsávala odsávačkou na vysavač.
10. zář 2015 ve 22:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já o obou dětí používám Vincentku na proplach a pak i s rýmou odsaji odsávačkou na vysavač. Nedávno jsem ovšem koupila psí sádlo, kterým synovi potřu nosánek a čelo a už tolik nemusím odsávat a rýma se zkrátí na 3 dny. Na noc zapálím aromalampu s Eucaliptem, který čistí vzduch. Nad postýlku dám mokrou plínku a děti krásně spí do rána.
22. říj 2015 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek