Pes, kočka a miminko. Múžou k sobě?

lucihol
5. říj 2007

ahojky, potřebovala bych poradit, jestli je nutné držet mimčo co nejdál od domácích mazlíčků.Máme 7týdeního chlapečka,jiný zvířátko doma nemáme 🙂 , zato oboje rodiče ano. Jedni psa, druzí kocoura.Zatím jsme jim nedovolili,aby se k miminku jenom přiblížili.Tchýně na mě koukala ovšem dost divně,že chudinku pejska-rozmazlenýho ritchbacka-musí zavřít do jiného pokoje.Chystáme se na návštěvu k našim a s kocourem to bude ještě horší.je mi jasný,že musím dávat pozor,aby mimču nevlezl do postýlky,ale nevadí třeba jenom to,že byt je plný chlupů,ikdyž máma samozřejmě uklidí? Díky moc za rady

syrael
5. říj 2007

Ahoj, my nejsme fanaticti chovatele, mame jenom kocoura Karla, ten je na nas ovsem dost fixovanej, takze jsme vyresili souziti. Kubikovi jsou uz 4 mesice a zadny zadrhel s kocourem nenastal. Myslim, ze neni potreba tolik se zvirat desit. Bohate staci zajistit, aby nedoslo k olizovani a jinym projevum lasky🙂Ale to vis, ze sem silele, kdyz si maminka privezla psa sveho bratrance, ktery - zjevne neodcerven- sankoval po koberci - mama musela drhnout!

morusa
5. říj 2007

lucihol: Taky bych na tebe koukala divně, kdybych při tvé návštěvě musela zavírat psa do jiné místnosti 😀 Každopádně bych to nedramatizovala, přečti si spíš diskuzi Mimino a pes postelák..

ronie
5. říj 2007

teda luci-my máme kočku a byt plnej chlupů-kočka je teda nemazlivá, takže nemusim hlídat jesi k němu vleze, ale chlupy jsou všude a neřešim. Sem tam vyluxnu a hned je to znova tak to neřešim, rodiče maj pudlici-moje zlatíčko a občas jedem ke kamarádům co maj labradora a sem tam Oliho i oblízne-teda ne obličej-to se mi moc nelíbí, ale nohu mu zmáčel docela festovně a nic se nestalo-Olimu se to hrozně líbilo. Takže se mi fakt zdá divný, že by někdo měl kvůli nám zavírat zvíře do jinýho pokoje-pokud teda není alergie, strach nebo něco 😅

s.arik
5. říj 2007

já mám psa i kočku doma, dítě bude každým dnem 😀
separovat je nebudu 😉

denousek
5. říj 2007

LUCIHOL mela jsem podobny proble, tak jsem zalozila diskusi novorozenec a pes ,,postelak,, tak se tam jukni sou tam prima rady a ja uz nemam strach...uz vim vse co jsem chtela,zvirata a dite to jde dohromady....

lucihol
autor
5. říj 2007

Díky všem za uklidnění. Jen doplním,já je nechtěla separovat navždy,jenom mi teď ten náš brouček přijde takový maličký a zranitelný 🙂 . Ovšem co se týká tchýnina "mazánka", tam je třeba si dávat zatraceně pozor,na každýho skáče, chňapá hubou, nikoho neposlouchá. Když tam měli návštěvu a paní nesla na ruce mimino, tak na ní dorážel a skákal.Takže tam budu opravdu klidnější,když bude zatím zavřený 😉.

kalo
6. říj 2007

lucihol: když to tak cítíš, vůbec se nestyď to říct, že ti psí přítomnost není u dítěte příjemná. Dítě je v rodině teď to nejdůležitější a je to změna pro všechny členy domácnosti, tak nevím, proč by to neměla být změna i pro psa. My hafíka máme (v bytě) a má několik "novinek", které musel příchodem dcerky přijmout.

matysi
7. říj 2007

Lucihol, mám doma dva psy a kocoura, naši kocoura a psa (teda spíš telátko 😀 ) a nijak to neřeším. Všichni čtyřnožci jsou pravidelně očkovaní i odčervení, takže si myslím, že co se týče zdraví je to OK. K malýmu se chovají vzorně, kocouři se teda Matějíčkovi radši klidí z cesty (a zrovna ti se mu ohromně líbí), ale psi ho maximálně očuchaj, olíznou a jdou si po svém. Ovšem jsou vychovaní... Pokud tchýnin mazánek je nevychovaný psí fracek, asi bych byla taky radši, aby pes byl někde stranou.

zuz11
15. dub 2008

veronikapulkertova • Dnes o 09:32
Ahojky, chtela bych vedet vas nazor ohledne blizkosti kocky u novorozence. Mame mensi byt (2+1), kde se kocka ani jeji chloupky proste neztrati. Ikdyz ji vycesavam nekolikrat tydne, a denne vysavam! -chloupky jsou vsude :( Snazim se zatim, nez se mimi narodi mit zavrene dvere do pokoje, kde miminko bude. Jinak by uz nase cica lezla do postylky a proste vsude. Kdyz v tom pokoji nikdo neni, kocka tam nedorazi, ale jakmile tam budu ja, bude mnoukat a mrcet u dveri, tak to pak se zavrenymi dvermi asi nepujde :( Navic chci pak na miminko videt a slyset ho, takze dvere zustanou otevrene. Pryc ji dat ale nechci... Chtela bych vedet, jestli miminku nemuze nejak ublizit jeji chloupky, pokud by ho nahodou vdechlo, nebo jestli nemuze dostat nejakou alergii. Podotykam, ze kocka (britska modra) nikdy nebyla venku, je to domaci plemeno. Popripade muzete napsat vase zkusenosti s kockou u miminka. Dekuji za vase odpovedi.

adetka • 1d • Dnes o 09:37
ahoj veronika... my doma zvieratko nemame... ale ja som prve styri roky (od narodenia) zila v rodinnom dome s asi 4 mackami... a alergiu som nedostala... (neskor na pel... v 14 rokoch... to vsak s mackami nesuviselo)... 😉 ... a ked budes casto vysavat... tak by sa nemalo nic stat...

droby • Dnes o 09:42
dietatku sa buduje imunita a tym ze prichadza do styku z amckou sa aspon moze vyhnut alergii, chlpky by nemali vadit, ak zrovna nebude macka lezat v posielke potom do nej nedas dieta, co myslim nehrozi.
macku tiez mozes nauzit ze do posielky proste nesmie.
my teda mame macku skor ako babatko, ale nevzdame sa jej preto,

bodka7 • 12tt • Dnes o 09:49
@veronika
ja som vyrastla na dvore so vsetkym moznym zverincom.
moja mamka, ked bola so mnou tehotna s mackou aj spavala a to sa hovorilo, ze kto ma doma macku, nebude moct mat deti a podobne keci.
nemam alergiu na nic, od zvierat az po lieky a myslim si, ze prave preto, ze si organizmus uz u dietata vybudoval imunitu.
znama ma tiez v byte 2 macky a mali mimi, chlapcek ma uz cez rok a tiez mu nic nie je 😉

rusovcanka • 1d • Dnes o 09:50
Myslím,že na budovanie imunity a ako prevencia alergie sú mačacie chlpy fajn 😀 Len musíš dávať obrovský pozor,aby si cica neľahla ku bábu do postieľky a nezadusila ho ☹ Mačky vyhľadávajú teplé miesta a bábo je teplučké...nestraším ťa,len upozorňujem 😝 Na nejakom mačkárskom chate som čítala,že maminy mačkárky dávajú bábam na postieľku sieťku proti komárom,asi niečo také,ako sa naťahuje na kočík...na tvojom mieste by som si to zaobstarala.Inak si myslím,že mačka môže život dieťaťa len obohatiť,len treba dodržiavať určité pravidlá 😀

bora8 • 1d, 15tt • Dnes o 09:56
no ahoj, keď som mala malého - ako miminko tak to vôbec nebol problém, náš Boris (kocúr) veľmi rýchlo pochopil, že k bábu nepatrí..... proste sme ho do spálne nepustili a on má svoje lehovisko, rýchlo pochopil, že keď sa priblížil k malému tak som ho proste zobrala a dala na jeho miesto, tak sa to zopakovalo asi 5-6 krát a už bolo všetko ok, malý alergiu nemá, lebo kocúr bol so mnou aj keď som bola tehotná, tak nemá byť prečo háklivý 😀 proste si zvykol.... a zvykám postupne aj druhé bábo čo nosím v brušku - ja mám mačky moc rada a neviem si predstaviť, že by som nášho Borisa dala prec kvôli malému.....

droby • Dnes o 10:15
neviem, ci macky si lahnu na dieta, strazieva, jedno dievcatko, no uz ma 16 mesiacov ked sme si zaobstarali macku a ked spinkala tak som strazila ench jej nieco nespravi, skor som si myslela ze sa bude chciet hrat a mohla by ju poskriabat - nam bezne v noci obhryza nohy 😀
ale nic, maska si sadla vedla dietatka k posteli a sedela a strazila ani sa nepohla. potom sla spat k sebe do peliskua bolo v pohode. cez den sa strasne hrali obidve diavcatko uplne vytesene ze nahana cicu. macka si nedovolila na nu skociot ani nic, njak citi ze nesmie alebo co.

aponchie • Dnes o 10:27
ja jsem vyrostla mezi ruznou zveri a nevadilo mi to,ale nez se malicka narodila mela sem sobecky zoufaly pocin a to,ze jsem si vzala z utulku kotatko jak jsem byla tak rozneznela..no a kote bylo divoke,chtelo si hrat,litalo vsude skakalo jak blazen pres pul mistnosti,na hlavu a tak,v utulku jeste dostalo odcervovaci tablety takze se vyprazdnovalo kde s emu chtelo a jak zrovna,takze nez sem dosla treba z venku posrana cela chodba a ja tehotna sem to uklizela,nehlede na to,ze jsem chytla toxo..no a tak sem si rekla,ze za prve je hodne divoka a mohla by malicke ublizit ne schvalne ,ale jak by si hrala treba by skrabla,tak jsem ji dala k sestrence co bydli kousek od eme a je tam spokojena,je tlusta chodi ven pac je v dome a ne v byte a je rada..abych pravdu rekla jak je to divoka kocka je to o nicem v byte mozna tak ty povalecske jako je perska a siamska jo to nekde lezi a ani se nehne 🙂 jo a je to koucour Anicka 😀

vroni • 1d • Dnes o 10:55
My máme mačicu už 12 rokov, takže tiež bola s malou od samého začiatku a všetko je v pohode. Kým bola malá celkom maličká, pozorovala ju mica ako nejakú nadrozmernú myš, ale sa k nej nepriblížila. Až keď začala sedieť, tak sa k nej pomaličky začala približovať (nechala sa "pohladkať" a išla zase ďalej) Okolo roka sa dieťa poklúšalo ťahať ju za srsť a chvost (je to perzská mačka, je za čo ťahať), tak schytala jednu výchovnú (od mačky) a odvtedy je pokoj. Nejako ju to jedno po ruke naučilo, že zviera sa chytá len vtedy, keď to ono chce a prestala dokonca aj uháňať psov na ulici (čaká, kým sa priblíži pes k nej) A potom vraj jedno capnutie nie je výchovné! 😀 😀 😀 A na imunitný systém nám aj doktor zviera veľmi odobroval. Jediný problém, ktorý sme s mačkou mali bol, že sa snažila vždy zobudiť malú, ak zaspala v obývačke a mačke sa chcelo hrať (čiže vždy). To sa postavila na zadné ku gauču a mňaukala z plných pľúc... 😠 Museli sme naučiť dieťa spať v spálni aj poobede, na mačku jedna výchovná nezabrala......

weja • Dnes o 10:56
aj ja som vyrastala odmalicka s mackami a alergiu mam, ale na pele, takze imunitu na zvieraciu srst som si asi vybudovala dostatocnu... 😉

teraz mame doma - v byte - rocneho kocura Richarda, ale uz sme sa rozpravali s manzelom, ze ked otehotniem, asi ho dame k nasim 😒 samozrejme existuje na to tisic logickych dovodov, napriklad aj preto, ze ten nas sa sprava rovnako ako pisala Veronika v prvom prispevku - chce byt vsade tam, kde my..., na gauci sa pcha k nam... a hrozne plzne... 😅 ale napriek tomuto vsetkemu mi je uz teraz hroooozne smutno, ked si predstavim, ze odide... ☹ hlavne manzel na tom trva a ma mozno pravdu, ale je to maznacik... 😵 ved to poznate... 😉

lyongirl • 1d • Dnes o 11:03
kamarátka keď otehotnela dala kocúrika na varovku a už si ho nezobrali a má už aj druhé bábo a asi ho už ani nechcú... neviem.
Ja osobne nemám nič proti zvieratám a deťom, ak sú spolu, ale priznám, že mačacie chlpy v byte by mi strašne vadili, hlavne, ak sa už bábo plazí po zemi, alebo lozí a majú byť všade a on medzi nimi. Môj drobec chodí po štyroch a sem tam popri niečom po dvoch a do obeda má také špinavé ručičky, že ak by mal mať na nich ešte chlpy a dávať ich stále do pusinky, tak to by sa mi nepáčilo. A to vysávam každý druhý deň. Je iné, ak je už dieťa trošku vačšie a nemá mačacie chlpy všade 😉.

cazadora • 1d • Dnes o 11:10
ahoj holky tak my jsme kočičku měli měla jsem na ní alergii,a vtěhotenství to bylo neunosné po celém dni s ní jsem nemohla dýchat už ani pusou museli jsme jí dát proto zpět k chovateli, brečela jsem kvůli tomu měsíc, kdyby nebyli zdravotní problémy pryč bych jí nedala. Do ložnice nesměla nikdy a abys mimčo slyšela můžeš koupit chůvičku 😉

janulka7 • 1d • Dnes o 11:23
myslim si ze je vzdy lepsie ked od narodenia prichadza dieta do kontaktu so zvieratami , tak sa aspon vyhne alegii, ako uz hore bolo napisane, lebo telo si vytvori protilatky. moja mala enbola v kontakte so zvieratami lebo som sa bala aby neico nechytila a vysledok,precitlivelost na macky ☹ a tak velmi by chche3la mat doma macicku.

len daj jpozor aby macka nezacala na male ziarlit co sa stava casto a tam by mu lmohla ublizit. hovoria ze ked dojdes s babetkom po prvy krat domov treba dieta polozit na zem aby ho macka ovonala a videla. samozrejme s tvojim dohladom. tak by nemal byt problem. mam kamaratku ktora ma dve velke macky v byte a male ho chlapca. od narodenia nebol ziadny problem a to obe macky spavaju vedla postielky, ako keby maleho strazili. tak neboj.

weja • Dnes o 11:29
lyongirl - tie chlpy su aj u nas dovodom cislo 1 preco asi pojde prec... 😒 nas kocur je inak velmi cistotny, ale tie to plznutie neovplyvni ani on, ani my... bohuzial...
takisto ma zakazany pristup do spalne... ale detska izba je o niecom inom - nebude sluzit prevazne vecer ako spalna, dieta tam bude hocikedy pocas dna a neviem si dost dobre predstavit stale ho zatvarat (teda resp.dvere)... 😒

lyongirl • 1d • Dnes o 11:33
weja - veď to, ak by bola mačka, čo nepúšťa chlpy, tak by mi to nevadilo, že je dieťa s ňou, ale tie chlpy by ma odradili. ja mám veľmi rada zvieratá, ale v byte ich radšej nechcem, bála som sa toho a aj žiarlenia a teraz som rada, že nemám navyše starosti so zvieratkom, ktoré starosťlivosť potrebuje.

kikimaruska • 27tt • Dnes o 11:41
Ahojky. Já vyrostla taky s kočkama a žádnou alergii jsem neměla. Kocour mě hlídal i venku, kde spal v koši kočárku nebo u ohrádky či postýlky a nikoho cizího tam nepustil 🙂 . Zatím jsme v menším bytě a máme tu skoro 2l kocoura, který též nikdy nebyl venku a ani tam nechodí. Je to mazlík a občas si tedy do postele lehne. Do porodu se ale snad stihneme přestěhovat do baráčku, kde chci udržet to, že do patra, kde bude dětský pokoj a ložnice žádná zvířata běžně nepůjdou (máme ještě skoro roční fenku)...ale dole, kde je kuchyň a obývák, tak budou moct vegetit. Aby kocour nelezl do postýlky se snad naučí snadno, ani nyní ho postýlka nezajímá, neleze ani na kytky, na stůl, na linku a jinam, kam si to nepřeji a kam nesmí. Ven ho rozhodně nevyhodíme, je to člen rodiny zvyklý v bytě a velmi čistotný.

bustik • 15tt • Dnes o 11:41
Tak my máme taky kocourka. Je to náš mazel. Jediné čeho se trošku bojím je to, že moc nemusí děti, když k nám nějaké přijde na návštěvu, ale myslím si, že to zase bude brát jinak, když uvidí, že mimčo je nový trvalý člen rodiny 😀 Přes postýlku dám asi síť proti hmyzu, právě kvůli tomu, aby tam kocourek nespal spolu s mimčem.

Holky - vy co jste si pořídili zvířátko a pak ho chcete kvůli chlupům versus dítě dát pryč - to jste si tohle neuvědomovali když jste si zvířátko pořizovali? Já se omlouvám, ale absolutně to nechápu. Když by byla alergie, tak je to něco jiného, ale takhle 😨 Mě to přijde téměř stejné, jako když se rozhodnete mít mimčo a pak se vám nebude líbit, že drobí na zem, tak ho taky dáte pryč? 😅

aponchie • Dnes o 11:44
bustik hehe nevim jestli je to na me i mysleno,ale ja jsem mela kocku celej zivot za svobodna a super a pak sem nechtela k mimi,ale nechala se zvyklat hormonama ,ze jo a nakonec sem si uvedomila,ze to neni to prave orechove kdyz je tak desne divoka.ale to nikdo nemohl vedet ne? 😀 a ze je ji lip na baraku na seniku a par metru od nas?tak to fakt nevidim jako silenej problem 😉 a rozhodne nesrovnavam odlozeni kocky do vedlejsiho domu kde je stastnejsi jak odlozeni ditete 😅

kikimaruska • 27tt • Dnes o 11:49
bustik: souhlasím s tvým názorem dole. My máme obě zvířata nalezence, že bude kocourek chlupatý bylo vidět už když byl malinkatý...a nám se to moc líbí...je krásnej, chlupatej...holt se musí vyčesávat a musí se vysávat...ale to nyní když líná fena ještě častěji. Tu jsme našli v září jako několikatýdenního drobečka hozeného v kontajneru, tak jsme si ji nechali s tím, že až bude domeček, bude na zahrádce...ale zatím ji máme v bytě a je naučená na venčení a to co musí umět panelákoví psi. Přítel nyní řekl, že ji tedy ven nedá...že by se tam trápila, když je to typickej panelákovej odchovanec...tak jsme se schodli že to bude jako nyní, ale přes den bude převážně veku, a na nebo když bude hodně nepříjemně bude doma. Podotýkám že ji pravidelně koupeme, je očkovaná, odčervená...prostě to co má být. Ale jak jsem řekla, budou vegetit jen v přízemí a do patra je nechci naučit chodit..dole budou mít své pelíšky a místa dost, tady v bytě ho zatím moc není a ani nejdou zavírat dveře...takže jediné řešení je vyčesávat a vysávat, uklízet...ale mě to nepřijde...já to dělám ráda. Dělám to pro nás..(máme je rádi) a jak říkala bustik, dítě taky nadrobí...a kdyby jen to, vyleje něco na koberec, pak to rozmatlá...jo jo, vidím to nyní u sousedky 😀

nevesta • 1d • Dnes o 11:50
Ahoj, tiez mam doma macky a pohoda (jedna je krizena britka), len treba nakupit plno tych lepiacich valcekov, aby si vedela dostat chlpy aj z oblecenia... Pripadne, ked sa ti nastahuje do deky...
A samozrejme aspon raz denne chlpy vysavat.

Cca 3 mesiace pred porodom se ich zo spalne vymkli a pohoda, tak tyzden chodili vymnaukavat pred dvere a potom pochopili, ze im to nepomoze... Len ked uz raz dvere zavries, nesmies otvorit, keby mnaucala...

Do detskej nechodia tiez, pouzila som sprej na chlpy s obycajnou vodou a ked cica prekrocila prah, dostala sprchu. Teraz tam uz pre istotu nechodia vobec

A o ziarleni:
Malu som im ukazala hned po prichode z porodnice a nechala, aby ju ocuchali.
Jedna je mazlos a mala ju aj hladka, sem tam aj vytrhne chlpy a cica nic neurobi a druha je horsia a ta je skoro cely den vonku, alebo spi...

Netreba ich s babom nechat same, pre istotu...

zuz11
15. dub 2008

boba2 • 23. dec 2007 o 12:26
Ahojte mamulky. Riesime doma taky maly problem a chcela by som sa spytat na vas nazor. Susedia mojich rodicov maju macky, ktore ich zaujimali len ako maciatka a ako vyrastli uz o ne nejavia zaujem. Zacala ich chovat moja mama a to tak, ze im jedlo vykladala na okennu rimsu. Macky sa tam naucili chodit, cely den tam vysedavaju, tmolia sa okolo dveri a niekedy sa im podari aj vbehnut dnu. Vobec nie su ockovane, u veterinara nikdy neboli a su v podstate volne zijuce. Mam maleho 5 mesacneho synceka s ktorym sme uz asi mesiac na navsteve rodicov. Byvaju v rodinnom dome a tak som sa tesila ako si maly na terase pekne pospinka, ale radost ma rychlo presla ked sa okolo kocika zacali tmolit macky. Tak cely cas iba presedim pri okne zo strachu aby nejaka neskocila do kocika. Prosila som mamu aby im jedlo nosila k ich domu, ale nerespektuje to a smeje sa, ze som uzkostliva. Mam sto chuti jej povedat, ze kym budu okolo domu cudzie macky uz neprideme. Maly o par mesiacov zacne lozit, vsetko si strka do pusinky a parazity a choroby maciek sa predsa dnu mozu preniest aj na obleceni a na podrazkach topanok atd. Neviem si predstavit ako budeme na zahrade cez leto, to budem jednou rukou drzat malickeho a druhou odhanat drze macky???
Myslite si ze som naozaj prehnane uzkostliva? Co by ste v mojej situacii robili vy?
Dakujem a pekne sviatky 🙂

sue • 1d • 23. dec 2007 o 12:36
Boba, my sme vyrástli s mačkami a testy na toxoplazmózu som mala vždy v poriadku. Samozrejme, mačka nepatrí ani do postieľky, ani do kočíka, to si zabezpeč - sieťkou, prehozom a podobne... + všetkých treba viesť k umývaniu rúk a podobne po maznaní sa s mačkami, ale inak si myslím, že nemusíš preháňať... malý ti bude strkať do pusy aj ďaleko horšie veci... (len tak pre info... z hygienických kontrol je našpinavšou vecou z okolia človeka rúčka na nákupnom košíku 😉 ) takže umývať pacinky a podobne, ale inak kľud...
My mačky očkované máme, takže to by som určite odporučila...

zuz11 • 1d • 23. dec 2007 o 14:14
boba, podobne temy su tieto aj ked nie s dietatom ale tehotna a macka, skus si aj tieto temy precitat
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

funny • 23. dec 2007 o 14:43
boba, co takto poprosit maminu, alebo investovat par sk a macky odcervit (odcervovaky fakt nestoja vela) a zaockovat? su kastrovane? aj to by bodlo, inak budete mat o chvilu koloniu.
mozno by sa dali nahovorit na financie aj susedia, mackam to neuskodi.

a inak trochu prehanas. maloktora macka skoci do kocika, postielky a uz vobec nie neznameho. a neverim, ze maleho nechavas v zime vonku bez fusaku, deky. 😕 😉
a ked zacne lozit a v lete, to bude parada. vies ako radi decka pozoruju, resp. chytaju srsticku? ved uvidis 🙂 nas prcek lozi ako drak, len aby chlpatiny dohonil. a ked sa okolo mihne nejaky chvost, uz je na nom 😀

a na zaver, macky, presne ako psy vedia, co je male dieta. a ze sa tmolia okolo, no su zvedave. musia to pozriet. nicoho sa neboj. a hlavne nechaj dychat aj okolie. a ked nie, ved mozete navstevu ukoncit 😉

boba2 • 23. dec 2007 o 21:49
Ahoj babenky, dakujem za odpovede 🙂 Nebudem to teda brat tak vazne, budem trvat na zaockovani a viac relaxovat. Papa 🙂

maca793 • 3d • 23. dec 2007 o 23:03
mačky a dieťa, to nie. radšej dieťa a pes. mám síce mačky rada, ale do bytu by som si ich nenasťahovala.
aj keď viem, že sú očkované, tak sa ich bojím chytiť.

zuzik03 • 1d • 24. dec 2007 o 00:32
maco, my máme dvě a myslím, že to bude v pohodě, že si dítěte vůbec nebudou všímat. stačí dbát na to, aby neměly důvod žárlit, tzn. věnovat se chvíli i jim a ne je odhánět nebo nějak změnit chování k nim.

boba, souhlasim s funny, naočkovat a odčervit, a navíc - ono trocha tech bacilu (samozrejme v primerene mire 😉 ) muze prckovi i prospet, aby si zlepsil imunitu.

maca793 • 3d • 24. dec 2007 o 00:36
zuzik03
proti mačkám nemám nič, ale mám jednu kamošku, ktorá ochorela od mačiek a nemože mať z toho deti. má len 21 rokov.

zuzik03 • 1d • 24. dec 2007 o 00:42
maco, to je mi líto... člověk to neřeší nebo to bere tak, že se ho to netýká, dokud se to nepřihodí právě jemu. taky jsem na začátku měla strach kvůli toxoplazmoze, jenže těch rizik je tolik, že by člověk nedělal nic jiného, než se jen kontroloval. kamarádce držím pěsti, bude muset být silná.

bubba • 24. dec 2007 o 23:28
cely zivot som v blizkosti maciek vyrastala,zboznovala ich...v tehotenstve mi zistili zvysene protilatky..toxoplazmos...od toho dna co som si nastudovala o tomto ochoreni sa vyhybam akemu kolvek kontaktu s mackami,aj ked nad tym realne uvazujem,je to totalne zbytocne,bo toxo sa prenasa milionmi ciest...myslim,ze sa tomu neda ani vyhnut.dcera je chvalabohu ok ale musela chodit aj ona po narodeni na infektologiu na kontroly ci je vsetko ok...najblizsie ideme este na poslednu vo veku 3rokov..ja by som macky okolo kociara nezniesla,hlavne vseliake besne...radsej by som sedela vonku a odhanala to kade lahsie...

maca793 • 3d • 24. dec 2007 o 23:32
bubba
tak to je fajn, že malá je zdravá. nám mačky behajú pod oknami, niekde v stene paneláka majú dieru, a ja bývam na prízemí. raz sa mi stalo,že som si poriadne vyriadila kuchyňu, bolo čerstvo navarené a počula som zvuky. otvorila som kuchyňu, mačky vyskočila z okna a ja som mohla začať riadiť všetko odznova. a hlavne variť. mačky veľmi nemusím aj keď mi nič nespravili.

katka13122 • 1d • 25. dec 2007 o 10:33
ja mam jednu skusenost z macku a nie velmi dobru,maleho som raz dal spat von/este ked rad spaval vonku/isla som nieco robit do domu,a chodila som sa pozarat ci spinka atd..az maly spal dlhsie,tak som ho chodila castejsie pozerat,lebo on ked dlhsie plakal tak to bola katastrofa ho nakrmit,zdalo sa mi ze place,tak som sa isla pozret a veru do dnes dakujem bohu ze som isla,macka sa mu snazila skocit do kocika 😠 zacala som kricat a macka usla,a veru dobre ze plakal,od tedy som vzdy davala velky pozor,ale takýchto pripadov som mala viacej.Macka ako keby vycítila ze som si odskocila len na sekundu a uz sa mi motali okolo kocika.
zopar ludi ma nato upozornovali ze macka si moze sadnut maleho na tvar a zadusit ho.
a od tedy maly to vycítil a nechce spat vonku 😒

f.nina • 1d • 25. dec 2007 o 10:39
Ahojky tak to já mám podobnej problém já jsem silný alergik na kočky a malej má 98% šanci to mít taky ,a moje tchýně(bydlíme sní v jednom domě) má kočky tři,malej je každou chvíli škaredě osipanej a když jsem ji prosila aby stím něco udělala aby je dala pryč tak se mi tak akorát vysmála 😠 a řekla že prej to dřív bude muset umřít než je dát nekam jinam ☹ ,jsme s toho z přítelem nešťastní protože už je tu hrůza a ješťe k tomu ty jeji miciny jsou strašní agresoři

boba2 • 25. dec 2007 o 10:50
Tak to mi je luto, ono je to blbe ked cloveku na niecom zalezi a ostatni sa mu vysmeju ☹. Podla mna kym je babo male tak macicky radsej nech su dalej. Len aby to tak chapala aj rodina 🙂. Inak aj mne sa stalo ze ked som od kocika na chvilu odisla uz sa jedna macka skoro vystverala. No zvedave su, co s nimi...

funny • 25. dec 2007 o 15:29
boba, mozem poslat x fotiek, ako kocure stoja prednymi labami na kociku, ako cumia na maleho z kazdej moznej pozicie, z regalov, gauca, ako strkaju hlavu cez mreze postielky 😀 😀 ako spolu spavaju na jednej posteli. 😀 vzdy ich krpec zaujimal a aj bude, ale takisto naopak, maly to kvituje a takisto ho maciaci motivuju liezt, ich chytat a pod.. mame 4 macky a 2 ks psov 😀 jasne, ze na nich davam pozor, oni by vsetci chlpati najradsej spavali v postielke a v kociku, ale len ked nie je obsadeny. 😉 my sme tiez vyrastali s mackami, vonku v kociku sme bolo skor non stop, v rd, maciek, aj susednych, bola kopa. treba davat po ocku pozor a nie panikarit. zvierata maju pravo tiez na zivot. a okrem toho, lepsie trochu otuzovat a zit v normalnom prostredi, ako neustale vsetko dezinfikovat. a toxo ziskat od macky, tak to sa treba infikovat cerstvymi nakazenymi vykalmi, co predpokladam v normalnych rodinach sa nepoziva. skor si treba davat pozor na surove maso (krajanie, dosky, noze), surovu zeleninu, pracu v zahrade... ja som okrem nasich maciek robila 2 roky v utulku, aj s mackami, boli tam fakt hrozne pripady, toxo nemam. a rada by som mala za sebou, lebo ak si prekonala a mas protilatky, uz nemusis tolko v dalsom tehu davat pozor.
a uprimne, ja by som moju haved tiez nevedela dat prec. manzel je silny alergik, ale na macky si casom zvykol 😀 no a krpcec otuzuje od mala. uvidime, ako sa bude drzat.

vanilka32 • 29tt • 25. dec 2007 o 15:42
funny ty si presne ako ja 🙂 suhlasim s tvojim nazorom, aj zvierata maju pravo na zivot a lepsie je dieta vychovavat kde je pozitivny vztah k zvieratam a kde sa do nich nekope (bohuzial aj to som velakrat na ulici videla). Ja mam doma jednu macku uz sest rokov a kazdu zimu este jednu zo zahrady ktoru som zachranila ako male maca, zilo na ulici a vyzeralo zufalo. Cakam babo a ani neuvazujem o tom ako budem riesit situaciu s mackami, nie je co riesit. Macky treba zaockovat,odcervit, riadne sa o nich starat, pozorovat ich spravanie ked sa male narodi aby nahodou nedoslo k comusi zlemu a je to. Skor toxo chytis zo zeleniny a suroveho masa ako od maciek. A jedine opatrenie ktore sme doteraz s muzom spravili je presne ako funny pise, vykaly cisti manzel dennodenne.

bubba • 25. dec 2007 o 19:31
funny, no neviem ale rozpravala si sa niekedy s infektologom,ktory ked som mala toxoplazmu(prekonanu z detstva),ked mi povedal ake su moznosti ochorenia na toxo...tak som zirala...som sa asi aj trosku urazila ze tu ides rozpravat o nejakom cistom prostredi...som uplne z normalnej rodiny,normalne pouzivame zachodovy papier a umyvame si ruky...v zivote som nebola nejako vazne chora a zboznujem zvierata ale malej macku nedovolim chytit ani za svet lebo si teraz dava stale ruky do ust...myslim,ze to je celkom normalne a pochopitelne...
PS:poznam maminy s ktorymi som sa stretavala na infektologii ktore v zivote neprisli do blizsieho kontaktu zo zvieratami a mali toxo...a toxo prenasaju aj vtaky a ine zverstvo..Prosimta nehovor o hygiene ked reagujes na moj prispevok,zda sa mi to nevkusne.myslim,ze kazdy kto ma pc a vie to pouzivat,asi aj vie,kedy a ako casto dodrziavat osobnu hygienu...

bihan • 1d • 25. dec 2007 o 19:37
Naša mačka a Sára sa znášajú úplne v pohode 😀 Bagatelle je klasický bytový očkovaný miláčik a odkedy sa Sára narodila, tak len viacej vysávam, lebo mi chlpy vadia viac než kedykoľvek predtým. Mačku sme museli naučiť, že do postieľky má prísny zákaz, na hrací koberec tiež a že Sára nie je hračka, ale toto všetko pochopila a pre mňa bolo super sledovať, ako vyliezla na komodu a strážila Sáru, občas pri nej spáva a aj keď očkom vždy pokukuje, nebojím sa, že by malej mohla niečo urobiť. Skôr sa teším na tú srandu, čo nás čaká, keď Sára začne loziť a naháňať mačku 😀
Ja sama som bola ako dieťa v neustálom kontakte s mačkami a psami u mojej starkej - mačky nikdy očkované ani odčervené neboli a síce neviem kedy a ako, ale som vďačná za to, že som toxo dávno prekonala a v tehotenstve som sa nemala čoho báť...

bubba • 25. dec 2007 o 21:27
bihan,
presne aj moj pripad...ja sice obdivujem macky,su to asi jedine tvory zivocisnej rise co s anedaju skrotit,a to hovori o ich vysokom intelekte si myslim...ja som toxo tiez prekonala v minulosti pocas tehotnosti mi to len zistili a musela som chodit na krv.skusky a po porode aj s dcerkou prve vysledky nemala dobre,lebo protilatky sa preniesli na nu,ale uz potom zvysne boli ok..sa strasne bojim aby to nahodou nedostala preto jej nedovolim macky chytat,ale aj napriek tomu sa ich neboji...mozno len prehnane reagujem ale to je len tym ze ju chcem chranit,sa bojim aby to nedostala...lebo ako som vyssie spominala,toxo sa da dostat roznymi sposobmi nielen od maciek(i ked tie su povazovane za najcastejsich prenasacov)

bihan • 1d • 25. dec 2007 o 21:41
bubba, ak si dobre spomínam, tak viac než 60% populácie toxoplazmózu prekoná počas života (neviem, či to nebolo až 80%)... Zdravý človek si ani neuvedomí, že ju prekonal, lebo sa prejavuje ako chrípka a po prekonaní je človek imúnny, takže to, že si prekonala toxo je výhoda, nie problém. Problém by to mohol byť v pripade, že by si toxo neprekonala a bola by si tehotná - pretože spôsobuje dofeormácie plodu, takže sa ženy, ktoré nemajú protilátky, musia počas tehotenstva sledovať... Ale toto je na inú tému 😉
Možnosť nákazy toxoplazmózou od mačky je úplne mizivá v porovnaní s inými spôsobmi nákazy, ako tu už bolo spomínané - surovým, resp. nedostatočne upraveným mäsom, nedostatočne umytou zeleninou - aby sa človek nakazil do mačky, musel by prísť do kontaktu s výkalmi staršími ako 48 hodín a ešte by sa mu tá baktéria musela dostať do úst...
No a späť k tém - ja by som videla možno nebezpečenstvo pri kontakte s voľnežijúcimi mačkami a parazitmi, ktorými môžu nakaziť miminko, ale to predsa môžu aj vonku žijúci psi. A tiež poznám prípad, keď labrador bral dieťa ako hračku a skončilo sa to najhošie ako mohlo 😔 Niekedy si hovorím, že nech sa deje čokoľvek, mačka predsalen nemôže dieťa zabiť.

roasha • 1d • 25. dec 2007 o 21:51
bihan suhlasim,nasi tiez maju macku,a mojej nie je milsie ako hrat sa s nou.na alergologii jej brali krv aj na toxo,a bolo to v poriadku.kamarat prekonal silne toxo,a nikdy nic nechovali,ani neprisiel do kontaktu s mackami.
dievcata,nerozumiem,preco riesite co ak.... 😉

funny • 25. dec 2007 o 22:08
bubba, halo, naco tolko emocii? ja vobec neriesim hygienu u vas doma, na to nemam pravo 🙂 a vonkoncom nereagujem na tvoj prispevok, ale na zakladatelku temy. 😉 tak klud. ved su vianoce, ja teda nemam rozhodne chut sa s niekym hadat, nech si kazdy robi po svojom.
ale pride mi krute, stale ukazovat na macky prstom, ked je tolko inych moznosti nakaz, preto v tejto teme reagujem (ale nie na teba). a ak niekoho rozculuju volne zijuce macky, co takto podporit napr. mackysos.sk, ktori sa o nieco plosne snazia? alebo iny utulok? alebo zafinancovat kastracie, odcervovaky, ockovaky? kritizovat vie kazdy.... 🙄 pomaha malokto.
oj, to som zas pichla do osieho hniezda, ze? 😉 no nic, lucim sa, uz to radsej necham tak 🙂

bubba • 26. dec 2007 o 11:46
funny
nevsimla som si zeby tu niekto pisal o toxo predomnou preto som si to zobrala osobne.vsetci ostatni tu riesili nejake veci ze macky skacu do kociarikov...(nam sa to nestalo nikdy a dokonca si myslim,ze macka ma taky silny pud sebazachovy,ze urcite by nesadla dietatu na tvar a zadusila ho🙂)mylsis ze by ma niekto dokazal z toho fora rozculit?pozri,ty mas svoj nazor o mackach,ja ho respektujem,ja mam svoj nazor a tiez ti ho nepretlacam...macky mam velmi rada a co ked som prezierava?co ked davam len pozor?preco by som mala podporovat macky?a aj nekto iny kto uzna ze svoje peniaze pouzije(podla nas)pre lepsie ucely.aj vam prajem pekne sviatky

bihan • 1d • 26. dec 2007 o 12:10
Ja si myslím, že opatrnosti nie je nikdy nazvyš 😉 zvieratá - či už je to pes alebo mačka, podľa mňa nedokážu presne rozlíšiť, že toto je dieťa, na ktoré netreba stúpať, ešte nie je dostatočne veľké, aby sa s ním dalo hrať.. berú ho ako člena svorky... Hovorím, našu mačku sme naučili, že sú určité hranice a zatiaľ ich rešpektuje, ale zo začiatku sa nám stalo, že Bagatelle bola bez problémov schopná "prejsť" cez malú... k uduseniu je to síce poriadne ďaleko, ale aj tak, kým ešte Sára nelozí, tak vždy očkom kontrolujem, či je všetko OK.

aniska • 1d • 27. dec 2007 o 18:19
Dobry den, ja sm nasho 4 mesacneho kocurika hnala z kocaru ked malemu skakal po hlave ked spal. Nevedeli sme si s tym ale rady, lebo tam liezol nonstop. KOcurik mal z tade rozhlad, strasen sa mmu tam pacilo a mal pocit, ze je to jeho pelech. Az kym moj chlap nevymyslel, ze dame ku kocaru na hrbu dreva krabicu s kozusinou, kam si bude moct kocurik vliezt. Kocurik odvtedy spinka v krabici na dreve, ma s tade rozhlad a je to strasne zlatucke🙂) A nemusim sa baty ze by sa mi maly nakazil

lyongirl
15. dub 2008

bustík - Tak my máme taky kocourka. Je to náš mazel. - trošku nechápem, výraz "náš" manžel 😕

Holky - vy co jste si pořídili zvířátko a pak ho chcete kvůli chlupům versus dítě dát pryč - to jste si tohle neuvědomovali když jste si zvířátko pořizovali? Já se omlouvám, ale absolutně to nechápu. Když by byla alergie, tak je to něco jiného, ale takhle Mě to přijde téměř stejné, jako když se rozhodnete mít mimčo a pak se vám nebude líbit, že drobí na zem, tak ho taky dáte pryč?

- ako sa dá porovnávať zviera a dieťa, to tiež nechápem....Zvieratko nie je mojou súčasťou a neporodila som ho, ale dieťa áno, tak ako sa môžeš pýtať, že či kvôli drobeniu na zem, by sa dalo preč? Veď mačka sa nedáva preč len pre to, že sú po nej všade chlpy, ale pre to, že ten poklad, ktorý bol 9 mesiacov tvojou súčasťou sa bude plaziť v hnusných chlpoch a oblizovať ich, jesť ich a pod.
A keď som si chcela pořídit zvířatko, tiež som neuvažovala nad tým ako to bude, až bude dieťa, ale našťastie som mala toľko známych okolo seba, že mi to pripomenuli a tak som radšej zvieratko oželela a možno, až deti vyrastú bude aj zvieratko...

jana.1
15. dub 2008

Já bych ty chlupy tolik neřešila. dyž se Tomášek narodil, byla jsem háklivá na každou špínku... V těhu bych div nedezinfikovala každý cm2. Dneska máme chlupy všude zadupané v koberci, nejde to vyluxovat. U Tomáška v pokojíku se podlaha měnila za dřevěnou plovoučku.. Na té sice lítá prach, ale pořád mám pocit větší čistoty než z toho koberce. Musí se to stírat. 😉 U koberce záleží na štětinách, máme tady 3 druhy. 2 jsou hrozný a z jednoho to jde dobře. V létě budeme rekonstruovat a dáme všude omyvatelnou krytinu (lino, plovoučku, dlažbu...). Sice to tu bude studenější, ale zdá se mi to vzhledem k čistotě praktičtější. Koberce budou jen ty, které jsou menší a dají se bez problémů srolovat a vyklepat venku. Měla jsem hrůzu, až začne Tomín lézt. No tak už leze a chlupy v puse fakt nemá 😉 😉 🙂 🙂 To by lidi nesměli mít ani pejsky.

Pokud jde o alergie, tak to bychom museli žít ve vakuu. Prach, všudypřítomní roztoči, latex, pil, slunce.... alergie může být na všechno možné. Spíš je dobré být v přírodě, zvykat si.. Ne jak skleníková květinka ve sterilním prostředí. To není moc dobré. Kdyby byla alergie, projevila by se a pak by se to muselo řešit. Ale netřeba plašit předem. Pravděpodobně žádná alergie nebude 😉

Pokud jde o toxoplazmózu, je dobré si na ni udělat v těhu test. Pravděpodobně bude negativní. Pokud kočka chytí toxoplazmózu (což s myšma venku není problém), tak jí má asi 3 týdny, po tu dobu má infekční výkaly, které nesmíte sníst. 😉 😅 Poté už je navždy imunní. Takže kočičí wc přenechat partnerovi a nehrabat se venku v záhoncích, kde hovínka také mohou být. Dále neolizovat si prsty od směsi na karbanátky, po krájení syrového masa. Pořádně mýt prkénko. Nejíst krvavé steaky. Omývat zeleninu. Tam všude toxoplazmóza číhá. Většina koček ji prodělala a je imunní. Přenášet ji mohou spíše koťata, která jsou nakažlivá, pokud ji právě prvně prodělávají. Bytové kočky ji nemají podle mě jak chytit. V těhotenství je toxoplazmóza nebezpečná. Testy řešit na gyndě. Testy u zvířat řešit na veterině.

S koťátkem je to horší, neví, že má drápky a že nesmí seknout. Máme kočičku, té se v květnu narodilo jedno koťátko (první). Tomášek se narodil v červenci. Neměli jsme s ním žádnou starost. Ona se od něj nehnula, v pelíšku nebyly nikdy žádné! výkaly (všechny je průběžně jedla 😅 ). Pak kotě zkoušelo chodit, bylo legrační.. Až pak tady lítalo jak raketa, ale já neměla na něho čas a ani jsem o tom nevěděla a neužila si to.. Zavírala jsem dveře. Zavírám dodnes.. je mu 11 m., už je klidnější. Ale nevěřila jsem mu tolik jako kočičce, kotě je hravé, nemá rozum, mohlo by Tomáška seknout. Když na kočky dneska sahá, tak jen za mého dozoru. Nechají si od něho všechno líbit, mačká je hlava nehlava. Když se jim to nelíbí, tak odejdou. Každá je povahově jiná, kocourek byl vykastrovaný nedávno, kočička teprve bude. To nehraje roli, vědí moc dobře, že nesmějí ublížit. Kočky jsou inteligentní zvířata, jen nejsou smečkovitá jako psi, a proto nejsou ani tak poslušná všech povelů. Být s kočkou znamená být tolerantní a jednat po dobrém. Po zlém se buď ničeho nedosáhne nebo bude kočička nešťastná, proč najednou není milovaná nebo začne dělat naschvály. Nenaučili jsme je žádným způsobem nechodit třeba do ložnice, kočárku nebo postýlky. Vědí, že nesmějí. Dávají si bacha na nás, ale jak můžou, hned tam vlezou, tím spíš proto, že to mají zakázané. Jediná možnost je zavírat dveře, dát síťku na postýlku apod. Kdo má čas, tak může v bytě instalovat různé poličky, koše, šplhadla apod. ve vyšších polohách.

Pokud jde o wc. O malé kotě se potarala kočička na výbornou. Nikde načůráno nebo nakakáno. Když bylo starší, vybralo si v místnosti roh a tam chodilo. Dali jsme mu tam tedy krabičku (malou, aby tam vlezlo) s kočkolitem a od té doby chodilo do této krabičky. Za pár dní už bylo jedno, kde krabička je, chodilo pouze do ní. Probém byl spíše kočkolit. Kotě odmítalo příkrmy, ale kočkolit mu chutnal 😀 Jedlo jak ten vsakovací bílý krystalový, tak ten hrudkující šedý.. Nejedlo jen ten kukuřičný, jak je i pro křečky.. Takže to chce vyzkoušet.. Postupně jsme je míchali a dneska už to samozřejmě nejí. Koťata prý tohle dělávají často. Kočky jsou čistotné, když se jim nepovede zahrabat bobek nebo ho omylem vyhrabou ven z bedny, tak jsou z toho celé nešťastné. Kočička ho jednou takhle vyhrabala a byla z toho úplně hotová. Museli jsme jí uklidňovat, že se nic neděje 😕 😀 Malé kotě jakmile zjistí, kde se dá výkal zahrabat, bude automaticky chodit tam. Nemusí se to vůbec učit jako štěně. My máme WC v rohu za skříní, pod bedýnkou desku s okraji a kolem té desky malý huňatý kobereček s nepromokavým spodkem. Do toho se zachytí vyhrabaný kočkolit nebo ten, co mají v tlapkách. Celé je to zahrazené deskou, kterou kočky v pohodě přeskočí, ale Tomín tam nemůže.

Pokud to zvířátko máte rádi, tak ho pryč nedáte. Jsou lidi, co mají zvířátko na ozdobu, těm je to pak jedno. Kočky jsou na celém světě stejné. Ať jsou to lvi, gepardi atd. nebo kočky domácí. Rasa nerasa. Jsou to masožravé šelmičky a tak se i chovají, jen můžem být rádi, že ty naše jsou tak malinké. 😀 Většinu dne se válí, šetří energii na chvilkový lov nebo očumujou revír. Jsou klidné, tiché, nedělají kravál, jsou mazlivé, heboučké, hravé, předou!! Když jsou děti, je dobré mít doma nějaké zvířátko 🙂 😉

quinny
15. dub 2008

lyongirl- normálně do těchto diskusí nepřispívám, ale z tvé reakce je jasné že nevíš o co jde, což nakonec dokládá i to, že jsi napsala, že jsi zvíře oželela.
Já se můžu podepsat pod to, co napsala bustik a další viz výše.
Zvíře JE prostě člen rodiny a nezbavujeme se ho jen proto, že náhodou přišel další. A že jsem ho nenosila 9 měsíců na tom vůbec nesejde. Kdybych neměla to štěstí počít vlastní dítě, šla bych do adopce a to dítě by pro mě nebylo o to míň, jen proto že jsem ho 9 měsíců nenosila. Těhotenství je pouto a veliké, ale vztah ke zvířatům taky, ale nemá smysl přesvědčovat někoho kdo neví o čem je řeč.
Štěstím pro všechna zvířata je, že vy jste si žádné nepořídili 😉
Nevím jak máš doma uklizeno, ale já si tedy rozhodně nemyslím, že moje dítě bude jíst kočičí chlupy 😉

lyongirl
15. dub 2008

ja som tie chlpy riešila len pre to, že manželovi vypadávajú chlpy, neni ich ani zďaleka toľko, čo pri mačke 😀 a sú hocikde na zemi a malý ich mal neraz v puse, na ručičkách, ktoré neustále pchá do pusy, na podbradníku a pod. Sú aj v postieľke, stačí, že ho má manžel na rukách a dá ho do postieľky, no sú všade, čo potom mačacie....

quinny
15. dub 2008

Jani napsala jsi to krásně, je to od srdíčka 🙂
já jen musím dodat k tomu ublížení kočky dítěti, naše kočka je útulková, je to divoch, nás škrábe kouše, hlava nehlava. ale měla jsem tu na návštěvě syna kamarádky- tenkrát mu bylo asi 2,5 roku, kočku hladil hlava nehlava, stála jsem u něj a čekala abych včas zasáhla, ale nebylo vůbec potřeba, podle mě přesně vědí co si můžou dovolit. pak byl u nás ještě mnohokrát a kočku hladil i bez dozoru a nikdy žádná nepříjemnost. Kočka zřejmě instinktivně cítí, že je to dítě a neublíží, proto ani nemám strach z toho co se bude dít až tu jednou poleze náš drobek 😉

jana.1
15. dub 2008

lyongirl, já to chápu. Když lidem vadí chlupy u malého mimča, bude lepší, když si zvířátko pořídí, až dítko povyroste. A když kočka chodí ven, tak má v tlapkách hlínu a nevím co ještě 😖 😀 a když líná, tak chlupy lítaj... Představa miminka plazícího se v bytě jak z reklamy je určitě příjemnější. Když máš zvířáko, máš ho velmi ráda. Stane se členem rodiny, začneš ho tak vidět a pryč ho nedáš. Kdybys z nějakého důvodu musela volit, dáš dítěti přednost, to je jasné. Ale pokud není zvíře agresivní nevychovaný jedinec, což může být u koček, ale spíš je to vidět u psů nebo bude dítě alergické, tak pak se člověk rozhodovat musí... K té čistotě ale nutno dodat, že teprve pár let a jen v západní civilizaci (což je menšina) jsou bytyt takové, jak jsme zvyklí. Jinde se lidi pohybují v přírodě daleko víc, v podstatě v ní žijí.. Takže to je spíš otázka pohledu a zvyku.

veronikapulkertova
15. dub 2008

Dekuji vsem za odpovedi🙂 Kocicku pryc urcite nedame, na postylku jsem poridila baldachyn, kterym se da cela postylka zadelat. Je fakt, ze nase cica je hodna, skoro cely den prospi, slo mi jen o ty chloupky a moznou alergii, ale pri kazdodennim vysavani to neni a nebude snad az tak hrozne 🙂 Urcite ji po prichodu na vase rady necham s miminkem seznamit, aby nezarlila. Zachodek pro kocicku mame, kupujeme i specialni krystalove stelivo, ktere je sice trosku drazsi, ale bezprachove a plne pohlcuje pach, navic se o zachodek stara denne manzel.
Jeste jednou vsem diky 🙂

quinny
15. dub 2008

lyongirl a jak to tedy řešíš? Manžela asi proto pryč nedáš viď. Prostě se uklízí jak nejlíp to jde a ono to nějak jde, že. ona přehnaná hygiena tak není dobrá.
a podívejte se na děti venku (pískoviště atd. tam přijdou myslím do styku s daleko horšími věcmi než jsou chlupy) 😀

veronikapulkertova
15. dub 2008

Navic jak by ten svet vapadal, kdyby kazda tehulka nebo maminka dala domaci zviratko pryc? PUSTE :(

jana.1
15. dub 2008

quinny, to je pravda.. Kočička se nechá patlat matlat.. ale i ten mladý kocourek.. Přes hlavičku nebo jim zmáčne chlupy... To já ho musím učit, že kočička je malá a hodná a hladí se.. 9měsíční mimčo ještě holt nemá pro tohle dost citu 😀 Kočky maximálně odejdou, neublíží.. to ony vědí. Jen kočička, když měla říji, tak se hůř kontroluje a kocourek, když ho chytne ta hravá kotěcí, tak třeba neví, že skrz domeček, ve kterém je schovaný nesmí na Tomína vystrkovat drápky.. Takže jak vidím, že ho chytá hravá, tak hlídám. Ale i ten kocourek nevystrkuje drápky pořád. To je kočka od kočky.. Kamarádky kocour si hrál s nima tak, že byli furt poškrábaný. Naše kočička naopak v 95% případů měla při hře vždy drápky zatažené. Tomín je loví, leze za nima, dělá při tom he he he a takhle doleze až ke spící kočce a šup na ní... 😀

jana.1
15. dub 2008

ono platí i tady.. jaký pán takový pes, kočka.. 🙂

quinny
15. dub 2008

veroniko, alergie bych se nebála, protilátky bude mít mimčo od tebe z bříška 😉 a všechno ostatní máte skvěle zařízené takže přeju krásný a spokojený život ve 4ech 😉

adetka
15. dub 2008

baby neblaznite... toxoplazmozu mozete chytit aj zo suroveho masa... ked ho pripravujemte na varenie... moja teta ju chytila od nasich maciek... ale ta s mackou jedavala aj so spolocneho taniera - Lucka rada lozila po stole v kuchyni...

na mna davali macky u babky velmi casto pozor... sedeli na pniku pri kociku... pripadne na valande v obyvacke... a nic... to az ked som mala zo dva roky a macata som neustale nosila do ich pieskoveho zachodicka... tak ma jedna driapla... a od vtedy som im dala pokoj 😀 ... mam rada macky... aj Mirke sa pacia... ale sestrina domaca cica sa jej boji...

quinny
15. dub 2008

jani jj taky budu muset jednou vysvětlovat že kočičí domek je vážně kočičí teritorium, kam zase nesmíme my 😉

ono asi taky hodně záleží na povaze tý kočky a na jejích zkušenostech s lidma, u tý naší je třeba jasný, že je moc dobrý neměla, ale třeba naši mají kočku a ta kromě broušení drápů je vživotě na nic jinýho nepoužila je prostě dokonalý mazel od kotěte 😉 ale všechno se dá překonat s troškou trpělivosti si myslím 🙂

quinny
15. dub 2008

k toxoplazmóze jenom tolik. s kočkama jsem vyrostla, celý život s nimi žila a výsledky testů na toxo mi byli interpretovány stylem: vy jste neviděla toxoplazmózu ani z rychlíku 🙂

jana.1
15. dub 2008

Tak jsem narychlo hodila 4 fotky do albíka, kuk sem 😀
http://janule1.rajce.idnes.cz/Tomasek_a_kocicky/

jana.1
15. dub 2008

a ještě tady, když byl kocourek sotva narozený.. já byla v 7. měsíci a kočička mi šla příkladem při porodu 😉 😎 😀 ale nemám to vytříděné, tak je tam toho strašně moc
http://janule1.rajce.idnes.cz/Kotatko/

jana.1
15. dub 2008

quinny, já jsem vyrostla na zchátralém zámku mezi dogou, kočkama, lítala jsem bosá v trávě + průběžně v životě jsme kočky buď měli (to už jsme bydleli v bytovce 😀 ) nebo jsem je různě hladila a teď sama mám 2 a v těhotenství byl test na toxo taky zcela negativní. Co jsem četla na netu a ptala se 2 různých veterinářů, tak všichni byli v naprostém klidu a říkali, že je to strašně nepravděpodobné. Jinak dost lidí toxo měla a ani to nepostřehla.. Je fakt, že kámoška s tím byla 3 týdny v nemocnici na infekčním.. Ale to cyhtla asi nějakou blbou nebo se to konkrétně u ní blbě projevilo... Nechápu, proč to u ní (u někoho) mělo horší průběh... Ale pak i člověk by měl být imunní... 😕 V těhu dávat víc pozor..

kulicka
15. dub 2008

holky ja tu diskuzi o psu postelaku nemuzu najit, dejte sem link prosim

jana.1
15. dub 2008

kuličko
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Jinak dneska se "bojíme" o miminko a za chvíli se to otočí a budem se bát o kočky a ty se samy budou bát, utíkat a schovávat se.. Asi tak bych to viděla.. 😀