Plavání kojenců v zimních měsících. Máte zkušenost?

martimarti
12. led 2009

Milé kolegyně-maminky, potřebovala bych se poradit. Od února bychom měli s dcerou začít chodit na plavání, po peripetiích se nám s kamarádkou podařilo získat místo, v našem městě je o plavání dětiček ohromný zájem a nabídka je hluboko pod poptávkou. Kurzy začínají první týden v únoru, sama nemohu jezdit autem a jsem tudíž odkázána na kočárek a tak mi dělá starost ta zima. Můj partner vůbec nesouhlasí, abych malou v tomto počasí vystavovala změnám teplot a já sama mám pochybnosti jestli dělám dobře a jsem v pokušení to i odříci. Přitom vím, že na mé místo je v pořadníku několik náhradnic, které by to braly všemi deseti. Máte určitě někdo zkušenosti, tak poraďte. A prosím i o nějaké praktické rady. Děkuji 🙂

minda
12. led 2009

Marti, my chodíme plavat od srpna, tedy od 4 měsíců, chodíme i teď přes zimu. Já mám naštěstí k dispozici auto, ale byla jsem párkrát i s kočárkem MHD. Já osobně nevidím nic špatného v tom, že budete chodit plavat i v zimě. Pokud je dítě zdravé, dobře ho oblečeš, tak proč ne. My máme například na plavání i dětskou hernu, kam můžeme po plavání zajít, takže děti nejdou hned po plavání ven, ale mužou si chvilku hrát nebo být nakrmeny při pokojové teplotě. A to je stejné, jako když jdete z domu ven na procházku ven. Samozřejmě nakonec stejně záleží na domluvě u Vás doma a pokud o plavání hodně stojíš, tak i na Tvých argumentech. Jak dlouhá je cesta na plavání ?

dzej
12. led 2009

ahoj, my taky chodíme plavat i přes zimu. Po plavání jsme 30minut v herně a potom jdeme domů. Chodí tam spousta maminek, které dojíždí i z vesnic cca 30km od Brna MHD. Je důležité mít teplé oblečení.

petka80
12. led 2009

přesně jak píší holky, důležitá je ta aklimatizace při normální teplotě, min. těch 30 minut. jinak bych neviděla problém 😉

martimarti
autor
12. led 2009

Je to jen pár stanic MHD, cesta nebude trvat déle než 15-20 min. Já jen mám strach, aby ten přechod teplý bazén - studený vzduch venku nebyl moc řekněme násilný nebo zdraví ohrožující. Například v dnešních dnech si to vůbec nedovedu představit, když jsou teploty dost pod bodem mrazu.

mobina
12. led 2009

Marti ty přechody máš všude, i když jdeš do obchodu třeba. Důležitá je ta aklimatizace po plavču min. 30 minut a pořádně obléknout 😉

jjaanca
12. led 2009

Ono jde právě o to, že nesmíte dělat ten přechod "teplý bazén - studený vzduch venku". To by bylo zdraví ohrožující. Jak už tu holky psaly, musí to být "teplý bazén - herna minimálně 30 min. - studený vzduch venku" 😉

zany
12. led 2009

My jsme taky chodili plavat v zimě a jak píší holky - po plavču jsme zůstali v herně i déle než půl hodiny, ale to bylo způsobeno kafíčkem a vykecáváním se s holkami ze skupiny 🙂 sice jsme jezdili autem, ale to auto taky nebylo vyhřáté. Prostě jsme se teple oblékli a hotovo 🙂

martimarti
autor
12. led 2009

Ženský, díky za ohlasy, asi z toho dělám moc velkou vědu. Je fakt, že na bazénu je herna, kde se dá akllimatizovat, takže by to skutečně neměl být takový problém.

andyalukasek2008
12. led 2009

Ahojky, malý má půl roku a také se chystáme koncem týdne na první plavčo... Taky se bojím, ale budeme jezdit autem, i když v těchto mrazech bude taky vymrzlé, neb ten kousek se nezahřeje... Budu sázet na pobyt po plavání uvnitř jak píší holky, kdy malému dám mlíčko a pak na teplé oblečení ála eskymák. Navíc máme možnost po plavání mimča vysušit a dosušit v přiměřeně vytopené sauně, takže to je super.

smilena
13. led 2009

Ahoj malý má 4,5 měsíce a zrovna jsme začali chodit plavat. Byli jsme 2x a zatím vše v pohodě a to s ním po plavání jezdím cca hodinu venku, protože po plavání krááásně spinká 😉 V herně jsme také, takže myslím, že ten přechod není tak hrozný, hlavně hodně obléknout 🙂

liska21
16. led 2009

Ahojky,já s našim Jéňou chodím plavat od 4 měsícu a můžu to všem doporučit i v zimních měsících. V kočárku jsem malého vždy pořádně zababušila a už jsme frčely na MHD. A nějaké nemoci nic moc,sem tam rýmička to vždy přitáhnou ti starší ze školy,ale jinak nic. Děti se vám začnou pomalu otužovat a zvládnou to dobře,plaveme od září do června a jen o letních prázdninách máme vždy pauzu. Honzík teď už plave sám nad vodou ho drží jen páseček,já mu pomáhám pouze při cvičení. Miluje potápění,skákání do vody a klouzačku,já říkám doma máme rybu v převlečení za človíčka. Když budete chtít jukněte do alba máme tam pár foteček.

hancas
16. led 2009

tak to mi vždy v zimě chytli uši a rýmu,i kdyý jsme čekali v herně.Prostě si myslím že v takové zimě už bych nikdy nešla,je to frozněj přechod v byzénu 30stupnu a venku -15.mi jedině v létě. 😉

novako
16. led 2009

Marti: Jestli máte doma autosedajdu, tak bych se domluvila s nějakou mamkou, aby mne vozila a přispěla jí na benzín. Jinak aklimatizace je nutná a čím větší zima, tím déle. Kdybych byla nucena chodit i z plavča pěšky, tak bych tam zůstala asi hoďku.

slavkamiru
16. led 2009

My začali chodit před týdnem a teplotní rozdíl byl velký. Jak píší maminy 🙂 důležitá je aklimatizace. Prostě posedět a pokecat s mamina po plavání 😎 Pak i kočar neni problém.

montis
16. led 2009

Jediné v čem bych viděla problém je ta bláznivá epidemie co sem letí.......

jennyska
19. bře 2014

Ahoj @martimarti @montis @slavkamiru @novako @hancas @smilena @andyalukasek2008 @jjaanca @mobina @dzej @minda a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Plavání kojenců https://www.modrykonik.cz/plavani-kojencu/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Plaváním Vašeho dítěte - kojence, pomůžete další spoustě maminke, které zvažují, zda plavat s dětmi začít, či ne a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení! Ve Wiki mají na místě jak obecné informace o této tématice, tak také Vaše příběhy.

Např. Kam jste na kurzy chodily? Co vše jste musely mít s sebou? Co bylo náplní kurzu? atd.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all