Po chorobě mu z ouška vytéká maz. Je to v pořádku?

viona
26. led 2008

Ahoj, maminky,tenhle týden byl náš Vítek nemocný,měl horečky,k tomu měl i trochu rýmu,byli jsme v pondělí u doktorky a ta ho zkontrolovala,i ouška a konstatovala,že je vpořádku,jen má trošku zánět nosohltanu,jinak že ty horečky a tak,má od zoubků,co mu zrovna rostou.Včera už mu skoro nic nebylo a dneska už mu není vůbec nic,je veselej,hodnej,žádná teplota,z nosu už mu skoro neteče,už i něco snědl,ale ráno jsem zjistila,že mu z pravýho ucha vyteklo dost velký množství mazu,až na polštář,tak jsem ho omyla,ouško vytřela a nic,pak jsem ho dala po obědě spát a znovu mu vytekl z ucha maz,nedalo mi to a zavolala jsem si do špitálu na ORL pohotovost(tam byli mimochodem příjemný jak kudla v zádech) a tam mi lékař řekl,že je to od rýmy,mám mu dávat Nurofen čípky,kapat do nosu a v pondělí si zajít k naší doktorce na kontrolu.Tak to vypadá,že je to v pohodě,ale stejně jsem z toho nesvá a tak se vás ptám,jestli se vám to taky náhodou někdy nestalo,abych se trošku uklidnila,nechci,aby to vypadalo,že jsem přecitlivělá,jen mám o něj strach,asi jako každý rodič 🙂

maca793
26. led 2008

to nie je nič, mojej sa to stáva každý mesiac, na ORL sme ako doma, má aj v ušku voperovanú stipulku, z nádchy dostala zápal stredného ucha a pri každom soplíku, jej z uška vyteká maz. včistia nám to a kvapkáme UNIFLOX

aponchie
27. led 2008

to nic neni pokud je klidny a neplace tak pockej do pondeli bud rada ze to tece nez aby se to ucpalo 😎

aponchie
27. led 2008

dodatek;pokud neco z ucha tece je davat bacha na zaneseni infekce takze zadne ven pruvan zima a tak 😀

viona
autor
27. led 2008

Děkuji za rady a příspěvky 🙂 Je úplně v pohodě a dnes už mu z ucha skoro nic neteče,tak jsem zvědavá,co nám zítra paní doktorka poví 😉 😝

vlasa
27. led 2008

mamicky,my mame zas problem,ako dostat nadbytocny maz z uska.mala si velmi skrabe prave usko,aj jej tak divne smrdi ☹ dokina hovorila,ze alergicke deti maju zvysenu tvorbu mazu.neexistuje nieco,co ho vyplavi von?alebo co zastavi to sialene svrbenie?zapalene to nema chvalabohu 😒

viona
autor
27. led 2008

Nevím,co takhle ho před čištěním vykapávat borovou vodou,aby se to změkčilo 😒
Teď jsem studovala na netu a vystudovala jsem,že malý má,nebo měl zánět středního ucha,i všechny příznaky má,achjo,ho to muselo bolet chudáčka a já to nepoznala,co mu je,to jsem ale matka,tak příště(snad žádné nebude)už budu chytřejší ☹

schnek
27. led 2008

vlasa, já trpím na záněty zvukovodu a neznám nic lepšího na vyčištění ucha, než tekutej parafín. V lékárně ti ho naváží, je to olejíček a vypláchne se s ním ouško 😉

aponchie
27. led 2008

ja bych ale nejdriv zasla na ORL a zeptala se pac ja osobne sem chtela tu svicku do ucha kdysi a moje mudra na ORL rikala ze nikdy pac tam mela nekolik pripadu co si to delali a ze hruza jinak se dava jeste peroxid 3%ale nevim jestli i udeti nicmene proplachy jsou take ucinne a nebolestive zkus se zeptat co muzes sama doma delat

schnek
27. led 2008

a nebo mi mudr řekla, že se může ouško preventivně vyplachovat heřmánkem. I s tím olejíčkem jsou to naprosto běžné věci na ouška a můžou se používat preventivně a na čištění. Hlavně nikdy do ouška nesahejte tyčinkou 😉

vlasa
28. led 2008

ved prave na orl nam povedali,ze ma zvysenu tvorbu mazu a ze to nieje zapalene.ale zabudla som sa spytat,co je na to dobre.schnek a v lekarni mi aj povedia ako to mam vyplachnut a moze sa to aj u malych deti?na cistenie pouzivame bezpecnostne tycinky,ale to je nic moc.

junovka
5. únor 2008

baby, mam problem.....som uz z toho zufala 😢 😢 neviem co si o tom mam mysliet.Nelka mi uz asi 2 dni sa stale chyta za usko, hlavne ked papa prikrmy.Sem-tam aj ked sa hra.Je taka vseliaka, akoby podrazdena.Ked jej stlacam okolo uska a samostatne usko, tak neprotastuje a ked spinka, tak si stale lahne na tu stranu.Kvapkam jej 2 x denne Burrowe kvapky.Nestretli ste sa s tym u vasich deticiek?Ja si totiz myslim, ci to neni zapal ☹ A po lekaroch velmi teraz nechcem chodit, koli chripke ☹ 😢

junovka
5. únor 2008

nikto? ☹ 😢

pipisek
5. únor 2008

ahoj,
mě si malá taky pořád jednu dobu sahala na pravé ouško a protože starší dceři snad 20x píchali ucho, tak jsem šla na ušní. dr. mi řekl, že tam někde vzadu ve zvukovodu má hodně mazu, takovou kuličku a to jí svědí.... říkal, že to mají děti v uších jako ochranu před plod. vodou a někdy to tam zůstane. dostala jsme parafinový olej a ten se trochu nahřeje a kápne do ucha, má to rozpustit...a je to lepší

betka007
5. únor 2008

junovka, tak nasa Laura to robi tiez- chyta sa za uska,ale oboje, ked ju krim, alebo ked lezi a hraje sa. Myslim, ze u nas to nic nie je a stale jej hovorim, aby s tym prestala, aby jej neodstavali uska 🙂 , no vies, ze neposluchne 😀

leva
5. únor 2008

Ahoj junovka,nas maly ma momentalne zapal uska,tiez si ho stale chytal,no ked som mu ho trosicka potlacila tak plakal a bolo vidiet ze ho to boli,okrem toho mal aj teplotu,myslim ze sa nemusus bat.

pipisek
6. únor 2008

ještě k mému příspěvku výše ....první dcera měla právě ve 3měs zánět středouší a pak to až do jejích 4 let jelo ...jeden zánět za druhým, proto jsem s tou mladší hned, jak si začala ucho chytat, mazala na ušní.

viona
autor
6. únor 2008

Pipisku,to jsi mě moc nepotěšila s tim vracením se zánětu,my tento týden doléčili první a opravdu se bojim toho,že se bude vracet,jako že se tyhle záněty často vrací,doktor nám doporučil očkování proti pneumokoku,jakmile ho bude mít častěji,jak čtyřikrát do roka,já jsem ale nahlodaná a nejradši bych ho dala očkovat hned,jak byl chudáček v týdnu nahluchlý z toho zánětu,měla jsem docela nahnáno,aby se mu sluch dal do pořádku,teď to vypadá,že slyší dobře,tak uvidim.

pipisek
6. únor 2008

já do toho očkování u mladší holky jdu. nevím, jestli to k něčemu bude, ale mám v živé paměti to věčný ježdění po nocích na pohotovost, pláč a teploty a pořád antibiotika. malá když už byla větší, tak 3-4 roky, vždycky lhala, že jí ucho nebolí a stejně jsme jeli... měla strašný strach z doktorů a ten strach trval tak do 8let. takže jakékoliv ušní vyšetření prodělala vystresovaná a pořád sledovala, jestli neberou jehlu.... 😝
snad se vás to týkat nebude, protože to fakt nikomu nepřeju. tak se mějte a držím palce.

samik2008
8. led 2011

ahoj holky,prosím poradí mi některá?byla sem se synem na pohotovosti a zjistili že má zánět,dala nám sirup antibiotika Augmentin a že mu mám čistit uouško peroxidem,jenže nevím jestli mu tam mám nakapat a nechat to být nebo si dát na vatičku a vytřít mu to.Díky za radu

tetes1
8. led 2011

@samik2008 Míša hodně trpní na ouška,kdykoliv má rýmu a doktorka tedy důrazně varovala před tím čistit ouška tyčinkama nebo do ucha jakoliv šťourat,že se tam vtlačí nečistoty. Pokud má Sam překrvené ouško,tak Míšovi vždy zabraly kapky octobacit a většinou se vyhnul píchání. A přímo na tvůj dotaz,já bych tedy kapala a do ouška nesahala a nedráždila už tak ho to musí bolet.

mkr
8. led 2011

@samik2008 já bych jen vykapala, jinak u malé klasické tyčinky nepoužívám jen ty dětské a to jen jemně vytřu 🙂