Pokládání miminek na rehabilitační balón. Jak?

kar.la
20. zář 2007

Tak holky, už sice zakládám 3. diskuzi s dotazem, jsem asi neschopná, ale vy vždy poradíte 😅
Adélka je trošičku líná na pasení koníků. Když se snaží, tak to jde, ale myslím, že se jí spíš nechce.
Hodně z vás psalo, že cvičili na gymnastickém míči. Je mi jasné - položit látkovou plenu, pevně držet a mírně pohybovat dopředu, dozadu.
Ale jak ji tam mám položit???
Já fakt nevím 😅 Na bříško ji dávám tak, že ji překulím ze zad případně na sebe tak, že si ji "připlácnu" a lehnu si s ní. Ale s tím míčem nějak nemám odvahu 😖

kacka79
20. zář 2007

Ahojky, koukám že máme stejně staré mimi..my cvičíma na balonu kazdý den a děláme to takhle: plenku na balon nedavám, to nám potom klouzalo - když uklízím, tak ho celej otřu a neřešim to. Na balon ho pokládám z polohy "na tygříka" - to je ta jak ti leží na předloktí a nebo ho prostě bafnu - on má přes 7 kg, tak je s ním dobrá manipulace... - a položím ho na balon. Srovnám mu ručičky jako při pasení a mírně se nakláníme do prava a do leva a pak dopředu a dozadu. Moc se mu to líbí, bydrží cca 5 min. Od té doby co cvičíme, pase jako o život!!!!

musko
20. zář 2007

Daj malú na balón na bruško, ale musíš dávať pozor, kde a ako ju fixuješ - držíš. Ak ju budeš držať klasicky v páse, tak je to nanič, lebo ostane pasívna. Dieťatko sa drží v obl. kyčlí, vtedy musí začať stimulovať svaly na chrbátiku. Ak by si mala nejaké dotazy, tak piš do IP - rada poradím, ako budem vedieť 😉

kar.la
autor
20. zář 2007

Super, holky. Taky jsem uvažovala to zkusit z tygříka. Snad to ůjde. Ale raději dnes počkáme na taťku ať poprvé jistí 😀
A taky díky za tip, jak ji držet. Jak ji znám, jistila bych za žebra a asi se divila, že nic nedělá 😅

syrael
20. zář 2007

musko, taky balonujem a nerozumim tomu drzeni za kycle - to ti bobisek nepada?

lenik99
21. zář 2007

ahoj holky, přidám taky svoji zkušenost, pasení byla naše noční můra. Náš malej vyloženě nenáviděl pasení koníků, jak jsem ho začala převalovat ze zad na bříško spustil křik, ležel jak pecka a ječel. Zkusila jsem ho pár dnů nosit na tygříka to se mu líbilo, měl přehled a všechno si mohl prohlížet z jiný perspektivy a pak jsem ho začala dávat balon, byl tak překvapenej, že vůbec nebrečel. No a od tý doby pase jak divej já si lehnu naproti němu a paseme oba, normálně se u toho naplno směje, pusinku má dokořán a vejská, když to viděl manžel, myslel že nám kluka někdo vyměnil 😀

mikca
21. zář 2007

nám na rahábce říkali, že když je mimčo na balonu, tak opřít loket o jeho zadečak a tou rukou kopírovat páteř a korigovat s ní zaklonění hlavičky, nesmí jí zaklánět moc dozadu... druhá ruka je jistí hrudníček pak s ním můžete kroužit všude možně a při tom ho držíte, za ty kyčle se mi to nezdá, když houpete do stran může vám zbuchnou, kort takle malinké...

marketa317
21. zář 2007

😎 Ahoj,balon je fakt supr já mám 7 týdenního kluka a on furt spí a jí takže pasení byl problém protože zvedl hlavu podival se na stranua hned spal ale na balonu je živej dávám ho tam tak že hlavu má uplně nahoře a tělo jako spíš dolu opřené o mě-.trochu se bojím ho brát do ruky ale i tak to zvládáme a Márovi se to moc líbí 😀

kar.la
autor
21. zář 2007

Tak jsme to dneska poprvé prubli. No, Adélka si vesele sála ručku a nic moc pasení se nekonalo 😀 Ale zvládla jsem ji tam dát (horší to bylo nahoru) a to houpání se ji líbilo 🙂 Tak budeme zkoušet a uvidíme, jestli budeme pást i na balonu 😕

lendy1
21. zář 2007

Kar.la,

dmeska jsem si půjčila v knihovně super knížku Hry, zábava a cvičení s miminkem. My máme potíže s pasením koníčků a v té knížce je spousta rad, jak např. podněcovat miminko k pasení koníčků, jak je stimulovat, aby uchopovali hračky a dosahovali na ně, aby se přetáčeli...Vše je skvěle popsané a vyfotografované. Je tam i cvičení na balónu. Zítra si to celou knížku nafotím, protože je to fakt super-jsem z toho úplně nadčená, protože tam jsou rady, které mi ani rehabilitační sestra neřekla. Tak když budeš chtít, můžu ti poslat ty stránky na pasení koníčků s balónem a tak...

kar.la
autor
21. zář 2007

Jé, lendy, to bys byla moc hodná. Já trošku plaším, protože musíme docházet na neurologii (byli jsme ve 3 týdnech a půjdem v říjnu) a bojím se, že doktorka bude brblat... Můžu ti poslat přes IP e-mail?

daisynka
22. zář 2007

Ahoj Lendy, my máme ten samý problém, malý tedy už pase, ale od 6měs. máme cvičit na balónku, rehábka nám k tomu vůbec nic neřekla, myslíš, že by bylo možné poslat nějaké stránky na cvičení s balónem?

izy
22. zář 2007

ahoj. prosim prosim taky o stranky🙂 zkousela jsem to a moc se nam to libi.

lendy1
22. zář 2007

Holky, mrkněte ke mě do alba, ale není to moc k přečtění, tak kdyby jste chtěli, můžu to poslat na e-mail, to je lepší. Není tam zatím vše, jen pár cvičení do 4.měsíců...

snupik
15. lis 2007

jééé...holky a jaký používáte ten balon?Kde se sežene...poraďte prosím

m.ajka
15. lis 2007

To je řeč o tom balonu jak se na něm skáče u porodu? To jsem netušila že se i takto dá využít, to ho asi znovu nafouknu a to jsem ho už nikdy nechtěla vidět 😀

malovani
15. lis 2007

Holky, je to normální ten velkej balón, klasika, myslím, že ho mají ve všech hyper, super, mega... marketech. My taky cvičíme, položím na bříško na balón, bez plínky, aby nám to neklouzalo, podle rady doktorky chytnu za zadek a koulím dopředu, dozadu, doprava, doleva... malé se to moc líbí.

xsipm04
15. lis 2007

Holky, jen tak pro upozornění, dneska jsme to rozebíraly na jedné přednášce, ty balóny na houpání jsou dělané z PVC, takže by je mimča neměla olizovat. Tak je lepší pod mimčo dávat plínku ale je fakt, že to pak trošku klouže ☹

pucik
16. lis 2007

ahojky, já jsem začala malýho nosit na bříšku, chytim h o pod ručičkama a pak pod zadečkem a normálně ho nesu a strašně moc začal držet a zvedat hlavičku. Ne že by jí předtím nezvedal, ale o hodně swe to zlepšílo, teď by jí strkal nejradšia ž ke stropu, zkus to, třeba to bude mít úspěch 😉 🙂

m.c.
17. lis 2007

ahoj, jsem rádfa že nejsem sama, komu dítě na břiše řve a nechce pást koníčky. S balonem to určitě zkusíém, díky moc za tip.

nikolletta87
30. led 2013

@m.c. Malá od porodnice zbožňovala polohu na bříšku nebo na tygříka. Krásně zvedala a držela hlavu. Od dvou měsíců jako když utne. Řve, vzteká se a ryje nosíkem v podložce. Také je sledována na neurologii a tam se paní doktorce nelíbilo, že strká ručičky dozadu (podél těla) místo, aby se o ně opřela. Když má náladu, tak pase krásně, ale jen chvilku, pak se zase začne vztekat.

pampalin
9. črc 2015

Ahojky maminy!
Prosím, cvičily jste některá s miminkem cvik na míči, kdy ho nedržíte za pánev, ale za skrčenou nožku
a ručku na protější straně? S mimčem by se mělo pohupovat nebo pomalu kroužit a mělo by se začít opírat o tu ručku, kterou nemá skrčenou a zvedat hlavičku. Nějak nám to nejde, přitom na rhc to udělala ukázkově.
Díky.