Praní dětského oblečení, na kolik stupňů?

monikaprudicova
26. dub 2017

Dobrý den. Chtěla bych Vás požádat o radu...🙂 V červnu očekáváme příchod naší princezny a chtěla bych už začít prát nějaké věcičky, ale vůbec netuším na kolik stupňů atd...🙂 Mám koupený Persil Sensitive, ale nevím, zda roztřídit na barvy a dál prát všechny věci jen na 40 stupňů a pleny na 60 nebo se řídit cedulkami na jednotlivém oblečení?
Moc děkuju za rady...🙂

vila_z_lesa
26. dub 2017

Oblečení jsem prala na 40 a pleny na 95, jo a nějaký věci byly jen na 30, tak ty jsem na vic neprala

riakuk
26. dub 2017

Oblečení poblinkané (mlékem) nebo lehce ušpiněné jsem prala na 30°. Ostatní na 40°, pleny na víc - max 60°. Pokud jsem měla pocit, že něco vyprat půjde "horko-těžko", namáčela jsem do vody s Lanzou (kostka mýdla, ne prášek). Cedulkami se řiďte jen kvůli max. teplotě. Třeba většina fleecového oblečení se pere jen na 30° 🙂 Chvíli jsem také používala na miminka různé sensitive prášky a neužívala aviváž, ale pak jsem se vrátila k původnímu praní. Záleží, jak bude mimčo reagovat 😉

monikaprudicova
autor
26. dub 2017

Moc vám děkuju za vaše názory a rady...🙂 oblečení už jsem roztřídila podle barev na kupičky a pustím se do praní...🙂

rousse
26. dub 2017

@monikaprudicova do června ještě času dost, ale i tak - potom doporučuju pořídit klasické jádrové mýdlo s jelenem - naší malé hodně protékaly plenky (často měla hovíša až za krkem - fakt kentus) a nic jiného mi to tehdy nevypralo.....od té doby ho mám pořád doma, vůbecnepoužívám nějaké vanishe a tyhle humáče - flek namočit, namydlit, nechat namočené a pak vyprat a je fuč. Už mám vyzkoušené, že vypere i borůvky, čokoládu a jiné "držáky".

monikaprudicova
autor
26. dub 2017

děkuju za radu,myslím, že se to bude určitě hodit...🙂 já koupila žlučové mýdlo, ale zatím jsem ho ještě nezkusila, tak uvidíme...🙂 jinak myslím, že jelenem nic nezkazím a doma ho mít můžu...🙂 děkuju...🙂

andysek2512
26. dub 2017

@monikaprudicova prala a peru vše oblečení na 40, pleny na 60 nebo 95🙂 prášek jsem používala lovelu ale jen asi 3m a pak používala normál klasicky prášek🙂 a z dm jsem měla žlučové mýdlo tekuté a na nějaké skvrny používala to 🙂

terezapetrova
26. dub 2017

@monikaprudicova za sebe rozhodne doporučuju tekutého jelena ne pevneho 🙂 slozeni stejne ale s tekutym se vyrazne lepe a rychleji pracuje 🙂

monikaprudicova
autor
27. dub 2017

Ještě bych se ráda zeptala na jednu věc...🙂 asi to bude blbý dotaz, ale zajímalo by mě, jak třídíte prádlo před praním? 🙂 jestli jenom bílé, tmavé a barevné nebo jestli ještě třídíte to barevné na jednotlivé barvy? Já mám hodně červené a růžové barvy, tak to jsem vyprala zvlášť, ale nevím, jestli můžu dát k sobě třeba modrou se žlutou, zelenou atd... A co se týká sušení prádla v sušičce, sušíte všechno oblečení nebo třídíte také podle toho, které se může sušit a které ne? 🙂
Děkuji za vaše odpovědi...🙂

andysek2512
27. dub 2017

@monikaprudicova já třeba vše nesusim. Teda malého věci tak 3/4 věci ano jinak ne🙂 ale má teta ta suší naprosto vše krom podprsenek😀 ale jinak veškeré prádlo😉
Jinak Peru tmavě, bílé a barevne.... Občas červené, růžové když se mi toho sejde více dávám zvlášť 🙂 ale jinak spíš dohromady s barevným 🙂 žluté věci dávám k bílému - světlému prádlu 🙂 ale jak co 🙂

evavac
27. dub 2017

Já jsem až do teď (4 měsíce) všechno světlé (bez potisku, který by se mohl odloupnout, a nepletené) prala společně s plenama na 90 ;) Prokaděné fleky tak z oblečení i plen zmizely. Nepoužívala jsem žádná mýdla a čističe, jen jsem smyla tryskou sprchy stolici a nechala vlhké na kupě i pár dnů, než se mi toho sešlo víc. Prala jsem taky v Persilu sensitiv a místo aviváže dávala ocet.

monikaprudicova
autor
28. dub 2017

Co se tyka suseni obleceni pro nas "dospelaky", tak taky teda susim temer vse, ale ted me slo spis o suseni pradla pro malou...🙂 slysela jsem, ze kdyz se bude obleceni susit v susicce, tak uz se pak nemusi zehlit, ale nevim teda, jestli susit vse nebo spis koukat, co se susit muze a co ne...🙂

martinanollova
28. dub 2017

Ja koupila hodne veci na bazarku tak jsem vse prohnala na 60 radeji a peru v sensitivu a malicko avivaze. Pleny a zavinky jsem napoprve naskrobila a pak prala na 60. Dale pak dle etikety. Ted uz pleny zehlim jen napul a oblecky taky jen z jedne strany. Maly ma 9m

pet359
28. dub 2017

Holky, kdyz davate ocet misto avivaze, v jake fazi ho pridavate?

jaroslavasv
28. dub 2017

Ja susim v susicce vse a nezehlim, pozor si davam maximalne na nejake lepsi obleceni, softshel a flees nedavam do susky. Pradlo je mekke, ale perfektne rovne tedy neni.

jaroslavasv
28. dub 2017

@pet359 ja hned na zacatku prani, leju ho do suplicku predpirky a pak poustim pracku.

jaroslavasv
28. dub 2017

@pet359 asi se neda rict ze ho davam misto avivaze, zmekci to vodu. Pouzivam susicku a do te se nema davat pradlo s avivazi.

pet359
28. dub 2017

@jaroslavasv aha, aha....dekuji 🙂

deviian
28. dub 2017

Ocet se dává na začátku prani do prihradky na aviváž...ja si dělám domácí praci prasek z kokosoveho mýdla, praci sody a perkarbonatu a pere krasne 👌🏻 ..

pet359
28. dub 2017

@deviian klobouk dolu...me by se nechtelo neco vyrabet 😅

deviian
28. dub 2017

@pet359 jedine co je potreba udelat je nastrouhat mydlo na struhadle..a vsechno smíchat 🙂..a pak se davkuje jak prasek..je bez škodlivých latek 🙂 ideal pro deti..

pet359
28. dub 2017

@deviian a to se nemuze nijak zkazit nebo tak? 🙂

deviian
28. dub 2017

@pet359 je to sucha smes nema se tam co zkazit... 🙂

luj89
28. dub 2017

@monikaprudicova ahoj, taky cekam mimco v cervnu a vzdy nez dam obleceni do komody, nejdriv ho vyperu. Nejak se mi prici to tam davat nevyprane. Pak mam v plan to znovu vyprat pred porodem 🙂. Snazim se ridit etiketami, takze 40 nebo 60 stupnu. Na 90 stupnu neperu nic, prijde mi to zbytecne. U tech plen dej pozor na material, vetsina se taky pere max na 60. Mozna jen bavlnene ctverce snesou vyssi teplot. Co se tyka prasku, pouzivam tekuty Denkmit z DM a pozdeji mozna prejdu na Yellow and Blue. Tridim na svetle a tmavsi.

pet359
28. dub 2017

@deviian jsem si právě nikdy nebyla jistá tím nastrouhaným mýdlem😅 děkuji za odpovědi....vyzkouším....🙂