Prdíky se zhoršují, čím by to mohlo být?

kikuskaamikuska
26. črc 2017

Ahojky maminky prosim o radu. Mame doma 3 mesicniho chlapecka ktery trpi na prdiky ale opravdu dost a jeste ke vsemu dost place i kdyz prdicky treba nema. Krasne nam roste, nekdy az moc. Je plne kojeny masirujeme brisko, cvicime s nozickama kapali sme espumisan nepomohl, biogaya taky nic babycalm taky nic, nahrivame brisko, ale nic nepomaha. Cely den skoro jen chovam nosim utesuji sem uz vycerpana a navic se nas bobik uz docela pronese 6,5 kg. Jde mi hlavne o to, ze kazdy rika ze kolem toho 3mesice to bude lepsi ale nam se to porad zhorsuje. Kazdy mesic ho to trapi snad o neco vic. A navic nam ted zacal dost ublinkavat. Nevite nekdo cim by to mohlo byt? Jim kvalitne casto a ne nic nadymaveho. Piju kojici caje.

eithelwing
28. črc 2017

Já bych byla trochu opatrná s vysazováním potravin. Když tak požádejte pediatra o kontrolu bříška. Nám teď také napsal žádanku na ultrazvuk bříška s tím, že někdy koliky mohou přetrvávat až do 3.-4. měsíce, ale pro klid jeho i náš, ať se na to podívá odborník.
Jako první bych kdyžtak vysadila jen obyč mléko, které je z mléčných výrobků nejhůře stravitelné.

kikuskaamikuska
autor
29. črc 2017

@lucka662006 no ale co jist - pit aby nam kakal kazdy den. Nam ted nepomohla ani rourka. Jen si jednou prcnul a tod vse.

pajula123
29. črc 2017

@kikuskaamikuska plne kojene mimco nemusi kakat kazdy den-mm je tak lehce stravitelne, ze nema co kakat. V poradku je to i jednou za deset dni, syn jednou nekakal 12 dni dokonce.

lansi83
29. črc 2017

Ahojky, taky přidám svůj kousek do mlýna. Syn trpěl na koliky od 2 týdne do 9 měsíců!! Takže těm 3 měsícům moc nevěř. Byl plně na UM, dostal speciální určené dětem alergickým na bílkovinu kravského mléka( Nutrilon Alergy Care), dále jsem zkoušela Espumisan, SAB simplex, Babycaln, masáž Pupikem, nožky nahoru, homeopatika, probiotika, fenikl a pomohl nám až čas. Trávicí soustava musí tzv. uzrat. Brecel ve dne, v noci, nejraději mel zavinovacku, tak to vyzkousejte. Hodně utáhnout. Je to strašné, vím o čem mluvím, znám to. Navíc jsem na to byla sama, jsem svobodná maminka. Kakat by měl podle mě častěji než 1x za několik dní. Zkuste probiotika od zn. Swiss, laktobacilky pro děti od 0-36 měsíců. Jednu tobolku vysipat do mléka. Jinak se obrnte trpělivostí, zapojte při chování mimi celou rodinu, ať se z toho nesesypete. Hodně štěstí a sily. 🙂

pajula123
29. črc 2017

@kikuskaamikuska tady pisou dokonce az mesic ze nemusi kakat:

https://www.mamila.sk/clanky-o-dojceni/caste-ot...

kikuskaamikuska
autor
29. črc 2017

@eithelwing mlecne vyrobky prave nejim sama na ne mam alergii. Doktorka nam porad kontroluje brisko a vzdycky jen rekne musite vydrzet🙂

kikuskaamikuska
autor
29. črc 2017

@lansi83 no tak to klobou dolu ja nemit doma manzela tak se asi zblaznim. Ale pokud to bude do 9 m tak to se zblaznime asi oba 😀

kikuskaamikuska
autor
29. črc 2017

@pajula123 no ale mesic to uz si nedovedu predstavit ale je pravda ze hodne cura,pribira dobre tak si myslim ze nestrada.

dokument
29. črc 2017

kamaradcin chlapecek taky mel koliky az do roka snad... pry je hodne zaplynovany jim rekli u doktora. Byli s nim i na nejakem specialnim vysetreni. Pry to mel po tatinkovi, meli to v rodine. Nerihal a nekakal dlouho a proste nemel kudy ty plyny dostat ven, takze trpel.

dokument
29. črc 2017

@kikuskaamikuska hodne ji pije a cura o sto sest a taky je to velky jedlik, je to takovy macicek... ale proste zazivaci problemy ma. Ted ma 2,5 a uz je to v pohode.

kanibalkaaaaa
29. črc 2017

Vysadit vigantol a nasadit jiny vitamín D

janinak85
29. črc 2017

Nám se osvědčilo dávat prcka(2,5měsíce) kakat jako se dávají větší dětičky někde venku ke stromečku(doma samozřejmě nad umyvadlo).Už poznáme,kdy se začne"kroutit na kakání" a jdeme na to.Většinou jde všechno okamžitě ven a pak je malej moc spokojený🙂 Prakticky neznáme dlouhé zoufalé pláče.Sotva začne trochu nespokojeně mrčet, tak chce buď papat nebo kakat nebo spát. Ještě než se malý narodil,tak jsem si kdesi na netu přečetla tu památnou větu: "Zkuste se sami v plíně v riflích vleže na zádech vykadit". Miminka to zkrátka umí jako dospělí, jen jim k tomu dát příležitost.My s tím máme jen skvělou zkušenost a můžeme jen doporučit.

bamishop
29. črc 2017

strasne moz zalezi na pricine:
1) slabe brisni svaly - to mel ted syn, na prdiky trpel pul roku, vyrazne se to zlepsilo az podavanim prkrmu od 4. mesice, stacilo par lzicek zeleniny, aby mel jinou strukturu stolice, jinak nic nezabralo, tejpy sem nezvladla zorganizovat a posileni chvilku trva, chodili jsme na fyzioterapii, stacilo cvicit jeden cvik a do pul roka se brisko dalo do poradku
2) prilis mnoho veci proti nadymani nadyma - cili opatrne s fenyklem, kojicim cajem. babycalmem a podobne. Vse z toho proti nadymani muze pomoct, ale pokud vy pijete kojici caj, k tomu dite dostava v nejake podobe treba fenykl, tak to bude mit opacny ucinek
3) potravinova intolerance - ale to by i hur pribiral nebo mel kozni projevy
4) malo si odbrkne - na to je dobry espumisan a podobne s touto ucinou latkou
5) z vlastniho nadymani - tvorby plynu v brisku, tam kratkodobe pomaha napriklad babycalm, dlouhodobe probiotika, ale tem to muze trvat klidne mesic nez zaberou a za mesic muze byt vpohode uz i bez nich
6) prekacka, dcerka mela vyrustky a proste to mela do operace obtiznejci s prdama i vylucovanim

Do kazdodenni stolice bych ho nenutila, jestli je kojeny, tak to neni zacpa, naopak by touhle dobou mel kadit cca jednou tydne, pokud mu brisko funguje vporadku

kikuskaamikuska
autor
29. črc 2017

@bamishop jj kaka jednou tydne a pribira dost nekdy i 450g za tyden ale tlusty neni ale mohutny a velky ja mam 178cm a manzel ten ma 190 cm takze to bude asi obrik. No tak ten mesic jeste vydrzime a pak se uvidi co bude az zacnem zavadet prikrmy. Ale chce to asi opravdu cas. Spis me zarazilo to zhorseni kdyz mu padly ty 3mesice. Ale asi opravdu trimesicni kolika graduje ve 3mesici. Kazdopadne na kontrole se zminim opet doktorce a uvidime. Dekuji moc vsem za rady.

bamishop
29. črc 2017

@kikuskaamikuska syn nechtel byt moc na brisku, jak ho bolelo, detska to nepoznala, az na te fyzioterapii, maly nebyl vylozene poadu, ale na brisku vriskal skoro hned jak sem ho tam dala, to dcery nedelaly, tak se mi to nelibilo, pak uz na tu polohu mel uplne averzi. Drzim palce, jinak maly byl kojeny, prikrmy sem byla zvykla davat az v pul roce, ale jemu to fakt pomohlu uz v tech 4 mesicich, ale ne mrkev, ta stavi, spis dyni a podobne

eithelwing
29. črc 2017

@kikuskaamikuska Jo, to taky slyším ze všech stran: "vydržet". Ale kdo to má vydržet, že? Každá máma chce pro své dítě toto nejlepší, a tak občas zkouším už naprosté voloviny. :D A teď ještě dcera začala zlobit u prsa.
No, dnes přijela kamarádka, její synek už je starší a taky se dost natrápili, ale s příkrmy se to už lepší (klukovi je 6 měsíců). A já se tak nějak hodila do pohody a den byl hned lepší. Dcerka u prsa klidná, občas nějaký prdík a pláč, ale nic tragického. Ty koliky jsou asi opravdu hodně ovlivnitelné psychikou matky a celé rodiny, dost se mi to potvrzuje.

A souhlasím s tím kakáním. V leže na zádech to dceři taky nikdy moc nejde. Bezplenkovou nejedu, ale stačí ji dát do autosedačky, pochovat ve vyvýšeném klubíčku, pomoci pokrčením nožiček apod. a hned to jede lépe. 🙂