Při nošení v Babybjörn má trochu vykřivenou hlavičku

lina2015
1. pro 2015

Holky, mám dotaz na vás, co máte doma nosičku Babybjörn.. mám doma měsíční dítě, které se nesmírně rádo nosí.
Šátek nechci a nebudu používat, mám nosičku BB s opěrkou na hlavičku pro novorozence. Malé se v ní moc líbí a vždycky mi v ní hned usne, jen jsem koukala na její hlavičku při nošení a nejsem si jistá, jestli nevadí, že ji má (když usne) trochu vykřivenou,... někdy si taky podkládá hlavičku ručkou...neptala jste se některá někoho, jestli je to ok ??
Prosím jen odpovědi na téma, nechci rozdmýchávat hádky na téma šátkování apod. Moc díky L

atinkaa
1. pro 2015

my sme mali Baby bjorn a za mna to zavisi najma od toho ci mas lepsieho bjorna kde je opierka prave o hlavku krasne vyriesena a nemaju ju ani ergo nositka taku fajnu- standardne maju vsetky stvorcek na druky 🙄 ...ale ak mas Basic ten najlacnejsi bjorn tak tam nie je a podla mna to problem je najma ak to nie je na chvilkove poponasanie ale na dlhsie nosenie.
teda by som asi riesila tak ako to citis....ak zaspinka snazit sa ulozit do kolisky, postielky a vyuzit len na uspavanie babatienka 😉 🙂

lina2015
autor
1. pro 2015

Je to Babybjörn Miracle s podporou hlavičky - píšou na www "podpora hlavičky poskytuje oporu hlavičky i krku, vhodná pro využití pro novorozence a děti, které ještě hlavičku pevně nedrží"

lina2015
autor
1. pro 2015
kajalka
1. pro 2015

@lina2015 To, že je hlavička vychýlena je ten nejmenší problém. Hůř je na tom křehka chrupavcita páteř..

lina2015
autor
1. pro 2015

@kajalka ..i jen na příležitostné nošení ?? nepřehání se to moc? přes den mi dítě samozřejmě leží na zádech, když potřebuju v bytě své ruce, nastupuje nosička. Nevím no, jestli to není přeháňka

atinkaa
1. pro 2015

@lina2015 my sme mali synergy a prislo mi, ze to hlavku drzi krasne, toto je tiez novsi typ bjorna, tak by to malo fungovat ale ak mas pochybnosti tak skus to co vidim casto tu v Nemecku, spiace ditko prenasaju hned do kociara - doma postele, kolisky...teda uspat v nositku a dalej nechat spinkat v kociariku. Mozno by to bolo riesenie, najma ak mas pochybnosti, ci je vsetko ok.

kajalka
1. pro 2015

@lina2015 Opravdu není, lidské tělo si prohřešky kumuluje a zvlášť to dětské, nemá vyvinuté kompenzační mechanismy. To je jako by sis dala každý den větrník, taky to nebude hned vidět, ale za nějaký čas budeš jak koule.

andelka
1. pro 2015

Asi tak no. Opěrka hlavičky je jedna věc (moje mimčo mělo obvykle hlavu položenou na mé hrudi, když uslo, záklonu bránil okraj nosítka), ale tvar opory nožiček druhá. Dívala jsem se na více fotek tohoto nosítka, a je úplně nevhodné, úzká část mezi nožkama, špatně podpírá páteř,kyčle, dítě tam visí. Je to visítko, ne nosítko, u malého miminka naprosto špatně.Doporučuju přečíst něco o správném nošení, než člověk pořídí věc,která navíc není úplně levná.

malatralala
4. pro 2015

http://www.nositko.cz/nositko-cz/eshop/9-1-BECO... co zkusit tohle nositko? Nebo manducu, kibi. Tohle není nositko, ale visitko. Zkuste si obkročmo sednout na tyč, a vydržet co nejdéle. Asi tak je vašemu dítěti a horzhodne to pro něj bude mít následky, pokud v tomhle budete nosit dál.

lina2015
autor
4. pro 2015

Za 3700 ??? to je úlet

lina2015
autor
4. pro 2015

Manduca je od 3měsíců a KIBI pokud vím, není dlouhodobě skladem.

maqggienka
4. pro 2015

Kibi bývá teď na hodně stránkách skladem, i když ne dlouho. Nebo na bazarkach koupíte také. Většinou nosene jen chvíli. A Manduca se dá koupit s novorozeneckou vlozkou 🙂
@lina2015

lamia
4. pro 2015

Vybrala bych si kdyz uz tak ergonomické nositko,tohle vážně není vhodné a už vůbec mi nepřipadá OK pro malinkeho kojence. Vychýlena hlava při noseni je jen důsledek nevhodné opory.

rychetkami
4. pro 2015

tři roky zpátky jsem nosítka rozebírala s fyzioterapeutem - syn mě vojtovku, BB nedoporučuju, lepší jsou ergonomická nosítka jak pro rodiče, tak pro nošené miminko, jako je manduca(dítě má širší posed, nohy doširoka kolem boků maminky). Prosím, neber to jako rýpání, jen chci odpovědět na tvou otázku, zda je ta vychýlená hlavička malé ok ...já se domnívám, že ne.
Manduca se dá koupit použitá za rozumnou cenu, my jsme v ní nosili moc rádi.

kija
4. pro 2015

@lina2015 Já bych to nepodceňovala, i tu hlavičku a hlavně tu páteř, jak tu holky píší. Nosítek je spousta, skoro bych pouvažovala, jestli ho nevyměnit za ergonomické. A s tím, jestli se to nepřehání... takhle, já bych se bála. Když si vezmeš, že taková Vojtovka se taky cvičí max. pár minut denně a co všechno to dokáže nastartovat v tom pozitivním slova smyslu, tak bych se bála, aby pár minut špatného nošení nenastartovalo něco v tom negativním. Uvidíš, popřemýšlej.

malatralala
4. pro 2015

Lino, pokud vám přijde normální šetřit má zdravý sveho dítěte, tak vám k tomu asi nemám co rict. Nositko nemusíte kupovat nové, jsou i bazary,nebo na fb skupina nosime deti, holky vám tam poradi a určitě vyberete něco ne "tolik" drahého. Ale je to vaše věc, pokud chcete dítěti ublížit, noste si dal v tomhle smejdu.

andelka
4. pro 2015

@lina2015 manduca jde koupit z druhé ruky,taky jsem prodávala,ve velmi dobrém stavu. Mimco jsem v ní nosila od 5 týdnů.