Priessnitzův obklad, jak často ho dávat?

petule12
14. čer 2013

Prosím o radu. Mám dělat dcerce Priessnitzův obklad. Jak na to vím - mokrý kapesník, igelit, suchá plena apod. Délka 20 minut. Ale jak často jí ho dávat a jaké dělat intervaly? Máte někdo zkušenosti? Děkuji 🙂

hojda
14. čer 2013

Nevím jestli délka 20 minut, četla jsem max 2 hodiny, ale minimum ne, nevím jestli se to za těch 20 minut stihne prohřát.

akashka
14. čer 2013

Já si myslím že 20 minut je málo, když jsem so ho sama nedávno dělala na anginu tak jsem našla na netu, že 3 hodiny obklad pak 2 hodiny klid a pak znovu, no a zabralo to dobře...

petule12
autor
14. čer 2013

@hojda
@akashka - no mě dr. říkala 20 min. Třeba je to u dětí jinak a mají to takhle méně. 😨

lucyhavirov
14. čer 2013

Já ho měla 3h na krku pak pauzu 3h a pak zase a tak cely den a na druhý den večer už jsem měla klid a mohla konečně polknout.Měla jsem napuchlý krvavý krk a lečila jsem se po domácku.

petule12
autor
14. čer 2013

UPŘESNĚNÍ - JE TO PRO 3 LETÉ DÍTĚ 😉

medvide1
14. čer 2013

mě dr radila 30 min max take mame 3 leté...a klidně co 2-3 hod

nellisek
14. čer 2013

tak já ho dávala dceři 4roky tak na 2,5h. krásně se to prohřálo a jakoby zapařilo a výsledek perfektní. Za to já když jsme byli loni na dovolené v itálii, chytla mě angína že jsem nemohla ani polknout, tak sem si ho udělala před spaním stím že ho v noci sundám. Prospala jsem stím celou noc, a ráno krk super. šla jsem i na snídani. Takhle jsem to udělala ještě 3x a bylo po angíně. Já ani nevěděla že se může třeba jen 3h. Tak nevím, a asi neporadím. ale u malé vždy sáhnu pod šátek jestli to je už teplé a to je vždy tak po těch 2h.

petule12
autor
14. čer 2013

@medvide1
@nellisek - díky moc