Přijede nemocná návštěva, dceři je 20 m. Co byste dělaly?

iv123
27. bře 2013

Dcera má 20 měsíců. Tento týden k nám má přijet návštěva (plánovaná už asi měsíc) z jiného konce republiky (kamarádka). Ta je však nachlazená - rýmu už nemá, ale kašle. Co byste dělaly, zrušily to?

spagatice
27. bře 2013

Jestli nekašle nějak hodně, tak bych to nerušila 😉

mafeska
27. bře 2013

No já k Alence pustila skorotchýni s kašlem a malá už je nemocná. Kašle a má rýmu. Předtím byla úplně zdravá. TAkže ač je to plánováno měsíc dopředu, pokusila bych se to ještě odložit, třeba o týden.

mamina
27. bře 2013

Iv,nepřeháníš to trošku? Nechci Tě urazit,ale všechno chce zdravej selskej rozum.Až malá bude chodit do školky,tak bude POŘÁD nemocná,pokud nebude získávat imunitu.A pak se Ti to hodit bude ještě míň-kvůli práci a tak...
Prostě malou začni trošku otužovat,koupej ve vlažný vodě,choď na procházky v každým počasí,nenavlíkej moc vrstev oblečení,ať se nepotí.A nebraň jí ve styku s nemocným.Pokud kamarádka má jen trochu kašel a nemá otevřenou tuberu,myslím,že to dcerce neublíží... (Co bych třeba měla říkat já,když mi někdo lehne?Máme šest dětí a jen dva pokojíčky.. A školáci mi nadávaj,že všichni ve škole jsou marod a jen oni jak pitomci choděj furt! 😀 Třeba kluk byl nemocnej poprvé asi po šesti letech..) Je to o tom otužování.
Kamarádku pozvi a hezky si to užijte. 🙂

ange_de_la_morte
27. bře 2013

naprosto souhlasím s @mamina - nemůžeš dítě chránit dokonce žiwota před wšema nemocema swěta 🙂 20 měsíců už není žádně malinké křehoučké miminko , my máme 2 měsíčního chlapečka a taky to nějak přehnaně neřeším - protilátky musí mít z mojeho mlíčka tak manžela přece newystěhuju na ulici když je nemocný 🙂 ... jinak promiň za ,,w,, nefunguje mi jednoduché

dana3262
27. bře 2013

@mamina
@ange_de_la_morte do školky třeba chodit nebude.. a neni to důvod ohrožovat batole. Kamarádka může mít třeba zápal plic.

@iv123 zeptala bych se kamarádky, jak se cítí a jestli si mysli, ze je vhodné, aby prijela, ze nechcete samozřejmě onemocnet. Pak uz bych to nechala na ni. Nam třeba po nemoci trvá než se dokaslem a uz zdaleka nejsme nakazlivi. A nemyslím si, ze přehánis. Proc by mela byt dcerka i ty kvůli návštěvě pak tyden nebo déle zavřená doma a mít problémy, byt omezena, necitit se dobre..naprosto te chápu.

anina32
27. bře 2013

@iv123 píšeš o nachlazení, rýma už není, jen kašel, čili žádný zápal plic ani angína, já si taky myslím že dítě nemuže žít úplně ve skleníku a čím víc desinfekce, tím víc nemocí, takže kamarádku normálně pozvi.
@dana3262 možná nepůjde do školky, ale určitě půjde do školy a pak by to bylo ještě horší.

mamina
27. bře 2013

Dani,kdyby měla zápal plic,tak jí bude tak zle,že ani nedokáže vylézt z postele.Natož aby jezdila přes celou republiku. 😀
Ale naprosto souhlasím s tím,že rozhodnout by se měli podle zdravotního stavu kamarádky.
Podle mého se nic nemá přehánět. A to ani ochrana. Protože by nezískaly imunitu,nic by se nenaučily,nedokázaly by se osamostatnit,sami rozhodovat,nikdy by z nich nevyrostly kvalitní dospěláci.-Pro tohle všechno potřebují děti určitou volnost,určité odpoutání od matky,malilinké riziko onemocnění nebo třeba pádu a odřeného kolínka..(A to své děti opravdu miluju!) 😉

mm_mm
27. bře 2013

Zrušila bych návštěvu. Zdraví dítěte je pro mě nade všechno, takže k naší malý nepouštím nikoho, kdo je byť sebemíň nastydlej. Za komplikace mi žádná návštěva nestojí.

jenny.kay
27. bře 2013

Hm, když jsme jeli ke kamarádce na návštěvu, tak mi taky psala, že její dcerka má rýmu a trochu kašle. Na místě pak bylo totálně nemocný usoplený dítě, naše to od ní chytla a skončily jsme v nemocnici. tak at kamarádka vyhodnotí reálně svůj zdravotní stav. Trocha kašle neuškodí, ale jestli se cítí nemocně, tak bych to neriskovala.

dana3262
27. bře 2013

@anina32 naše babicka ted mela jen kasel..byl to zápal plic a mimochodem do týdne v nemocnici odesla, ale samozřejmě to nesrovnavam s kamarádkou @iv123
Nikdo nemluví o skleníku a o dezinfekci, ale proc ma nemocný člověk chodit k někomu na návštěvu?? (Zase to nemyslím přímo konkrétně, třeba kamarádka fakt jen dokaslava, ale to musi posoudit ona). A ze by to bylo ve škole jeste horsi, tak s tim nesouhlasím. Dětský organismus a obranyschopnost zraje a dítě je přirozeně odolnější než ve 20mes. Imunita vyzrava okolo 7 let. Ale to uz jsou obecný kecy kecy..

dana3262
27. bře 2013

@mamina to se neni pravda. Mela jsem ho 2x 🙂 ale to jsem dala jen jako prehnanej příklad..
Asi vím, jak to myslis, ale odrena kolena a volnost neni srovnatelná s tim, ze vystavis dítě cilene riziku onemocnění a ono nemůže odejít nebo se zavřít do jiného pokoje. Ale je fakt, ze nic se nema přehánět.

ilonne
27. bře 2013

@iv123 Když už ti to napsala, tak jí asi opravdu dobře není. Rýmu třeba neřeším a když tak nějak normálně kašlu taky ne. As bych její návštěvu odložila.
@mamina Jak píše @dana3262 vůbec jí nemusí být nijak hrozně zle. Kamarádka jen delší dobu kašlala a bolely ji záda a nakonec jí zjistili zápal plic. A druhé pro změnu černý kašel. Zrovna s kašlem bych si moc nezahrávala.

ange_de_la_morte
27. bře 2013

@dana3262 : podle toho co je napsané se nejspíš nebude jednat o nic wážného, samozdřejmě je to každého wěc, ale můj názor je takowý jak jsem psala

veruska007
28. bře 2013

Malou rýmu a kašel bych neřešila. Vyloženě nemocné návštěvy teda taky ráda nevidím. Ale jinak drobné nachlazení, v tomto počasí... to mi přijde skoro jako "normální stav". My měli chřipku, před 2-3 týdny a doteď já i manžel kašleme 😉

pejtho
28. bře 2013

Já mám dvě holky 20m a 5m a rýmu a kašel neřeším...to bychom opravdu nemohli nikam.
Obě holky od narození nijak nenabaluji, vodu dáváme spíše vlažnější a holky za celou zimu nezakašlaly, i když chodíme mezi děti s rýmou a k nám chodí také nachlazené návštěvy.
Až budou chodit do školky, stejně je neuchráníme, tak ať si alespoň budují nějakou imunitu 🙂
Dávám si teď pozor jenom u té malinké, když máme plánované očkování, tak abychom pár dní předtím opravdu nic nechytla abychom nemuseli očkování odkládat.
Pokud je to kamarádka ještě z druhého konce republiky a na návštěvu se těšíte, tak nevidím důvod, proč návštěvu rušit.
Je fajn, že se kamarádka zmínila, že jsou nechlazení. Nemám moc ráda návštěvy, které přijedou a až po jejich odjezdu se dozvídáme, že byli nemocní (to mě dělá standardně švagrová) Přijedou na návštěvu a když odjedou, tak mi volá, že mi zapomněla říct, že mají děti horečku a vypadá to na anginu...nebo se sejdeme u tchýně a když odjíždíme, tak se švagrová mimochodem zmíní, že děti mají salmonelu...No už mě párkrát takhle vyšplouchla-naštěstí holky nic nechytily Ale alespoň vidíš, že rýma je oproti tomu fakt sranda 🙂

iv123
autor
28. bře 2013

Děkuji za vaše názory. Jsem opatrná, protože kamarádka v lednu měla zánět průdušek.
A dcera bývá často nemocná, rychle něco chytí.

veruska007
28. bře 2013

@iv123 Našim dětem hrozně pomáhá multiimun baby. Dávám ho od podzimu do jara a starší za posledního 2,5 roku měl v zimě jen rýmu, letos poprvé jsme měli chřipku, ale tu teda měli kolem nás všichni ☹. A mladšímu to dávám od doby, co nekojím - loni nebyl nemocný vůbec a letos, jak jsme měli chřipku se 40 horečkama, tak měl jednou večer 37,5 a ani se mu to nerozjelo. Za mne je to učiněný zázrak.

brisalek
30. bře 2013

já bych se jí zeptala na rovinu jak jí opravdu je a že jestli se necítí úplně zdravá, že to necháte bohužel na jindy. Každý soudný člověk pochopí, že nemocné dítě mít nechceš🙂. Určtě to nepřeháníš🙂. Přespříliš hygieny určitě škodí...ale stačí co dítě chytne běžně od někoho , kdo o nemoci ještě neví..nebo v obchodě...proč zvyšovat pravděpodobnost někým kdo je prokazatelně nemocný🙂.

llluckaaa
30. bře 2013

Já bych návštěvu zrušila. Po pravdě - raději někoho s rýmou než toho, kdo kašle.