Přípravek na hubení hmyzu do zástrčky. Neublíží mimi?

ivanky
27. kvě 2008

Ahoj:Potřebuji radu nebo názor!Je vhodný přípravek na hubení hmyzu do zástrčky když máme doma malé mimi!Nějaké spreje o tom ani neuvažuji,ale jak se těch potvor zbavit!mám strach aby to maličké nějak neublížilo!

aponchie
27. kvě 2008

hm a co tak site do oken?

pomidorka
27. kvě 2008

Tak já budu asi jediná,ale nebrat jakékoliv přípravky,vyvolávají alergii a rakoviny, a je jedno,jestli máte malé dítě nebo jste sami

pomidorka
27. kvě 2008

JJ,sítě do oken nejsou nic proti ničemu

lenki33
27. kvě 2008

mna by tiez zaujimal nejaky prirodny prostriedok proti komarom alebo aj kliestom. Doma je to uplne v pohode mame sietky na oknach a uplne to staci, ale ked sme na dovolenke tak sme tiez vzdy pouzivali raid do zastrcky, leb inak sa nedalo vydrzat, ale teraz ideme s mimi a tiez neviem ci je to ok, lebo podla mna su to pekne brutality to co sa dava do tych zastrciek. no skratka vobec neviem potrebujem vyriesit spanie a aj chodenie vecer s malym vzdy je tam kde chodime vela komarov 😒

babalala
27. kvě 2008

Můj stary právě přispěl do diskuze slovy - su to svině a je třeba je ubit!
Ale já se přidávám k Aponchii - v Hornbachu nebo podobných hobbymarketech se dá koupit síť, přistřihnout na míru a k ní je lepící páska - suchý zip, nalepí se na okno a síť přichytí - dá se lehce sundávat a nandávat. Celé to stojí kolem stodvaceti korun, montáž trvá asi tři minuty. 🙂
A na ven i proti klíšťatům:http://www.edenshop.cz/alva/alva-prirodni-repelent-eff...

danullinnka
27. kvě 2008

Ahojky holky,my jsme v létě měli otevřené okno a reid v zástrčce,jak jsem se v noci probrala,tak jsem okno zavřela a reid vytáhla.Jinak staršímu synovi jsme na klíštata koupili nějaký repelent,ale stříkali jsme mu to na oblečení,ne na tělo.Klíště žádné nechytil.

lenki33
27. kvě 2008

babalala a mas ten pripravok aj vyskusany? myslim proti komarom, kliestov az tak moc neriesim, vzdy sa po navrate popozerame a neobliekam si tie iste veci co som mala vonku v lese ani na druhy den. Tym sposobom ze som si obliekla, som uz chytila kliesta 2krat 😠 ale na komare mam pocit ze neplati nic

babalala
27. kvě 2008

Lenki - vyzkoušené nemám, ale už mám objednané a očekávám, pak dám vědět. Tip jsem dostala od Lusinty..
Malý vloni chytil dvě klíšťata asi dva metry od chaty, do lesa ani nevlezl a prý už se to rozlézá i ve městech, v parcích. (Jednou mu to vlezlo do plínky a byl to takový mrňousek, že ho MHD přehlídl a já si ho všimla až při dalším přebalování o dvě hodiny později - takže mám docela nahnáno)

listicka77
27. kvě 2008

Holky, ad sítě: teď zrovna to řešíme. Opravdu ta obyč. síť na sucháč drží? Já slyšela, že moc ne. Ale pevná síť stojí do úzkého křídla panelákového okna přes osm stovek, tak bych možná začala levnějším pokusem...

Babo, proč vyhazovat peníze za takovou "vychytávku", to můžeš rovnou používat ten eukalyputs, ne? Já koupila Antiisekt od Original Atok, ale není pro mimina (obsahuje éteráky nevhodné pro prcky), tak používám v rozprašovači vodu s levandulovým éterákem. Letos už po štěpuli 2 klíšťata lezla, naštstí se nezakousla (zato já už dvě měla).

babalala
27. kvě 2008

Lišti - myslím, že to není vyhazování peněz - jestli koupím 10ml Eukalyptové silice za 60Kč, nebo 100ml tohoto, co můžu dát malému přímo na pokožku, vidím to docela výhodně.. Navíc - neznám přesné složení a koncentraci - prostě vyzkouším a pokud nebude fungovat, příště nekoupím.

Co se týká sítí - zkušenost mám - už je máme třetím rokem, drží perfektně, jsme s něma naprosto spokojeni. Navíc má výhodu - když je špinavá sundám,přeperu v pračce, za hodinu pověsím zpátky.

listicka77
27. kvě 2008

Babo, tak dík za tip, síť zkusíme někde sehnat.

S repelentem dej vědět. Jsem zvědavá.

ria80
27. kvě 2008

Jasně nejlepší sítě.A kousek nosit s sebou a dát do okna i nadovolený.Ale vždycky to nejde.TAky jsem ráda používala to do zásuvky,ale s mamlou už ne,je to nebezpečný,i ty všelijaký vůně do zasuvek.
Repelent je dobrej,když se jde ven,ale na noc asi ne.To vyprchá a není to k ničemu.Mám vyzkoušeno všechno,kdyby tady byl jen jeden komár široko daleko,tak sedne rozhodně na mě. 😠
Já bych asi dala tea tree oil.Smrdí hrozně,ale zabírá.A přímo na tělo.Jsem se s tím párkrát natřela,ale jen tak místama,trošku potřít,stačí pár kapek.A komáři se mi vyhýbali.Dala bych to i na malou,ale předtím zkusit na jednom místě,jestli na to nebude mít reakci.Ale to platí u všeho.Takže doporučuju!

nensy
27. kvě 2008

mi máme sítě do oken a je to dobrý.do zásuvky nepoužíváme 😀 jo ria tak ten je dobrej to by snad odradili všechno 😀

aponchie
28. kvě 2008

ted budeme delat okna a jedna sit na ventilacku stoji vsude stejne (600kc cca)to se da prezit

sisstin
28. kvě 2008

já dávám teda normálně tabletky do zásuvky..ublížit to může jen rybičkám v těsné blízkosti..takže toho se nebojim 😎 jinak bysme asi byli sežraný 🤐

nensy
28. kvě 2008

no ale stejně to je pálka co na tom je apíí

aponchie
28. kvě 2008

nensy palka to je ,ale zase vydrzi a za to mi to stoji..moje matka ma alergii na vosi bodnuti a nikde nema site ,rve jak blbka ,ze se boji a ja nevim co,ale investovat do siti nechce takze no comment..ja do zasuvky nic nepouzivam a pouzivat nebudu,ja to proste citim a smrdi mi to.doted sme meli na starych oknech site co si nekdo delal,drevenej ramecek a sit v tom a parada sice nevzhledne ,ale funkcni 🙂

nensy
28. kvě 2008

je fakt že od té doby co máme to máme v oknech ani jedna muška no prostě nic 😀

liviky
28. kvě 2008

nejlepší jsou sítě,máme to ověřeno

nensy
28. kvě 2008

já když neměla sítě tak sem všechno vlítlo . 😀

aponchie
28. kvě 2008

nensy ted nemam site bo cekame na nove okna a ty stare nam vyhodili delnasi kdyz delali novou omitku takze porad tady neco lita 😠 nasim sem doporucila ty z OBI co se strihnou a nalepi.asi to nebude uplne paradni oproti tem pevnym sitkam,ale aspon neco a navic pokud je dobre upevnis tak nemyslim,ze neplni ucel jen nejsou tak naple jak v ramu 🙂

ina.b
2. čer 2008

Na hmyz a hlavně na komáry je dobrý EUKALYPTOVÝ OLEJ do aromalampy. Ono je to odpuzuje. Dávám 2-3 kapky do mystičky s vodou, která je na té aromalampě a zatím žádný komár ani štípanec 😉

ina.b
2. čer 2008

Oprava: MISTIČKY 😝 😀

aponchie
2. čer 2008

nj,ale to musi bejt asi porad zapalene ne?neboli z toho hlava?ja treba kdyz mam v aromalampe obcas neco tak me po hodine je z toho spatne 😀

ina.b
2. čer 2008

Já to dávám chvíli na večer u otevřeného okna. Jak to provoní pokoj, tak to zhasnu. Dala jsem to i proto, že malá má rýmu, tak aby se jí uvolnila. Spinkala pak krásně, až do rána.

aponchie
2. čer 2008

nj,ale na kazdej den to asi nebude co?teda aspon ne u me pac ja mam citlivej zaludek a moc toho nesnesu..ja si davam brcal a levanduli obcas a i to je dost na me a spat v tom prave nemuzu ☹ takze u nas jednoznacne site

ina.b
2. čer 2008

Jak říkám, dala jsem to teď hlavně kvůli rýmě. Uvidíme, jak dál. Taky nemám ráda převoněnej byt, brzy by z toho bolela hlava. Ale chviličku to máme zapálené a jak to provoní pokoj, zhasínáme 🙂 Je to taková nevtíravá vůně, když to není dlouho zapálené 😉

aima
27. lis 2008

Ahoj hoky, prosím o radu, už jsem docela zoufalá 😝
Doma (bydlíme v paneláku) se nám poslední dobou nějak rozmnožily mouchy. Mysleli jsme, že když začne venku zima, že pochcípají a místo toho to vypadá, že se u nás rozhodly přezimovat nebo co 😝 Je to strašný, v kuchyni jich je klidně deset, v obýváku taky, je to na zbláznění. Večer je vymlátíme, ráno tam jsou zase 😠 Koš vynášíme denně, zbytky jídla nikde nejsou a ty potvory hnusný ubzučený tam jsou furt 🙄 Poradíte někdo, jak se jich zbavit, co na ně funguje? Kromě vybíjení plácačkou, to děláme už dost dlouho a zatím je to bez efektu. Děkuju 🙂

aima
27. lis 2008

Nikdo nic?