Přípravek na komáry u kojenců. Který je vhodný?

tytyta
24. črc 2009

Ahojky,
chtěla bych se zeptat jestli používáte nějaký přípravek na odpuzení komárů.Mam sedmi měsíční holčičku a je strašně požraná.Chtěla bych jí nějak pomoct,aby na ní nešly.Koušou jí hlavně v noci,vždycky se tam nějaký vloudí.A jaký přípravek je kdyžtak vhodný nebo přímo s kterym máte zkušenost.Díky za odpověď.

aponchie
24. črc 2009

a to ju postipe kdyz jste doma?

yanna.o
24. črc 2009

sítě do oken - účinkují spolehlivě. Mimo komárů nevletí do bytu ani nic jiného (vosy, mouchy a spol.). Větrat se dá krásně celý byt i v noci. Nevýhoda je, že se nemůžeš vyklonit z okna. Ačkkoliv se prodávají i sítě v rámech, ale to už je dražší. No a pak ještě se dá koupit univerzální síťka na postýlku. My máme kolem domu komárů hejna, protože si lidi dávaj na zahradu sudy na vodu a v nich se to líhne. A sousedi mají jezírko, v kterém mají jen lekníny a vodu a v ní úplný hejna těch vyvíjejících se komárů 🙄 Takže nám stačí večer otevřít okno na chvíli a svítit a vletí nám jich tam klidně dvacet třicet najednou, když mají svý dny 😠

yanna.o
24. črc 2009

se sítěma ale mají právě smůlu. Proletí v nestřeženém okamžiku jen vchodovými dveřmi. Blbý teda je, že se nemůžu vyklonit z toho okna, ale jinak nám tam většinou nic nebzučí, nepiští a nebodá.

tytyta
autor
24. črc 2009

Sítě v oknech máme.Vletí do ložnice z jiný místnosti a to nesvítíme když máme otevřený okna.Prostě nás cítí,ty potvory, a vlítnou dovnitř děj se co děj.A poštípou jí v noci,kdy se chudák nemůže bránit 😒

yanna.o
24. črc 2009

je to hnusnej hmyz. Já si hodlám dát sítě do všech oken. Teď jsem měla jen v půlce bytu. Takový ty odpuzovače do zásuvek a tak nemají být v místnostech s dětmi, je to tam napsaný. Ty vůně taky nechci, spreje a tak.. rozprašovat nějakou chemii.. a ze sprejů na kůži znám jen off a takový a to bych se zeptala v lékárně, co jde stříkat na malý děti, příp. na jejich oblečení. Jinak stále vedou ty sítě.

tytyta
autor
24. črc 2009

asi se fakt zeptám v lékárně jestli jí můžu něčim postříkat nebo možná i doktorky,někdy mi přijdou v těch lékárnách absolutně neschopný a řeknou že se to může,jen aby to prodali 😠

karenina
24. črc 2009

nám se osvědčil Zanza sprej od Chicca, píšou tam, že se může používat od narození, což bych brala s rezervou, ale pro sedmiměsíční dítě by to snad už mohlo jít, my byly skoro měsíc pod stanem a Rézinka vyvázla témeř bez štípanců

aponchie
24. črc 2009

mame site a nikdy nam nic nevletelo do bytu..

evaviki
24. črc 2009

Skus natiret detskym olejom, do ktoreho pridas kvapku z levanduloveho oleja.. 🙂 Vraj to posobi ako repelent

johanda
24. črc 2009

Nám se osvědčil tee tree olej. Doma komáry nemáme, ale na chalupě jsou jich hejna a zabírá to i venku. Holkám kápnu na ručky a nožky a poštípané nejsou.

tytyta
autor
24. črc 2009

Tak ten tee tree mam doma,tak to vyzkoušim.Díky za tipy 🙂

veruska007
24. črc 2009

ahoj, taky mame komary, proleti i pres site v oknech. Nejlepsi jsou ty odpuzovace, treba Raid, co se daji do elektriky. Malyho bych nicim nesplichala, on vsecko strka do pusy.

shaula
24. črc 2009

Já mám Diffusil Kids, píšou, že je pro děti, ale nepíšou, od jakého věku 😀 No ale klukům už je rok, tak to tak neřeším, a stejně jim to nestříkám na holé tělo, jen na kočárek a případně oblečení.

smajlik
24. črc 2009

tytyta: v lékárně mi řekli že je všechno od 1 roku (Off, difusil), ale je přes internet k sehnání repelent od Chicca , je od narození a stál tuším 150 Kč (mám ho doma, ještě nebyl důvod použít, beru ho na dovču)

tytyta
autor
24. črc 2009

Koukala jsem už na to,to je ten zanza,jak psala karenina.Už jsem našla kde ho u nás prodávaji a odpoledne ho sjedem koupit 🙂 Snad ho budou mít,když je všude tolik komárů.

mousunek
24. črc 2009

holky a jsou u vas komari klasicky velky nebo ty maly? ja uz velkyho u nas nevidela ani nepamatuju, ale ty maly tu jsou a jsou to zakerny mrchy ☹ lepe se schovavaji

xzaje01
24. črc 2009

Ja jsem koupila takovy ten elektricky bazmek, co se vnoci rozsviti, cimz nalaka vsechen letajici hmyz. Je to takove "elektricke kreslo" pro hmyz, nevim, jak to nazvat - ty potvory se tam pak uskvari. Neni to chemie, jen to obcas pekne praska a smrdi spaleninou, kdyz tam treba vlitne velka mura. Mame to na noc mimo loznici (budilo by to maleho) a nic nas nestipe.

xzaje01
24. črc 2009

Ted jsem pohledala na netu a tenhle je pry vhodny i do pokoje kde se spi, ten ty komary jeste i vcucne - kdybyste nekdo vedeli kde se da neco podobneho koupit?
http://img.diytrade.com/cdimg/541940/8020045/0/...

shaula
24. črc 2009

Mousunek - "to velké" není komár, ale tiplice a ta je naprosto neškodná - živí se nektarem z květů, ne krví. Těch se nemusíš bát 😉
Takže "klasický" komár je ten malý a těch je tu teď po deštích plno☹

tytyta
autor
24. črc 2009

U nás je komárů strašně,jak je všude vlhko,tak se líhnou jak vzteklý,šmejdi.Manžel už koupil ten gel,tak jí dneska na noc namažu.

kaczka
24. črc 2009

Holky Chicco dělá řadu proti komárům..repelnty,pak i na štípnutí a i do zásuvek 😉

jakoubka
24. črc 2009

Holky někde jsem vyčetla,že jsou i repelenty protu vosám a včelám.Nevíte ,jaká značka?
Z těchto potvor mám hrůzu 😝

mousunek
24. črc 2009

shaula - pokud jsou neskodni jako berusky a cmelaci o kterych se to rika a pritom pekne stipou

evinka
24. črc 2009
johanda
24. črc 2009

jakoubka - na včely údajně působí Ixodes, ale je to víceméně jen komerční tah na peněženky lidí bojících se bodnutí...včela nebodá "jen tak" a obvykle si na člověka nesedá (v pestrém triku na louce s medonosnými rostlinami by tedy mohla, podobně pokud je člověk intenzivně navoněn, může se včele zalíbit🙂). Pokud včela bodne, činí tak v bezprostředním ohrožení - např. když na ni šlápneš, sedneš, pohybuješ se blízko úlu, děláš prudké pohyby a tak. Vosa je vzteklejší, ale pokud se člověk hystericky neohání, taky nebodne (a samozřejmě na ni nešlápneš nebo ji nežvejkáš)
Jako vnučka včelaře můžu potvrit, že stačí dávat pozor na sebe případně malé děti, koukat kam si v přírodě sedám a pokud jím/piju něco sladkého, zkontrolovat, jestli si na mňamce nepochutnává taky včelka či vosa (ta teda jede i po mase)

mosounek - tiplice je skutečně neškodý a neštípavý hmyz - ústní ústrojí má uzpůsobeno sání nektaru nikoli sání krve - kůži nemá šanci poškodit. Berušky tě kousnou - jsou to hmyzí "žraloci", kousanec může docela bolet, čmelák tě též zhryže, samička má i žihadlo a může tě bodnout i hryznout zároveň, ale je to tak mírumilovný hmyz, že je to vcelku nepravděpodobné. Kousl tě někdy nějaký?

mousunek
24. črc 2009

jj cmelak me hryzl mela jsem slusne oteklou ruku, je to uz poar let zpet, ale boli to dost

johanda
24. črc 2009

mosoun - já viděla, jak dal čmelák žihadlo do tlamy štěněti, které ho chtělo sežrat...teda myslím, že to bylo žihadlo a ne kousanec, protože chudák malý pejsek celý otekl, mysleli jsme, že je po něm, ale zvládl to 🙂

mousunek
24. črc 2009

jj otejka to fakt hodne. jsou to medvidci, ale kdyz se citi ohrozeni tak je zle jsem tenkrat utirala neco a nevsimla si ho...

denisa31
25. črc 2009

my používáme normálně Raid do zásuvky, ptala jsem se na to doktorky a prý je to ok, používáme asi od třech měsíců

shaula
25. črc 2009

Ale pořád je to chemie, kterou pak dítě vdechuje... Tyhle "elektrické" přípravky mi u malých kojenců moc nesedí, to už radši ten repelent ve spreji, myslím, že je šetrnější... 😒