Promazávání jizvy sádlem. Mám mazat přímo jizvu?

sisip
27. srp 2010

Ahoj maminky ,naše malá je po operaci a bylo mi doporučeno promazávat jizvu sádelem,už jsem si ho sehnala ale ted nevím zda namzat přímo na jizvičku nebo na tampon a přikládat k jizvě? Můžete mi poradit jak na to? Děkuji moc

mamkanec
27. srp 2010

ahojky já mám po operaci štítky takže na krku byla jizva a sádlo se mi osvědčilo na jizvu nejlíp.doporučil mi ho chirurg i štítkař že starý dobrý sádílko je nejlepší. kup si normálně špek a vyškvar si to, dej do hrníčku a do lednice a každej den maž. já jsem to ani nemasírovala, jen jsem to vždycky navečer namazala a hotovo. maže se přímo na jizvu prostě vetřeš jako krém. účinek byl krásný, do půlroku bylo po jizvě, teď nejde vůbec vidět

sisip
autor
27. srp 2010

A jak dlouho to mám dělat ?

mamkanec
27. srp 2010

nevím já mazala myslím 4 měsíce než se mi zdálo že je to dohojený. musí se prý domácí sádlo. to kupoaný ve vaničce je prý slané

sisip
autor
27. srp 2010

No tchýně mi nějké sádlo sehnala, prý ,že je domací ,dnes jsem jí to teda potřela ale moc dobrý pocit z toho nemám, asi tím,že nevím od koho to sádlo je ,tak kdybych si ho dělala sama tak mám jistotu že

mamkanec
27. srp 2010

sisi tak si fakt udělej svoje, ale dobrý pocit ze sádla nebudeš mít nikdy. ono to prostě smrdí jako sádlo, je to mastný,já si tím matlala krk večer takže mi vždycky načuchla i noční košile ale je to fakt nejlepší způsob jak zatočit s jizvou.

berynka
29. srp 2010

přesně, musí to být nesolené sádlo 😉 . já si ho mazala, stejně jak píšete, na to místo prostě jako krém 😅 , trochu nanést a vetřít 😉